koliko znate o ovisnosti o subotexu??

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
ONO
Posts: 204
Joined: Fri Nov 10, 2006 10:13 am
Location: ordinary world

Re: koliko znate o ovisnosti o subotexu??

Post by ONO »

Ja se samo nadam da ce proci sta bezbolnije...ne mogu se vjecno skrivat iza suba al ocito tu bitku s zikrom moramo rijesit... Samo se duboko nadam da cu biti neki izuzetak pa me kriza nece toliko zgaziti. Kad stavim sve na vagu, subutex je u plusu u mom slucaju, jer jedini me uspio vratiti u zivot i maknuti od dopa. E sad...skidanje, kriza, jos se ne odvazujem, ali pocinjem se bojati, poprilicno ste me preplasili...
Sretno svima!
jago
My lost...and here we go again...
maya81
Posts: 45
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:44 am

Re: koliko znate o ovisnosti o subotexu??

Post by maya81 »

nismo preplašili samo tebe..iskreno,usrali smo se svi :D Uvik ima nešto iza čega se možeš u životu sakrivat,pa makar to bio i subotex..kako moj dok kaže: Mayo,pa mi čemo se viđat još jakoo,jakoo dugo..čemu žurba??
I u mom slučaju je sub.plus jer me drži dalje od dopa,al neču ponavljat zikru po 10001 put..pogotovo ako je ovakva kako ljudi pišu da je...radije hepti..pa polako,opet ponavljan: heptanonsku zikru san preživila neznan ni sama koliko puta,all bar znan šta me čeka...pa od dva zla,ako več moram birat-biram manje!¨!!!
User avatar
ONO
Posts: 204
Joined: Fri Nov 10, 2006 10:13 am
Location: ordinary world

Re: koliko znate o ovisnosti o subotexu??

Post by ONO »

Mayo, slazem se...
eh da, i moj doktor stalno ponavlja...polaaakoo, necemo zuriti, pa "Jel ti dovoljna doza..," Ma smijesno, bas sam fino zbrinut. :-D
Pozdrav!
My lost...and here we go again...
maya81
Posts: 45
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:44 am

Re: koliko znate o ovisnosti o subotexu??

Post by maya81 »

šta nas vole doktori...nikoga ko nas :-D !
emigrante
Posts: 8
Joined: Thu May 17, 2007 9:07 pm

Re: koliko znate o ovisnosti o subotexu??

Post by emigrante »

pozdrav svima i svacim

majo imam jedno pitanje: na koliko miligrama subutexa si bila kada si se pocela skidat?
ja mislim da je to jedna od najbitnijih stvari.

kod mene je bilo tako da sam poceo sa 8mg pa se spustio na 2mg(na dan), pa 1 mg , pa presao na Temgesic od 0,2mg x2 na dan,
pa na 0,2 mg na dan to sve u roku od neke dvije godine.
meni nije bilo ni sekunde blizu tako kao sto je bilo tebi, osim da mi je bilo tesko zaspati par dana. pisem ovo sad ovdje bi mozda malo ohrabrio neke medju vama koji su procitali majinu verziju i isprepadali se.
izgleda da je od osobe do osobe drugacije i to sa koje doze se covjek skida. MIslim isto da je tolika patnja iz dana u dan, mjesecima, cak i opasna jer je rijetko ko moze stvarno da izdrzi. pozdravljam puno sviju, majo sve najbolje , cao
emigrante
Posts: 8
Joined: Thu May 17, 2007 9:07 pm

Re: koliko znate o ovisnosti o subotexu??

Post by emigrante »

alo majo,

preskocio sam to da uzimas 3tab po 2mg. Ja ti ne bi prreporucio da se sa 6mg prekines odjednom. Ne bi ti bilo lako ja mislim. Spustaj to polagano do 0,6mg i onda pocni razmisljati o tome da stanes. Kod mene je skidanje sa 0,2mg bilo sasvim podnosljivo
ako je ova tema jos aktuelna neka se neko javi sa svojim iskustvima
adios
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: koliko znate o ovisnosti o subotexu??

Post by sunrise »

napokon
i ja sam bila na tim pilsevima ima ih 0,8 pa 0,2mg i nema krize
kakve storije i krize od 11 mjeseci, sta vam je,ne slusajte i ne vjerujete u svasta
skida se bez beda kad ces i ne jeds gvna sa strane

Luna se skinula bez beda i bez 0,2mg Temgesica
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
xyx
Posts: 41
Joined: Tue Sep 18, 2007 12:07 am
Location: BGD

Re: koliko znate o ovisnosti o subotexu??

Post by xyx »

naravno da se mozete navuci na subutex, ali samo ako se koristi duze vreme... ja sam se skidao na jednoj privatnoj klinici i to prvi dan 6mg, drugi 10mg, treci 14mg, pa opet onda nagli pad na 6, pa na 4, pa2 pa 1... dan posle poslednjeg mi je bio malo zajeban, ali izdrzao sam nekako i posle kao da nikad nisam bio ni navuchen...

Korishcene su tablete od 2mg jer mi je doktoka rekla da su mnogo efikasnije od 8-ica...

bedak je kupovati sub na crno jer mu je kratak rok trajanja (oko 2 meseca chini mi se) i posle gubi dejstvo, a kod dilera ko zna koliko dugo stoji...

nije mi jasno ovo shto chitam da ljudi koriste sub mesecima, ne vidim svrhu tog nachina odrzavanja... treba se skinuti njime za nedelju dana i to je to, sve preko vodi ka zavisnosti...
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: koliko znate o ovisnosti o subotexu??

Post by paramparcad »

sunrise wrote:napokon
i ja sam bila na tim pilsevima ima ih 0,8 pa 0,2mg i nema krize
kakve storije i krize od 11 mjeseci, sta vam je,ne slusajte i ne vjerujete u svasta
skida se bez beda kad ces i ne jeds gvna sa strane

Luna se skinula bez beda i bez 0,2mg Temgesica
jesi li se ti skinula sa toga kad ves raspredas o tome kao da je proslost?..
User avatar
ONO
Posts: 204
Joined: Fri Nov 10, 2006 10:13 am
Location: ordinary world

Re: koliko znate o ovisnosti o subotexu??

Post by ONO »

Evo da se ukljucim...
Kod mene je stanje ovakvo: 4 mg svaki dan, s smanjivanjivanjima i vracanjima na ovu dozu vec vise od 2 godine. Znam i svjestan sam da me ceka kriza, i toga se uzasavam, mogu slobodno reci da mi je to trenutno najveca fobija u zivotu.
Svidam se sebi ovakav kako funkcioniram na subu, potpuno sam "funkcionalan" kako to doktori kazu, i ne znam kakav cu to "ja" ispasti kad ne bude vise suba.
A krize se bojim ko samog vraga...svasta se napricalo o toj temi, ne znam cemu i kome da vjerujem al ja predostroznosti radi trcim svaki tjedan rano ujutro u apoteku da me ne zadesi nesto slucajno...
Eto, kukavica teska po pitanju suba, i sta sad... zivuckam na tih 4 mg i super mi ide, imam posao, sve stignem, dobre sam volje...

I kada cu i kako ja jednog dana reci toj tabletici "Zbogom"??

Svako dobro svima!
jago :twisted:
My lost...and here we go again...
Post Reply