Buprenorfin skidanje

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Limacro
Posts: 1
Joined: Fri Apr 02, 2021 7:10 pm

Buprenorfin skidanje

Post by Limacro »

Molim vas lijepo jel ima ko savjet kako se skinuti sa 24mg tog bupa...pokušao sam smanjiti došao sam do jedne osmice ali tijelo me razara jel postoji kakva substanca da mi pomogne jel imam i na poslu problema koncentracija nisam naspavan??
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Buprenorfin skidanje

Post by StopBup »

Limacro wrote: Fri Apr 02, 2021 7:13 pm Molim vas lijepo jel ima ko savjet kako se skinuti sa 24mg tog bupa...pokušao sam smanjiti došao sam do jedne osmice ali tijelo me razara jel postoji kakva substanca da mi pomogne jel imam i na poslu problema koncentracija nisam naspavan??
Ja uz posao nikako nisam mogao ni da smanjim, a naročito ne da se skinem, bio sam na oko 8mg dnevno, na nos. Dao sam otkaz u firmi, pa onda nekih 3 meseca smanjivao, pa prekinuo.

Što se tiče lekova koji bi ti pomogli, vidi sa doktorom, opiši šta osećaš, šta ti se dešava, pa ćeš na osnovu toga dobiti terapiju. Glupo je ovde mi da ti govorimo, pij to, ili to... Ja lično nisam ništa pio od lekova u toku skidanja sa bupa, lekove sam pio nekih mesec dana, ali nakon relativno kratkog recidiva sa dopom.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
trgup
Posts: 34
Joined: Sat Jun 04, 2016 12:06 am

Re: Buprenorfin skidanje

Post by trgup »

Ja ne kužim zašto neko uzima tri osmice dnevno. Kad god sam se skido, a skido sam se 7-8 puta, problemi kreću tek kad se dođe ispod 2mg. Spuštanje sa npr. osam na četiri je meni apsolutno ne osjetno, neznam, psiha vjerojatno
akira
Posts: 1
Joined: Sat May 05, 2018 12:47 pm

Re: Buprenorfin skidanje

Post by akira »

Kao sto je naveo trgup u postu, problem moze da nastane samo kada se dodje do 2 ili 1 mg. Iz istog razloga u koliko u vasoj zemlji nema da se kupi buprenorfin od 0.4 mg I ako se aktivno proizvodi, ili can nije dostupan sublocade najjednostavnije je jedan dan preskociti I mozak ce sam kompenzovati cak I maksimalnih 32mg sa 2. Odrzati iste do 10ak dana koliko je potrebno da se buprenorfin izbaci iz organizma. I Onda ga ukinuti za uvek. Kriza od kolicine od 2mg javice se 5-7 dana I problem sa buprenorfinom je resen. Stvar je psihe najvise. Cisto da nemislite da sam sarlatan I ja sam se 4 puta skidao buprenorfinom sa horsa, oxija itd 2 puta u Betty Ford I na kraju uz detaljno istrazivanja I pomoc strucnog osoblja vec 10 godina sam cist. Tako da iz iskustva mogu reci da znam kako izgleda kada se cini da je situacija bezazizlazna ali malo citanja I veoma dobrodosla pomoc problem je lako resiv. Pitanje mentalnog stanja I verovatno ce vam neko vreme doktor prepisivati AD dok se mozdana hemija ne oporavi koliko je to moguce. Sve najbolje nada se da ce uspeti ipak je to lek ne potencijalna droga za zloupotrebu. P.S. tri puta su me vracali u zivot na Coachella festivalu, moje resenje je tada bilo da ukradem masinu za CPR lol eto koliko sam bio zastranio. Sada sam producent u Universal Musicu I zivot je vec dugo lep. Nadam se da ce se sve zavrsiti dobro za sve u problemima puno srece. ❤️✔️👍🥇
Uril DJ
Posts: 39
Joined: Fri Mar 18, 2022 1:39 pm

Re: Buprenorfin skidanje

Post by Uril DJ »

Pozdrav
Poslije 5 god recidiv. Od 21.8.2021do 25.2.2022 na substitolu iv 320-440 mg.
Odlucio sam se za skidanje sa bupom.

Evo kako je islo spustanje bupa:
26.2. 6mg
27.2. 8 mg
28.2. 6 mg
1.3.    4 mg
2.3.  6.5 mg
3.3.  2. mg
4.3. 2 mg

5.3 4.mg
6.3 4mg
7.3 4 mg
8.3 4 mg
9.3 2mg
10.3 2mg
11.3.   1mg

12.3.   0 mg
13.3  0.5mg
14.3 0.5 mg
15.3 0.5 mg
16.3 0.5 mg
17.3.  0.25 mg
18.3 0.70 mg

