Da li neko zna?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
Mrsavi Pas
Posts: 2
Joined: Tue Aug 07, 2007 12:13 am

Da li neko zna?

Post by Mrsavi Pas »

Potrebni su mi neki saveti, oko Subutexa.
Uzimao sa Subutex 14 dana, i evo, ovo mi je drugi dan vec, kako ne pijem nista.Sinoc nisam spavao, imao sam nervozu u nogama (znate vec).
Sve u svemu, imam krizu, ali cini mi se mnogo manju nego da se skidam na suvo.
Interesuje me, da li je to normalno, i koliko mogu da ocekujem, da ce kriza trajati?
Bio sam 4 godine na H ( nisam se bockao).
Poslednjih 10 dana pio sam po 1mg subutexa.
Ako vam je potrebna jos neka informacija oko procene, vi trazite.
Bio bi veoma zahvalan, ako bi mi neko pomogao, ko je imao slicna iskustva.
Hvala unapred.
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by joesspappa »

Meni je i pored svih lekica za skidanje koje sam dobio u kliici (nemoj pitati kojih jer ne znam ni sam) trebalo oko 15 dana za normalan san od recimo 4-5 sati spojeno... shto se tice nogu postoje neki lekici i za to, ali postoji i narodna medicina... pokreni se idi iskachi istrchi provezi bajs... nateraj sebe da radish neshto da se umorish, da iskljuchish mozak. dosta stvari ide iz glave... pokushaj da radish ono shto te ispunjava, smiruje...
I da, jeste, sve je to normalno... poremetio si bioritam... heroinski bioritam... sad ti je isto kao na pocetku gudriranja kada nisi mogao da spavash jer si bio uradjen, sa jednom razlikom, sada se borish da p/ostaneh chist... za jedno 2 meseca ce ti se dosta stvari vratiti u normalu koju si mozda zaboravio... ali samo polako, ne zuri, dug period apstinencije je pred tobom, nadam se i zelim ti od sveg srca...
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

Meni je trebalo mesec i po dana da pocnem da spavam po 5 sati u komadu. Restless legs ce uskoro prestati. Jbg, moras malo i da istrpis...
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
Mrsavi Pas
Posts: 2
Joined: Tue Aug 07, 2007 12:13 am

Post by Mrsavi Pas »

Ljudi, mnogo vam hvala.
Mnogo mi znaci podrska, i informacije koje ste mi pruzili.
Danas mi je peti dan, kako nisam, ama bas nista uzeo. Sve mi je bolje, i bolje. Veliki pozdrav, i jos jednom hvala.
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

Što te nema? Jesi li ok?! ...Zaboravili smo ono : DOBRO DOŠAO ! :D :wink:
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
xyx
Posts: 41
Joined: Tue Sep 18, 2007 12:07 am
Location: BGD

Post by xyx »

ja sam subutex koristio tako shto sam ga shmrkao 2 puta dnevno i mogu vam reci da nisam osecao ni "k" od krize, ni psihichke ni fizichke...
medjutim, posle 15 dana kad mi je nestalo, jednostavno sam posustao...
poshto ga nema kod nas (nabavio sam ga bio u CG gde je jedna tableta od 8mg 50 evra), prinudjen sam da se skidam na suvo. nemam ni zdravstvenu knjizicu tako da ne postoji mogucnost za bilo kakve lekove niti recepte... jbg, najbolnije, najduze, ali nadam se da ce biti najefikasnije. posle subutexa sam posustao jer sam mislio da sam se lako i bezbolno skinuo (zabluda naravno), pa kao aj opet, ne znam ni sam vishe...
sad kad se budem napatio, verujem da ce imati vishe efrekta jer po ne znam ni ja koji put prolazim kroz isto i ne mogu vishe
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

xyx ..možda si u pravu...ja sam možda mazohista,ali sam htela da osetim sve "čari" jeb dopa u svom elementu-pa i krizu.....Treba je osetiti...tek onda ti dodje iz d...u glavu koliko te to g...uništava ,i koliko tvoje telo-više nije tvoje ,...onda shvatiš da se ne boriš samo za njega,već za svoju dušu koju ti prokleti prašak prisvojio,za jutra bez paranoje,bolova i pakla....Shvatiš : Da se možda po prvi put u životu boriš za ispravnu stvar,za jedino što ti preostaje-BORBA(jer prepuštanje i predaja su odlike kukavičluka)...I shvatiš da je to sve što imaš:tvoj život i tvoja duša-pa samim tim i ta borba mora biti na visini zadatka:teška i mučna....
Ali vredi tu bitku voditi...vredi patiti -za sebe,za ljude koji nas vole,...vredi boriti se protiv jeb praha koji u našoj glavi misli mesto nas,koji misli da nam i dušu može uzeti bez borbe....


Drži se....I DOBRODOŠAO!
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
xyx
Posts: 41
Joined: Tue Sep 18, 2007 12:07 am
Location: BGD

Post by xyx »

subutex stvarno skida krizu do maximuma, psihichku takodje, ali ta losha strana je shto chovek posustane jer zna da moze opet tako lako da se skine... chuo sam da je mnogo shtetan po organizam, o tome ce verovatno napisati neko ko se bolje razume u taj deo priche.
preporuchio bih ga svima, ali morate imati karakter i ne ponoviti glupost!
meni lichno je najveci problem dosada i kako ispuniti vreme dok se skidam, drushtvo mi ne prija, ne mogu da idem nigde jer me sve boli naravno...

pomozi boze! :)
Post Reply