Ljekovi Bez Recepta

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
PsYchO
Posts: 79
Joined: Tue Nov 15, 2005 9:40 am

Ljekovi Bez Recepta

Post by PsYchO »

Na dopu sam dnevno, ne odvali me, al skine krizu za chitav dan, htjedoh da kazem, chitam kako prichate o subotexu, hepovima, metadonima, al za sve to je potreban recept od doktora, ic psihijatru, priznat starcima itd.

Ovako, zelio bih da se skinem, naravno, svaki djanki to zeli, al da mi je uc u apoteku i rec dajte mi to i to, bez recepta.

Imal ikakav ljek da moze skinut krizu (osim lexaurina, apaurina ) a da ga mogu dobit bez recepta u apoteci ?

help..
..all that is gold does not glitter..
User avatar
ONO
Posts: 204
Joined: Fri Nov 10, 2006 10:13 am
Location: ordinary world

Post by ONO »

Ako si punoljetan onda ti starci ne mogu saznati (osim ako kazes) a za subutex te nigde ne registriraju, ja samo svakih tjedan dana dolazim po recept svojoj doktorici koja ima nalaz specijaliste-mog psihijatra, pa u apoteku. Moras psihijatru - (preporucam privatno...plati jebiga) , covjek ti prepise sub i ti kod doktora svoga. Niko nece nista znat, doc mora cuvati tajnu, nije to metadon pa da te registriraju i dolazis po porciju svaki dan.

Samo, ako to ucinis drz se terapije, inace nema smisla...
(ja sam na subutexu 9 mjeseci, svojevoljno sam svojima rekao al i da nisam, niko ne bi znao, nema sanse).

Ajd sretno, javi ako si sta iskemijao!


PS: Bez recepta mozes dobit tinkturu od valerijane i onaj natrasleep i pizdarije(hehe-bacanje paraaa)...cijela kutija ti dodje kao pola apaurina. Mozda ima neka apoteka di daju "na lijepe oci"...ja sam provalio jednu i tamo se opskrbljivao svim i svacim, naplacivali bi mi vise ali, nisam se zalio). Sad je malo teze, barem tu u HR, jer je od 15-og krenuo novi zakon s nekim barkodovima, sta ja znam..)
:-D

Pozdrav od Stvora :twisted:
My lost...and here we go again...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Bez recepta se nista ne moze dobiti, ni u Hrv. ni u Austriji. Sjecam se da mi je bilo zicer kad bi dosla u Bosnu i usla u apoteku i kupila praxitene ili leksaurine ili ista sto u hrv nije islo. Zicer pod navodnicima, kazem jer ono, ipak to nije ok. No, tad mi je to bilo "zicer", sve po marku dvije a u hrvatskoj mi ni doktori ne bi htjeli dati leksaurine ili ista drugo uz hepove.

ONO ti je ok rekao. Na dopu si duze vremena, potrebno ti je otici doktoru i dobiti propisanu terapiju. Ne znam zasto puno ljudi misle da ce odlazak doktoru biti istome kao i ici u novine na objavu svadbe. Doktor mora cuvati tajnu pacijenta, osim ako nisi maloljetan. Isto tako u centar otici je opet privatna stvar koja se nekad moze pokazati korisnim npr. ako si na terapiji i imas problem sa zakonom tada dobijes svoju terapiju i dok si u problemu, inace ako si sretan ce ti pozvati hitnu pomoc koji ce ti dati nesto za smirenje.
Idi kod doktora i popricajte iskreno o svemu, koliko to traje, sta sve uzimas, koje droge itd. Jako je vazno imati dobar odnos s doktorom tako da uspostavite odredjeno povjerenje i dobru komunikaciju.
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Post Reply