SUBOXON JE SRANJE!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

tina26
Posts: 95
Joined: Mon Aug 31, 2009 1:28 pm

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by tina26 »

ne zikra te lupi smao kada je obrnuto kada na hep uzmes subutex ili suboxon, kada ovako prelazis ne, barem nebi trebalo, mislim da bi me upozorili da bi se tako nesto moglo dogoditi....
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:29 am, edited 1 time in total.
tina26
Posts: 95
Joined: Mon Aug 31, 2009 1:28 pm

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by tina26 »

YugoS wrote:Tina 26,


I da napomenem,Naloxon sam koristio prije svega ovoga,prije nekih 5 godina i nisam ga podnosio.Bio sam na njemu nervozan,razdrazljiv sa cestim promjenama raspolozenja.Znaci i pored negativnih iskustava sa Nalorexom(blokatorom),terapiju Suboxonom koristim kao i terapiju Subutexom.Razlika je sto je ovaj put sve pod ljekarskom kontrolom i psihoterapijom.



Pozdrav.
ne kuzim vojager sto sam ja tu krivo rekla, samo sam murekla da naloxon i nalorex koje on spominje pod isto da to nije isto.
u soboxonu kolko ja znam ima naloxona a ne nalorexa. i bas da je naloxon takv blokator i nije probija se dopom bez beda cak i bolje nego subutex koji nije imao toga, i zar nije nalorex(revia) blokator i njega je teze probiti.a jugo kolko sam ja shvatila ovu recenicu oce recida je naloxon i nalorex (blokator) isto ali da njemu u suboxonu ne smeta, to je super samo sto te dve spustance kolko ja znam nisu iste kao sam u krivu ispravi me....
i da zar nije da nalorex (revia) nije isti blokatorkao i naloxon , da nalon blokir jedno (a to je da ako dedirekt u krv izaziva krizu, navodno da se nebi fursli, zato ga i jesu stavili u suboxon da s e ne fura ) a revia ona blokira rad opiata, billo kakvih, znaci na reviu dop ako uzmes ne radi ti, (naravno moze se i revia probiti ali puno tezenego naloxon), eto samo sam to htijela reci akzem ako sam pogrijesila reci ali kolko sam ja skuzila te xone sve moguce kolko i ima (a ima ih kolko oces)onda sam ja to ovako skuzila....
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by YugoS »

Voyager wrote:
Buprenorfin (Subutex) i Buprenorfin + Nalokson (Suboxone), eeee, to je vec komplikovanija prica.
Cjeli Vojin text u vezi Naltroxona i Naloxona je tacan i dobro objasnjen.

Jedini komentar imam na ovo sto sam izdvoijo iz texta.Prica i treba da ostane komplikovanija.Ako nista onda zbog zloupotrebe lijeka.

:D
narkoman sam al' najlepsi.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:29 am, edited 1 time in total.
tina26
Posts: 95
Joined: Mon Aug 31, 2009 1:28 pm

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by tina26 »

ma znam ja to sve vojo sto si ti htio da kzes a ja sam to objsnila onak zdravo seljacki hehe, ali jesam ok napisala mu da naloxon i ovo sto j eon spomenuo pod isto da to nije bas ista stvar.

i zakaj onda nisu u suboxn stavili revuju umnjesto tog naloxona jer sume meni na grupi rekli da je tajn aloxon stavljen samo zato da on sprijeci pucanje jer on izaziva kao ako se puknes ako dode direkt u krv izaziva krizu, dali se to dogada i sa revijom dali i ona pukunuta u krv izaziva krizu? jer kao ne onda to nije isto taj naloxon i revia, zato sam ja ono napisala, jer je meni tkao objasnjeno u vinogradskoj znaci da taj naloxon nije nista drugo nikakb blokator soim ako se puknes onda je blokator u tom smislu da izaziva krizu, ok svi znamo vec da to niej tako ali eto u njihovoj teoriji je.... ima puno tih xona, naloxon, naltexon, suxon, nalexon, itd xon d ase sve zbunum... valjd ame razumijes ipka nism ja obrzaovana sto se toga tice kao ti, jbg ja tek sada ucim o tom xonima svakivim pa eto nke stvari jos brkam....

btw hvala na objasnjenju...pozdrav
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:29 am, edited 1 time in total.
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by Param-parcad »

ni sanjao nisam da cu od vas traziti pomoc.oko podne danas sam uzeo 2 troksa a juce sam se zadnji put uzeo hors.kupio sam 2 osmice suboxona i sad me najvise interesuje sta i kako a narocito kada da ga uzmem?jos jedna stvar.preko godinu dana uzimam 3 mg xalola pred spavanje...sta sa tim sad da radim?
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:28 am, edited 2 times in total.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by sanela »

"Dr. Voyager" zamolila bih te da ne pišeš terapije od oka po forumu.
Ovo nije ljekarska ordinacija, nego forum.
Post Reply