Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

ManMan wrote: _______________________
Ja sam imao takav izlet u "naponu želje i snage" da se skinem u Grčku. Naravno totalno nerealno i sa ovog stanovišta glupo.
Posle 7 dana pakla, sam se poslednjim atomima snage i normalne glave, jedva dovukao kući vozom, bez kinte, po najgoroj vrućini, u bunilu, itd..
Što će reći: S pravom brineš, jer je to skoro pa nemoguće!

Za ostalo: Ne znam o čemu je reč, ja te nisam prozivao oko ničega.. Pretpostavljam da je nastavak za neke druge članove?
Ista situacija, tamo ga je realnost lupila po sred cela i vraca se u utorak, i.on i lik sa kojim je otisao, valjda ce ostati ok i izdrzati krizu juce je poslao poruku mom muzu da mora da se sredi kad dodje kuci, tj da se prvo izleči i skine i oporavi pa tek onda da razmislja o odlasku i poslu preko. Iskreno se nadam da ce to i sprovesti u delo nakon tih 6 dana kriziranja, mada to je naravno tek pocetak i trebace mu mesec dana da se skine sa tih lekova. A on ih sve na recept uzima sto je najgore i prvo mora da otkaže terapiju da bi to uspeo. Drugo mi Srbi ne mozemo tek tako negde da odemo i radimo jer nismo u EU i sa nasim pasosem tamo moze samo da se slika sve i da je otisao zdrav i spreman za rad. Ali normalan covek bi prvo nasao stan i posao pa onda otisao ali to je eto samo dokaz koliko je on bio uradjen i van svake realnosti kada je cak mastao da tamo otvori radnju hahaha da nije tuzno bilo bi smesno!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Caty wrote:Glavni razlog je moje dete i jos neke porodicne stvari necu sad o privatnom zivotu pisati ali to je ukratko to. Ja nisam ovde dolazila da se dokazujem ako je neko bio iskren ja sam, a ovde ima ljudi koji i te kako osudjuju i napadaju itd itd ali ja se vise na to uopste ne obazirem cak postove pojedinih clanova preskacem i ne citam uopšte.
Ako je neko bio neiskren to si bila ti!
I ne treba da se obazires na pojedine clanove koji su te “napadali” govoreci da ne ides u dobrom pravcu i da ces kiksnuti, bas su stoka bezobrazna, zamisli oni tebi tako nesto da govore a pojma nemaju da ti zapravo i nisi narkomanka jer eto samo tri godine smrsces bup sa speedom, a pre toga si dve godine bila na heroinu koji je bio toliko nekvalitetan i izmiksan da si imala vise srece nego pameti i da se nisi navukla. Tako da si ti “samo “
Nekih 5 godina aktivna, sto i nije nikakav problme kad pogledas zar ne...
Ma ko ih *ebe gruvaj autosugestiju znas da sa njom mozes i planetu da preletis ako zelis...dokazi im da se moze i tako
Sada sam primljena u drustvo adekvatnih sagovornika, beskrajno se radujem tome! Hoces da te zapratim na fb?
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

još jedan u moru pokazatelja koji idu u prilog tome kak je skidanje s bupa/hepa/dopa, a dok se netko u kući još radi/na terapiji je, poprilično bezizgledna rabota...
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

yasujirozu wrote:još jedan u moru pokazatelja koji idu u prilog tome kak je skidanje s bupa/hepa/dopa, a dok se netko u kući još radi/na terapiji je, poprilično bezizgledna rabota...
Ma da... i jos tonu po malo bezveznih razloga tipa djete. Djete smo imale o Kata i ja i prosle godine, ja sam ih imala i kad je ovo sranje pocelo, ona u trudnoci mogla stati... ili razlog , nemam stabilnu semu, sve je to tanko....
Dok ti se ne smuci i ne zgadi, i ne dosadi nema tog djeteta koje te moze izvuc( zalosno, tragicno, ali na zalost, istina)
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Slažem se Ninocka.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Stalno me pece savjest koliko sam ocrnila taj bup ovjde na forumu, a on je nekom zaista spas.Niko kao ja nije ovdje blatio tu tabletu, ali mene je zaista u monstruma pretvorilo.Kad sam sebe uhvatila da ostavljam klince same u kuci , i jurim vozim ko luda po nekim vukojebinama da kupim bup, smucila sam se sama sebi.Koliko sam samo sve zive lagala, svadjala se...I onda sam potpuno sigurna da dijeca na zalost nisu dovoljan razlog , jer znam da meni nisu bila kad sam u krizi bila kakva djeca , pretvarala bi se u cudoviste samo da uzmem bup.I skinula sam se samo zato sto mi se smucilo, sto sam fobiju od njega dobila i sto sam sto prije htejla sebi da se vratim...I samo takvo razmisljanje moze dovesti do uspjeha.
Za Katu mislim da je najbolje da i ona i muz prvo krenu da normalno uzimaju bup, presyanu jurit rad, minimum dva tri mjeseca pa tek onda krenu da nesto rade...
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

