TRUDNOCA SA SUB.

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: TRUDNOCA SA SUB.

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:48 am, edited 1 time in total.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: TRUDNOCA SA SUB.

Post by sanela »

nanii wrote:E pa ovi ovdje Sarajevski doktori su izjavili da je suboxon o.k. u trudnoći samo treba kao postepeno pomalo spuštati dozu...............ja stvarno neznam šta da mislim.........Ako neko zna provjerenu, tačnu informaciju neka je podijeli please
Ja sam na netu čitala iskustva trudnica i zaista ih ima puno koje su kroz trudnoću bile na suboxonu, stim da im je isto rečeno da pomalo spuštaju dozu. Tako da je to okej. Mada ih ima i koje su prebačene na subotex ili metadon. Tako da to, očigledno zavisi od doktora.

Voyageru, nije riječ o subotexu nego o suboxonu.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: TRUDNOCA SA SUB.

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:47 am, edited 1 time in total.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: TRUDNOCA SA SUB.

Post by sunrise »

ja sam bila na subu.....da se odmah zna,pocetak,ja jbt trudna jedva sa 8ok....do kraja sam bez beda dosla do 2mg,ma isla bi ja jos dolje ali nisu oni dali
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
joka 94
Posts: 1
Joined: Thu Mar 31, 2016 3:14 am

Re: TRUDNOCA SA SUB.

Post by joka 94 »

sunrise wrote:ja sam bila na subu.....da se odmah zna,pocetak,ja jbt trudna jedva sa 8ok....do kraja sam bez beda dosla do 2mg,ma isla bi ja jos dolje ali nisu oni dali
vidim da ovu temu i ne posecuju toliko. ja mogu reci kao i svi tj kao i doktori sto savetuju ako ste na terapiji nemoj te je prekidati nikako naravno uz konsultaciju sa vasim lekarom koji ce vam odrediti kako dalje. a to sa smanjivanjem doze nije pametna ideja jer moze doci do krize i biti stetno po vase dete. ja sam na suboxonu zatrudnela i saznala sam da sam trudna 2 meseca i doktor me je prebacio na buprenorfin-subotex jer nemaju dovoljno podataka o leku suboxone te samim tim te prebacuju na lek sa kojim imaju iskustva. kazu da je naloxone stetan za plod ne kapiram poentu po cemu su to zakljucili a pisu o tome da u suboxonu naloxon nije aktivan ako se uzima pravilno tj da je aktivan samo ako neko proba inravenozno da zloupotrebi lek da je tada aktivan i da je taj naloxon upravo iz tog razloga i dodat u lek da ga korisnici ne bi zloupotrebljavali onda ne kapiram kako je taj naloxon stetan ako nije aktivan u stvari???? :?:
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: TRUDNOCA SA SUB.

Post by Tamara86 »

Hej, da se javim i ja na ovu temu, ne znam kako da se ponovo zapocne, ako ima jos neko iskustva sa tim, trudnocom i suboxonom. Ovde, u Banja Luci, nemaju Subutex, jedino te mogu na metadon prebaciti, al znam za curu, kojoj je muz na terapiji suboxonom, a ona od njega uzima, da je svoje sjece rodila ok, a bila na suboxonu, mada je bila na malim dozama, oko 2mg.
Post Reply