Jos me 0.25 ne pokriva dovoljno al napadam ga od ponedeljka. Volio bih da bude tako,ali..juce i danas jaka psihokriza, ne mogu vise da podnesem da mi je stalno hladno da se budim mokar, fak...pomaze mi cipralex i ponekad apaurin 5mg ili xanax 1mg po potrebi, ne vise od jednom dnevno i naravno seroquel 50 mg za spavanje. Nznm dal idem prebrzo dole. Takva napetost, bijes, nznm sta vec zadnja dva dana..dodje mi da uzmem dvojku, bas me jede sve to. Al kad skontam da sam pregurao cijeli tjedan na 0.5 povratak na visu dozu mi izgleda kao poraz i odlaganje agonije...sjeban sam psihicki iako imam energije za sve obaveze, posao, 4 djeteta, dvije tri zene:)
Ako neko ima slicno iskustvo, znaci brzo skidanje 4 tjedna, neka da kakav savjet.
Hvala:)
Last edited by Uril DJ on Fri Mar 18, 2022 2:20 pm, edited 1 time in total.
Uril DJ
Posts: 39
Joined: Fri Mar 18, 2022 1:39 pm

Re: Buprenorfin skidanje

Post by Uril DJ »

19.3-23.3 0.5 mg
24.3 0.2mg
Danas 1.2 mg, pukao sam, nmg vise..
Smrdim sam sebi, hladno mi na ovoj vrucini, zaboravio u nedelju da se okupam...uhh
Plan:
Sutra 0 i nedelja tramal, max do 3. aprila. Skinuo AD, prepolovio seroquel, prepolovio xanax.
Javljam rezultat. Javite se detoxikanti:)
Lakse mi bude da se u bas teskim trenucima iskukam barem ovde, zato ne zamjerite. Sretno mi bilo i pomozi Boze
Alilujaaaaaa:)
Last edited by Uril DJ on Fri Mar 25, 2022 4:25 pm, edited 1 time in total.
Uril DJ
Posts: 39
Joined: Fri Mar 18, 2022 1:39 pm

Re: Buprenorfin skidanje

Post by Uril DJ »

Sesti dan na 0
Uvece samo pola tramala i 25 mg kventiaxa
Jos uvijek zmije u kvadu. Sjeban sam. 18 godisnji sin navucen na gaming mi upravo govori o smislu i besmislu i samoubistvu kao opciju koja je ok. Iskulirao sam spolja. Jetra me probadaju, morao sam uzet 0.5 helexa...a demon veselo uzvikuje: ajmo malo pajde, nismo odavno...
Uril DJ
Posts: 39
Joined: Fri Mar 18, 2022 1:39 pm

Re: Buprenorfin skidanje

Post by Uril DJ »

20 dana bez hemije. Samo thc smola uvece za spavanje.
Jedno pitanje ako neko zna, imam groznu glavobolju vec 10 dana. Nznm dal bi moglo to biti od apstinencije-par godina sam uzimao ad i bzo, normalna doza, nista previse...mislim dal je moguce da me krene prati poslije 2-3 tjedna bez tableta?
Masterblaster
Posts: 45
Joined: Mon Jun 14, 2021 6:54 pm

Re: Buprenorfin skidanje

Post by Masterblaster »

Limacro wrote: Fri Apr 02, 2021 7:13 pm Molim vas lijepo jel ima ko savjet kako se skinuti sa 24mg tog bupa...pokušao sam smanjiti došao sam do jedne osmice ali tijelo me razara jel postoji kakva substanca da mi pomogne jel imam i na poslu problema koncentracija nisam naspavan??
Čovječe božji pa kako te može okinut sa 24 na 8. Ili si kemijo sa svime pa ne znaš što te udarilo ili ja nisam dobro upućen u stanje stvari. Na osmicu se može uvijek i sa 56mg osim ako nisi ili imaš takve monstrume u mozgu koji te se boje.Nisam vrač no probaj se ne zaletat u toliku euforiju jer si na vrhu koliko čitam. Skini na 8 tjedno i skuliraj se i bez cuge...pljugica i drži to na osmici za do vremena kad se usudiš ići ispod te razine. Ja ti mogu reć svoju adresu no kad dođem neću imat milosti. Eto to ti je jednadžba. Hvala na tom jadan sam iskustvu i uvijek si dobrdošao na šamar. budidobar
Masterblaster
Posts: 45
Joined: Mon Jun 14, 2021 6:54 pm

Re: Buprenorfin skidanje

Post by Masterblaster »

Uril DJ wrote: Tue May 10, 2022 5:49 pm 20 dana bez hemije. Samo thc smola uvece za spavanje.
Jedno pitanje ako neko zna, imam groznu glavobolju vec 10 dana. Nznm dal bi moglo to biti od apstinencije-par godina sam uzimao ad i bzo, normalna doza, nista previse...mislim dal je moguce da me krene prati poslije 2-3 tjedna bez tableta?
Uril moguće je. Bzo su odvratni na apst.krizu i izazivaju takav poremećaj uz slušne i vidne obmane ćutila da sam se zaprepastio. Paranoidna shiza jbte. Gledam ljude ko iz nekog crtanog filma kako prolaze pored mene, pa ugledam normalne ljude, stare narkomane koji mi prilaze i zovu me a znam da su u drugoj zemlji..pa slušam uzvike, klanja, pozive na ubojstva, ratove i sl. a znam da mi to nije u podsvijesti jer nikad ne razmišljam o tome. Gnjusno i bolesno, šta reći i popijem normabel i sve se utiša, popijem zyprexu i još se utiša i za dan dva potpuno nestane. A da stvar bude gora sve se dogodi odjednom i bez ikakvog okidača. Nelogično i nerazumno :x
Post Reply