SUBOXON JE SRANJE!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by tess »

Yugo zelim da ti bude jasno da nije nikakva zajebancija,znam da se to pitas jer se mozda preterano sprdam,ali to samo za sada imam pa nemogu reci u crnilu,jer kad pogledas bio sam u ocajnijim situacijama i trenutno me nepritiska nista strasno sem savesti i samo me ona tera da pokusam da se resim svega sto me ukenjava.Nemoj da se ljutis na moje sprdnje i hvala na svakom savetu(ovo nije uvlacenje u bulju).
dal' mi steti droga leti?
User avatar
draguljce
Posts: 163
Joined: Fri Nov 24, 2006 2:54 pm

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by draguljce »

Pa zasto jednostavno nisi uzela heroin??
Subuxon je za ljude koji hoce i pokusavaju da se lijece, a ti to ne zelis!! Cuj je, uzela na nos!! Ma molim te lijepo, koja steta sto te nije opucalo!!

jbg.

sretno u pucanju!! :evil:
User avatar
draguljce
Posts: 163
Joined: Fri Nov 24, 2006 2:54 pm

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by draguljce »

Uzgred recenio ja se sad pokusavam skinuti i sa tog prokletog Subuteksa (spustio sam se na vrlo malu dozu, zahvaljujuci sebi i porodici), ali nije lako, a ovo kad ciam, pa, izgleda mi fuj majke mi. Daj lijeci se ako imas priliku!! Mnogi bi voljeli biti na tvom mijestu ( mislim da imaju Subuxon da se lijece i da ga uzimaju kako Bog zapovjeda)!
Razmisli malo o tome, ali ozbiljno.
Izvini ako sam dosadan, samo mi je dosta vise preseravanja, ap i samog sebe i nekih samosazaljevanja! Glavu gore i Udri Mujo u Tamburu!!

Pozdrav jos jednom.
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by YugoS »

tess wrote:Yugo zelim da ti bude jasno da nije nikakva zajebancija,znam da se to pitas jer se mozda preterano sprdam,ali to samo za sada imam pa nemogu reci u crnilu,jer kad pogledas bio sam u ocajnijim situacijama i trenutno me nepritiska nista strasno sem savesti i samo me ona tera da pokusam da se resim svega sto me ukenjava.Nemoj da se ljutis na moje sprdnje i hvala na svakom savetu(ovo nije uvlacenje u bulju).
Ma tess sve OK.I ja se volim zajebavati i treba to.Nego sam zadnjih dana umoran i iscrpljen,pa ne kontam bas,nisam u nekom toku.
Kontam odlicno u kom si stanju.Bio sam i sam.I ta griznja savjest oko meta i sve.
Iskeno,za detox,skidanje sa metadona pomocu subutexa imao sam srecu.Njemcima je dosao subutex,a ja se kont'o vratiti u Bosnu.Doktora sam fakat birao i trazio najboljeg.Bilo je povuci-potegni u pocetku,ali sam covjeku uspio prici i uspjeti da me prihvati u program metadona.Kasnije je dosao subutex i to skidanje.Naravno,tokom odrzavanja metadona,dokazao sam se i stekao njegovo povjerenje,pa sam tako i prvi dobio taj subutex.Greska je bila sto nisam ucio o svojoj bolesti i sto sam se oslanjao na substitut.On je cak imao ogroman uspjeh i kod lijecenja metadonom.Jebiga,bio je clan gomile nekih komisija i medju glavnim za lijecenje ovisnosti u Bavarskoj,pa i sire.Sad znam da sam propustio ogromnu sansu,ali jezik i moje krivo i povrsno shvatanje bolesti me kostalo ponovnog navlacenja.

Drug,vidim da sam sebi ides na zivce zbog meta i da hoces neku promjenu.Imas racunar i pogledaj po netu ko je priznat u Srbiji po pitanju lijecenja substitucijom.I opet se dobro skontaj,mozes li to rijesiti u nekoj od Komuna ili putem AN.
Ja na zalost nisam taj tip,ne mogu iz dosta opravdanih ili ne opravdanih razloga prihvatiti tu vrstu lijecenja,mada smatram je su i AN i Komuna,za nekoga super stvar!
Moguce i da sam kukavica i da idem slabijom linijom otpora.Ja sam se potpuno nasao u ovoj mojoj metodi,imam punu podrsku porodice i bliskih prijatelja,a i zdravstveno je odlicno podnosim.

