Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Da, nisam dobila tvoju poruku
Na forumu posanje nije opcija ili?
Heavy
Posts: 5
Joined: Sat Feb 17, 2018 9:38 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Heavy »

Pozdrav svima,ja sam Bojan.
Pratio sam pomalo ovu temu nekih godinu dana od kada sam na Buprenorfinu,vidim ima tu ljudi koji su uspeli skinuti se i to me ne cudi.
Ne cudi me da su se skinuli jer su imali skoro pa pravilan pristup.
Moje sikustvo je sledece:
Krenuo sam sa svakodnevnim uzimanjem 8mg svako jutro iskljucivo pod jezik,nakon par meseci ulpasio sam se nestasice pa sam poceo uzimati 6mg a 2mg u stek za nedaj boze. Posle prve radne sedmice dosao je vikend i ne lezi vraze eto nekog rovca,pod jezik sam(vikendom) poceo stavljati svu "ustedjevinu" a to je 16mg subotom i 12-16mg nedeljom pa onda opet radnim danima 6mg(mislio sam da je sve to u redu)...
Buduci da bup ima dugacak poluzivot 3-4dana svatio sam da sam ja zapravo negde na 12mg svakog dana i ako uzimam 6.
Kada sam krenuo spustati sa 6mg na 5mg nastao je problem posle6-7 dana,svi znate kakva je zikra (manje vise ista za svakoga).
Sta sam dalje odlucio je bilo to da se vratim na 6 i stabilizujem,uspeo sam u tome relativno lako uz talase preznojavanja i ringispil u stomaku,bezvoljnost i suze depresije...otisao u Novi Sad na kontrolu i rekao im da mi smanje dozu na 6mg (zaboravio sam reci da sam pre toga trazio jos 2mg povecanja da imam u rezervi i dobio),doktor (zena malo mladja od mene) sa sve iznenadjujucim pogledom i izrzom lica me upita "kako,zasto,ovo se ne cuje cesto,jesi siguran,kako si smanjio i kako se osecas"?
Da ne duzim pricu,zena mi odmah uputi reci hvale i smanji mi dozu na 6mg.
Ono sto je bitno je to da ne treba smanjivati vise od 1mg mesecno i jos 2 nedelje za stabilizaciju i to je iznenadjujuce lako,kriza minimalna-4-5 preznojavanja na dan i to je sve,odmah se pocinjem osecati bolje (cim krene posle 3-04 dana),cak se i jutarnja erekcija pocela javljati...
Razmisljajte ovako: ako uzimam 16mg i skinem 2 to je osmina doze i to nije problem ali je problem kada ste na 2mg pa skinete 1mg to je onda 50% doze i to je malo teze ali ide.
Sada sam na 4mg,dosao sam do 2mg,gurao 10ak dana i pocne zima i svako jutro se budio drhtajuci(inace mrzim zimu i uvek mi je hladno),vratim se lepo ja na 3mg pa na 4mg i guram tako dok ne otopli pa nastavljam dalje.



Procitah ovde o zatvaranju sebe u sobu i bezvoljnosti usled terapije bupom.....zasto je tako? Jednostavno,nagomilavanje dopamina koji je odgovoran za zadovoljstvo i radi toga covek nema potrebu juriti prirodne okidace nagomilavanja dopamina(sve mu je potaman).
Cim smanjite dozu,posle 15dana cete se pokrenuti i osecati bolje i ako je nazovi kriza u toku.
Ne znam sta bih jos rekao,svako dobro nesrecni ljudi.
Desperado
Posts: 2
Joined: Mon Nov 06, 2017 5:16 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Desperado »

Hocu necu moracu...Ovakav lek ni sam djavo nebi smislio... Molim za svet....
Pre nekog vremena sam napiso jedan post sad bi da obrazlozim. Ovaj prokleti lek pijem par god sa kracim prekidima najveca doza mi je bila 1mg a monstantno 0,025 ili 1/4od 2mg ne vise iskreno,jer mi nikad nije odgovaro od pocetka terapije. Verovali ili ne od tolike doze imo sam ludacke bolove stomak na prvom mestu...
Da stvar bude gora slwdece nedelje idem na pola god u zatvor po prvi put za nevidjenu glupost. Ima li neko savet predstavu sta me ceka kako cu na suvo mozda dobijem bromazepam dva na dan posto nezelim da prijavim sa sam ga pio...
Lela79
Posts: 4
Joined: Wed Feb 14, 2018 10:55 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Lela79 »

Frajla wrote:Da, nisam dobila tvoju poruku
Na forumu posanje nije opcija ili?
Frajla wrote:Da, nisam dobila tvoju poruku
Na forumu posanje nije opcija ili?
Frajla pojma nemam,cak sam i napisala,a gdje je sad taj post,pisem sa mob. ...,ili se i to treba odobriti ili nisam poslala ko ce sad vise znati...
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Još ćemo 3 dana biti na ovoj dozi, ja na 1,5 a on na 2 pa spuštamo još po pola mg.
Zasad sve ok.
Malo me plaši njegov entuzijazam i razmišljanje "lako ćemo". A kad dođe ono neizbježno da ne poklekne
Ja čitam sve vaše priče, i vidim da neće biti lako. Možda ni moj strah nije dobar... Ali bar znam što da očekujem.

