SUBOXON JE SRANJE!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Tutich
Posts: 1
Joined: Fri Nov 27, 2009 2:48 pm

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by Tutich »

Što se mene tiče ovaj Suboxon je stvarno Sranje, jer več 15g. unosim u sebe kojekakve otrove, i još mi je samo trebao ovaj naloxon za moja "predivna" jetra!!! Ja sam na Suboksonu oko 1 mjesec, i "nažalost" mislim se opet vratiti na heptanon, jer je ako se pridržavaš terapije "najmanje" je štetan!!! A to znam jer sam bio na njemu 8-9 godina i stvarno mogu reči iz prve ruke da je Subutex još bio i dovoljno dobar, ali ovaj suboxon je toliko šteten da mislim da se na ovaj način žele što prije riješiti nas narkomana!!! Ja sada da bi bio "normalan" uzimam 16mg Subuteksa, a sada i 4mg naloxona, blago mojoj jetri, mora da mi je zahvalna! A to ako je netko igloman ovaj Suboxon ga sigurno neće spriječiti da ga uzima intravenozno, jedino može nešto da mu se desi, još ako je tom prilikom sam i nema nikoga da mu pozove hitnu jao njemu!!! A sa tim se vračam na ono da se sa ovim žele riješiti narkomana, kao da imamo kugu!!! Svaka im čast!!!
User avatar
Al Kaloid
Posts: 57
Joined: Wed Jun 17, 2009 2:22 pm
Location: Beograd

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by Al Kaloid »

Ako se skidas sa horsa, dejstvo suboxone-a jedva osetis, ne sluzi za gudriranje vec samo da ti olaksa apstinenciju.
tina26
Posts: 95
Joined: Mon Aug 31, 2009 1:28 pm

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by tina26 »

sa subutexon, sada suboxonom se ne moze dobiti high efekt, on je jednostavno takav, tkao da te price d anetko se zeli uraditi sa time padaju u vodu jer kao sto sma vec jako puno puta rekla, on ima tej seeling efekt, pa znaci svakom indivudalno je potrebna doza, a doza se doreduje da uzmes jedna, pa ako ti nije ok drugi pa ako ti nije ok 3 ali najvise do 5 od 2 mg, jer vise od toga nikome ne treba, i onome ko je navucen neznam ni ja kako, tako da to je sasvim dovoljno, a dozu sam rekla kakos e odreduje tkao i dokotri, je rnemogu oni znati kako ves organizam funkcionira i kolko ce biti potrebno da pokrije receptore, ali vise od uzimanja 5 kom od 2 mg, je iditoraija, jer isto ti je, znaci on kada pokrije receptore, recimo d aje tebi dosta 4, ko meni, ja d apopijem jos 10 biti c emi iso ko da sma popila tih 4, dok na hepu sto vise pijes to ti je bolje, zato se hep moze zloupotrebljavati vis enego ovaj, amda ima onih koji samo zbog psih piju vise, amd aih ne slgira, jer suboxon nemoze uslagirati, nemoze, nije takav ljek, dok hep moze, ali eto ima ih koji uzimju vis enego im je potrebno ali to ej samo zbog psihe.

i suutuex ti pokrije krizu sigurno, kaos i bila na dopu, na metadnonu je malo drugacije, trebas e dugo cekti das emoze uzeti subutex jer t einace baci u krizu (been there done that, nije ljepo), ali sigurno, mora ti ksinuti krizu , ja kada sma ga prvi put uzela, tu vecer sam spavala nomrmalno, jela ujutro, sve je zaista bilo super, je malo ono toplo hladno ali zanemarivo naspram prave krize na suho, a posto je suboxon ista stvar ima bupernofina (glavnog sastojka ) isto ko subutex i on bi morao imati isti efekt.

