Navike tokom bezuspjesnih apstinencija

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Navike tokom bezuspjesnih apstinencija

Post by Modesty »

Ne mogu ni zamisliti početnu apstinenciju sa starim(istim) brojem telefona...nemojte biti neozbiljni...prvo što sam uradila kad sam se htjela skinut je bilo da sam izvadila karticu iz moba i polomila je a drugu sam kupila tek posle 2 mjeseca.
Računica je jednostavna,NE IGRATI SE SA STVARIMA KOJE NISU ZA IGRU......ajme da me sad neko ponudi u glavi bi mi bio kaos i ili bi pobjegla ili bih ga poslala u tri pi..e materine,akamo li u prvim mjesecima.Biti u blizini ljudi koji imaju veze sa drogom je za jednog apstinenta kao da si stavlja(gura) prst u oko ili ranu...zašto bi to sebi neko radio....pa znamo unapred da će nas to boliti i da će nam biti teško...nema tu čeličenja...to je šuplja priča,treba se prvo dobro stabilizirat i opet biti na oprezu.
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Navike tokom bezuspjesnih apstinencija

Post by Modesty »

Što je moj šef govorio,šatro u šali(tako sam ja barem shvatala,krivo očito) kad sam počela radit sa ovisnicima,kaže:PAZITE DA VAS NE PREVARE!!!
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Re: Navike tokom bezuspjesnih apstinencija

Post by zvrky »

Ja svoj broj nikad nisam promenila...ali je osecaj uzasan kad krenu da zovu...sada vise nemam problema sa takvim pozovima ali svojevremeno sam ih imala...ja bi svakome preporucila da odma menja broj.
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Re: Navike tokom bezuspjesnih apstinencija

Post by SuperSynthetic »

Pa meni je da budem iskren trebalo jedno 2 godine samo da se iskobeljam iz tih kandzi poziva i ekipe uopste. Kad sam to nekako postigao skinuo sam se i evo cist sam i idem na NA sastanke vec 6 meseci. Pre toga sam se drogirao preko 20 godina. Zadnje dve godine nikome skoro nisam zavrsavao sheme i isao sam kod dilera sam da zavrsim kolko mi treba i nisam ostajao duzan. Moglo je ovo valda i brze ali bolje ikad nego nikad. Sad se vec rasculo da sam cist pa me junki i ne zovu vise, mislim nece oni bas da smaraju kad znaju da od mene za njih nema leba.
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Navike tokom bezuspjesnih apstinencija

Post by Modesty »

koliko sam zaključila i po vašim iskustvima,ipak se treba preporučit menjanje broja.....čisto olakšati sam sebe.
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Re: Navike tokom bezuspjesnih apstinencija

Post by SuperSynthetic »

Promena broja nece mene promeniti. Nisam ja broj. Molitva "Boze molim te da Samo Danas ostanem cist " me je najvise promenila, cini mi se. U svojih 20 godina gudranja sam ko zna kolko telefona prodao, izgubio i brojeva promenio ali nije pomoglo. Ovoga puta nisam menjao broj a nisam ni brisao brojeve dilera jer ja se Samo Danas ne drogiram. Juce je istorija sutra misterija a ja se SAMO DANAS ne drogiram.
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Re: Navike tokom bezuspjesnih apstinencija

Post by SuperSynthetic »

Mislim na ovu foru Samo Danas + SAMO DANAS sam evo napravio vec 6 meseci potpuno cist, idem i na NA sastanke naravno. Najvise me iznenadjuje sto sam 6 meseci potpuno cist u mom gradu na mom asfaltu a ne u zatvoru ili pustom ostrvu gde nema dopa. Sta reci- SAMO DANAS!
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Re: Navike tokom bezuspjesnih apstinencija

Post by SuperSynthetic »

Opet ja, bas sam smor, sorry please.
E i na metadonskom odrzavanju sam bio preko 3 godine tamo krajem 80-tih i trebalo mi je mnogo heroina posle da prebolim taj metadon koji sa tada zvao heptanon.
Samo Danas ljudi SAMO DANAS!
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Re: Navike tokom bezuspjesnih apstinencija

Post by SuperSynthetic »

Dok sam se gudro bilo je ono kao aj samo jos danas da se uradim a od sutra necu vise a sada sam samo okrenuo, aj SAMO DANAS necu da se uradim a sutra ko zna sta ce uopste biti.
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Navike tokom bezuspjesnih apstinencija

Post by Modesty »

ovo zadnje ti je dobhro :wink:
Post Reply