Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

xxxana wrote: Tue Aug 20, 2019 11:57 pm
licaninsasela wrote: Tue Aug 20, 2019 11:53 pm
xxxana wrote: Tue Aug 20, 2019 11:49 pm
Aha, u ovoj situaciji cu bas da trazim decka,ne umem ni sebe da pronadjem
Molim te ne dramatiziraj. Sta bi ti falilo da imas nekog sad da te zagrli a po mogucnosti ne kuzi u kom si problemu. I da kuzi. Nemoj me sekirat anuska.
Ne kazem da bi mi falilo, ali hocu da se skockam u glavi i sa sobom da vidim sta cu.. Samoizolacija mi trenutno odgovara,jer se ne osecam normalno uopste
O tome ti ja pricam anuska.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Za par dana biće 3 meseca da sam čist. Mnogo toga se popravilo, ja sam i više nego zadovoljan stanjem stvari. I kad me uhvati neka briga i loše raspoloženje, misli su usmerene na normalne životne probleme i rešavanje istih. Hvala Bogu, crvi su prestali, a i ako se budu javljali, znam kako sa njima da se izborim. Zadnjih dve nedelje se borim protiv recidiva, ali recidiva prežderavanja hranom. :D Apetit mi je nenormalno skočio, ali se suzdržavam, lepo je kad naučiš da se suzdržavaš od zadovoljavanja tih niskih poriva. Masa mi se kreće od 88 do 90kg, i neću dozvoliti da su ugojim. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Wed Aug 21, 2019 7:23 pm Za par dana biće 3 meseca da sam čist. Mnogo toga se popravilo, ja sam i više nego zadovoljan stanjem stvari. I kad me uhvati neka briga i loše raspoloženje, misli su usmerene na normalne životne probleme i rešavanje istih. Hvala Bogu, crvi su prestali, a i ako se budu javljali, znam kako sa njima da se izborim. Zadnjih dve nedelje se borim protiv recidiva, ali recidiva prežderavanja hranom. :D Apetit mi je nenormalno skočio, ali se suzdržavam, lepo je kad naučiš da se suzdržavaš od zadovoljavanja tih niskih poriva. Masa mi se kreće od 88 do 90kg, i neću dozvoliti da su ugojim. :D
A imas metar 75. Jel. Okruglica puna mase a fali visine sb.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

...
Last edited by StopBup on Wed Aug 21, 2019 10:22 pm, edited 2 times in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

licaninsasela wrote: Wed Aug 21, 2019 9:51 pm
StopBup wrote: Wed Aug 21, 2019 7:23 pm Za par dana biće 3 meseca da sam čist. Mnogo toga se popravilo, ja sam i više nego zadovoljan stanjem stvari. I kad me uhvati neka briga i loše raspoloženje, misli su usmerene na normalne životne probleme i rešavanje istih. Hvala Bogu, crvi su prestali, a i ako se budu javljali, znam kako sa njima da se izborim. Zadnjih dve nedelje se borim protiv recidiva, ali recidiva prežderavanja hranom. :D Apetit mi je nenormalno skočio, ali se suzdržavam, lepo je kad naučiš da se suzdržavaš od zadovoljavanja tih niskih poriva. Masa mi se kreće od 88 do 90kg, i neću dozvoliti da su ugojim. :D
A imas metar 75. Jel. Okruglica puna mase a fali visine sb.
Izvini sad sam vratio film u glavi da si ti numero uno u glasu i u stasu. Izvini sb. Zamisljo sam te ko gromadu od meter 96 sa nekih 117 kila misica kad kurac ti manji od bundeve a tjesis je sa 90 kila. Nisi bas neki macho men. Cuj valjda ce se naci neka riba koji voli buckaste kepece.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