sto se tice naloxona, u njemu d aon je statan, ali kao g auzimas pod jezik pravilno, naloxon ne ulazi u oragnizam pa s enemoras bojeti da ce ti naskoditi jetri, ok dugogodisnje koristenje mozda oce, lai en vise, engo sto skodi alkohol, gazirana pica, i ostalos to sigurno jedes i nije dobro za jetru tkaod a nemojmo raditi frku oko tog naloxona, nije to tak strasno, eces od njega za 5 mjeseci dobiti cirozu to sigurno, mozda da g auzimas 20 godina e onda bi moda nesto bilo, ali uzet pravilno kao sto sam rkla naloxon nije aktivan.... meni je vece sranje to sto su nas prakticki prislili na to, i one koji se nisu furali sa subutexon, i oni koji g anisu zloupotrebljavali, moraju na suboxon, to mi ej malo bezveze, bas ono prislilno, oces neces, i riskirati to dase puno ljudi zbog puno dzinformacija o suboxonu, jer nitko zapravo nezna sve o njemu, i ljudi se boje, se vrati na hepove, koji su ono uzas, a ne ljek, takav rizik to ej jako glupo od farmaceutske industrije i anse vlade is akomana sto ej to dopustio uopce, mogo je onda one sto se furaus ubom staviti na suboxon, mada i suboxonom se mozes furati, tkao da pitams e cemu sve to onda, ta frka, t panika, odjednom ga nestalo u apoteci, ljudi uzeli recepte prosli pola grada nema subutexa, samo odjednom su ga povukli bez obavjesti icega, pa je puno njih ostalo suho dok nisu nabavili zamjenske za suboxon,a opet taj suboxon je ista ali ista stvar , moze se furati, moze se zloupotrebljavati itd, pa cemu onda.....

ali da je suboxon sranje, nije, to sigurno, puno ljudi je spasio, pa i mene, ok mene je subutex , tak nedavno sam na suboxon presla, ali oni koji se sada tek krecu skidati suboxon je isti ko i subutex, tak d ane bojte se, ja sams eisto bojala prelaska, ali evo sve je ok ista doza, sve isto... tako da reci d aje nesto sranje a nekome pomogne , jer mu nista drugo ne pomaze nije ok, tako niti je ne mogu reci d asu hepovi sranje, jer mozda su nekome pomogli, mad aja nisma jos cula za slucaj da se netko skinuo sa hepovima, ili je na odrzavanju i svkao malo po jedan gore, dok ne dode do ono 30 komada,a onda postane biljka, ili uzima hepove da zavara obitelj ili koga vec treba zavarati, ali da se itko skinuo sa njima to jos nisam cula, ok i od subutexa-xona je kriza strasna kao i od hepova, eto ja imam lose iskustvo sa njima, i nebi ih pila nikada vise, za mene su oni otrov, i stvarno neki nacin nastavka drogiranja jer eto kazem oni su takvi das to ih vise uzimas vise te sagiraju, dok suboxon ne, tako da onda ako se netko zaista zeli skinuti a na suho u komuni nemoze bolje suboxon (izgedas normalnije, osijecas se normalnije, nemas tolko zelju za dopom,) kao na hepovima.

ali ove spike da subutex-xon adi i das e slagira njime to su takve glupe price da je to strasno i to obicno pricaju ljudi koji ga nisu niti probali,eto toliko , volila bi razbiti te predrasude da se sa subovima mozes razbiti ili tkao nesto, nemozes pa makar pojeo cijelu kutiju, pa i dvije, nemozes, jendostavno je takav ljek, a oni koji nisu probali neka ne komentiraju, molila bi ,jer kao nisi nesto probao nemozes zanti sot je i kako radi zar ne, to je ko d ameni mama moja ide pricati kkao dop radi a nije ga u zivotu probala, eto.... nadam se da sam nekome malo razjasnila, ako jos nekog nesto zanima, nek pita slobono, dosta sam se informirala o njemu...
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by Beobandit »

Pazite te naslove suboxone je sranje, metadon je odvratan ili metadon je odlican. Kako to pricate ljudi mozete samo reci za mene je subutex grozan ili metadon ne valja ili dobri su jer nije svakome isto. Ja kada sam procitao naslov pomislio sam neko se sjebao sa njim umro je, gotov je.
Meni nije stvarno jasno da nekome lek ne pomaze i da na osnovu toga porica drugome o njemu ili da prica o terapijama gledajuci kroz neke zemlje koje vise niko ne jebe nizasta tipa Rusija-Metadon.
boki_
Posts: 153
Joined: Sun Nov 15, 2009 11:24 pm

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by boki_ »

