Subutex

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Post by oxo »

ok,i have a confession to make.
Pre neko vece sam se opet uzeo dop.Posle 4 meseca.Samo jedno vece,pokajao sam se zestoko,ali shta da se radi.Ocekivao sam ne znam shta,a u stvari sam tek sad' video koje je to sranje,i koliko mi ne treba.Sva sreca da nisam spojio par dana,tacno bi se sada ubio.
ns
Posts: 152
Joined: Sun Apr 17, 2005 10:06 pm

Post by ns »

e,oxo,je** ga..
no,dobro,desava se..da ne kazem da je 'normalno'..
i sta kontas sada?ponovo blokade?ili...
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Post by oxo »

ns wrote:e,oxo,je** ga..
no,dobro,desava se..da ne kazem da je 'normalno'..
i sta kontas sada?ponovo blokade?ili...

da,pijem vec....i ne pipam dop vishe u zivotu
ns
Posts: 152
Joined: Sun Apr 17, 2005 10:06 pm

Post by ns »

'dop-nikad vise'-e,pa zelim ti da ostvaris to sto si zacrtao :wink: .Imas li jos neke 'trikove',pored blokatora,koji ti pomazu da ostanes clean?Kazes da si bio chist 4 meseca,a pretpostavljam da si u nekom vecem gradu..
evo ja sam 4 meseca + 8 dana ali ja sam 'pomalo' van civilizacije sve to vreme i ponekad mi bude ono;e,sad mi je super,gle koliko je vremena proslo..a onda ne prodje mnogo pa neki djavo progovara;nisam ni za sta,svaki dan mi je dug kao godina,samo da se jos jednom puknem(iako znam sve unapred;sta cu 'dobiti' a sta gubim.mislim,nemam vise sta ja novo da ocekujem od dopa,ali...sve nesto odlazem te blokatore,da pocnem da ih pijem kad se vratim u grad,onda opet mislim;mozda je sad vreme da probam bez icega?u stvari,ne znam da li cu ikada stici do toga da potpuno 'utrnem' zelju za tim??chime?(kad se setim da sam posle 2 godine apstinencije ponovo pocela-sta sad da mislim za ova 4 meseca?)..i eto,to su ukratko moje dileme ovih dana... :smt102
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Post by oxo »

ns wrote:'dop-nikad vise'-e,pa zelim ti da ostvaris to sto si zacrtao :wink: .Imas li jos neke 'trikove',pored blokatora,koji ti pomazu da ostanes clean?Kazes da si bio chist 4 meseca,a pretpostavljam da si u nekom vecem gradu..
evo ja sam 4 meseca + 8 dana ali ja sam 'pomalo' van civilizacije sve to vreme i ponekad mi bude ono;e,sad mi je super,gle koliko je vremena proslo..a onda ne prodje mnogo pa neki djavo progovara;nisam ni za sta,svaki dan mi je dug kao godina,samo da se jos jednom puknem(iako znam sve unapred;sta cu 'dobiti' a sta gubim.mislim,nemam vise sta ja novo da ocekujem od dopa,ali...sve nesto odlazem te blokatore,da pocnem da ih pijem kad se vratim u grad,onda opet mislim;mozda je sad vreme da probam bez icega?u stvari,ne znam da li cu ikada stici do toga da potpuno 'utrnem' zelju za tim??chime?(kad se setim da sam posle 2 godine apstinencije ponovo pocela-sta sad da mislim za ova 4 meseca?)..i eto,to su ukratko moje dileme ovih dana... :smt102
pa da u Beogradu sam........pijem rivotril,kao shto sam ti vetj rekao....
ja racunam da nisam prekinuo ta 4 meseca,jbga jednom sam se uradio,nisam imao krizu,nishta.Mada malo sam se prisetio onog odvratnog opshteg feelinga,i to mi je razlog vishe da iscooliram dop skroz.

Iskreno,ni meni nije sjajno,niti mi je bilo bash sjajno.Mozda mi previshe ocekujemo...da budemo "normalni" a ja vishe ne znam tacno ni shta je to "normalno".Znash ono,posle 10 dana prodje zikra,posle ti je sve bolje i bolje,posle mesec dana vec i fizicki dosta bolje izgledash(ja sam pre 4 meseca imao 65kg,a sad imam skoro 85) itd itd.Ali posle nekog vremena sve to stane,vishe se nishta ne menja.A ti sve ocekujesh neki napredak...
i jbga,ja sam mislio ma da se puknem jednom,da malo "presecem" i zestoko sam se pokajao,ali moglo je i gore.Nemoj i ti da se tako zayebesh.Ne znam koliko ti prija alkohol.Ja se npr. svaki vikend napijem i cool mi bude,samo shto mi stvarno mnogo treba da se bash komiram :D
ono gledam tako da radim neshto po ceo dan,da ne zapadam mnogo u neka razmishljanja.
ns
Posts: 152
Joined: Sun Apr 17, 2005 10:06 pm

Post by ns »

