Subutex

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Subutex

Post by Mark_Renton »

U skorije vreme bi trebao da dodjem u posed odredjene kolicine subutexa (tablete od 8mg). Zanima me kako bi ja trebao da ih koristim, znaci samo u periodu od 5-6 dana dok ne prodje kriza? Ranije sam ga mrvio i smrkao i mogu da kazem da je delovalo, ali tada nisam bio navucen i 1/8 te tablete mi je bila vise nego dovoljna da se upucam. Ne znam da li bi sad bilo isto toliko?

Znam da bi po pravili one trebalo da se stave ispod jezika i da cekam da se otope. Ali koja kolicina? I koliko dana? Napominjem da ovaj lek nabavljam na crnom trzistu i da nemam lekara sa kojim bi se konsultovao. Tako da bi bilo idealno da mi se javi neko ko je prosao terapiju subutexom (a moze naravno i bilo ko drugi ko zna nesto o tome).
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
tamara
Posts: 13
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:58 pm

Post by tamara »

Doza ovisi o tome koliko si navucen. Ja sam se skidala subutexom, pocela sam sa 3 puta po 1 tableta od 2 mg, pod jezik i kako sam s vremenom pocela osjecati da su mi potrebne manje doze tako sam i spustala sve dok nisam dosla do doze od 2mg jednom dnevno. Nakon toga sam jedno vrijeme uzimala svaki dan da bi krenula spustati na nacin da umjesto svaki dan popijem svaki drugi dan. Takoder nisam bila pod nadzorom lijecnika nego sam se spustala na svoju ruku... nadam se da sam ti barem malo pomogla, ako te jos nesto interesira pitaj...
LILU
Posts: 22
Joined: Thu Apr 21, 2005 7:39 am
Location: beograd

Re: Subutex

Post by LILU »

Mark_Renton wrote:U skorije vreme bi trebao da dodjem u posed odredjene kolicine subutexa (tablete od 8mg). Zanima me kako bi ja trebao da ih koristim, znaci samo u periodu od 5-6 dana dok ne prodje kriza? Ranije sam ga mrvio i smrkao i mogu da kazem da je delovalo, ali tada nisam bio navucen i 1/8 te tablete mi je bila vise nego dovoljna da se upucam. Ne znam da li bi sad bilo isto toliko?

Znam da bi po pravili one trebalo da se stave ispod jezika i da cekam da se otope. Ali koja kolicina? I koliko dana? Napominjem da ovaj lek nabavljam na crnom trzistu i da nemam lekara sa kojim bi se konsultovao. Tako da bi bilo idealno da mi se javi neko ko je prosao terapiju subutexom (a moze naravno i bilo ko drugi ko zna nesto o tome).
Za prva tri dana bi trebalo da ti bude dovoljna trecina tablete.Inace sljakaju po 12 sati.Kasnije moze da se predje i na smrkanje manje kolicine.Neces osetiti nikakav rad ali ni krizu.Ja pokusavam da ih nabavim ali bezuspesno.Posto vidim da si iz BG-a da li postoji mogucnost da mi pomognes po tom pitanju.UNAPRED ZAHVALNA........LILU
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

Tako sam i ja mislio, cetvrtina do pola tablete dnevno (na nos). Ocekujem svakog dana da mi stignu.

Lilu, javi mi se na E-mail adresa je obrisana :( Molim Vas da u Vaše profile unesite ispravne e-mail adrese kako bi vas ostali članovi mogli kontaktirati preko privatnih pruka, ne otkrivajući svoj pravi identitet. Hvala.
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

