"Skidanje"

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Tepupi

Post by Tepupi »

To early.
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Post by Sonja »

Zdravo Jago,

dobro dosao na forum! Slusaj, sve znam, sve razumem, necu da teoretisem oko toga i da smaram, ali evo i mog misljenja koje moram da iznesem, a na tebi je da procenis...

Kao prvo, ljudi se takodje lece od bolesti zavisnosti ne samo od heroina, vec i od vutre, od benzodiazepina (bensedini, diazepami, lexiliumi...), od alkohola..itd. Neuroleptici su toliko opasni lekovi da ti uopste ne preporucujem da se na svoju ruku igras sa njima!!! Sto se miansana tice ja sam ga pila jedno godinu dana (kao legalnu terapiju) i to je antidepresiv sa jakim sedativnim dejstvom (ne spada u porodicu benzodiazepina), ali sve jedno i on ima jako puno kontraindikacija i nimalo nije naivan i ne preporucujem nista bez lekara.
Znaci opijati, halucinogeni, depresori CNS, benzodiazepini i stimulanti. Ovih grupa treba svi mi da se klonimo. E ajde sada, da li tacno znas sta sve spada pod ove grupe i da li znas koji lekovi sa kojima smeju da se upotrebljavaju....Ako se skidas sa dopa putem benzodiazepina postajes klasican tabletoman. Zikre od tableta su ponekada puno gore i dovode do teskih psihoza, psihickih poremecaja, epi napada.... Sve su to droge, mada je cinjenica da svi mi pijemo neku terapiju prve dve godine (neko vise) i to se zove odrzavanje jer ne mogu ja posle deset godina svakakvih gudra da budem odjednom cista kao suza. To lekari zovu odrzavanje. Eto, a ti vidi, pa nadji lepo nekog doktora, objasni u cemu je problem i samo STRUCNO LICE. Ne igraj se sa zdravljem i nemoj na svoju ruku, jer nama se cini da toliko znamo, ali ljudi i doktori se predju, a ne mi koji smo u fazonu ma daj sta bilo samo da prestane ova realna slika u glavi.
Mozda sam smorila, ali sam bas osecala jaku potrebu da sve ovo napisem...

ZDRAVLJE JE DRAGOCENO I MISLIM DA SMO GA VEC DOVOLJNO UNISTILI, ZASTO BI SE DALJE IGRAO SA NJIM??? NADJI KVALITETNU STRUCNU POMOC!

Sve najbolje ti zelim i nadam se da ces izgurati do kraja i da ces se dovesti u red....

POZZ

S.
Needlework the way, never you betray
Life of death becoming clearer
Pain monopoly, ritual misery
Chop your breakfast on a mirror
Taste me you will see
More is all you need
You're dedicated to
How I'm killing you...
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Heh proslo je godinu dana od kad je Jago napisao svoj zadnji post na ovoj temi,nadam se da je u medjuvremenu nesto ucinio za sebe samog.
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Post by Sonja »

Onda mi nije lepo izbacilo kada sam trazila komentare od zadnje posete. Ebi ga, kada volim da pametujem...
Needlework the way, never you betray
Life of death becoming clearer
Pain monopoly, ritual misery
Chop your breakfast on a mirror
Taste me you will see
More is all you need
You're dedicated to
How I'm killing you...
Post Reply