OXO,'LEBA TI,OBJASNI MI KAKO NA BLOKADE SIPASH ALKOHOL :drinkers: A DA TI NE BUDE ZLO? :smt119
Meni je nekad samo dva piva + nalorex dovoljno da mi ne bude bas dobro.
A pazi,jetru ces tako jos vise sje****i :smt017 ..jel' bi mogao bez alkohola??
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Post by oxo »

ns wrote:OXO,'LEBA TI,OBJASNI MI KAKO NA BLOKADE SIPASH ALKOHOL :drinkers: A DA TI NE BUDE ZLO? :smt119
Meni je nekad samo dva piva + nalorex dovoljno da mi ne bude bas dobro.
A pazi,jetru ces tako jos vise sje****i :smt017 ..jel' bi mogao bez alkohola??

ma ja pijem i pivo i votku,tekilu...i nikad mi nije loshe,cak naprotiv,extra mi je :D i to uvek blokade pijem bash pred izlazak.Ne znam,ali josh dva moja drugara to isto rade.A za jetru,to ti verujem,ali jbga,i onako je sjebana skroz.Ne mogu bash bez iceg,i taj smrdljivi alkohol mi je ipak neko zadovoljstvo...otkud znam,prestacu polako,nije sad da ja neshto pijem u nenormalnim kolicinama,samo vikendom.
timi7
Posts: 3
Joined: Sun Jun 12, 2005 11:35 pm

Post by timi7 »

Hej svi,
bila sam kratko na starom forumu(ne sjecam se nicka,mozda meg?!!)
tamo sam pisala o tome tko sam,kako,koliko...
a sada cu samo tekuce probleme,jer jesu problemi i treba mi pomoci u njihovom rijesavanju.
bila sam na odijelu ovisnosti(zg)oko 20 dana.toliko je dozvoljeno,jedino se produzi ako te pripremaju za komunu.
medutuim,interesantno je da su mene pustili vani na Subutexu i Seroquelu(antipsihotik,ili hipnotik).nije da nisam molila da me ostave,a baji ga,deset kreveta na cijelu hrvatsku buaaahh.
i sad;zasto mi nisu dali(skidala sam heptanon 6,5,5,44,4,3,3,2,2,2,1,1)Subotex pri prvim znakovima krize-kako pise na lijeku,onom papiru(mozak mi je stao,ne mogu se sjetiti kako se zove.nema veze).no!
NE,cijelu noc sam tako krizirala da sam bila uvjerena kako necu ziva docekati jutro.
naravno da su me kljukali svakakvim tabletama,ali valjda su cekali da hept posve izade iz tijela.?ne vidim drugo objasnjenje za krizu,a idem na opciju S-texa.ali proslo sve i ja osla kuci....

pila sam kuci sve kako je trebalo,ali neko vrijeme.
zatim sam uz obije tablete zapocela sa heroinom.
prvo vrijeme nisam imala krizu na Subotexu i horsu,sve dok me jedan dan nije ulovila takva kriza-slicna vec opisanoj gore.ovo pisem kako se netko u slicnoj situaciji ne bi zafrknuo,blago receno.

dalje;prestala sam piti Subotex,Seroqel popijem kako mi dode,uglavnom prije spavanja dio tablete.
vec danima zelim ponovo zapoceti terapiju ali umirem od straha.
zadnji put kada sam pokusala proci dan samo na Subotexu nije mi pomoglo,pitam se sto sada?
vec ga izvjesno vrijeme nisam dirala,mislite li da ce mi djelovati.
ono,ako prespavam i kada me oko podne uhvati kriza-da ga popijem,mislim pod jezik pocuclam?
sto ako opet ne bude djelovao?

vise ne mogu podnijeti krizu,stvarno,mislim da su godine u pitanju.sto si stariji to je teze.
inace,ponovo cu za koji mjesec u bolnicu(rekli su da cu se vratiti na skidanje sa Subotexa-i to je pokrenulo mehanizam opravdavanja u sebi,kao ionako idem pa da jos malo...glupo do boli)ali ne mogu se drogirati do tada,ma ne mogu vise ni jedan dan,puknuti cu.

pije li netko Seroquel?meni su napisali dijagnozu(kao nemam ja to,ali malo imam jer mi lijek pomaze a ne odmaze-glupost,pa kako oni odreduju dijagnozu?a nitko sa mnom nije pricao,osim sestara o svakodnevnici)Borderline-uz objasnjenje da poremecaj licnosti ima svako tko se ikada drogirao.mislim se,oke.a jesam malo konfuzna,ne cudi me dijagnoza.
cak mi je bilo smijesno,sprdala sam se.eee a kako dolaze nuspojave,najgora je-snovi,nocne more,tako se ne smijem.jos ne placem,a kad i to prode,pocnem li vristati necu znati kako se zaustaviti,toliko mi je svega dosta.

mogu li sutra popiti Subotex,hoce li mi skinuti krizu,sto mislite?(nisam uzimala hept,mozda dva puta pop poet komada da mi pomogne izgurati dan,a dop-paaa sto kuna dnevno prosjek,a nekad i vise ako je los)

imam jos puno pitanja,a podijeliti iskustvo sa vama,no ne mogu sve odjednom.(isla bih u neku nasu komunu na par mjeseci,jedini uvjet je da mi ne uzmu cigarete,ima li tako sto?o tome na drugoj temi...)

