Artane-upomoc!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Artane-upomoc!

Post by saša-ex »

Voyager, da li stvarno misliš da tvoji saveti pomažu? Nema više mesta za gde se roknuti, pa ajd u bulju? Zar nije ljude bolje savetovati o lečenju nego o što boljem drogiranju? Zar stvarno veruješ u instituciju zvanu Harm reduction? Zar stvarno veruješ u Govnare bez granica? Zar misliš da je njima stalo do tvog života ili života makar i jednog narkomana?
Veruj mi, nije kasno za tebe, nada stvarno postoji kao i mogućnost da dobiješ jedan potpuno novi život...Reto centar-011/80-40-425
SAMO CEO ŽIVOT...
Voyager93
Posts: 34
Joined: Thu Apr 17, 2008 8:41 pm

Re: Artane-upomoc!

Post by Voyager93 »

Da, mislim da moji saveti pomazu.
Te ljude je bolje savetovati o najmanje rizicnom nacinu onoga sto nameravaju da urade, jer ti ovako preko foruma sigurno neces biti dovoljan da narkomana kloji ispred sebe ima gram nekog opioida i cvrsto namerava da ga rokne odvratis od njegove namere.
Ovo je Narm Reduction !
I da, verujem u tu instituciju.
Da se malo vise informises i da UTMFSE, mogao bi da vidis koliko je Harm Reduction uspesniji i koliko je vise zivota spasao od ovog vaseg anti-opioid pristupa i mogao bi da vidis da ceo svet ide u pravcu o kome ja pricam ovde.

Govnar bez granica si ti, jer se uplices u teme gde ti nije mesto i prosipas strejterska i staromodna sranja koja nijednom istinskom ovisniku ne pomazu.
Naravno da im je stalo do zivota svakog narkomana.
Zvucih kao evangelisticki propovedac.
Lezao sam sam 16 godina 40 dana u Palmoticevoj i veoma sam dobro upoznat sa najsurovijim metodama skidanja anti-supstitucijskoj lobija, pomocu staromodnih snaznih antipsihotika za sizofrenicare i staromodnim psihostabilizatorima koji ti sjebu jetru za godinu dana.
Srecom sam taj 40-ti dan prestao namerno da jedem i da pijem vodu i zahtevao da me puste kuci i morali su, inace bih do sada vec bio ljustura izgorela, kao sto se desilo vecini dece i momaka koji su lezali samnom te godine.
Sreo sam ih skoro sve posle 7 godina skoro, svakog ponaosob i to u centru Beograda i izgledaju kao zguzvane banane. A oni su inace prosli svih 4 meseca svih edukacija i prosli su ceo tretman koji je kao 90% uspesan i zadnjih 5 godina idu na councelling kod Dr.Nastasica.
A bili su momcine kada su dosli na lecenje, sa i dalje zarom i svetlosti u ocima !
To sto sam ih sreo tacno u centru beograda nije bila slucajnost. Moj Sveti Andjeo Cuvar mi je slao poruku.
Samo zamisli scenu. Oni, kao prosli ceo tretman, izleceni, ispranog mozga, ozuseni i iskrivljeni od svih tih odvratnih lekova i tolikog brainwashinga kao stare banane, a ja u odelu, costoj opeglanoj kosulji, sa laptopom u ruci, vracam se iz kancelarije, frizura uredna, sve.
I naravno uzimam opijat.
No svako od njih cim su culi da uzimam opijat, odmah su pobegli od mene kao od samog Djavola !
Toliko su im isprali mozak da su oni prosto programirani da beze od tog svog dela licnosti i da ne postuju nikoga ko iole ima veze sa bilo kojom drogom, pa cak i sa travom.
Mani me vaseg "novog zivota", ja imam jedna zivot, unikatan i moj Sveti Andjeo CUvar i ja smo sami vajari moje sudbine i nece mi niko srati sta trebam da uradim i nece me niko "spasavati" i gurati mi u glavu neka staroeonska i Hriscanska ubedjenja !

Jednom si rekao da si srecan sto ne razmisljas kao klasican svet.
Vidis, ti upravo razmisljas kao klasican svet, tvoja razmisljanja su staroeonska, zastarela, vodjena Hriscanskom matricom ogranicenja.

Harm Reduction se bori protiv takvih stavova kao sto ti imas i nazalost i dalje vecina ljudi na svetu.
Ali to ce se promeniti.

I izvini sto sam ti rekao da si govnar, ja nikada nikoga nisam uvredio na nijednom forumu, ali ovo se izuzetno dobro slagalo u ceo kontekst.
Naravno da ne mislim da si zaista govnar.
Ali mislim da bi trebao da budes aktivniji u delu foruma gde dolaze ljudi koji zaista zele da se skidaju, jer imas dobru i cvrstu vezu sa zemljom, rekao bih da si mozda Devica (kao ja) ili Vaga u Zodijaku ?
Tvoj racionalni um sa tvojim stavovima takvim kakvi jesu bi mnogo vise pomoci tim ljudima koji zele da batale drogu i narkomanski nacin zivota, nego ovim ljudima koji...znas vec o cemu pricam.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Artane-upomoc!

