SUBOXON JE SRANJE!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by 7474 »

baš neobični simptomi, Parame!! nisam pročitao kod ikog da je tako nešto imao od suba.
da li su se simpotomi povukli kad si prestao sa uzimanjem?? kontam da jesu, al, ponavljam, baš čudno.. opet, sa lekarima verovatno nisi pričao o tome, obzirom da se radi o neregistrovanoj medicini..

baš bi i ja voleo da mi se objasni zašto je do toga dolazilo..
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by Beobandit »

Nije to samo od Suboxona to je od svih opijata a zove se averzija prema supstitucionoij terapiji. Posledice svakih 6 meseci ili manje navlaka na ulicno blato, na nos, venu, pusenje, nebitno. Svaki put nova terapija, bezuspesna i pomisao da nikada nisi suvise daleko otisao da bi dobio Metadon. Nazalost mnogi zavrse lose kao moj drug cija keva je mislila da njen sin nije dovoljno veliki zavisnik da bi dobio Metadon. Sada da je covek pita kada ga nema pretpostavljam da bi i sama molila da ga stave na Metadon a mozda i ne bi vise nije ni vazno.
Ali nije nista neobicno da neko ima posledice od leka na bazi opijata, nekog. A mozda ima i onih kojima smetaju svi cisti opijati, legalni, jedino im prija heroin sa nekoliko desetina otrova koji nemaju dejstvo na mozak samo truju organizam.
Samo mi je cudno da neki pricaju da se Subutex i Suboxone toliko razlikuju. Sem sto jedan ima Naloxone.
Ja sam se od Nalorexa uzasno osecao ima slucajeva i to ne malo da ljudi lose reaguju na njega. Jedino se u Srbiji to krije izgleda pa smo nabedjeni da lazemo. Pi sine blokatore i ne lazi da ti je lose, samo izgledas kao da se drogiras i dalje, jedes 2 kifle dnevno i ne moze da ti se digne ni sa Jennifer Dark, a u glavi se muti kao najgore i najodvratnije polupijanstvo nema veze vazno da ne uzimas heroin tako cesto i da se ne navlacis vise od 5 puta godisnje.
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by Param-parcad »

7474 wrote:baš neobični simptomi, Parame!! nisam pročitao kod ikog da je tako nešto imao od suba.
da li su se simpotomi povukli kad si prestao sa uzimanjem?? kontam da jesu, al, ponavljam, baš čudno.. opet, sa lekarima verovatno nisi pričao o tome, obzirom da se radi o neregistrovanoj medicini..

baš bi i ja voleo da mi se objasni zašto je do toga dolazilo..
sad sam i vise nego siguran da su svi ti simptomi bili od suba...i kada smo vec kod njega da opletem sve najgore o tom leku.
NAIME,ja sam njega konzumirao vise ne znam ni koliko ali vezano nesto vise od mesec dana.zajebimo ove simptome koji su mene ni krivog ni ruznog zadesili,oni su smesni spram onih koji slede po ostavljanju.ja se u zivotu toliko lose psihicki nisam osecao(i u telu mi je jebo majku ali glava je neuporedivo gora).nikada nisam osecao toliku zudnju a sto je najgore to je trajalo i trajalo tako da ljudi,bezite ko ja od krsta,tako vi od suba jer je nevidjeno smece.evo recimo ja sam tek stigao do tri sata dnevno spavanja i toliko se dobro osecam da ne mogu da poverujem...hmmm,kako ispisah ovo zadnje...stvarno splasnu dobar osecaj...ode i poenta u kurac...eee,sta ti je narkomanski mozak. :)
zeleni.gavran
Posts: 8
Joined: Tue May 11, 2010 11:23 pm

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by zeleni.gavran »

Ja sa Subutex-om, a sada Suboxon-om imam samo najbolja iskustva, vec 1,5 godinu ga redovno pijem, smanjio sam dozu na 1mg dnevno i na njoj se odrzavam. Lijek sam legalno i uz recept dobio od doktora Sakomana (Sestara milosrdnica Zagreb), naravno lijek jos uvijek nije legalan ovdje kod nas u BiH, ali uvijek uz sebe nosim pismo lijecnika koje mi pruza sigurnost i opravdava posjedovanje lijeka.
Tretman u bolnici u Zagrebu je OLICAN, oni samo traze obecanje da lijek neces prodavati - nevjerovatno su uljudni i izlaze u susret kad kod je to potrebno (termin za recepte itd...)

