"mali-VELIKI" problem. Pleese pomoc!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

radonicb
Posts: 33
Joined: Wed Nov 29, 2006 6:10 pm

"mali-VELIKI" problem. Pleese pomoc!

Post by radonicb »

Skoro sam se skinuo sa pdo-a ima 15 dana i problem je sledeci:
Mnogo mi je dosadno, depresivan sam, usamljen mada ima mnogo ljudi oko mene koji mi pruzaju podrsku ali kao da ih nema. I mnogo mi je tesko. Negde sam procitao da postoje lekovi koji mi mogu pomoci.
Ako neko zna koji su to lekovi i da li mogu da se kupe bez recepta, ako ne mogu kome da se obratim. Ja zivim u jako malom selu i kada bi otisao kod doktora to bi za pola sata znalo celo selo, a necu da se to dogodi zbog mojih roditelja. I sada vec kruze price o meni.
Znate kako je to kod nas samo da komsiji crkne krava.
User avatar
Mona
Posts: 199
Joined: Fri Nov 10, 2006 1:04 am

Post by Mona »

Morash ici kod doktora da ti prepishe,on najbolje zna shta ti smesh da pijesh a shta ne,jer ako uzmesh na svoju ruku mozda se dese neki kontraefekti,...Ne uzimaj na svoju ruku lekove,moze svashta da ti se desi,doktor kad te oceni,znace shta da ti prepishe i to ti je dovoljno da mesecima ne ides u grad,ne morash stalno ici po lekove.I shta te briga shta selo pricha...i ja sam iz sela i bash me briga,kad sam trebala po lekove ishla sam,htela sam da mi bude bolje i sad jeste.Odvoj jedan dan,ne misli ko ce shta reci,idi kod doktora da ti prepishe shta smesh shta ne i miran si...Antidepresive i psihostabilizatore ne smesh uzimati na svoju ruku,mora doktor da ti prepishe i da vidi shta smesh shta ne,shta bi ti odgovaralo shta ne..

Niko ovde nije doktor i niko ti nece reci shta da pijesh,idi kod doktora!
User avatar
ONO
Posts: 204
Joined: Fri Nov 10, 2006 10:13 am
Location: ordinary world

Post by ONO »

Slazem se, poslusaj kolegicu...puno takvih slucaja ima (necu da se procuje, sramota, roditelji) ali sam sebi si najvazniji SADA! i zajebi komsije i sve...Odi kod doc-a, ako imas mogucnosti privatno (skupi pare...ako se moze za pdo onda moze i za pregled). Vidjet ces, osjeca se covjek sigurnije kad s nekim poprica ko se u to kuzi.
Sretno, ucini to!!! A price su tu da bi kruzile, sebi si ipak najvazniji!!!
8)
My lost...and here we go again...
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Zajebi price po selu i misli na svoje zdravlje!
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
radonicb
Posts: 33
Joined: Wed Nov 29, 2006 6:10 pm

Post by radonicb »

Fala na savetima svima!
Ali ne znam kod kojeg doktora da odem?
Moze li da mi pomogne lekar opste prakse ili moram kod shrinka? :?:
Moram da mislim na roditelje da se sazna oni su sjebani, uglegdni i skolovani gradjani zajednice, dovoljno su propatili moje pucanje ovo bi ih sjebalo skroz.
User avatar
ONO
Posts: 204
Joined: Fri Nov 10, 2006 10:13 am
Location: ordinary world

Post by ONO »

Hej!!
Moj savjet- odi shrinku, i to nekom dobrom, koji se bavi ovisnostima...ma doktori opce prakse ne znaju ni sta je subutex, al ce ti trebati da ti izdaju recepte za terapiju - koju ti vec doc odredi... Ja idem svaki ponedjeljak kod doktorice opce prakse po recept za sub ali po preporuci shrinka, bez njegovog nalaza nece ti tvoj doc dati nista odim praxitena...
Odi kod strucnjaka, ne zali para, niko nece nista znati, samo budi str8 i ljudi ce samo primjecivat kako ti je bolje... Ma sve ce bit ok, samo stavi JA na prvo mjesto!!!
Sretno,
Stvor :twisted:
My lost...and here we go again...
radonicb
Posts: 33
Joined: Wed Nov 29, 2006 6:10 pm

Post by radonicb »

Da li mislis na nesto privatno. Jel ako je nesto drzavno. Ne dolazi u obzir.
Ako znas nekog privatnog preporuci mi nekog koji nije daleko od novog sada.
User avatar
Mona
Posts: 199
Joined: Fri Nov 10, 2006 1:04 am

Post by Mona »

Znam za jako dobre psihijatre u BG-u,a za NS cu se raspitati preko nekih drugara,pa cu javiti shto pre budem mogla.Super shto si odluchio da idesh kod doktora,on ce najbolje znati shta da ti da.Okrenucu sad par ljudi,pa cu javiti kasnije...
radonicb
Posts: 33
Joined: Wed Nov 29, 2006 6:10 pm

Post by radonicb »

Havla ti!!!!!!!!!!!!!!!!!:D
User avatar
ONO
Posts: 204
Joined: Fri Nov 10, 2006 10:13 am
Location: ordinary world

Post by ONO »

Ma privatno, naravno... Platis i dobijes nalaz = terapija. plati koliko treba, evo imas Monu koja ce ti pomoci...ja sam nazalost malo daleko od tebe... Drz se!!!
Pozdrav!
My lost...and here we go again...
Post Reply