Ninocka wrote:
yasujirozu wrote:još jedan u moru pokazatelja koji idu u prilog tome kak je skidanje s bupa/hepa/dopa, a dok se netko u kući još radi/na terapiji je, poprilično bezizgledna rabota...
Ma da... i jos tonu po malo bezveznih razloga tipa djete. Djete smo imale o Kata i ja i prosle godine, ja sam ih imala i kad je ovo sranje pocelo, ona u trudnoci mogla stati... ili razlog , nemam stabilnu semu, sve je to tanko....
Dok ti se ne smuci i ne zgadi, i ne dosadi nema tog djeteta koje te moze izvuc( zalosno, tragicno, ali na zalost, istina)
nisam baš skužio - ja pišem o nečem što te u pokušaju promjene života, nedvojbeno vuče nazad u problem, dok roditeljstvo, može bit podstrijek prevladavanju...

dakako, naglasak je na "može bit", nikako ne na "mora"...
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Ninocka, to je zato jer je on bio tvoja jedina droga. I jer si ga na crno kupovala.
Nama ostalima je sredio živote
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

bup je naprosto fantastičan lijek/zamjena koji umiruje havarisanu psiho-fiziologiju mozga, pružajući nesamjerljivo vjeće izglede za (u)normalizaciju osobe od heptanona, te je korelacija između drastičnog umanjenja broja aktivnih članova foruma, s njegovim omasovljenjem na ovim prostorima, očita - ljudi su u velikom broju slučajeva, ranije pisali ovdje pod dejstvom heroina il metadona, a oni koji su na buprenorfinu (izuzetak je do nekle, ziki), naprosto nemaju više onu euforičnost koja ih je nekoć podstrijekivala na razgovor o zavisnosti... tak da treba noelu, frajli i vitjani (ninočka je posjebna, neuobičajena priča), odat trostruko priznanje: em su pisali O bupu dok su još uvjek bili NA bupu, em su pisali dok su se skidali, i na koncu, em su se skinuli

thumbs up
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

VitaJana wrote:Ninocka, to je zato jer je on bio tvoja jedina droga. I jer si ga na crno kupovala.
Nama ostalima je sredio živote
Da , da.Zato i cesto ponavljam ovu pricu za nove clanove, jer se osjecam odgovornom , i potrebno je naglasiti da je velika razlika i kad se skidas.Mislim da je meni kojoj je bup bio droga, mnogo bilo teze skinuti se nego ovima kojima nije.Mada, svakom je svoja muka najteza, pa mozda i grijesim.Najgore je sto nemam primjer osobe koju poznajem, koja pravilno uzima bup, pa da uporedim njen predjasnji zivot sa ovim na bupu.Znam samo ove sto ga zloupotrebljavaju, jure rad i vecinom su dop zamjenili bupom uz neke brzine ( kokain speed itd) i onda to zaista izgleda grozno.
Uglavnom daleko mu lijepa kuca od moje.
Inace osjecam se odlicno.Ljudi moji hormoni su cudo, i zalosno je sto sve naprave organizmu i glavi, a da im se rijetko pridaje znacaj.Pocela sam piti ovaj hormon koji mi nije u redu, i ljudi ja sam potpuno druga osoba.Nema vise grca u ramenima i stomaku, odmorna sam i orna za zivot.Seroxat cak nisam ni povecavala, jer nema potrebe.Tako da svako ko ima simptome slicne mojima, koji su konstantni i intezivni obavezno neka provjeri hormone.
Zalosno je sto me niko od dr prije nije uputio na to, jer se godinama mucim m i zato sam i zaglavila u zavisnot u 30 tim godinama, sto yasu kaze zaista neuobicajna prica....
Nadam se da se to stanje vise nece vracati, i mnogo sam srecna i zadovoljna.
Sreca da me je psihijatar godinu dana nakon terapijue posavjetovao na to, a Frajla mi je jako pomogla, njojzi hvalaaaaa :D :D
Locked