I meni je trebalo dugo da ga nadjem. Cak sam htjela i preko neta da narucim-ima website. Ali srecom nadjem doktora koji ga prepisuje-smo neki imaju dozvolu da ga propisuju i imaju. Pa ovako-Ni slucajno -nikako-uzeti ako nisi u krizi jer ces biti ali u najgoroj. Dakle cekas da pocne kriza i onda uzmes. Ja sam dobila od 8mg-i rekao mi je da uzmem cijelu-ja sam uzela pola-pod jezik-i radilo je. Kasnije sam ih samo pila onako pez topljenja i ne znam trebalo mi je vise, kolicinski. Ja uzmem cetrvtinu ujutro-nekad i popodne i pola navece. Ja sam jos davno trebala zavrsiti s tim al'sta ces. Cjepkam ih maximalno ali cilj je da se prestane. Jer nema poente uzimati S dugo jer nema efekta-nema tolerancije kao na dopu i blaza je kriza. Cim prestanem uzecu Nalorex-mislim 5-6 dana kasnije. Nadam se da ce moj plan da radi-jer to mi je zadnja opcija ili odoh u komunu. Samo ja sam htjela da se ne navucem jer treba 3 sedmice skoro-i taman sam tu negdje ali kad ne uzmem cijeli dan pocne kriza-mada ne jaka. Meni je ono vruce-hladno najgore pa mi je doc preopisao clonodin-sto je inace za hot flashes-spusti pritisak-pa mi to pmogne. E sada mi recite za to smrkanje...jel bolje radi? Jel te pukne ili pomogne? Zasto se onda neki isfuravaju pa se drogiraju subutexom? Toliko je slabiji od svega cak ne pokrije krizu nekome ko je na 30mg+ metadona npr...
eto samo za to smrkanje molim javite mi. I ti kazes da si skoro gotova? Hajde molim te napisi detaljno kako si smjanivala i u kojem vremenskom periodu. I da li imas savjet za moj slucaj? Doktorov adzor kazes? Pa ja kao jesam pod njim i opet sama odredjujem sebi dozu tako i doktor kaze kao kako ti odgovara. eto toliko...
sleepless
LILU
Posts: 22
Joined: Thu Apr 21, 2005 7:39 am
Location: beograd

Post by LILU »

Mark_Renton wrote:Tako sam i ja mislio, cetvrtina do pola tablete dnevno (na nos). Ocekujem svakog dana da mi stignu.

Lilu, javi mi se na E-mail adresa je obrisana :( Molim Vas da u Vaše profile unesite ispravne e-mail adrese kako bi vas ostali članovi mogli kontaktirati preko privatnih pruka, ne otkrivajući svoj pravi identitet. Hvala.
MARK....Poslala sam ti P>Poruku zbog kontakta.Hvala ti u svakom slucaju.
I meni je to BUKVALNO poslednja opcija.Ja sam pocela da smanjujem vec posle 3,4 dana.Osmog dana vec nisam osecala ni trunku zikre ali je psiha i nesto para u dzepu odradilo svoje.Mada,ja nisam bila navucena nikad na neke vece kolicine,uglavnom lutka dnevno(ako je losija roba) ali na gan.Ma tri tablete Subutexa moze da potraje sasvim dovoljno.
MARK javi mi se na mail kada nadjes vremena......POZDRAV
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

To za smrkanje, ja sam bio navucen na pola grama nekih 9-10 meseci. i onda sam (ko zna kako) uspeo da se skinem, proslo je nekih 15-ak dana cistoce. I onda ortak neki krene da mi prica o tom subutexu, kako je mnogo dobra stvar, kako sljaka, bla bla...
Dobili smo tablete od 8mg, ono, u tabli, sve lepo, al' nigde nije pisalo subutex, samo neke gluposti na francuskom. Ja pomislim: lepo, dadosmo silne pare a dobismo ko zna sta i sad jos kad mi nista ne bude... Medjutim, ja i jos dva ortaka (ni jedan od njih nije navucen) uzeli smo jednu cetvrtinu tablete, podelili na tri crte i toliko uzeli. Tip nam je napomenuo da treba da prodje i do sat vremena dok ne pocne da radi. Al' kad je prosljakalo... znaci... mislim da sam samo jednom uzimao dop koji je bio jaci od tog.
Na starom forumu sam detaljno opisao sta se izdesavalo te veceri, tema se zove subutex, a tamo sam imao nick Narko Markovic. I sad kad uzmem, planiram da smrcem, otprilike po cetvrtinu dnevno.
A za uzimanje u zikri:
Ja volim kad krenem u skidanje da to pocne od ujutru, znaci uvece se puknem dobro i sutra probudim se, jos nije ona najgora kriza, al' malo bole noge i tako trpim malo i onda uzmem ono sa cime planiram da se skidam (obicno trodon, ali ni on vise ne pomaze).
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