isprika za gramatiku,nemam zivaca pratiti,niti popravljati napisano.nije iz nepostivanja,vec je moja bezvoljnost poprimila razmjere paraliziranosti,cudo da sam i ovoliko srocila)

drago mi je naci se sa ljudima s kojima dijelim nevolju.
p.s.dopisivala sam se nesto malo sa argentinom,nije vise tu?
pogubila sam konce prilicno:)a i porkala loncice(dobro pise cura o Leponexu,ovo moje je slicno,druga valjda generacija.razbije te"'ko beba zvecku")
toliko za sada(isla sam i na sastanke NA,cim sam "pala" prestala sam,a i o tome-tamo;)
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

..
Last edited by Ramona on Fri Dec 16, 2005 5:53 pm, edited 1 time in total.
timi7
Posts: 3
Joined: Sun Jun 12, 2005 11:35 pm

Post by timi7 »

Ramona hvala na dobrodoslici i podrsci,uvijek je dobrodosla.
Svima zelim i sama pruziti podrsku;naime uspjela sam u deset dana ono sto sam mjesecima neuspjesno pokusavala sa strasnim usponima i padovima...

Ljeto je sigurno dobrim dijelom zasluzno za moj napredak.
Prijateljica i prijatelj ponudili su mi pomoc-tako da odemo na otok,u praznu kucu pokraj mora,bez icega(eventualno terapija za svaki slucaj,tko je znao sto ce biti) i da ne nabrajam,cudo se dogodilo.

Bila sam navucena gadno,dio pise gore,a dio se jos na to nadodao u danima koji su dosli.Prestala sam sa Subotexom dok sam uzimala heroin.Sreca da sam to napravila,a tek kada sam prvi put dozivjela spoj jednog i drugo-odvalila me strasna kriza,netipicna,nesto drugacija od uobicajene,no jednako,ako ne i gora.Do tada bi popila Sub.kroz jutro,pukla se popodne heroinom.Valjda se tijelo zasitilo svega i reagiralo kako je.Uzas!Pazite,molim vas,da vam se to ne dogodi.Ako je vec lose,uzimajte jednu stvar,nikako obe,Subotex je stvarno jak antagonist.

Dakle,krenuli smo.Sa sobom sam poniojela deset heptanona ,dvije kutije Subotexa i Seroquela koliko je trebalo-dosta,nesto apaurina.
Prvi dan,sve od ranog jutra,bila sam od jucer omamljena,nista mi nije trebalo sve do popodne kada smo stigli u kucu.
Tada sam,opet bez icega,zaspala umorna-opet,mislim,pod utjecajem jucerasnjeg,zadnjeg,uzimanja heroina.

Nevjerovatno sto promjena radi.Spavala sam,sa jednim budenjem,sve do sutra.
Ujutro,sutradan,popila sam nesto hepta.Do navecer sve skupa osam komada,ostalo mi je jos dva!
Bilo mi je oke.Inace taj prvi dan meni treba najvise hepove,sutra vec duplo manje.
tako je i bilo.
Sutra dva koja su ostala,uz jedan,tj.pla Seroquela navecer za zaspati,i koji apaurin.
Treci dan pojela sam subotex,tj.pocucala ga.
Uzimala sam ga dva ili tri dana,s time da sam postupno prestala i sa Seroquelom.Apaurin sam jos pila mozda peti,sesti dan,kada sam prestala sa svime.

Kupala sam se po cijeli dan.navecer rano u krevet,rano budenje.
Dugacki razgovori,ugodno drustvo,Jedni druge smo izvlacili,s time da je frend vec dugo cist,ipak kuzi kako je i bio je pri ruci za sve sto je trebalo.

Hocu vam reci,podijeliti s vama iskustvo...more izbaci sve iz vas,vecina,ma devedeset posto toga je psiha,pa vi vidite.
Sada sam doma.
Jednom,od kada sam se vratila,sam napravila recidiv.
Ne uzrujavam se.Trebala bih,ali necu jer me nikud ne vodi.
Kuci mi je uzasno,ceka me stari frend koji me vuce dnu,situacija s lovom uzasna,posla ni na vidiku...sve mi je kao namjesteno da se ponovo pucam dok ne crknem.
Necu!Pocele su mi se desavati i lijepe stvari.
Zaljubila sam se,doduse nije to neka ljubav koju mogu isfurati,ali bitne su emocije.Ponovo su tu.

Na pragu sam srece.Zelim svima da skupe hrabrost,koja je i meni trebala za krenuti bogu iza leda na otok,a nije me bilo strah,imala sam osjecaj da me bog cuva.Izgleda da je bio uz mene.
Bolilo je prve dvije,tri noci i tada-novi dan,sve jasno,novo,prekrasno.

Ako mozete,sto vise se kupajte i suncajte(uz obalu,kazu vijesti da su vidjeli morskog psa;-))budite sebi prijatelj.
Volite sebe i druge.Pomazite jedan drugom.

Stvarno se moze!!!:)

Pusa velika Timi(Megi)
Post Reply