Meni heroin nije nikakav problem, cak sto vise smatram da sam u pocetku metadonske terapije bio bolje "odradjen" nego ikada na heroinu. Moj rat je protiv ove opake ovisnosti i navike na metadon. Ja sam shvatio da moram da se skinem sa metadona jer ne smijem da dizem dozu svake pola godine. Sad sam na 60 mg meta vec oko 2 godine i nema vise nikakvog efekta --- potpuna tolerancija. A kad bi se skinuo sa metadona ne bi problem bio potreba da uzimam heroin (jer to za sigurno znam vise nikad necu uzeti) nego potreba za metadonom.
hEIL hEIMAt
boki_
Posts: 153
Joined: Sun Nov 15, 2009 11:24 pm

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by boki_ »

Suboxone stvarno jeste sranje --- ne mogu da vreujem da Finci lude za buprenorphine-om i placaju lovu na crno da se udare s njime.... Pa kakav je effecat , jeli moze neko reci da je imao bilo kakav "high" na buprenorphine-u???? Ja sam samo jednom zaspao na njemu i imao jako cudan san (kojega se secam) -- veoma uzvisena osjecanja i sadrzaj sna je bio kultoroloski vrhunac. Ali u snu, to je moglo biti spontano. Da nije slucajno effecat u nekom smislu vezan za mozdane aktivnosti, tipa lepi snovi i neke druge price...
Ne znam , znam samo da sam bio u dubokoj krizi kad sam 5 dana bio na suboxone-u poslije metadiona i trceci doktoru vratio se na met.
hEIL hEIMAt
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by YugoS »

Ja sam se 2003.god. skidao sa metadona Subutexom.Trajalo je nekih 22-23 dana i fizicku krizu nisam osjetio.Kasnije me stigla psiha jer sam je docekao potpuno nespreman.
Ovo je moje licno iskustvo i povrsno napisano.Bilo je pod kontrolom vrhunskog doktora,koji je sam detox odradio odlicno.

Ja se lijecim Suboxonom i pisem o tome na mojoj Ispovjesti.Lijecim se pod ljekarskom kontrolom,pa svim pravilima.

Da napomenem,samolijecenje je prilicno riskantna stvar,kao i cinjenica da smo svi razliciti.

Sto se tice drogiranja,Suboxon ne sluzi tome,pa i neces naci efekte o kojima pises.

PS:Suboxon ima nalokson u sebi koji ti je sigurno izazivao jos vecu krizu kad si ga uzimao poslije metadona.Izaziva ga i sam bupronorfin,ako ne smanjujes metadon i nakon toga ne napravis pauzu od najmanje 48 sati!
narkoman sam al' najlepsi.
antox
Posts: 11
Joined: Sun Nov 29, 2009 6:11 pm

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by antox »

ja u početku sam ga plača u Njemačkoj tablu od 8mg 55 eura i u početku razvaljiva me bolje nego dop ikad..kljucanje,povračanje..baš ono pravo i subotex mi se sviđa šta sam stalno na istoj dozi ako sam na pola tablete tako sam nonstop organizam mi ne traže veču dozu a ni dop..to mi je zakon a suboxon bljak..
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by tess »

YugoS wrote:Ja sam se 2003.god. skidao sa metadona Subutexom.Trajalo je nekih 22-23 dana i fizicku krizu nisam osjetio.Kasnije me stigla psiha jer sam je docekao potpuno nespreman.
Ovo je moje licno iskustvo i povrsno napisano.Bilo je pod kontrolom vrhunskog doktora,koji je sam detox odradio odlicno.Lijecim se pod ljekarskom kontrolom,pa svim pravilima.
Da napomenem,samolijecenje je prilicno riskantna stvar,kao i cinjenica da smo svi razliciti.
jooj kako meni treba taj tvoj doktor!!! :rolleyes: :roll: !!!
dal' mi steti droga leti?
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by YugoS »

Tess,
ako nije neka dubinska zajebancija,koju ja ovog trenutka ne mogu da provalim,evo:

Trazis,pitas,uporedjuse,zakljucijes,ali iz vise izvora.Kasnije budes fin i uletis sa dobrom pricom.
Da bi imao dobru pricu moras znati sta hoces.
Moras to iskreno htjeti,ma sta da si odlucio.

Otprilike tako.

Pozdrav.
narkoman sam al' najlepsi.
Post Reply