Sve ovo uzmi u obzir,dobro razmisli i kreni u akciju!
Zelim ti sve najbolje,da uspijes i da se ne budis sa teretom substitucije!

PS: volio bih da sve sto te interesuje pises na mojoj ispovjesti.Cisto da ova prepiska meni upucena ne bude na temi sa ovakvim naslovom.
Ne moras,ali bih volio.I zbog sebe,cisto da imam pregled sta i kako sam pisao u odredjenim fazama lijecenja.
narkoman sam al' najlepsi.
Romeo_82
Posts: 3
Joined: Wed Oct 28, 2009 6:08 am

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by Romeo_82 »

Draga Marija,
nemoguće je da svi toliko hvalimo dejstvo Suboksona a samo tebi ne valja. Da li može da izlapi ne znam ali ima ljudi koji to znaju i nadam se da će ti odgovoriti. Ja ga pijem pune tri godine i takođe ga uzimam u kesici i nisam primetio da može da izlapi. Možda ne deluje kako treba jer si ga uzela prvi put kao što na mene nisu delovali heroin i marihuana. Možeš da ga piješ u kombinaciji sa ovim lekovima koje si navela ali svaki popijeni lek kao i (verovala ili ne) sok od grepfruta umanjuju dejstvo leka. Prvih pola sata nakon što ga posisaš nemoj ništa jesti i piti i nemoj pušiti. Takođe nemoj da ga uzimaš u razmacima ako su oni manji od bar 7 do 8 sati minimum.
Romeo_82
Posts: 3
Joined: Wed Oct 28, 2009 6:08 am

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by Romeo_82 »

Klinika u Beogradu, tačnije Miklošićevoj više ne postoji. Samo da se zna!
tina26
Posts: 95
Joined: Mon Aug 31, 2009 1:28 pm

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by tina26 »

ma ljudi suboxon nije ni blizu subutexu, ja neznam sto su oni htijeli postici ali ono sto pise na toj kutiji je laz. ja sma jucer bila kod dokotra, da mu kazem d ami nije dobro na ovom suboxonu, sto i nije, zima, zelja, ma ono uzas, bas se lose osijecam, i on meni kao pa cemo povisiti dozu, ja sam inace na 4 od 2 mg,, i ja dodem doma, popijem jos 2, ok za dva stata jos jedan znaci ja sam ih jucer popila 7 komada, ej 7 komada, i smao sto mi se spavalao, oci su mi padale ali tijelo ono atomska bomba... ko kada u krizi zvekens apaurin, nomabel ili nekja, ono spava ti se, ali i dalje kriziras, fizicki, i sto je najgorje sada to moram ponoviti pred njima, da se oni kao uvjere koja meni doza treba, ma dajjjjjjj..... ajde recite, kome to suboxon odgovara, nek se please jave oni koji su pili subutex i presli na suboxon, jeli im ok? ne koji su poceli prvi put suboxon, nego kojis u sub prvo, jer mislim d aima veze s tim. i sta sada oni bi meni 8 tableta uvalili, znaci dvije velike, haloooooo, da se trujem sa tolko naloxona, aha, i sada vi meni recite sto je manje zlo, hepovi ili 16 mg suboxona- 4 mg naloxona, svai dan unositi u sebe.... znaci ok oboje je stetno, bla bla, bolje biti cist, ok, ja nemogu,ne jos, lai nemogu niti ovako, pa sto je onda manje zlo??????

subutexi svaka im cast bili su ok, normalno sam funkcionirala, tu i tmao bi me pukla zelja, nekada bi iskulirala nekda bi uzela, ali nisam uapdala u depre ako nebi uzela, ovo sada evo vec tjedan dana, kaos, kao treba da se naviknes, ma ja ga pijem vec 3 tjedna kolko treba da se naviknem????? i da samo da napomenem da sam se jucer overdozala na savijet ljecnika,i sada evo mora tmao to ponoviti pred njima da se oni uvijere, uzas.... ja se nadam da ce tamo biti razumnih ljudi.... a opet neznam dali zelim hepove, neznam, ni ja sama, sta ako uzemme hepove i za par mj vrate subutex, onda cu pucati nekome u glavu , sakiju vjerojatno.... a neznam vidjeti cu danas, ali ovak neide vise.... eto tolko o suboxonu... znam prvo sam rekla da je ok, ali to je bilo dok je jos bilo suba u meni, evo to ej trajalo 4-5 dana, zadnjih 3 tj, ono uzas, uzas, ja msilila ok ajde treba pra dana da se navikenem na ljek, ma nema tu navikavanja, smuckali su neku prevaru.....
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by YugoS »

Tina 26,
ja sam nekoliko puta pisao o svemu tome o cemu ti sad pises.
Ali evo,nece mi biti mrsko ako ce ti ista pomoci.