Post by saša-ex »

Hehe, dobro je da moj život ipak ne zavisi od rasporeda zvezda....
I pogodio si, ja jesam hrišćanin. Ali moji stavovi su veeelika manjina u današnjem svetu, pa čak i u narkomanskom. I hrišćanstvoav ne donosi ograničenje ( taj stav je srednjevekovan), ono je upravo donelo najveće oslobođenje u moj život.
A naši stavovi po pitanju narkomanije su stvarno nespojivi i totalno različiti, tako da mislim da ne vredi da se ubeđujemo.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: Artane-upomoc!

Post by heroinapg »

Voyager93 na
17 Apr 2008, 19:49

Zavisnost od Artana, humm, da gadna stvar. Mendilex je isto sto i Akineton. To je Biperiden.
Antiholinergik kao i Artane ali mnogo slabiji od Artane-a. Artane je inace Americki lek.
Izaziva zavisnost jaku, da.
Tvoj prijatelj bi se trebao prijaviti u psihijatriju, terapija ce se verovatno sastojati od puno infuzija, Metotena (flufenazina), uvece Trixifena (tioridazin) ili Largactil.
I lagano u nekog psiholoskoj grupi sa psihijatrom i bice on okay.
Jesi ti batalio s ovim? Tablete koje spominjes i savjetujes ljudima imaju i kontraindikacije-kao i svake! Ove posebno..razumljivo je tvoje sajetovanje ukoliko ih (bez uvrede) i dalje koristis. Pokusaj-prestani s tim. na pravom si mjestu da saznas kako! Otvori neki novi Topic-Harm reduction..nesto mijenjaj?!
...Imas drugi sajt
http://www.uho.hr
Mislim da je tamo bolje da svoje znanje i nacitanost plasiras. Znamo mi gdje spada ovaj post, ali kao sto paramparcad rece
prilicno slikovito si opisao za nekog ko to nije probao,zainteresovao si nam mladji auditorijum koji nema vise vena da se puca pa se prinudno skidaju...svaka cast na takvoj strasti i ljubavi u tekstovima
Uzdrzi se malo covjece! ne citaju samo ljudi koji ce odoljeti. Neko ce te i poslusati.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Artane-upomoc!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:23 am, edited 1 time in total.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Artane-upomoc!

Post by AnAna_mo »

off topic:
Ja bih jako htjela da mi netko izradi natalnu kartu.
Potpis.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Artane-upomoc!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:23 am, edited 1 time in total.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Artane-upomoc!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:48 am, edited 1 time in total.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Artane-upomoc!

Post by AnAna_mo »

Sve sto Voyager pise i spada na ovaj podforum ili na HARM REDUCTION-Smanjenje stete.

Ako je netko citao PRAVILA KORISTENJA FORUMA, znat ce da pod brojem jedan pise: "Narkomanija.ba je projekt Udruzenja za prevenciju ovisnosti i smanjenja stete".

I pod brojem pet pise da se ne dozvoljava bilo kakvo vrijedanje sto se tice vjere, nacionalnosti, seksualnosti i slicno, ali izmedu ostalog i nacina lijecenja.
Potpis.
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: Artane-upomoc!

Post by heroinapg »

Voyager-Znam o cemu pricas. Nisi se morao smarat da meni objasnjavas. Jednotavno smatram da si trebao nov topic da otvoris. Posto baratas ljekovima, terminima, mozda neki strucni.ne da savjetujes ljude, koji ce se zakaciti, napr. za mendilex-Lijek za parkinsonovu bolest. kontraindikacije..UHhhhhh
Procitala sam tvoje postove, al su se ukljucili ljudi koji su prilicno labilni i nekako mi se cini da ce, nazalost, proabati, nesto od toga sto nabrajas. Covjece, vecina ljudi ovdje nije trijezna.. pod doktorskim strogim nadzorom se uzimaju ti ljekovi.Nit sam ovdje da se svadjam, niti prepucavam..Sve se to Putnice moze na googlu anci, ako vec ne znas, ali su se u temu ukljucili i citaju djeca koja pokusavaju STVARNO da se skinu. Prolongiranje je supstitucija. Ocigledno ti nisi moje opice citao. da jesi ne bi objasnjavao. Trud treba nagraditi..Ali, razmisli, ukoliko ne uzmias sam-A vjerujem ti-ne bi tako pisao "ciitko"..Sta ec se desiti ukoliko neko bukvalno uradi to o cemu pricas-pises.
AnnMo- upravo je to ono Nesto slicno zivotu! Hvala ti sto si mi objasnila pravila foruma. Pretpostavljam da si ih kopirala. Procitaj i sam jos jednom. I kad ti pocinjes da se skidas sa sintetickog heroina? Znam za recidiv za heroinom..Al ovo drugo..rekla si da su tvoju uz tebe..Slozila se..Trenutno pljujes psvemu?! na mene mozes, enmas frke
Svako dobro
Post Reply