Prije 5 tjedana sam imala neku čudnu bolest.
Inače sam sklona artrozi, oticanju zglobova i koljena te me često muči ishijas.
Međutim, ono što je mene tada snašlo nije bilo uobičajeno i sad kad razmišljam o tome vidim da je bilo slično krizi.
Prvo je počelo oticanje zglobova, a ja na nogama po 9 sati na poslu.
Doma sam imala voltaren pa sam ga pila 2-3 dana, za noge i svakodnevne glavobolje. On mi je u roku odmah sjebao želudac pa kad sam se počela previjati od bolova uzela sam bolovanje. Otkrili mi bakteriju helicobacter pylory.
Tih dana, odnosno noći počelo me doslovno sve boljeti. Od vratne kralježnice, leđa, križa, desni kuk, lijevo rame, mišići u nogama, zglobovi. I užasan nemir u nogama, poput onog u krizi.
Pila brufene od 800 mg, zaldiar, normabele.... Ništa. Plakala sam od bolova i neispavanosti, noću išla na hitnu koji su mi nudili opet voltaren i vraćala se doma neobavljenog posla. Vozila se autom po gradu sve do jutra da ne budim muža. Pravi pravcati znakovi krize ali puno bolniji.
Ujutro se situacija smirivala bolovi bi prestajali i ja bih zaspala oko 7 sati. To je trajalo nekih 10 dana.
Dan danas ne znam što je to bilo.

Mislim se, ako mi skidanje bude upola manje bolno, biti će dobro.
Dali su mi ferrum za željezo, magnezij i evo došla sam sebi.
Da mi preko dana nije bilo bolje, mislila bih da je nešto od lijekova izazvalo reakciju na sub i da je ono bila kriza. Ali nemoguće, jer danju sam spavala i noge su mi bile mirne.
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

Nije to kriza bila, dovoljno si pokrivena s tom dozom... Nešto te drugo snašlo... računaj i na to da tijekom skidanja imunitet jako oslabi, prilačit ćeš sve moguće viruse i sl.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

noel wrote:Nije to kriza bila, dovoljno si pokrivena s tom dozom... Nešto te drugo snašlo... računaj i na to da tijekom skidanja imunitet jako oslabi, prilačit ćeš sve moguće viruse i sl.
Virozu nisam imala sigurno 15 god :D zahvaljujući subu.
Svjesna sam toga :cry:
Al lako za viroze, samo da ne dođe do nekog većeg zla.
Kako si ti Noel i koliko je vremena prošlo?
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

I nisam mislila da je kriza zbog suba, tad još nisam krenula spuštati. Nego sam pomislila da je neki lijek u kombinaciji sa subom izazvao takvu reakciju
Heavy
Posts: 5
Joined: Sat Feb 17, 2018 9:38 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Heavy »

Meni su od 8 mg bupa oticala kolena ruke lice takodje i od 6mg...spustio sam se na 4 i to je ok sada a na 3mg nema oticanja. Eto,toliko od mene.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Lela, pojma nemam o cemu se radi, verovatno Šerifica Sanela nije odobrila, kucaj na njena vrata:)

VitaJano pitala si me kako se osecam na drugoj temi pa cu ti ovde odgovoriti....
Proslo je od zadnje doze suba 1 god i 7 meseci tacno....
Sve u svemu dobro sam, najbitnije je da mi je glava cista i bistra i stvarno nisam imala situacija da mi se trazi da li sub ili Heroin ili sta vec. Tu je sub odigrao bitnu ulogu i rovca u glavi zaledio, tu bi mogla da se nastavim ma tvoju pricu da si spremna da uzmes hept kao pomoc pri skidanju. To ti moze biti veliki okidac i nesto sto lako podseti rovca u glavi na stare dane, i samim tim pravis veca sranja.
Ono sa cime se borim zadnjih par meseci je totalni hormonski disbalans i susrecem se sa raznim autoimunim bolestima. Jedan od hormona je hormon stresa kojeg je sub verovatno fino kamuflirao je skocio u nebesa, i to je povezano sa hipofizom dopaminom itd.... u procesu sam kontroliranja svega pa se nadam ovih dana dobrim rezultatima. Ne radi se ovde o tome kako ja reagujem na stres , ja sam totalno smirena, ali moj organizam to vidi drugacije
Sada ne znam da li je to posledica suba ili sam ja to i tada imala ali mi nije pravilo tolike probleme... ko ce ga znati
Locked