"Skidanje"

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

jago
Posts: 12
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:26 am

Post by jago »

Cao svima! Eto me opet, ma divni ste, puno vam hvala na podrsci i srdacnim odgovorima, nemate pojma koliko mi to znaci. Ne zelim se sad raspisati da ne bi preraslo u kroniku :-) al eto, od svih prijedloga koje ste mi dali, nekako mi se najlogicnije cini smanjivanje doze benzodijazepina...svasta sam vec probao, od prozaca, sulpirida, prazina...al bez obzira na adiktivnost koju uzrokuju benzici mi se cine bezazleniji, manje opasni... Pa eto...krecem sa smanjivanjem doze, uz blokatore naravno, jer da nema ReVie vjerovatno bi ovo pisao nakresan litrom vina ili nedajboze necim drugim... Jos jednom hvala svima na podrsci i cujemo se!
Voli vas Jago
User avatar
styx
Posts: 247
Joined: Wed Jun 01, 2005 4:40 pm

Post by styx »

Ramona-ne igram se dr.-a,vec je momak pitao za prijedlog da se skine sa apaca.A sto se tice lijekova pio sam i leponex,melleril,moditen,taxilan,prazine...Kod mene nijedan lijek nije izazvao parkinsonizam.A ako vec izazove imaju akinetoni da te opuste.Jago je trazio prijedlog,pa da se posavjetuje sa dr.-om.Ja sam mu rekao da nece pasati kao ni meni(cak si to citirala),ali sam mu rekao da postupno smanjuje kolicinu apaca.Znaci probao sam i procitao skoro sve o tim lijekovima(imam medicinsku podlogu i knjige) i nisam rekao da mora to da uzima, cak sam napisao da ih ne uzima(tvoj citat).Ne daj boze da ja nekog nagovorim da uzima lijekove(antipsihotike) koji ce ga pretvoriti u biljku.Ali ipak je bolje"pobjeci" u san,nego praviti recidive.Imas pozdrav od styxa Ramona.
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Post by oxo »

styx wrote:...koji ce ga pretvoriti u biljku.Ali ipak je bolje"pobjeci" u san,nego praviti recidive
da li je stvarno bolje?
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

..
Last edited by Ramona on Fri Dec 16, 2005 6:00 pm, edited 1 time in total.
jago
Posts: 12
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:26 am

Post by jago »

Ajd ekipa nemojte se sad kacit medusobno oko pizdarija...ja postujem vasu pomoc (styx, ramona) i vidim da oboje znate o cemu pricate. Lijecio sam se i ja antipsihoticima tako da mi ni oni nisu previse strani... Ostajem ja vjeran benzicima, eto vec drugi dan pijem 10 mg apacha manje i namjeravam nastaviti sa ssmanjivanjem, mislim da je manja steta nego da prelazim na prazine ili sl. Jos jednom hvala svima na pomoci, kakva god da ona bila, dobrodosla je, pa tu i jesmo zbog tog razloga. Ajd cujemo se!
Voli vas Jago
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

..
Last edited by Ramona on Fri Dec 16, 2005 6:02 pm, edited 1 time in total.
User avatar
styx
Posts: 247
Joined: Wed Jun 01, 2005 4:40 pm

Post by styx »

Ma jeste i fakat mi dosadilo.Ali danas ce -izgleda ugrijati sunce pa malo 8) da me ne skontaju.Ovaj pomislio da se mi svadjamo-svasta,a i dobar mu nick Jago(ti,on,ona ono) kontas-MOZDA ON NAS ISFURAVA!!!Bez ljutnje i lagano,je li tako Ramona?
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

..
Last edited by Ramona on Fri Dec 16, 2005 6:02 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

aaaa...pa to je ludilo...ljudi su jos vise odlijepili...Pa benzodijazepani su mozda i gori od dopa...recimo cistog dopa...kriza? ma dop je godisnji odmor u poredjenju s' tim....ali dobro ...tapering-kako to ovdje kazu-je najbolji nacin da se skines...samo pazi kad se spustis na bas nisku dozu...prije nego sto skroz prestanes, pocni sa preskakanjem dana...i ne antipsihotici..niti xanex i sva ostala sranja..jer to je sve samo gore...ako ne mozes da spavas a uzimas nesto jako i adiktivno prestani...jer nikada neces moci zaspati sam od sebe...Ja nisam doktor..ali ti mogu reci da clonidine-dakle ne klonopin- ngo "klonodin" je spas...ne samo za san nego i za krizu...nije narkotik znaci nije adiktivan. Inace se koristi za snizavanje pritiska i "hot flashes". Ja ga trenutno uzimam u kombinaciji sa subutexom i iskreno, ne znam sta bih bez njega.. Depresija nakon dopa je nesto sasvim drugo od prae depresije...prolazno je...ti mozes samo ubrzati taj oporavak s' tim sto ces zivjeti zdravim zivotom i raditi nesto fizicki. A sada ...pa ko' ce mu prepisati te sve pizdarije kad covjek nema tu diagnozu? proci ce...antidepresant ce te samo sjebati...a za curu na subutexu i svemu ostalom: prvo nije bas pametno sto uzimas to dvoje zajedno-ne pricam o dopu...drugo-borderline personality je nesto cemu terapija najvise pomaze...tvoji simptomi vise lice na bipolarity u kom slucaju bi uzimala seraquil-koji znaci pravi taj balans. Takodje, jesi li se uvijek tako osjecala...mislim i prije dopa? Kontas...mozda je jedna od posljedica koja nije permanentna. Idi kod nekog psihologa ne psihijatra..i trazi da ti urade psychological evaluation...to ti je najpametnije. Trece...blokatori i seraquil? da li si rekla doktoru za blokatore? dop moras prestati jer ces se skroz sjebati sa tim svim sto uzimas...ovdje doktori nece da prepisu nista dok god si nakacen na nesto...otidji na google i raspitaj se o kombinaciji dopa i anipsihotika...javi se...i napisi nesto malo detaljnije-npr zasto borderline? eto ....
ciao
sleepless
User avatar
mustafa
Posts: 253
Joined: Fri Apr 15, 2005 4:46 pm
Location: Sarajevo

UPOZORENJE !!

Post by mustafa »

Luna i ostali koji se bavite istrazivanjima o lijekovima na amaterskoj bazi.
OPREZ !! Ljudi idu na fakultet 5 godina da bi iole bili profesionalni u pitanju lijekova pa opet cine greske, a vi dajete savjete o medicinama koje vas mogu cak i zivota kostati :
Klonodin- Lijek protiv bolova koji se daje pacijentima koji ne mogu izdrzati najgore bolove izazvane poodmaklim razvitkom raka. Lista stetnih poslijedica je jako duga ali bih ja samo naveo neke:
uveliko pogorsava rad srca, uzrokuje krvarenje bubrega i stomaka.(pojednostavljeno objasnjenje) Cak i nakon krace upotrebe!!
Sta je vama zivi bili?? Zar se niko od vas ,vidno inteligentnih ne moze posluziti unutarnjim snagama, mentalne prirode u kombinaciji sa ljekarskom pomocu pa se odluciti na malo bolju i urednije kontrolisanu borbu sa ovisnoscu.
Ne presipajte iz supljeg u prazno vec odaberite: goli zivot ili narkotika i razne zamjene narkotike.

Ubuduce bih vas zamolio da se kanete ovakvih savjeta na sajtu kada se tice medicina koje se klasificiraju kao narkotika ili na drugi nacin(kontraindikacije) mogu dovesti do ozbiljnih poremecaja .
Ovo je javna opomena !!
M. Sarkic
Post Reply