Problem zloupotrebe suboxona - LICNO

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

tuzla1991
Posts: 2
Joined: Thu Aug 26, 2021 5:00 pm

Problem zloupotrebe suboxona - LICNO

Post by tuzla1991 »

Pozdrav,dolazim iz Tuzle,imam 29 godina i zadnjih 6 godina sam na suboxonu,na pocetku sam bio startao sa 8mg,al ajd da ne duljim kroz par godina sam se skinuo na 2 mg,pa sam kada se pojavila korona iz neke bas dosade poceo da ga smrcem...I od toga dana nisam stao sa smrkanjem istog.Interesuje me da li cu imati krizu ako budem pio ga pod jezik dok se ne stabilizuje to sto sam ga usmrkavao,svi znamo da je dosta jace prilikom koristenja na nos,bar meni,a i mnogi su priznali..Ne znam kako da prestanem sa tim,dosta losa je odluka da se usmrkava.Mislim da sam zbog neke povecane depresije poceo to i raditi...budi zatvoren u kuci 24 sata,naravno ne hodam nigdje vec godinama jer sam staro drustvo batali.Bujrum ako ko ima nesto da kaze :)

Pozdrav Tz
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Problem zloupotrebe suboxona - LICNO

Post by Tamara86 »

Mozda ces osjetiti blagu nelagodu, ali ako 2mg uzimas, msm da ne bi trebao da se "previjas od bolova", ako se vratis na koristenje suba ispod jezika.
dumpY
Posts: 18
Joined: Fri Dec 19, 2014 4:33 pm

Re: Problem zloupotrebe suboxona - LICNO

Post by dumpY »

Neces imati krizu, kakva kriza, mozda psiholoski ce ti nedostajati, mani se toga skroz, lagano spustanje i kad prestanes krpi se drugim tabletama jedno vrijeme i gotov si.
Sta je sa vama gore u TK, Hasanovic i Kuldija daju samo Buprenorphine, znam par pacijenata koji su dolazili u Zenicu po Metadon i zalili se hehe....
Pozz
dumpY
Posts: 18
Joined: Fri Dec 19, 2014 4:33 pm

Re: Problem zloupotrebe suboxona - LICNO

Post by dumpY »

Zaboravih reci, bio sam na Buprenorphineu godinu i po, i mogu ti reci da nakon kratkog vremena izgubi svoj "HIGH" feeling, nebitno dali se uzima pod jezik, na nos ili na gun, kako god onda ostane samo onaj dio koji pokriva fizicku krizu.
Masterblaster
Posts: 45
Joined: Mon Jun 14, 2021 6:54 pm

Re: Problem zloupotrebe suboxona - LICNO

Post by Masterblaster »

dumpY wrote: Mon Oct 18, 2021 9:52 pm Neces imati krizu, kakva kriza, mozda psiholoski ce ti nedostajati, mani se toga skroz, lagano spustanje i kad prestanes krpi se drugim tabletama jedno vrijeme i gotov si.
Sta je sa vama gore u TK, Hasanovic i Kuldija daju samo Buprenorphine, znam par pacijenata koji su dolazili u Zenicu po Metadon i zalili se hehe....
Pozz
Na ovo moram reagirati!!!
I sam sam nemali broj postova pročitao koji su me zavarali. Tuzla informiraj se dalje i čitaj iskustva i drugih članova. Kriza nije uopće benigna s koliko god malih količina se skidao jer ljudima onda ne bi trebalo po nekoliko mjeseci da to naprave sa upitnim uspjehom. Nije mi intencija zastrašivati već ispraviti olako shvaćanje nečega s čime se ljudi bore godinama. Samo strpljivo i hrabro no da nečeš ništa osjetiti i da su potrebni drugi lijekovi je čista obmana jer cns ne trpi u stanju sustezanja od opijata druge lijekove koji djeluju na cns osim ad i benzosa. Sretno!
trgup
Posts: 34
Joined: Sat Jun 04, 2016 12:06 am

Re: Problem zloupotrebe suboxona - LICNO

Post by trgup »

Tuzla, tamara je u pravu. A moj ti je savjet da odkriziras dva dana i samo nastavis s 2mg pod jezik. Ništa strašno neće biti. Uzmi vikend ili 2-3 dana kad nemaš obaveza, izdrži 2 dana i ćao. Evo baš sam to ja napravio prije desetak dana, s tim da sam vuko po 5-6 na nos. I bez velikih bolova, naravno nije ugodno ali ništa strašno. Sad sam vec na pola mg. Bitno mi je da ujutro uzmem prije posla i drži me do pred večer, onda izmoren od posla zaspem i naravno budim se u krizi sat vremena prije posla, tutnem pod jezik, skuham čaj i na poso. Taman kad dođem u firmu me popusta ta lagana zikra i baš mi je dobro. I tako malo po malo spuštaš, da ne bude jako bolno i super. I mozak radi puno bolje na manjim dozama, to valjda znaš. Poz sretno
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: Problem zloupotrebe suboxona - LICNO

Post by Lebowski »

Mislim da su to priče za malu djecu o skidanju sa bilo čega kroz 2-3 ili tjedan dana, to na žalost ne postoji, osim u nekim eksperimentalnim terapijama gdje te uspavaju i slično ali ja se to nikada ne bi usudio jer smatram da se svatko može skinuti sam ako ima volje. Ključ je samo u postupnom smanjivanju, naravno ako si psihički zdrava osoba, a to nitko od nas ovisnika nije, pa se zato prvo treba baviti psihom što je posao koji često traje i godinama, i tek kad se to završi, krenuti u skidanje.
tuzla1991
Posts: 2
Joined: Thu Aug 26, 2021 5:00 pm