licaninsasela wrote: Wed Aug 21, 2019 9:57 pm
licaninsasela wrote: Wed Aug 21, 2019 9:51 pm
StopBup wrote: Wed Aug 21, 2019 7:23 pm Za par dana biće 3 meseca da sam čist. Mnogo toga se popravilo, ja sam i više nego zadovoljan stanjem stvari. I kad me uhvati neka briga i loše raspoloženje, misli su usmerene na normalne životne probleme i rešavanje istih. Hvala Bogu, crvi su prestali, a i ako se budu javljali, znam kako sa njima da se izborim. Zadnjih dve nedelje se borim protiv recidiva, ali recidiva prežderavanja hranom. :D Apetit mi je nenormalno skočio, ali se suzdržavam, lepo je kad naučiš da se suzdržavaš od zadovoljavanja tih niskih poriva. Masa mi se kreće od 88 do 90kg, i neću dozvoliti da su ugojim. :D
A imas metar 75. Jel. Okruglica puna mase a fali visine sb.
Izvini sad sam vratio film u glavi da si ti numero uno u glasu i u stasu. Izvini sb. Zamisljo sam te ko gromadu od meter 96 sa nekih 117 kila misica kad kurac ti manji od bundeve a tjesis je sa 90 kila. Nisi bas neki macho men. Cuj valjda ce se naci neka riba koji voli buckaste kepece.
Hahahhaaha, trolaj tamo na opstim diskusijama. Ovde samo ozbiljno i u vezi skidanja sa bupa. Red, Likota, red, hajde napunio si 45, mogao bi se malo uozbiljiti, dzaba ti brkovi, neozbiljan si, hahahahhaha. :D Pisi tamo na onu Yasuirovu temu gluposti, ovde se ipak neki ljudi muce, nije fora da se mi zajebavamo...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

StopBup wrote: Wed Aug 21, 2019 12:22 pm
xxxana wrote: Tue Aug 20, 2019 11:28 pm Necu zajebati,nego mi je naisao takav period kad ne treba, izboricu se
Onih prvih sat vremena, kad se probudiš, gledaj da što manje razmišljaš. Ta jutarnja konfuzija je meni trajala više od mesec dana nakon zadnje doze buprenorfina. Baš je znalo da bude gadno, ali prolazilo je relativno brzo, nakon sat vremena od buđenja. Bolja je varijanta da čim se probudiš, odmah ustaneš iz kreveta, pojedeš nešto, popiješ kafu, a ne da ležiš i kao razmišljaš, jako loše misli se moraju tada po glavi, bar meni je bilo tako, ali što bih ja bio izuzetak... To je jednostavno tako, mora da se obnovi normalno lučenje dopamina, endorfina, serotina itd, a to zahteva određeno vreme, i nikako se ne treba opterećivati trenutnim stanjem, jer ono u tom periodu mora da bude takvo kakvo jeste, ali naravno da je efemerno, i brzo će krenuti na bolje...
Ujutru kad se probudim, ne znam sta me je snaslo,
ni da mislim ne mogu,ali da,prodje relativno brzo.. Ne opterecujem se ja sa tim, znam da mora tako
#beba23
Posts: 1
Joined: Thu Aug 22, 2019 4:51 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by #beba23 »

Da li postoji neka terapija za skidanje sa buprenofina!?koliko dana traje kriza!?moram se skinuti sa 2mg i jako je teško bez stručne pomoći tj više se neskidam na suvo zato što je jako bolno i nebi smeli sami sebi biti dr .situacija je ozbiljna i ne bi želela ni neprijatelju to što mene čeka! Kriza je strašna😍😍😍gušenje me izludjuje budite oprezni jer kriza može da dovede do ozbiljnih metalnih poremecaja!! Terapija je neophodna ; u to sam sigurna !? Postoji li neko poput mene na ovom sajtu .mnogo bi mi značilo da se posavetujem sa nekim!?
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

Jure sta se desava nema te? Kakav si?
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

licaninsasela wrote: Thu Aug 22, 2019 12:55 pm Jure sta se desava nema te? Kakav si?
Sad baš mislim o tome da nema nikog jutros da se javi...
Kontao sam i tvoju konstataciju da bi trebalo preseci i gurati na suvo... Ja sam to uvek tako i radio do sada, ali me je to koštalo prethodnog posla, porodičnog posla... "Lako" bi meni bilo kada bih mogao da se izolujem od svih i da na suvo guram. Medjutim ne mogu da rizikujem posao koji radim jer nemam gde više nakon toga, a morao bih da izostanem minimum mesec ceo. To niko nece da toleriše. Ovako mi ostaje da se rvem sa ovim stanjima u kojim sam. Jutros sam u haosu. Guram svoju dozu, ali ne osecam ni da me pokriva. Mislim da je psiha posredi. Izolovano sam se od svih u kuci i čekam vreme za posao. Tamo minimalno komuniciram, samo kad moram...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Locked