Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Nemanjayxc

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Nemanjayxc » Sun Feb 09, 2020 3:38 pm

Jurke wrote:
Fri Feb 07, 2020 6:47 am
Ninocka wrote:
Fri Feb 07, 2020 12:15 am
Jurke wrote:
Thu Feb 06, 2020 6:23 pm
Sutra veče krecem, uzimam ujutru poslednju dozu bupa i počinjem uveče sa AD Videcemo sa ce biti
Jurke, svaka cast za odlazak kod doktora i radujem se tvojoj terapiji AD 😂😂😂😂😂
Samo mi reci salilis li se da ces sjutra prekinuti skroz na skroz uzimati bup?!!
Je li moguce da su te to savjetovali doktori??!!
Salis se jel?
Pa koja korist od AD koji nece ni za dvije nedjelje poceti djelovati, a ksalol i kriza od bupa , brrrrrr - umrijeh!!
Ja je pitah zar ksalol nije isto navlaka, a ona kaze jeste, ali tebi su receptori oštećeni sada prilično i moraš piti nešto. Pitam je isto jel sada da smanjujem bup ili kako, a ona kaze kada počneš da piješ terapiju ukini ga skroz... I ja sam jako skeptičan, ali nikada nisam pio AD niti ksalol pa sve mislim zna ona šta priča valjda... Znam da me ne moze pokriti to, ali jebote pa, ako oni ne znaju šta mi treba da bi me drzalo, onda ko zna i koji moj sam se i javljao tamo... Uzimacu onda po trunku ujutru koliko da nisam na nuli i videcu dokle ce me to dovesti... Znam samo da ne smem ostati na 4mg i još dodati i AD i ksalolu. Šta sam onda uradio???
Sve se nešto mislim da obzirom da sam joj rekao da ga uzimam na crno nije mogla da mi kaze uzimaj ga i dalje do sledece kontrole. Ni meni nije najjasnije sad, ali prosto mi ne pade na pamet da je pitam kako cu uopste i čime se pokriti u stvari kada me krizurina sastavi...
Ne znam ni ja ko mi glavu nosi više... Prosto mi je muka od svega i zelim da prestane ovo mučenje...
Zna ona Jurke da uzimas na crno.Dovoljno joj je da pogleda u komp i da vidi da nemas prepisano.

Jurke

Post by Jurke » Sun Feb 09, 2020 4:44 pm

Nemanjayxc wrote:
Sun Feb 09, 2020 3:38 pm
Jurke wrote:
Fri Feb 07, 2020 6:47 am
Ninocka wrote:
Fri Feb 07, 2020 12:15 am

Jurke, svaka cast za odlazak kod doktora i radujem se tvojoj terapiji AD 😂😂😂😂😂
Samo mi reci salilis li se da ces sjutra prekinuti skroz na skroz uzimati bup?!!
Je li moguce da su te to savjetovali doktori??!!
Salis se jel?
Pa koja korist od AD koji nece ni za dvije nedjelje poceti djelovati, a ksalol i kriza od bupa , brrrrrr - umrijeh!!
Ja je pitah zar ksalol nije isto navlaka, a ona kaze jeste, ali tebi su receptori oštećeni sada prilično i moraš piti nešto. Pitam je isto jel sada da smanjujem bup ili kako, a ona kaze kada počneš da piješ terapiju ukini ga skroz... I ja sam jako skeptičan, ali nikada nisam pio AD niti ksalol pa sve mislim zna ona šta priča valjda... Znam da me ne moze pokriti to, ali jebote pa, ako oni ne znaju šta mi treba da bi me drzalo, onda ko zna i koji moj sam se i javljao tamo... Uzimacu onda po trunku ujutru koliko da nisam na nuli i videcu dokle ce me to dovesti... Znam samo da ne smem ostati na 4mg i još dodati i AD i ksalolu. Šta sam onda uradio???
Sve se nešto mislim da obzirom da sam joj rekao da ga uzimam na crno nije mogla da mi kaze uzimaj ga i dalje do sledece kontrole. Ni meni nije najjasnije sad, ali prosto mi ne pade na pamet da je pitam kako cu uopste i čime se pokriti u stvari kada me krizurina sastavi...
Ne znam ni ja ko mi glavu nosi više... Prosto mi je muka od svega i zelim da prestane ovo mučenje...
Zna ona Jurke da uzimas na crno.Dovoljno joj je da pogleda u komp i da vidi da nemas prepisano.
Znam da zna, a i rekao sam joj ja...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D

Jurke

Post by Jurke » Sun Feb 09, 2020 4:46 pm

A pitala me je želim li da me uvede u program za bup, što sam ja odbio...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D

Nemanjayxc

Post by Nemanjayxc » Tue Feb 11, 2020 8:24 pm

Jurke wrote:
Sun Feb 09, 2020 4:46 pm
I kako izdžavaš?

Frajla

Post by Frajla » Sat Feb 15, 2020 10:00 am

Nemanjayxc wrote:
Tue Feb 11, 2020 8:24 pm
[quote=Jurke post_id=151094 time=<a href="tel:1581263210">1581263210</a> user_id=13508]
I kako izdžavaš?
[/quote]

Nema ga da se javi

Kako ide tebi?

StopBup

Post by StopBup » Sun Feb 16, 2020 10:23 am

Napravite plan ako vec niste, i najbolje idite postepeno. Ja sam isao bez plana i na suvo, direkt sa smrkanja, kao muva bez glave sto bi se reklo, pa se nije bas najsjajnije zavrsilo. Dobro, bup sam ostavio, ali imam ja jos dosta posla sto se tice moje zavisnosti...
P.s. Moze i na suvo, samo plan neki napravite, obavezno, i naravno, drzite ga se...
P.p.s. Pozdrav svima, i hvala Saneli na banu, bas mi je dobro dosao. :D

Frajla

Post by Frajla » Sun Feb 16, 2020 10:35 am

StopBup wrote:
Sun Feb 16, 2020 10:23 am
Napravite plan ako vec niste, i najbolje idite postepeno. Ja sam isao bez plana i na suvo, direkt sa smrkanja, kao muva bez glave sto bi se reklo, pa se nije bas najsjajnije zavrsilo. Dobro, bup sam ostavio, ali imam ja jos dosta posla sto se tice moje zavisnosti...
P.s. Moze i na suvo, samo plan neki napravite, obavezno, i naravno, drzite ga se...

Svima je dobro dosao, verujem, Xani ponajvise

Ajd nek si ladio malo

StopBup

Post by StopBup » Thu Feb 20, 2020 8:15 pm

Frajla wrote:
Sun Feb 16, 2020 10:35 am
StopBup wrote:
Sun Feb 16, 2020 10:23 am

Svima je dobro dosao, verujem, Xani ponajvise

Ajd nek si ladio malo
Niko se ne javlja od ekipe sto se skida sa bupa mrtvog. Nadam se nekim pomacima, naravno pozitivnim...

Post Reply