TRUDNOCA SA SUB.

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

inesz
Posts: 55
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:13 pm

TRUDNOCA SA SUB.

Post by inesz »

BOK SVIMA,trebam pomoc i molim da mi se javi netko tko je imao iskustva sa problemom kojeg ja imam,naime u 2.sam mj. trudnoce a pijem subutex,sada trecinu ujutro i trecinu navecer,ima li tko iskustva s tim,bojim se za bebicu i mislim prestat ubrzo ali se nadam da nije kasno..hvala
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: TRUDNOCA SA SUB.

Post by sunrise »

ja sam zatrudnila na sub-u i to 8mg, do kraja trudnoce sam dosla do 2mg.
svaki doktor ti bas i nece savjetovati da prestanes s njime. koliko dugo si na njemu?
ta doza koju uzimas je jako mala i vjerovatno ti bebica nece ni imati krizu
evo,moja mala ima vec 7 mjeseci,porod ok,ona ok, imala je 2700gr i 49cm,znaci sve ok

nista ne radi na svoju ruku nego slusaj doktore koji ti daju terapiju sta oni kazu, da li ti ginekolgica ima pojma o tome, nisam sigurna ali opet ti kazem,nista na sovju ruku

javi mi kako ide trudnoca


sretno
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
addicted
Posts: 19
Joined: Thu Sep 11, 2008 3:15 pm

Re: TRUDNOCA SA SUB.

Post by addicted »

ja sam zatrudnila na sub..i bila do 4mj..pokusavala skinut al nije islo jer IMA KRIZE(pisala sam vec u postu o subutexu i krizi)..pa posto doktori nisu znali smijem li iznijet trunocu do kraja na sub prebacili su me na metadon u tom 4om mjesecu trudnoće(zato sto o trudnoći i metadonu znaju i imaju iskustvo a sa sub nemaju-bar ne ovdje kod nas)...rodila sam prije 5mj..sve ok..3.400g..51cm..sad je mašala zdrava i normalna beba..sretno
look on the bright side is suicide...Kurt C.and Junk is not a kick. The point of junk is not to get a kick. The point of junk is that you must have it.”
dalmatinac1979@
Posts: 14
Joined: Mon Jan 19, 2009 12:36 am

Re: TRUDNOCA SA SUB.

Post by dalmatinac1979@ »

inesz wrote:BOK SVIMA,trebam pomoc i molim da mi se javi netko tko je imao iskustva sa problemom kojeg ja imam,naime u 2.sam mj. trudnoce a pijem subutex,sada trecinu ujutro i trecinu navecer,ima li tko iskustva s tim,bojim se za bebicu i mislim prestat ubrzo ali se nadam da nije kasno..hvala
Nema dovoljno podataka o ucinku subotexa na trudnice.Visoke i makar kratkotrajne doze na kraju trudnoce mogu uzrokovati respiratornu depresiju u novorodenceta.Tijekom zadnja tri mjeseca trudnoce kronicno uzimanje moze uzrokovati apstinencijski sindrom u novorodene bebe.Sukladno tome upotreba subotexa se NE PREPORUCA ZA VRIJEME TRUDNOCE jer moze inhibirati laktaciju tj stvaranje mlijeka medu ostalim.Preporucam javiti se svom psihijatru te ga upoznati sa problemom kako bi dr mogao nadzirati trudnocu.
nina264
Posts: 3
Joined: Wed Aug 20, 2008 5:04 pm
Location: graz

Re: TRUDNOCA SA SUB.

Post by nina264 »

znam kakav je feeling kad si na jbn subu,a u sebi nosis zivo bice,...
naime i ja sam bila na subu cijelu trudnocu samo sto ja do 4 mj nisam znala da sam trudna pa sam dalje uzimala svoju terapiju od 6 tabl po 2 mg
no kad sam saznala da se vise ne radi samo o meni,pocela sam smanjivat sto je brze bilo moguce,...tako da sam zadnjih 3 mjeseca trudnoce bila na 1mg
i tako sam bila uvjerena da mi lima nece imat krizu posto je doza fakat minimalna,...no nazalost,usprkos mojoj maloj dozi,mali mi ima krizu,...
jedino sto me tjesi je sto ima min.krizu i sto svaki dan sve vise napreduje,..
rodio se sa 2670g i 49cm i sad lezi na neonatologiji i morat ce ostat 2 tjedna na promatranju iako ce vec za koji dan biti clean,...
tako je barem u grazu,....
vjeruj mi koliko mi je tesko sto moj mali mis lezi u bolnici,a ne kraj mene,.....ali bolje da je tamo pod budnim okom do rehabilitacije nego da doma krizira,...
nekako cu jos prezivjet tih par dana,....
samo te jedno molim:NIKAKO,ali NIKAKO se nemoj u trudnoci skinut do kraja jer ce ti beba imat vece tegobe i probleme nego sto bi trebala,..
mislim da ce ti to svaki doc reci,....
tvoj dio je da se skines na min dozu i nekako izdrzis to sve,....
svi smo mi ljudi drugaciji pa zato ne mora znacit da ce i tvoja beba imat krizu kao moja,....
frendica je bila na 4mg,a bebi nista tako da,...
drzi se i uzivaj u trudnoci,....wish u luck
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: TRUDNOCA SA SUB.

