molim jednu informaciju...

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

dnad
Posts: 10
Joined: Tue Oct 17, 2006 12:30 pm

Post by dnad »

sunrise wrote:Jutros je doktorica pricala samnom o subotexu jer je cula da se zelim prebaciti na njega. Rekla mi je da ce mi na njemu biti jos bolje i da ti on radi da si jos vise bistriji nego na metadonu i da koliko me ona zna da ce mi on odgovarati. I da mi o njemu moze reci samo dobro.
Inace, vec od 30 mg se mozes prebaciti na sub, samo moras pricekati dva dana i pauzirati s metadonom jer on ostaje po 36 sati u tijelu. Znaci u petak terapiju popijes i u ponedjeljak uzmes sub pred njima da vide kolika ti je doza potrebna. Uostalom, ja cu uskoro pa cu na forumu napisati kako je prosao prijelaz
da nečeš požalit prelazak na sub..stvarno si normalan za razliku od hepa i istina..prije prelaska na sub heptanone moraš spustit OBAVEZNO na 30mg ilit 6 tableta..znaci-preporucivo je par dana prije uzimanja subotexa uzimati po do 6 kom hepova dnevno,jer ako se to prekorači strese te grda kriza!!ja sam se opekao tako da nebi preporuco da se dolazi po sub sa više od 6 hepova uzetih dan prije.sretno ti bilo..preporodit ceš se :wink:
Post Reply