Moje iskustvo mi govori da iako je suboxon odlican lijek koji je kod mene uklonio zelju za uzimanjem, nekoliko mojih poznanika kojima sam pokusao pomoci nije htjelo da ga vise uzima nakon prvog probanja, iako im je uklonio krizu, komentari su bili tipa: nista ne osjecam, kad ce da me konacno razvali ;) itd... te sam digao ruke od nudjenja i pokusaja da pomognem jer velika vecina zelji nesto za "odvaljivanje" poput medadona, a ne skidanje sa Heroina - zele jednostavno legalnu drogu jer je policija "pritisnula" na sve strane.
Budite izuzetno pazljivi kad poklanjate subox-on prijateljima, iako zelite da im pomognete i nemate nikakvu materijalnu korist od toga, za nasu policiju to je stavljanje u promet supstance sa liste zabranjenih... i lako mogu da vam sjedu za vrat!! (Uzas, to je kriminal, dok oni koji dizu lovu od heroina vozikaju audije po gradu, iako nemaju posao, nikakvu skolu, nikakav biznis, itd... cak i ako nisi narkoman lako mozes skontati da tu nesto nije uredu. - PONASANJE NASE POLICIJE, i njihova korist od momaka sa "audi" vozilima JE ZA POSEBNU TEMU)

Zasto ga volim (Suboxon):
1. jer mi je pomogao da se skinem prvih nekoliko dana (prije skoro godinu i po)
2. jer je odlican za odrzavanje, uz savjet doktora povremeno sebi povecam terapiju kada osjetim jacu zelju za uzimanjem, vikendom prije izlaska u grad ponekad uzmem duplo vise kako bi bio potpuno siguran da necu uzeti nista u slucaju da mi se ponudi.
3. sam sam uspio spustiti dozu do 1mg. dnevno bez ikakvih problema
4. u potpunosti sam sposoban da radim i normalno razmisljam dok ga uzimam

Zasto ga ne volim (Suboxon) - lose strane:
1. Blaga ovisnost - nije neizdrziva, ali moze poremetiti dnevne planove ukoliko ga ne uzmete na vrijeme
2. Finansiski problem - nabavljam u Hrvatskoj, kao strani drzavljanin. Troskovi: oko 300KM za period od 4-5mjeseci - 1mg. dnevno (tablete pregled put itd..)

Sve u svemu, lako je zakljuciti da ga obozavam.

U ovih godinu dana sam nekoliko puta uzeo heroin, 2 puta zbog toga sto nisam na vrijeme isplanira uzimanje nove "ture" tableta, pa sam "posrnuo", a par puta NAMJERNO, za vrijeme proslava koje su mi mnogo znacile. Prestao bi uzimati treapiju, uzeo bih heroin - lijepo se proveo, a sutra ujutro opet potpuno normalno i bez ikakvih problema opet bi nastavio sa terapijom (1mg. dnevno)

Nadam se da ce ovaj tekst pomoci nekom da se odluci da krene suboxon stazama ;)
zeleni.gavran
Posts: 8
Joined: Tue May 11, 2010 11:23 pm

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by zeleni.gavran »

Param-parcad wrote: sad sam i vise nego siguran da su svi ti simptomi bili od suba...i kada smo vec kod njega da opletem sve najgore o tom leku.
NAIME,ja sam njega konzumirao vise ne znam ni koliko ali vezano nesto vise od mesec dana.zajebimo ove simptome koji su mene ni krivog ni ruznog zadesili,oni su smesni spram onih koji slede po ostavljanju.ja se u zivotu toliko lose psihicki nisam osecao(i u telu mi je jebo majku ali glava je neuporedivo gora).nikada nisam osecao toliku zudnju a sto je najgore to je trajalo i trajalo tako da ljudi,bezite ko ja od krsta,tako vi od suba jer je nevidjeno smece.evo recimo ja sam tek stigao do tri sata dnevno spavanja i toliko se dobro osecam da ne mogu da poverujem...hmmm,kako ispisah ovo zadnje...stvarno splasnu dobar osecaj...ode i poenta u kurac...eee,sta ti je narkomanski mozak. :)
Vezano uz tvoj post - ne zelim da kazem da je to bi slucaj kod tebe, ali vecina pogrijesi jer kad odluci da se konacno ocisti, uzimaju suboxon odmah sa prvim znakovima krize, sto je 3-5 sati od uzimanja (kod vecih dnevnih doza) - 3 godine sam uzmao heroin. Potrebno je sacekati sa prvom dozom sto je moguce duze, pri tom ne uzimati tramadole, barbiturate i bilo kakve tablete koje se inace u "kucnoj apoteci" koriste u ovim prilikama, jer vecina njih NIKAKO "neide" sa subijem... i opet postujuci sva pravila prva doza u nekih 10% slucajeva izaziva simptome apstinencije, ali nakon sto oni prodju (24 sata) sve se smiruje i subi pocinje normalno da "radi", i poslije se nikad vise nece javiti isti osjecaj kao prvi put, cak i ako opet nastavis uzimati heroin pa se oducis za suboxon. Problem je strah koji se usadi od tok prvog uzimanja kod tih 10% nesretnika.
Znam sigurno da se ovaj problem javlja samo kod prvog uzimanja jer sam imao prijatelja koji je prvi put iskusio PAKAO, i odmah odustao od subutex-a, nakon nekon vremena na moj nagovor uzeo ga je ponovo i nije imao nikakvih problema - pomogao mu je!
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by Param-parcad »

