Zloupotreba Sub-a zadnjih 1.5 god.

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
KibOne
Posts: 4
Joined: Fri Jan 14, 2022 7:42 pm

Zloupotreba Sub-a zadnjih 1.5 god.

Post by KibOne »

Pozdrav,
Posto mi prvi put sad ne znam odakle dunulo, valjda griza savesti ili nesto drugo odlucio sam da malo google-ujem o gore navedenoj temi i naleti na vas forum. Da sad ne kruzim i okolisam, imam 35 godina od svoje 15 godine standardno trava, ekseri, spid, slike i cela prica vezana za izlaske na mesta i muziku koju slusam su dovela do toga da se vozimo i po 5 dana. I tako jednog dana na nekom afteru dodje "drugar" koji valja dop i u svom onom ludilu i nespavanju, i kao i upucenosti i znanju sta je taj isti dop ja ga uzmem i takooo znate dalje kako ide prica. Posto sam iz Beograda i zaista tokom 2000-ih je bilo sve bukvalno na dohvat ruke, kraj u kome sam ziveo i sad opet zivim je jednostavno takav da je prepun zlotvora da cim se skines takoreci ne prodje ni mesec dana opet se navuces. Koristio sam na sve moguce nacine i uvek bih se skinuo. E sad. . . 2020 u maju mesecu padnem za 0.8g i odmah od tada krecem u Drajzerovu (ustanova za skidanje) i uz Zoloft, 3 x 1m Xalol naravno doktorka znajuci me vrlo dobro mi grune odmah 16 mg bup-a koje ja naravno nisam koristio kako treba vec sam vukao na nos i tako sve do danas samo sto sam na 12mg. Bio bih vam zahvalan i voleo bih da me neko ozbiljno shvati jer sam u zadnjih 2,3 godine izgubio 3 veoma dobra drugara i sva tri drugara su okoncali skokom sa zgrade a jedan se obesio u CZ-u o kvaku. Pre par dana dobio sam samo kaznu da platim od suda, sto znaci da ce mi se sve to delo vremenom obrisati. Tezak sam period pregrmeo za sve ovo vreme ali nekako mi je drago da za ovo vreme koje sam rekao od tacno 25.05.2020 ja nisam dim trave uzeo, a ni kap alkohola popio. Posto sam verujte samo ukratko napisao desavanja oko mog slucajazamolio bih nekog ko ima iskustvo da mi objasni da li je i kako moguce da se vratim na normalno uzimanje (subvignalno)? Odnosno iste kolicine bup-a 12mg. pa bih vremenom poceo da spustam. Hvala unapred ! :)
trgup
Posts: 34
Joined: Sat Jun 04, 2016 12:06 am

Re: Zloupotreba Sub-a zadnjih 1.5 god.

Post by trgup »

Pozdrav, čitaj forum, stvarno je prepun kojekakvih načina skidanja, spuštanja, šaltanja itd.
Samo ću ti reći ovo, ako tražiš bezbolan način nećeš ga pronaći. Ja sam se 6 puta skinuo sa suba, i mogu ti reći da dok ne dođe jaka volja da napraviš bilo koji korak u tom pravcu (skidanje ili spuštanje), od toga nema ništa. Ako stvarno sad želiš preći na "pod jezik", onda brate samo pređi i ne razmišljaj puno o tome. Zaokupi se nekim stvarima, poslom, bilo čim i ide to. Nema čarobne pilule koja će ti skroz olakšati stvar, jedino jaka volja.
A za skidanje ima dosta caka i fora koje mogu malo olakšati stvar. Sretno i piši ako te što zanima
KibOne
Posts: 4
Joined: Fri Jan 14, 2022 7:42 pm

Re: Zloupotreba Sub-a zadnjih 1.5 god.

Post by KibOne »

Znaci sto se tice neke fizicke krize nema. Odnosno nije problem sa snif-a preci na pod jezik a da osetis "problem" ? Ako je tako onda si mi dosta toga rekao, hvala puno pa cu javiti sta se desava ;)
Cooper18
Posts: 1
Joined: Sun Apr 24, 2022 6:44 pm

Re: Zloupotreba Sub-a zadnjih 1.5 god.

Post by Cooper18 »

Pa prvo da pitam kako ide? Jesi se prebacio na sublingvalno?
Vjerujem kada si krenuo sa bupom ušmrkavanje ti je davalo neki high u odnosu na pod jezik
Po istraživanjima te po dogotrajnoj analizi svjetskih iskustava sa snifanjem suba bio raspoloživost je veća za duplo no i kraće traje
Opet sa snifanjem 2 ili 4 mg bi ti bilo sasvim dosta no taj less is more je subjektivan
No sve je ovo tebi već možda nevažno jer si se i skinuo nadam se?
KibOne
Posts: 4
Joined: Fri Jan 14, 2022 7:42 pm

Re: Zloupotreba Sub-a zadnjih 1.5 god.

Post by KibOne »

Pozdrav,
Da budem iskren nisam, i dalje teram po starom, razmisljam se da odem da odlezim u Drajzerovu 7 dana da me tamo osasave te da progutam blok. Ali posto meni ovo nije prvi put i znajuci sebe, koliko ce to da traje? To je moj problem bio uvek! 36 sam napunio ovaj mesec dosta mi je svega a opet kad pogledam sad sam u veoma ozbiljnoj cituaciji jer ovo vec traje. . . Posto sam na 12mg, popodnevnih 4 mg sam poceo pod jezik da stavljam, e sad ide onaj korak gde se lomi a to je ta 8ica. Pokusacu dacu sve od sebe. Ali mi je veoma drago da neko odgovori iako prodje veci period opet se neko javi. Pozdrav dobri ljudi!
Post Reply