Subutex

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

sreco....ovo je bilo nesto najteze za mene...da shvatim, razumijem, pomirim se s tim...a to je da "ne mozes pomoci nekome ko' ne zeli pomoc"!!!!! Trebalo mi je duuuugggooo vremena i zivaca...kao i zdravlja, sekiracije, brige....da samo prihvatim to...ne ni da naucim ni pomirim se s tim nego samo prihvatim kao cinjenicu. Bilo je ja ili on....volila sam jako mog bivseg decka...i sada ga volim....ali on nije bio dobro-bipolar dissorder-i zelila sam da mu pomognem...pogotovo kad nismo ni znali sta mu je,,,,jer ja sam takva...jednostavno je to ono sto volim da radim...da pomazem...pogotovo u takvom slucaju. No...on nije zelio pomoc...to mu je davalo snagu...moc....mada on sam nije imao nikakve kontrole nad tim,,nego ga je kontrolisalo-bas kao sto dop kontrolishe-onda je kontrolisao sve oko sebe...jer je imao snagu koju mu je BP davao-opet, kao i dop. Ja sam taman bila dobro...islo mi je sve kako treba...sretnem njega..super sve...raj!koji se pretvorio u pakao...na kraju sam otisla jer je bilo previse...ja da sam ostala zavrsila bi u ludari a kategorije...
mozemo dati onoliko koliko nam nase tijelo i um dozvoljavaju...sve preko toga je autodestrukcija.....ti si dala sve od sebe i da;lje dajes...a onnista ne daje...samo uzima....i na kraju ces biti iscijedjena krpa bez volje za zivotom...
ne daj na sebe...postavi mu ultimatum...ja ili dop...reci mu da si tu za njega da ces mu pomoci..da nece biti sam....
savjetujem ti da procitas sve postove na suovisnici...pogotovo post od tanjatanja...ok? naci ces odgovore....
anna1
Posts: 3
Joined: Wed Sep 21, 2005 1:26 pm
Location: zagreb

Post by anna1 »

hvala ti na pomoći, sad me ovo samo baca u jos veci bed! nebi htjela da daj usrani dop bude jaci nego ja....
nadam se da ce to sve krenuti konacno na bolje
anderson
Posts: 3
Joined: Wed Oct 05, 2005 11:59 am

iskustvo

Post by anderson »

Subutex sam počeo uzimati u 2. mjesecu '05. kao jedan od 50-toro prvih u HR, lječnici su još sakupljali iskustva o tome tako da sam prvih par kom. pio u prisustvu liječnika (promatrali me ko zamorca). Preporuka je pala nakon terapije hep. od 8 na niže po jednu svaki tjedan, kada sam došao na 2, doc. je rekao pauziraj 2 dana pa uzimi Sub. I tako je i bilo. Prvih dva tjedna nisam osjetio ništa, ali nisam imao nikakve krize pa čak ni probleme sa nesanicom i nervozom osim defaultnih problema sa koncentracijom i pamčenjem. Nakon 2 tjedna ostao sam bez S. na dva dana i pojavila se mala krizica (nos, bezvoljnost,) i treći dan sam uzeo jednu od 2mg (od početka pijem po jednu dnevno od 2mg) i tada osjetio učinak sličan hep. pojačana potreba za pušenjem, spikica i oke se malo zamutile. Nažalost probao sam i uzimanje H na njega i nisam imao nikakve posljedice, alkohol također i isto bez posljedica (ne preporučam nikako). Pijem ga kostantno po jednu od 2mg kao tip održavanja i prestao sam sa uzimanjem H. Mogu reći da je idealna substitucija i preporučam ga kao vid podrške do trenutka kada se odlučite potpuno očistiti.
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

..
Last edited by Ramona on Fri Dec 16, 2005 5:53 pm, edited 1 time in total.
anderson
Posts: 3
Joined: Wed Oct 05, 2005 11:59 am

Post by anderson »

