Subutex

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

damsim
Posts: 1
Joined: Wed Jul 02, 2014 11:22 pm

Re: Subutex

Post by damsim »

e ovako ljudi posto je tema Subotex da i ja nesto kazem odnosno da podjelim sa vama moje iskustvo sa subotexom koje je nevjerovatno dobro znaci odmah prije svega da vam kazem ko ima mrvicu zelje da se skine uz par subotex tableta od 8 mg ucinit ce to bez velike muke! Dosao sam u Njemacku prije 4 godine i poceo da radim teske poslove kako u Bosni tako i ovdje nastavio sam sa uzimanjem zutog na nos nikada na venu,a ovdje se jos imalo para a i seme su puno lakse,roba kvalitetnija,i tako svaki dan radim i uzimam zuto u prosjeku pola grama dnevno,jednog ponedeljka se budim i imam pola grama zutog koji ce mi biti dovoljan da preguram dan,no dolazi do iznenadjenja sef me zove i kaze da moram ici n atren to jeste na baustelu gdje cu ostati da spavam 7 dana,ja znajuci da mi pola grama nemoze biti samo jedan dan a da u tom selu gdje cu raditi necu naci semu ja ponesem 4 subotexa koji mi stoje u kuci vec 3 mjeseca nikada ih nisam probao jer sam uvjeren da nista nemoze skinuti krizu odjednom ali ih ipak ponesem preguram ponedeljak ustajem u utorak pocne zjevanje,boli malo stomak a i jeza me pocela hvatati sjedamo u auto i krecemo na posao,ja odlucim da kazem sefu da sam bolestan i da idem na voz da idem kuci da mogu zavrsiti zuto,pa reko nekostame nista da prvi put u zivotu probam i taj subotex svakako su rekli da treba sacekati krizu,stavim ja pola subotexa pod jezi za pola sata nema niti jednog siptoma krize cak sam dobio zelju da radim da pricam sa ljudima bio sam bas raspolozen,apetit mi se otvorio jeo sam normalno cjeli dan sam govorio bicu najsretniji covjek ako je za ovo stvarno zasluzan subotex jos uvjek nisam vjerovao da je to od njega mislio sam mozda me jos uvjek ipak drzi dop,navece dosli kuci uzeo sam jos cetvrtinu normalno sam zaspao iako cujem da neko ima problem sa spavanjem ja spavam super,novi dan opet pola subotexa pod jezik i sve funkcionise JEDNOSTAVNO NEVJEROVATNO zato vas molim svi koji ste na dopu samo ucinite sebi jednu uslugu sacekajte krizu i probajte sub promjenite svoj zivot na bolje!!! Drago bi mi bilo ako bi se neko javio za nekoliko dana i rekao da sam mu pomogao ovim savjetom,neznam kako je dole stanje za sub ovdje ga ima koliko hocete,i na crno i legalno!!!
User avatar
nenormalan-a-lud
Posts: 292
Joined: Mon Oct 17, 2005 6:30 pm
Location: beograd

Re: Subutex

Post by nenormalan-a-lud »

covek se prosvetlio, otkrio sub
bilo nas je 4oro brace i svi su trazili svoju zlatnu pticu srece,jedan je poginuo u ratu,jedan je umro od sushice,jednog su ubili na tvrdjavi....ja svoju vishe ne trazim

Mesha Selimovic
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Subutex

Post by Don Dop »

Lepo pisanje i poruka zavisnicima koji imaju problem oko zamene za dop. Ja sam dugo vremena odbijao da uzmem lek jer sam kontao da cu baciti pare sa kojima bi mogao da zavrsim gram i kusur dopa. U to vreme suboteks je na ulici kostao oko 30-40 evra zavisi od prodavca. Dop je bio 15 evra gram, onaj bas dobar 20 tako da je odvajanje za sub. bilo prosto neprihvatljivo. Medjutim jednom prilikom zadesila se situacija gde je ortak imao na lageru par tabli suba i pozajmio mi teskom mukom jednu tabletu od 8mg. Realno strpao sam to u dzep sa idejom da je trampim za pajdo, ali ama bas niko nije hteo nedeljama da e menja niti da kupi. Prvom prilikom kad sam ostao bez dopa zbog lerdija koji je imao neku foru da kad je crveno slovo neradi {verski srkveni praznik u pravoslavlju}, uz postepen dolazak krize dosao je momenat da uzmem sub. Neverovatno kako sam se osecao. Od ocekivanja da cu biti kao na bensedinima totalno grogi, Ja kao leptiric. Poletan, sav za akciju... Da nesirim, malo posle toga sam se skinuo sa dopa.
Ja sam Bog
Post Reply