molim jednu informaciju...

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

dnad
Posts: 10
Joined: Tue Oct 17, 2006 12:30 pm

molim jednu informaciju...

Post by dnad »

kao prvo poz novi sam ovdje, a zanima me koliko vremena mora proći od zadnjeg uzimanja subotexa da bi se mogao uzeti metadon i dali postoji kakva reakcija?
unaprijed hvala

p.s.znaci..u ponedjeljak ujutro sam uzeo 2mg subotexa (1 tabletu) i dali se može u utorak uzeti heptanon?!?znaci prošao je jedan dan.
dnad
Posts: 10
Joined: Tue Oct 17, 2006 12:30 pm

Re: molim jednu informaciju...

Post by dnad »

nisam dobio savjet pa sam išao na svoju ruku...nije ovo reklamiranje nego samo informacija za druge koji se nađu u sličnom problemu ili prelasku sa sretstva na sretstvo ko i u ovom slučaju.
mora proci jedan dan i nema nikakve reakcije...uzeo sam subotex 1 (od 2mg) u utorak ujutro,a hepove sam uzeo u srijedu popodne i sve je normalno bilo...eto btw-informacije radi..pozz
User avatar
Habe
Posts: 23
Joined: Mon Nov 07, 2005 9:28 pm
Location: Konjic

Post by Habe »

Sory al me zanima zasto sa subutexa na hepove ne kontam svi rade suprotno zar to nije greska opet kazem sory zbog znatizelje i usput dobro dosao :D
...
dnad
Posts: 10
Joined: Tue Oct 17, 2006 12:30 pm

Post by dnad »

Habe wrote:Sory al me zanima zasto sa subutexa na hepove ne kontam svi rade suprotno zar to nije greska opet kazem sory zbog znatizelje i usput dobro dosao :D
je je..velika greška, tj. GREŠKAAAA ali kako bi se reklo..poslje hebanja nema kajanja :(
p.s.nisam se pridržavao propisanog pijenja subotexa..znači nisam sa 6 hep.prešao na sub nego sa 26 i oprala me luđačka kriza..tako da sam iskriziro i uzeo hepove..ma znam da sam lud,lud do bola ,al ajd sad je sve o.k...i dalje sam na subu i sve je o.k
pozdrav svima i nepreporučam nikome da tako nešto napravi.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Koliko si heptatona uzimao? 26? Sigurno ti je to bila i propisana terapija, je tako? Sa hepa na sub, sa suba na hep i opet sa hepa na sub....i, koliko mg subotex-a uzimas?
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Titanik1

Post by Titanik1 »

Ja ne znam jos kakav je taj Subotex i kako se sa njim lijeci,ali sam citao neke komentare o njemu,tako da bih volio da dodje ovdje u Zenicu,i da se prebacim sa heptanona(metadona),na subotex-ako bi mi to bilo dozvoljeno!Kontam da je efikasniji nego metadon!Pozdrav.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Jutros je doktorica pricala samnom o subotexu jer je cula da se zelim prebaciti na njega. Rekla mi je da ce mi na njemu biti jos bolje i da ti on radi da si jos vise bistriji nego na metadonu i da koliko me ona zna da ce mi on odgovarati. I da mi o njemu moze reci samo dobro.
Inace, vec od 30 mg se mozes prebaciti na sub, samo moras pricekati dva dana i pauzirati s metadonom jer on ostaje po 36 sati u tijelu. Znaci u petak terapiju popijes i u ponedjeljak uzmes sub pred njima da vide kolika ti je doza potrebna. Uostalom, ja cu uskoro pa cu na forumu napisati kako je prosao prijelaz
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Titanik1

Post by Titanik1 »

sve bi to bilo u redu,da ima subotexa ovdje-ali-nema ga+napravio sam belaj ova zadnja 2 dana-uzeo sam po jedan svaki dan"-jbg-moram sebi ponovo povecati terapiju,da ne bih mislio,i pogrijesio ,pa ponovo-JOVO-NANOVO!"
dnad
Posts: 10
Joined: Tue Oct 17, 2006 12:30 pm

Post by dnad »

Titanik1 wrote:Ja ne znam jos kakav je taj Subotex i kako se sa njim lijeci,ali sam citao neke komentare o njemu,tako da bih volio da dodje ovdje u Zenicu,i da se prebacim sa heptanona(metadona),na subotex-ako bi mi to bilo dozvoljeno!Kontam da je efikasniji nego metadon!Pozdrav.
ja sam prije godinu dana stao sa subotexom, a prije te godine sam 2 godine bio na njemu!!e sad..to je fantastičan ljek ,ali za skidanje i preporučljivo je neko krace vrijeme bit na njemu (cca par mjeseci) i onda se skinut tj.polako se skidat.kriza od njega je kao od običnog apaurina, tako da nije bed.
p.s.ja sam ovu zadnju godinu isto radio VELIKU GLUPOST a to je ono tipično narkomanski..prelazio sa hepa na sub,pa se vračao na hep (jer naravno..bolje je bit ušlagiran..ccc moš mislit) i tako sam se zajebo.
Inače se furam sa hepovima (da da opet znam da nisam normalan..al eto)...sad se konačno ponovo vračam na subotex i planiram bit par mjeseci na njemu i skidanje...naravno ako uspijem.
btw-aha subotex...pa to ti je ljek koji te (kad prelaziš na njega ) ne puca (šlagira) ..nego te samo potpuno unormali, skine ti skroz krizu i najvažnije..uopče više nemaš volju za drogiranjem od njega..naravno ako se po pravilu svakodnevno pije.
eto od mene..sretno vam svima :wink:
dnad
Posts: 10
Joined: Tue Oct 17, 2006 12:30 pm

Post by dnad »

sunrise wrote:Koliko si heptatona uzimao? 26? Sigurno ti je to bila i propisana terapija, je tako? Sa hepa na sub, sa suba na hep i opet sa hepa na sub....i, koliko mg subotex-a uzimas?
sad kad opet krenem počet cu sa 3 mg dnevno(jednu od 2mg ujutro i pola 1mg navečer), a prije tri godine kad sam kretao sa subotexom jedna tableta od 2mg ujutro pod jezik mi je bila dovoljna sa time da sam si morao uzet nešto za pomoč pri spavanju navečer..neki apaurinčić, ksanax ili tome slično, ali samo po potrebi.
Post Reply