Nisam osjetio krizu, a kad bolje razmislim ni dop. To je i bio jedan od razloga da se potpuno ostavim :evil: jer nije imalo smisla bacat novce u vjetar. Tako da na neki način S je odradio svoj posao kojem je namjenjen.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

super!!!
dobro si prosao......svaka cast!!!
peace
Tony
Posts: 1
Joined: Tue Mar 07, 2006 5:11 pm
Location: SLO

Problemi sa subutexom

Post by Tony »

:twisted:
Ciao
Mislim, da je ovaj SUBUTEX ful kurac. Bio sam 10 godina na horsu, par godina na heptima a sad sam 30 dana na subu. Trošio sam 30 mg hepta i sada imam 16 mg suba (prvo 10, pa 12,...). Čini mi se, ko da fali dio mene. Znam da ima dosta tih "...texa" i "...ona", a ko zna koji je najbolji? Čini mi se, da sam pogrešio s tim subom. Na heptima postoji kao neki ritual; uzmeš, pa zapališ cigaretu i onda za pola sata bude sve dobro. Znaš, kad si slab i kad si dobar. A tu, kod sube, ne znaš niti dali ti fali nešto ili si OK. Nešto između. Dali je to taj clear head ?! Zanima me, kako ljudi uopče idu na sub, i kako podnose promjene.
istok
Posts: 27
Joined: Fri Jan 27, 2006 3:27 pm
Location: Beograd

Post by istok »

Jel mi moze neko reci gde u BG moze da se nabavi Sub?
Kod kog lekara mogu da ga zatrazim ili na private neka mi se javi neko za varijantu da se kupi na crno.
Ne znam postoji li uopste u Bg mogucnost da se do njega dodje regularnim putem? Mislim, preko recepta.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

tony....to je zato sto si bio na velikoj kolicini horsa. Treba vremena da se tijelo i mozak oporave. I bez subutexa bi se osjecao tako. To ce vremenom proci. Fali nesto kazes? naravno da fali...dio naseg mozga. Od subutexa ti nece biti gore...moze ti biti samo bolje. Ovdje daju suboxone sada jer se subutex zloupotrebljavao. No isto je. Meni je spasio zivot. I ne znam da bih ikada uspjela da nije toga bilo. Eto to je sve sto ja mogu da kazem za sub. AKo ti se da otidji na linkove i resourse...i procitaj o PAW. Mozda ti onda neke stvari budu malo jasnije.
Istok....da znam svima bi rekla. Nastavi da se raspitujes. I ne gubi nadu.
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
sanella
Posts: 50
Joined: Thu Feb 02, 2006 4:08 pm
Location: Zagreb

Re: Problemi sa subutexom

Post by sanella »

Tony wrote::twisted:
Ciao
Mislim, da je ovaj SUBUTEX ful kurac. Bio sam 10 godina na horsu, par godina na heptima a sad sam 30 dana na subu. Trošio sam 30 mg hepta i sada imam 16 mg suba (prvo 10, pa 12,...). Čini mi se, ko da fali dio mene. Znam da ima dosta tih "...texa" i "...ona", a ko zna koji je najbolji? Čini mi se, da sam pogrešio s tim subom. Na heptima postoji kao neki ritual; uzmeš, pa zapališ cigaretu i onda za pola sata bude sve dobro. Znaš, kad si slab i kad si dobar. A tu, kod sube, ne znaš niti dali ti fali nešto ili si OK. Nešto između. Dali je to taj clear head ?! Zanima me, kako ljudi uopče idu na sub, i kako podnose promjene.
Da i ja sam imala isti problem... al stvar je u tome sto SUBUTEX NE PUCA za razliku od hepa... to ti je caka!! Sub je samo da ti krizu makne, a sa hepovima se ti lijepo pucas i te kak. Hepovi su za drogiranje a subutex ne! I sub je solo igrac ili ga volis ili ne... ja ga ne volim ali zanm da mi je trenutno najbolje rijesenje i jos uvijek radim transfer koji traje vec par tjedana...
Post Reply