Terapiju Subutexom sam poceo prije tri (3) godine.Subutex sam koristio do pocetka oktobra ove godine,kada pravim transfer na Suboxone.
Zadnji dan kada sam istopio Subutex i uzeo zadnju terapiju ujutro(kao i uvijek),bio sam malo uznemiren jer nisam bio siguran kako ce to proci.Ne izvjesnost sam prekinuo tako sto sam predvece uzeo Suboxon.Znaci,nakon istopljene terapije Subutexa ujutro,ja sam nekih 8-9 sati kasnije istopio i Suboxon! Isti dan,u razmaku od nekoliko sati,sam uzeo i Subutex i Suboxon.
Nikakve reakcije nije bilo !
Sutradan u jutro pocinjem sa Suboxonom i to traje do dana danasnjeg.Nikakvih promjena,ni fizickih ni psihickih nije bilo.Niti sam bio sjeban niti sam povecavao terapiju jer nije bilo nikakve potrebe.

Ovo je moje licno iskustvo !

I da napomenem,Naloxon sam koristio prije svega ovoga,prije nekih 5 godina i nisam ga podnosio.Bio sam na njemu nervozan,razdrazljiv sa cestim promjenama raspolozenja.Znaci i pored negativnih iskustava sa Nalorexom(blokatorom),terapiju Suboxonom koristim kao i terapiju Subutexom.Razlika je sto je ovaj put sve pod ljekarskom kontrolom i psihoterapijom.

Sto se tebe Tina tice,moguce je da ti ne prija Suboxon i da ti ta terapija jednostavno ne odgovara ili ne zadovoljava.Nisi jedina,a rjesenje problema obavezno trazi kod svog lijecnika.Ako se "ne kuzite",probaj kod drugoga potraziti misljenje i pomoc.

I jos jedna napomena; ja preko godine dana nisam napravio recidiv,tako da sam i Subutex,barem godinu dana koristio pravilno i bez zloupotrebe!

Pozdrav.
narkoman sam al' najlepsi.
tina26
Posts: 95
Joined: Mon Aug 31, 2009 1:28 pm

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by tina26 »

e jugo samo jedno nalorex i naloxon nije isto, nema u suboxonu nalorexa nego naloxona,a te dvije supstance su nesto skroz drugo, jedno je blokator dopa a drugo blokator ako se puknes, inace sa naloxonom (kojeg ima u suboxonu a ne nalorexa) to se inace koristi kada s enetko overi pa te bude s tim,.

eto meni ej drago da ti je ok , meni ej bilo ok prvih par dana, onda postalo lose, pa losije i evo mjesec dana uzas, i evo danas dobila hepove, jbg, ja sam prava tu pisala kako su hepovi zlo, ja imam jeko lose iskustvo sa hepovima, ali koja je alternativa, nema je, za mene barem ne, ja moram biti na necemu, hepove nisam htijela, ali eto natjerali su nas, jbg, eto to je moje iskustvo.... znam sada ce reci svi pa mogla si biti cista, skinuti se, ne nisam, jedina opcija za mene je subutex njega nema i onda jedino mi ostaje hep, nisam zbog toga sretna ali ako ce mi biti bolje sta cu, htijeli su me staviti na 16 mg suboxona dnevno, haloooo, da tolko tog otrova unosim u sebe, natjerali su me danas da tam uzmeme jos jednu od 8mg, sad ami je lose, glava me boli, danas sam 16 mg uzela sve skupa, i ono ubila bi s enajrade, jedva cekam da zavrsi dan, ali oni su se morali uvjeriti da eto meni ne pomaze niti to, a i d ami pomaze sto je manji otrov 10 hepova kolko sam dobila ili 16 mg suboxona, msilim da je ocito, oboje je otrov ali ovo prvo manji, eto tolko od mene, zima mi je a moram u ducan brrrrrr
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by tess »

Should I slow down,no kid go fast!!! Pazi da te zikra ne sastavi kad prelazis na hep.
dal' mi steti droga leti?
Post Reply