ljudi pomozite savetom....

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
mallazemun
Posts: 5
Joined: Mon Mar 31, 2008 8:39 pm

ljudi pomozite savetom....

Post by mallazemun »

Pozz svima,nekima sam poznata po nekim pisanijama na forumu...Ukratko,u poslednje vreme zadnjih nedelja sam jako depresivna mada nemam nekih odredjenih razloga za to,radim,u kuci je sve ok,sa deckom isto tako,apstinencija mi ne pada tesko,cak o problemu i ne razmisljam,ali jednostavno nista me ne zadovoljava,hvatam sebe u nekim glupim razmisljanjima tipa,da li me je droga potpuno zatupela,da li sam izgubila sve emocije itd...Pre mesec dana sam prestala da pijem terapiju koju mi je bila prepisana,normalno spavam,jedem,ali raspolozenje mi je ravno nuli...Intresuje me da li ste i vi prolazili kroz iste faze,koliko one traju i kako se izboriti sa sivilom u ovako lepim danima...Jos jednom pozz svim ljudima dobre volje....Anna
...zlo ne spava....
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: ljudi pomozite savetom....

Post by Modesty »

Neznam Anna koliko ti već dugo traje ta depresija ali znam da ni jedna nije bez razloga....razlozi mogu biti razni,podsvjesni i bez obzira što ne misliš na ono zlo,ne znači da to nije jedan vid psihičke krize.....kažeš da si prestala sa terapijom prije mjesec dana,ne znam ni koliko si bila na njoj i na koj si terapiji bila?:Možda bi ipak najbolje bilo da sve to ispričaš svojoj/m doktoru koji te je liječio jer te najbolje poznaje kao i tvoju psihu....mi možemo da nagađamo,da kažemo svoja iskustva ali mi smo svi različiti i ono što je pomoglo meni,tebi bi možda odmoglo.
U depresije upadalju i ljudi koji nikad nisu imali veze sa ovisnošću ali isto tako,depresija je jedan od predznaka nadolazeće psihičke krize...zato budi oprezna i obrati se stručnjaku.
User avatar
lizard
Posts: 347
Joined: Thu Dec 06, 2007 7:50 pm

Re: ljudi pomozite savetom....

Post by lizard »

Opusti se i uzivaj:)
neprolazi depra tako .ako, dolazi, odlazi....min godinu, garant! Ima sad raznih modernih tabletica sto zacas nabace osmjeh na lice. Jedina im je mana sto se vratis na isto kad ih prestanes pit. Zadnji put kad sam bio kod majstora za mozak:) Na pitanje koliko dugo cu morat pit terapiju? Dobio sam odgovor: "sto se sekiras? Neki je piju citav zivot!!!"
Njihov zivot, njihova stvar.
Na depri treba radit, borit se za bolje. Sport, drustvo, ljubav...su najbolji antidepresivi.
Polako mala, vrijeme ljeci sve... dan za danom, svaki sljedeci ce biti bolji....ako ne sljedeci, onda sigurno svaki drugi, treci..:)
BAŠ SVE TI DAJEMO I OPET MALO KOLIKO TE VOLIMO...
User avatar
yellowmonkey
Posts: 8
Joined: Thu May 29, 2008 12:50 am

Re: ljudi pomozite savetom....

Post by yellowmonkey »

s terapijom si pestala na svoju ruku ili? ne znam sta da ti kazem, borim se s deprom vec godinama pa nikako na zelenu granu... svako malo su mi mjenjali terapiju, sad sam opet na drugom lijeku.. al mogu ti reci da konacno ide na bolje. :D
al nije ni previse cudno da te uhvatila depresija, vecina nas uz dijagnozu ovisnosti ima ih i jos nekolicinu, medu njima i depresiju. mozda je jedan od razloga sta si prestala sa terapijom. napisi nesto vise pe ce se javit netko s kojim pametnim savjetom. ;)
amela
Posts: 13
Joined: Sat Dec 08, 2007 6:43 pm

Re: ljudi pomozite savetom....

Post by amela »

ĆAO ANA...
NI U KOJEM SLUČAJU NISI JEDINA KOJU PUCA DEPRESIJA TO JE NORMALNO I ZNAK DA TI SE POČINJE VRAĆATI SAVJEST ODNOSNO EMOCIJE.
NARAVNO DA JE DROGA UZELA SVOJE ALI VREMENOM ĆEŠ VRATITI IZGUBLJENO PSIHIČKO ZDRAVLJE.
JA SAM ISTO PROLAZIO I DANAS DAN PROLAZIM I MI ĆEMO CIJELI ŽIVOT IMATI POSLJEDICE SAMO TREBAMO DA NAUČIMO ODNOSNO DA SE ISTRENIRAMO KAKO SA NJIMA ŽIVJETI...
JA SAM ČIST DVIJE GODINE I NORMALNO DA ME PUCAJU DEPRESIJE ALI SVAKOGA DANA SVE MANJE I MANJE ZNAČI VRIJEME ANNA VRIJEME ŠTO DUŽE ČUST/A I PSIHA BISTRA...
ZBOGOM I OSTAJ MI ČISTA...
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Re: ljudi pomozite savetom....

Post by Jeca »

Caos Ana

Prvo imam pitanje kao i ostali... Da li si prestala sa terapijom na svoju ruku?
Sta si od lekova uzimala?
Pogotovo kod antidepresiva, vazno je NE prekidati NAGLO terapiju.Vec se polako spustati. Jer ti nagli prekidi dovode do stanja u kojem si sada. Nisam doktor, tako da ti savetujem da sa njim popricas ali ovo mogu sigurno da ti kazem.
Budi malo preciznija, kazi sta si od lekova uzimala, koju kolicinu i koliko dugo.
A ako nije u pitanju antidepresiv, vec nesto drugo, onda ti savetujem da u terapiju ukljucis neki antidepresiv.
Sta, koji i kako to opet moras sa doktorom da vidis. Ja sam pila Prozak, jako mi je pomogao,nema zavisnosti.
O Kako je lepo ponovo biti STR8
Post Reply