Mark nisi trebao odavati da si ti Narko:)-Mark mi se cinio ozbiljnijim.i cool.sala mala:)...No sto ste smrkanja-pogotovo ako ti je nos "malo sjeban" ja ti ne bih preporucila jer je stvarno gadna bol-pece i boli i to ne malo i kratko vec puno i duze vrijeme. Tako da ma koliko bolje radile ja mislim da je ipak bolje i sigurnije izmvrviti ih i staviti u casu sa malo soka i popiti. Jer kao sto visim svima nam je ovaj subutex na neki nacin zadnja opcija koju imamo da se sami rijesimo toga svega. Jer ako i to ne uspije ja nemam vise sta osim komune za koju nemam love pa bih morala nazad u evropu. Tako da kontam ako nam je to zadnja karta zasto onda da to radimo na narkomaski nacin? Mislim meni tako izgleda-ako ih stavim pod jezik ili u sok ok-izgleda bas kao lijek-ali ako ga posmrcem pnda bas kao da se drogiram...mozda radi brze i sve ali onda nisam nista uradila jer ne sjecam se bas da sam ikada smrkala lijekove. Lulu i ja sam kontala tako 7-8 dana znaci dok prodje ono najgore-medjutim ja sam bila na metadonu koji je vece sranje od dopa i treba mu duze da izadje iz organizma..tako da sam morala nastaviti..doktor mi je rekao da i ako se navucem tj ako ne prestanem u tom nekom 3sedmicnom periodu da i to nije strasno jer je subutex mnogo blazi od ostalih opijata i lako se skinuti s njega pogotovu tableta. Sto je i istina jer ne stvara toleranciju kao dop i metadon tako da ti ne treba sve vise i vise. 3 tablete od 8mg ako i na 3 dijela lomis mogu trajati 6 dana-sve zavisi od tebe i koliko si cega uzimao prije. Samo Kaze fino-ne uzimaj ga kad prvi put uzimas dakle prvu tabletu-ako nisi u krizi-ne mora biti uzasna kriza vec pocetna. Jer ako nisi bices i to u onoj najgoroj-i sto je nagore sta god da uzmes ne radi-dop, metadon-nista. Jer se subutex zakaci na opijatski receptor i neda nicemu da pridje...kasnije nije bitno samo ta prva ne zaboravi-moras biti u krizi. Kaze da je jako opasno mjesati dop i to jer mozes od jer ces uzimati sve vise i vise dopa-jer ne radi sa subutexom-i onda puf. ALkohol je isto jako opasan...eto nadam se da se neces zezati sa subutexom kao sto si prosli put jer nije bas namjenjen za to...i steta je..toliki ga ljudi ocajnicki traze da bi se izljecili a neki se kao drogiraju s njim-sto je glupost-jer zbog toga ga je upravo i tesko naci i dobiti jer je zloupotrebljen...
Lulu zelim ti da uspijes kao i svima ostalima...pisi, javi se na porukicu kad smo vec na istom nivou mozda mozemo pomoci jedna drugoj-znas kao ako vidis da nesto radi dok se spustas javi i obrnuto...jesam se raspisala ...eto cao
sleepless
User avatar
Džoni
Posts: 12
Joined: Fri Apr 15, 2005 1:16 pm
Location: Twilight Zone

Post by Džoni »

Subutex je namjeren za sublingualnu administraciju znaci nije za gutanje nego da se drzi pod jezikom. (automatski znaci da se moze smrkati)
Isto tako neces ni heroin smvriti pa popiti sa sokom jer nece djelovati.
:wink:
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

Luna wrote:..i steta je..toliki ga ljudi ocajnicki traze da bi se izljecili a neki se kao drogiraju s njim-sto je glupost-jer zbog toga ga je upravo i tesko naci i dobiti jer je zloupotrebljen...
Jooj, stvarno vam se izvinjavam, da sam znao da ce ga zabraniti nikad se ne bih radio njim. Sad zbog mene drugi ne mogu da dobiju... sorry :twisted:
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
Post Reply