cinjenica je da kako ti kazes sub u potpunosti otklanja kako fizicke tako i psihicke krize i ja nisam pogresio kada sam prvi put uzeo...sacekao sam da me dobro opere ladna curetina i nije bilo nikakvih problema.mesec dana je sve bilo u redu i onda su pocela sranja...
evo druze,ja sad ne spavam danima i opet se bolje osecam nego kada sam sisao sub.jebes to kad i od njega moras biti zavisan a ja sam osmice placao po tri,cetiri hiljade dinara.i ja sam bio ubedjen da on nema nikakav"rad" sve dok nisam ostao suv...lepse izgledam,oci su mi konacno izasle na povrsinu,krv prostrujala,kondicija pojacala i konacno sam poceo da se smejem na pravi nacin sa sve kompresijom...samo da mi se san povrati pa bog da me vidi.
ako si vec na tako malim dozama vidi nekako pa probaj i ti da ga batalis,nemas sta da izgubis...probas jebi ga,pa ide ili ne ide...ja idem dva koraka napred,jedan nazad s`tim sto sam odlucio da promenim kolce pa da probam samo sa prednjim koracima.pozdrav
zeleni.gavran
Posts: 8
Joined: Tue May 11, 2010 11:23 pm

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by zeleni.gavran »

Param-parcad wrote: ako si vec na tako malim dozama vidi neka..
Vjeruj da mi raskid sa subijem trenutno izgleda tako daleko da ne mogu da ga zamislim, iako mi predstavlja opterecenje za budjet, jer, kako sam naveo - kupujem uz recept, ali kao strani drzavljanin, uz njega se osjecam sigurno, mogu malo povecati dozu ako sam posebno nervozan i ako sam u iskusenju... i pored male doze pruza mi sigurnost. Kao sto si naveo, obara pritisak i to je nezgodno dok se ne naviknes...

Docice vrijeme za odustajanje, nemam namjeru da ga pijem citav zivot!

Slozices se da trenutno ne postoji bolja alternativa od suboxon-a, koliko mogu da pratim na internetu, on se pokazao bolji svega do sad, pa mozda cak i od komuna, bas zato sto sam doziras lijek po potrebi i mozes normalno da funkcionises (nije metadon). :?: :!:

Ovo je pogresno slozena tema tj. ima pogresan naziv - na jednom "djanki" forumu (forumu za pomoc - da se ispravim :D ) ogromna tema pod nazivom "SUBOXON JE SRANJE!" - obeshrabrujuce, valjda bi cilj trebao biti promocija subija, ja jesam za demokratiju, al nikako potpuna vlast narodu :wink: . Prijedlog - pored naziva teme dodajte "debata" ili "za ili protiv"
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by YugoS »

zeleni.gavran wrote:

Ovo je pogresno slozena tema tj. ima pogresan naziv - na jednom "djanki" forumu (forumu za pomoc - da se ispravim :D ) ogromna tema pod nazivom "SUBOXON JE SRANJE!" - obeshrabrujuce, valjda bi cilj trebao biti promocija subija, ja jesam za demokratiju, al nikako potpuna vlast narodu :wink: . Prijedlog - pored naziva teme dodajte "debata" ili "za ili protiv"
Ma naslov je skroz bezveze.
Djevojka koja je naslovila temu je mislila kako je suboxon sranje jer je "ne radi" kako treba i razocarana sto se ne moze kvalitetno nadrogirati postavi ovaj naslov.

Trebalo bi ga promjeniti,jer se pri Googlanju rijeci suboxon pojavljuje u ne odgovarajucem kontextu.
narkoman sam al' najlepsi.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:53 am, edited 1 time in total.
zeleni.gavran
Posts: 8
Joined: Tue May 11, 2010 11:23 pm

Re: SUBOXON JE SRANJE!

Post by zeleni.gavran »

Ja sa Subutex-om, a sada Suboxon-om imam samo najbolja iskustva, vec 1,5 godinu ga redovno pijem, smanjio sam dozu na 1mg dnevno i na njoj se odrzavam. Lijek sam legalno i uz recept dobio od doktora Sakomana (Sestara milosrdnica Zagreb), naravno lijek jos uvijek nije legalan ovdje kod nas u BiH, ali uvijek uz sebe nosim pismo lijecnika koje mi pruza sigurnost i opravdava posjedovanje lijeka.
Tretman u bolnici u Zagrebu je OLICAN, oni samo traze obecanje da lijek neces prodavati - nevjerovatno su uljudni i izlaze u susret kad kod je to potrebno (termin za recepte itd...)
Nastavak mog posta...
Odrzavam i dalje, spustio sam dozu ispod 1mg/24h. Prvih 7 dana, od spustanja doze, malo sam se vise znojio, ali nakon toga nema razlike...
Post Reply