"Skidanje"

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Anamarija V.
Posts: 118
Joined: Sun May 08, 2005 1:18 pm

Post by Anamarija V. »

Iskreno receno, prvo sto uradim ujutro je da pristavim kavu i da upalim komp i konektujem se na forum, naravno ako sam kuci, ako nisam onda to obavim cim dodjem kuci.....
jago
Posts: 12
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:26 am

Post by jago »

Heh...i meni je postao jutarnji ritual vidit sta ima novo s vama ekipom, ma odma dan pocnem nekako snazniji...e jos kad bi skuzio zasto ovaj chat na LINK-u ne radi...bas bi mi bilo drago da pokoji put i tako malo caskamo. Aj uzivajte, voli vas jago!
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

Jago, treba ti JAVA skript da mozes uci na chat ili Mirc ili neki drugi program za chatanje.

I bas mi je drago sto si tu, s nama :)

Sanela
jago
Posts: 12
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:26 am

Post by jago »

Hej Sanela!
Ma imam javu, pokrenuo mi se prozor s chatom, sve ok...al onda pise da nek error se pojavio i da se ne moze konektat...ma probat cu opet, mozda bas tada nije radilo. Thanx, cujemo, se...nadam se da ste mi svi ok, voli vas jago! :-)
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

..
Last edited by Ramona on Fri Dec 16, 2005 6:03 pm, edited 1 time in total.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

Upravu si Ramona ;) Ipak ti kompjuteri nisu baš moj posao.

Let's chat hehehe

Poz.
Sanela
User avatar
Ghost
Posts: 12
Joined: Fri Jul 08, 2005 9:23 pm
Location: Mexico

Post by Ghost »

ZANIMA ME KOJI JE OVO LEK???????








paracetamol rules
Ghost
jago
Posts: 12
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:26 am

Post by jago »

Cao ekipa! Mozda me zaboraviste...nisam se dugo javljao, eto lutao malo u okolini blizine :-)
Ma samo da vas sve pozdravim...danas sam prvi put upalio kompjuter nakon skoro mjesec dana pa reko red je da svrnem i javim se mojim drugovima! Sta ima kod vas? Ma ne zelim se hvaliti ali s kime da podijelim ovu (za mene) golemu pobjedu nego s vama... Nemam pojma sjecate li se mojih ranijih postova, promisljanja o apaurinima, xanaxima, lexichima, ReViji, alkoholu...blaaah...recimo supstituciji...i jos onaj recidiv sto ga ucinih prije nekih mjesec i po... Pa stvari su se nesto promijenile...ne zelim se zanositi, samog sebe zavaravati al vjerovali il ne, zadnjih 3 tjedna nisam popio niti jednu tabletu, pivu, ma nista... Krenuo sam sa smanjivanjem, i skuzio ubrzo da mi vise ni 3 apacha od 5 mg nista ne predstavljaju pa reko...bolje nista onda ako je vec ok... Ne znam kako, ni zasto, je li to tek prolazna faza dobrog raspolozenja, neke tupe opustenosti i nerazmisljanja o nicemu...ili...? Uglavnom ok je...citam knjige, klonim se mora i sunca (zanimljivo al jos otkad sam poceo s dopom vise volim zimu, mir, hladnocu...pogotovo ovde kod mene gdje nasrnuse turisti... Trenutno mi vise pase ovo stanje kada se osjecam kao idiot koji po cijele dane lezi ili se secka uokolo...Nema ga, koliko dugo, neznam, ali onaj crv u mojoj glavi koji me tjera na recidiv je valjda na godisnjem...DABOGDA OTISO U PENZIJU DZUBRE MATORO :-) Ok, aj necu vas davit vise, htjedoh se samo javit svojim kolegama... veeeeliki pozdrav Omaru, Katarini, Ramoni, Mustafi... joooj ma svima!!!!
Puno vas voli vas Jago i veeeliki pozdrav s mora!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

jago jago....jesi vidio citava se frka i prasina digla nakon tvog prvog posta heheheh. Drama ziva....ja kontam sada jago umire od smijeha i konta joj jesam napravio frku ... :-D
salim se ja samo nemoj misliti da nesto lose mislim...moram to reci jer ljudi su jebi ga osjetljivi i uzimaju sve k'srcu..ja prva tako da vise volim napisati jednu recenicu vise nego nekoga sjebati slucajno :wink:
nego super da si ok...samo nemoj puno ni misliti o tome...znas...jer svaki put kad pomislis e sada sam ok, nemam vise problem, dodje do one kobne misli " e pa posto sam sada ok i nemam vise problem mogao/la bih uzeti malo jer sada imam kontrolu i nisam vise ovistan/na" ili mnoge druge prevare sobstvenih mozgova na koje nasjedamo...mislim ne zelim te prepadati ili sjebavati ili bilo sta nego bi mi bilo drago da uspijes. Zato radi ono sto ti prija, zaboravi na crva, ne postoji vise, i idi dalje kao da nista nije ni bilo. Znam da nije to bas tako lako ali moramo...moramo ici dalje
sve najbolje
Luna
jago
Posts: 12
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:26 am

Post by jago »

Heh...Luna, imas potpuno pravo, vec me nekoliko puta taj moj optimizam i samouvjerenost u "pobjedu" dovelo do toga da sam reko bas to, kao sad kad sam se sabrao mogu malo i samog sebe nagraditi..hehe...tricky situation, al eto, donekle takav stav mi i pomaze, samo treba zadrzati ladnu glavu...znam da ce opet prije ili kasnije doci opet oni sivi dani, da cu se jos duuuugo boriti s "crvićem" al eto, zasad sve ok, sam sebe sam iznenadio pa me neka kvazi euforija ufatila, kako sam jaci od svega. Ma idemo dalje, dan po dan, tu sam s vama, svi ste mi puno pomogli, a i jedna divna cura koja me eto podrzava 100 posto, i uz mene je kad god mi treba neko za razgovor...Ma fala bogu na ljudima poput vas.
Voli vas vas Jago! :D
Post Reply