Novi kolač

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
saaale
Posts: 7
Joined: Fri Nov 17, 2006 12:57 pm

Novi kolač

Post by saaale »

Ćao ekipa , dolazim sa juga naše divne zemlje, za početak bi htjeo samo da dam podršku ovoj i susjednoj nam stranici uho.hr na razumjevanju i podršci. Volio bih da ove stranice posjećuju i drugi ljudi koji sa ovakvim stvarima nemaju problema pa da vide u kakvom nam je stanju država i okolica. Ja naravno sam isto zaglavio i to pravo, trenutno sam na hepovima i zasada se ne mogu pohvaliti da mi baš najbolje ide, stoga bi mi dobro došla svaka podrška,hvala unaprijed ipozdrav svima :)
saaale
Posts: 7
Joined: Fri Nov 17, 2006 12:57 pm

Hvala na podršci

Post by saaale »

Hvala prijatelju, hvala na ovakvoj stranici puno mi pomaže dok sjedim doma i borim se sa svojim majmunom. Popijem hepove, dobar sam nema krize, i opet svaki dan uzmem to govno, a kad ga uzmem uopće se ne osjećam dobro. Samo nastavljam praviti gluposti u vezi financija, krađa, prijevara. Ubija me malo mjesto u koje su mi se starci doselili radi mene. Nemam društvenog života, pa jedino mi preostaje da se ubijem i da kljucam cijeli dan, i tako svaki dan. Ja ne znam čita li ovo itko od guzonja koje vode ovu državu, pa vide li oni da mladi ovdje nemaju nikakve perspektive. Ja stvarno imam najbolju volju, nisam klošar, nisam glup samo me ubija dosada. Pa ne mogu cijeli dan sjediti doma, a kada izađem vani još više se razočaram u okolinu i tako svaki put odem po drogu koje uostalom nema u mom mjestu pa moram prijeći po 150 km da bih otišao i vratio se. Tako mi svaki dan treba minimalno oko 70km samo da bih ubio svoga majmuna. Ljudi poludit ću, bojim se da ne uradim sebi nešto nažao :cry:
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Saale, pozdrav, lijepo sto si dosao na ovaj forum, idem i ja ponekad na uho.hr s naglaskom na ponekad :wink: . Citala sam tvoj post i vidim zbrku, kaos, kazes da su se zbog tebe roditelji preselili u manje mjesto i da ti nedostaje drustveni zivot. No, isto tako, kazes da dnevno ides u veci grad a ne da ispunis drustveni zivot koji ti nedostaje nego da nahranis majmuna. Sta ti onda nedostaje ako vec ides negdje gdje ti navodno jedno nedostaje no tvoj cilj i razlog je nesto drugo. razmisli malo o tome i budi iskren sa sobom. Da si ti dobar sam sa sobom, kad bi imao mir i zadovoljstvo u sebi bilo bi ti ok i tamo gdje jesi. No, tvoja ovisnost te vraca nazad i vise od toga. Stani malo, skockaj se, budi ozbiljan s terapijom jer si radis ogromno shit igrajuci se hepovima i dopom. Ne ide jedno i drugo, jednostavno ne ide, pa cak i kad uzmes dop, nije to to, nisi sretan nego ti je jos i gore jer se grizes sto si uzeo pa si onda kazes, e sutra necu. Trebao bi znat bolje i ne potjecinjav bolest i ovisnost. Za pocetak, reci doktoru da si imao duzu krizu i da si uzimao i dop i nek ti poveca hepove i onda budi ozbiljan i ostani samo na njima. Ako si u kuci stalno, nabavi filmove, crtaj, radi nesto sa starim, imas net, citaj, radi puzle ma imas masu stvari sta bi mogao. I ja sam na metadonu i znam da je najgori pocetak, ostani samo na njemu, i kad je ruzno i kad je too much stresa i kad su emotivne svadje u pitanju da je onda tesko ostati na samo njemu. Ali, zadovoljstvo i ponos jer si se izborio sam sa sobom je puno veci od griznje savjesti i beda kad pokleknes i uzmes ga. Probaj, nemas sta izgubiti. Ili, razmisli o drugom nacinu terapije, imas i subutex i blokatore i svasta nesto
Puno srece
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
ONO
Posts: 204
Joined: Fri Nov 10, 2006 10:13 am
Location: ordinary world

Post by ONO »

Saale, ajd dobro nam dosao, ostani s nama...pisi nam i dalje.
Drz se!

Pozdrav!!! :lol:
My lost...and here we go again...
Post Reply