Post by saša-ex »

Čestitam Nina, to su divne vesti.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: TRUDNOCA SA SUB.

Post by sanela »

Tražila sam na forumu ima li tema o trudnoći i suboxonu, pa sam našla ovu o subotexu.
Malo sam čitala po internetu i oprečne su informacije o suboxonu i trudnoći... uglavnom se predlaže prebacivanje na subotex ili metadon. Imate li vi ikakva iskustva u vezi s posljedicama po fetus usljed upotrebe suboxona?
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: TRUDNOCA SA SUB.

Post by Sagy »

Moju ženu su u roku odmah prebacili sa Subutexa na Metadon,doktori sa Zavoda za ovisnost,jer je tada(u 8.mj. njene trudnoće),neka mudra glava preko noći Subutex zamijenila Subuxonom.
Subuxone trudnice ne smiju uzimati,ni pod kojim uvjetima,jer je naloxon(navodno neaktivan,ako se Subuxone uzme pravilno,tj. sublingvalno) izrazito štetan i opasniji za fetus od bilo kojeg opijata.
To i dokazuje da je potpuna laž,da je taj naloxon u Subuxonu,neaktivan sublingvalno,i spriječava zlouporabu bupea.
Ovdje ovisnici uredno šmrču i furaju Subuxone,i nitko se još nije požalio na ikakvu induciranu krizu.

Danas u Hrvatskoj samo trudnice i dobijaju Subutex(i to onaj makedonski Alkaloidov),dok su ostali ovisnici na Subuxonu.

Dakle,inesz,ako si trudna,a vjerovatno uzimaš Subuxone,ako si iz Hrvatske,odmah ujutro kod doktora,da te prebaci na neku odgovarajuću dozu metadona ili na čisti Subutex(još bolje,ovdje ga trudnice uredno piju),i bebači imaju vrlo slabu i kratku krizu.
Najbolje idi kod Sakomana direkt,ako možeš,ili ga bar probaj dobit na telefon,jer možda liječnici u tvom gradu,ne razumiju koliko je to ozbiljno.
Ne želim te isparanoisat,ipak si još u ranoj trudnoći,pa će sve bit OK,ako ovako postupiš.
Samo nemoj paničarit,ni ništa poduzimat po principu:"sam svoj majstor".

Moja Luna je od te šarade subutex-metadon,imala krizu tek nakon 5 dana,davali su joj malo fenobarbitona,nekih tjedan dana.
Ostala je u bolnici skoro 2 mjeseca,ne zbog toga(opijata i krize),već zbog rotta-virusa,kojeg je pokupila na odjelu neonatologije.
Rođena je u starom rodilištu,koje je nakon par mjeseci zatvoreno zbog dotrajalosti,pa bi se taj odjel bolje mogao zvati Odjelom paleontologije(i ja sam tu došao na svijet 1972.godine!!!)
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: TRUDNOCA SA SUB.

Post by Sagy »

inesz wrote: mislim prestat ubrzo ali se nadam da nije kasno..hvala
TEK SAD SAM UOČIO OVAJ DIO!
NIKAKVO PRESTAJANJE NE DOLAZI U OBZIR!!!
TVOJA APSTINENCIJSKA KRIZA ĆE VIŠE NAŠTETITI FETUSU,NEGO NAJPRLJAVIJI ULIČNI HEROIN,A MOGUĆ JE I SPONTANI POBAČAJ,USLIJED KONTRAKCIJA IGRČEVA DOK BUDEŠ KRIZIRALA.
TU OPCIJU PREKRIŽI,NE DOLAZI U OBZIR!
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: TRUDNOCA SA SUB.

Post by Sagy »

Luna16.jpg
Evo male tatine fajterice,koja je prošla svu tu kalvariju,jer su tata i mama bili malo blekasti,ali nas je "dricala"(ispravila,po dalmatinski).
Post Reply