Re: Problem zloupotrebe suboxona - LICNO

Post by tuzla1991 »

Tamara86 wrote: Mon Aug 30, 2021 11:40 pm Mozda ces osjetiti blagu nelagodu, ali ako 2mg uzimas, msm da ne bi trebao da se "previjas od bolova", ako se vratis na koristenje suba ispod jezika.
Hvala na odgovoru,ja i dalje sam na istom problemu,koristim na nos i nikako da se skinem,a vec me brine dugo vremena
User avatar
scar_tissue
Posts: 5
Joined: Mon May 08, 2023 7:24 pm

Re: Problem zloupotrebe suboxona - LICNO

Post by scar_tissue »

    tuzla1991 wrote: Tue Dec 05, 2023 1:48 am
    Tamara86 wrote: Mon Aug 30, 2021 11:40 pm Mozda ces osjetiti blagu nelagodu, ali ako 2mg uzimas, msm da ne bi trebao da se "previjas od bolova", ako se vratis na koristenje suba ispod jezika.
    Hvala na odgovoru,ja i dalje sam na istom problemu,koristim na nos i nikako da se skinem,a vec me brine dugo vremena
    Drugar, nisam sad tačno siguran koliko koristiš dugo ali 2mg je, što neko napisa ovde negde, i mnogo i malo. Znači ako prvi put ikada šmrkneš 1mg, a nisi džanki, bićeš toliko high da nećeš znati šta se dešava tako lepo. A ako si džanki, može da ti se desi da ti 8mg ne pokrije krizu. Ja se skidam sa bupa upravo ali ja idem na suvo. Kad god sam se skidao sa horsa bilo je bupom ili suvo. Pošto za bup ne postoji zamena a da nije isto tako adiktivna, plus nisam uplaćivao sebi doprinose (imam mali biznis i firmu), nemam zdravstveno i ne mogu kod lekara bez para. Šmrčem bup od marta '23. do danas. Od početka pa do danas sam samo jednom ili dva puta uzeo po 12mg dnevno inače 8mg svakodnevno na nos. Preskočim nekad dan ili dva ali generalno bar 6 dana nedeljno je ispunjeno sa 8mg bupa. Evo danas mi je 5-ti dan kako nisam uzeo ni miligram i ništa. Ne znam da li me čeka tek ili sam slučajno ubo koktel lekova (imam hronične bolove u kičmi) koje ću piti doživotno, verovatno. Ali kažem ti, pet dana i ništa. Ili ljudi prave od komarca magarca ili mene pakao :evil: čeka iza ćoška. Videću pa se javljam. Jedino mi je psiha zeznuta (dosadno mi je, bezvoljan sam, depresivan) ali to je i za očekivati, ukinuo sam mozgu dopamin boost i sada mi ništa nije interesantno. Svakako, javiću ti šta se dešava narednih dana. Pozdrav, glava gore i samo guraj napred.
    Heaven beside you, Hell within
    KibOne
    Posts: 4
    Joined: Fri Jan 14, 2022 7:42 pm

    Re: Problem zloupotrebe suboxona - LICNO

    Post by KibOne »

    scar_tissue wrote: Fri Jan 26, 2024 12:36 pm
      tuzla1991 wrote: Tue Dec 05, 2023 1:48 am
      Tamara86 wrote: Mon Aug 30, 2021 11:40 pm Mozda ces osjetiti blagu nelagodu, ali ako 2mg uzimas, msm da ne bi trebao da se "previjas od bolova", ako se vratis na koristenje suba ispod jezika.
      Hvala na odgovoru,ja i dalje sam na istom problemu,koristim na nos i nikako da se skinem,a vec me brine dugo vremena
      Drugar, nisam sad tačno siguran koliko koristiš dugo ali 2mg je, što neko napisa ovde negde, i mnogo i malo. Znači ako prvi put ikada šmrkneš 1mg, a nisi džanki, bićeš toliko high da nećeš znati šta se dešava tako lepo. A ako si džanki, može da ti se desi da ti 8mg ne pokrije krizu. Ja se skidam sa bupa upravo ali ja idem na suvo. Kad god sam se skidao sa horsa bilo je bupom ili suvo. Pošto za bup ne postoji zamena a da nije isto tako adiktivna, plus nisam uplaćivao sebi doprinose (imam mali biznis i firmu), nemam zdravstveno i ne mogu kod lekara bez para. Šmrčem bup od marta '23. do danas. Od početka pa do danas sam samo jednom ili dva puta uzeo po 12mg dnevno inače 8mg svakodnevno na nos. Preskočim nekad dan ili dva ali generalno bar 6 dana nedeljno je ispunjeno sa 8mg bupa. Evo danas mi je 5-ti dan kako nisam uzeo ni miligram i ništa. Ne znam da li me čeka tek ili sam slučajno ubo koktel lekova (imam hronične bolove u kičmi) koje ću piti doživotno, verovatno. Ali kažem ti, pet dana i ništa. Ili ljudi prave od komarca magarca ili mene pakao :evil: čeka iza ćoška. Videću pa se javljam. Jedino mi je psiha zeznuta (dosadno mi je, bezvoljan sam, depresivan) ali to je i za očekivati, ukinuo sam mozgu dopamin boost i sada mi ništa nije interesantno. Svakako, javiću ti šta se dešava narednih dana. Pozdrav, glava gore i samo guraj napred.
      I jel frka?
      Post Reply