SUBOXON JE SRANJE!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:26 am, edited 2 times in total.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by sanela »

Voyager wrote:, na kvalitetnim forumima to je sasvim normalno.

Pozdrav !

Voyager
Ja bih isto mogla reći da samo ljudi koji ne koriste droge i razne hemijske supstitute žive potpun i kvalitetan život.
Nemamo svi jednaka mjerila za procjenu kvalitete nečega. Na sreću ili nažalost, opet kako ko gleda.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:25 am, edited 1 time in total.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:59 am, edited 2 times in total.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by Beobandit »

NE ja mislim da je i ovo super forum samo sto se desavaju neke gluposti. Ljudi koji nemaju veze o supstituciji nisu dosli da saslusaju i nauce od nas koji primamo nego su dosli da sude i procenjuju cije se izjave uklapaju sa nekim njihovim nestruicnim vidjenjem.
Onda pocinju nas iz Bgd da nazivaju nekim domacim zivotinjama koje svakodnevno gledaju u svom urbanom dvoristu.
Ja bi imao vece pravo kao recimo i AlKaloid, Voayger, Vanja da se sada pojavimo na temni nalorex i krenemo da kenjamo o svom zlu koje smo videli sa tim tabletama. Dobro oni mozda i nisu ali definitvno i m nije pomogao, ali ja. Ja sam doziveo da mi drugarica kaze za vreme nestasice Metadona da je dobro mozda da se skinem ali me onda pita koju si terapiju pio pre 6-7 godina. Ja reko Flunirin, Nalorex i ne znam sta za smirenje da bi rekla e ako sa time krenes nemoj me zvati da spavam kod tebe jer nema svrhe za dzabe se muciti. Sta god vi mislili za Metadon nekada su zadovoljnije nego ja pa nakraju odustanem za sebe.
Dalje mogu pricati o gubitku kulaze na Nalorexu, znaci meni se vrat stanjio bio dok nisam taj toxin zafrljacio kroz prozor, tu mucninu, gubitak apetita za koji je zasluzan i Flunirin ili obavezan skoro neki antidepresiv koji ide da bi probao da zaustavi bedake koji dolaze za sa blokatorima.
Sve mi to imamo vise pravo da pricamo na temi o blokatorima nego sto neki ovde imaju o Metadonu, a ja sam bar cutao a iako sam rekao nesto imao bi jos 100 puta vise. Toliko da se mozda neko ko trebada krene sa njim i zabrine imoli boga da ne oseti sa njim sve sto sam ja osetio.
Zato ako pojedini nastave misiju o Metadonu zacas se ja bar selim tamo da ispravljam necije komentare saonimsto se meni dogadjalo za vreme 2-3 godine ratvanja sto sas blokatorima, sto sa implantima.
darla
Posts: 218
Joined: Tue May 19, 2009 4:07 pm

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by darla »

Meni je upalo u oko ovo Voyagerovo "Harm Reduction"
stvarno sto se toga tice, kad netko napise da je npr. odlucio uradit se IV heptanonima, taj post se brise kao i odgovori..
Mislim osoba je svejedno to odlucila, zar nije bolje da dobije savjet kako tu glupost napravit sa sto manje stete, napisat joj sigurniji i manje stetan nacin ?
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by Beobandit »

Evo ga jedan lep sakjt verovatno znate zanjega ali mozda neko i ne.


http://www.exchangesupplies.org

http://www.harmreductionworks.org.uk

I ljudi malobrojni koje znam kada ne mogu dakupe subutex na crno nego na kratko ima samo suboxone ne prestaju sa heroinom.
darla
Posts: 218
Joined: Tue May 19, 2009 4:07 pm

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by darla »

tnx za linkove..
sto znaci BLEACH ?
gledala sam filmic onaj kad nemas cisti gan kako "ubit virus hepatitisa i HIV-a" ..skuzila sam postupak s vodom al sto je ono sto stavlja s vodom, sta znaci to "bleach", nisam mogla skuzit na filmicu sto je to uzela osim hladne vode ?
joj koja sam ja tuka, uvijek sam mislila da je bolje vrelom vodom ispirati..
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by sanela »

Voyager wrote:
A vi Sanela izucite jos malo sta znaci Harm Reduction, sta je zavisnicki forum, a sta lekarska ordinacija i u cemu se razlikuju.



Voyager
Ovo nije podforum o Harm Reductionu. I neke savjete koji se odnose na preporučivanje kako zloupotrijebiti neki lijek, kao što je suboxon ili bilo koji drugi, ja ne smatram smanjenjem štete, nego čistom zloupotrebom tretmana.
I nema potrebe da me persiraš.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by sanela »

darla wrote:Meni je upalo u oko ovo Voyagerovo "Harm Reduction"
stvarno sto se toga tice, kad netko napise da je npr. odlucio uradit se IV heptanonima, taj post se brise kao i odgovori..
Mislim osoba je svejedno to odlucila, zar nije bolje da dobije savjet kako tu glupost napravit sa sto manje stete, napisat joj sigurniji i manje stetan nacin ?
Ja smtarm da je puno bolje takvoj osobi dati full informacije o posljedicama koje se mogu desiti ukoliko napravi to što je naumila, nego joj objašnjavati postupak kako da se uradi.
Šta ću, možda nisam baš open minded, ali ako nekog baš zanima kako to da napravi, ima i drugih mjesta gdje može doći do te informacije.
Post Reply