Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

OvOima
Posts: 39
Joined: Thu May 26, 2016 8:04 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by OvOima »

Ninocka wrote:Pa kapiramr, dok uzimas vise bupa traje duze kako ga smanjujes sve krace .Sad si smanjio i zato to sevto desava..
Ja sa dvojkom teram 2-3 sara pa cam i ne zavrsim mozda...!!!
Sve neprirodno,ali posle se sve vrati u normalu,treba vremena
OvOima
Posts: 39
Joined: Thu May 26, 2016 8:04 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by OvOima »

Moj drug kojje otisao van zemlje bio je navucen na 2 mg,smanjio na jedan,jbg malo depresija,nervoza i tako te gluposti i onda je uzeo 80ml meta i svakog drugog dana pio po 15 ml i nije osetio krizu niti se navuko na met...Sad ce mo videti dalje,i dalje je u fazi skidanja...
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

krasno, prešo s bupa na met... mora da su mu svi čestitali
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Yasujirozu?! Nema te da mi cestitas na skidanju?!
Nije.presao ne met decko se sa njim skinuo i sama sam prosli put to iskusila ali sa mnogo vece doze i bupa i meta sto nije dovelo do uspeha... moze fizicka kriza tako da se ublazi ako se koriste jako male doze ili po nekoliko trodona ali ipak najbolje je izdržati tu jednu nedelju na suvo jer posle znas da cenis ono sto dolazi... eto meni je sad super iako imam ujutru malo bolove u ledjima i nogama (mozda je to normalno..) ali ja nisam depresivna uopste, radim sve normalno, znaci osecam se normlano skroz iako se svaki dan javi ideja i pomisao da nesto uzmem ali svesna sam da ne smem pogotovo ne bup.ili met... ne pijem, ne uzimam NISTA, jedino pusim tih par cigara na dan i za divno cudo nisu mi se smucile nekada nisam mogla da zapalim.dok ne uzmem bup. Evo sad ga ne uzimam uopste pa popusim 3-4 cigare dnevno kao i pre.
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Pozdrav raja evo dodje i ja do te famozne doze od 0.5 mg stim da nisam preskakao vikend nego u petak sam uzeo 0.7 zatim subota 0.6 pa nedelja 0.5 i danas ostao na 0.5 tako planiram i za ubuduce oatati na 0.5 neko vrijeme.
E sad sta se desava samnom je sljedece znaci Extremna promjena raspolozenja,zati ogromna bezvoljnost u svakom pogledu npr.neredovan odnos s suprugom,ujutru dok pijem kafu cak sat dva vremena sjedim i buljim zatim na poslu nemam onu svoju staru energiju za radom nego mi radno vrijeme prodj2 buljeci po Youtube radeci na silu i preko volje,zatim skroz slabo jedem a to je jednom dnevno inace sam normalan s obrocima bio dorucak ruxak vecera dok sad jedem prvi put tek oko 13 00 sati i to je to pojedem jos nesto slatko i neku grickalicu i to je sve.I jos jedna stvar ponekad sam hiperaktivan ustvari neznam kako da nazovem to osjecam se cudno razmisljam unapred kako cu ovo kako cu ono ne u vezi bupa nego opcenito i jos jedna stvar a koja mi je cudna spavam ko stoka po 9 10 sati mogu da spavam i ujutru kad ustajem jedva se odvojim od kreveta.Et ovo je mali rezime svega kako dalje vidjecemo valjda ce jednom u zivotu doci dan da mi receptori budu cisti u svakom pogledu i da normalno funkcionisem.Pozdrav svimaa ...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Hope, jebeno.je to spustanje znam, dobro je da dugo spavas, a.ja sam.bas sa spustanjem bupa jela vise pa se i ugojila par kg, na bupu nisam imala apetit, svi smo razliciti! Ja sam takodje.bila bezvoljna.i sve sam radila nekako na silu, psihički sam ludela jer mi se trazilo da uzmem jos a znam da ne smem!! Zato je meni spustanje bilo muka ziva a jos sam vukla pa uz to mnogo teze...
Drzi se tako je to dok se ne stabilizujes na toj dozi da znas da sam ja mesec dana bila na 0'5 dugo mi je trebalo da se stabilizujem a nisam mogla opet da spustam nije išlo.. zato sam i pocela skidanje sa 0'5 no nadam se da ces ti uspeti da spustis i na 0'25 i da privikavas receptore polagano na nulu pa ce ti i skidanje lakse pasti! Iskreno meni sad najteze pada sto i dalje imam.zelju da uzmem i to mi nekad tako jako naleti da bih uzela sta god mi.padne pod ruku, sreca pa nemam nista, muz mi ne da a sama da zavrsavam isto ne mogu jer smo zajedno po ceo dan... zato je poenta spustati do sto manje doze i uzimati pravilno jet kad se zloupotrebljava posle imas ogromnu zelju da se uradis... samo se pitam kada to prolazi....? Evo deseti dan meni. Pozz
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Hope83 wrote:Pozdrav raja evo dodje i ja do te famozne doze od 0.5 mg stim da nisam preskakao vikend nego u petak sam uzeo 0.7 zatim subota 0.6 pa nedelja 0.5 i danas ostao na 0.5 tako planiram i za ubuduce oatati na 0.5 neko vrijeme.
E sad sta se desava samnom je sljedece znaci Extremna promjena raspolozenja,zati ogromna bezvoljnost u svakom pogledu npr.neredovan odnos s suprugom,ujutru dok pijem kafu cak sat dva vremena sjedim i buljim zatim na poslu nemam onu svoju staru energiju za radom nego mi radno vrijeme prodj2 buljeci po Youtube radeci na silu i preko volje,zatim skroz slabo jedem a to je jednom dnevno inace sam normalan s obrocima bio dorucak ruxak vecera dok sad jedem prvi put tek oko 13 00 sati i to je to pojedem jos nesto slatko i neku grickalicu i to je sve.I jos jedna stvar ponekad sam hiperaktivan ustvari neznam kako da nazovem to osjecam se cudno razmisljam unapred kako cu ovo kako cu ono ne u vezi bupa nego opcenito i jos jedna stvar a koja mi je cudna spavam ko stoka po 9 10 sati mogu da spavam i ujutru kad ustajem jedva se odvojim od kreveta.Et ovo je mali rezime svega kako dalje vidjecemo valjda ce jednom u zivotu doci dan da mi receptori budu cisti u svakom pogledu i da normalno funkcionisem.Pozdrav svimaa ...
Ja sam tr faze mrtvila rijesila poslije nekog vremena kad je krenuo djelovati zoloft. Ne skroz, ali je intezitet bio manji!!
Sve se to moze izgurati, ja zaista i dalje mislim da su to opet neki laksi simptomi o daju se pregurati. Jedini , kojeg se i dan danas plasim, kad ga se sjetim jeza me uhvati, to je ono ludilo u nogama. Ja sam ponisljala da ih izbockam nekom iglom jedno dvije noci.To je jedina "teska" stvar koju vezujem sa skidanjem sa bupa.
Tako da pamet u glavu, nije to nista , jbg kad dodjes kuci ako treba sve prelezi ne mrdaj nemoj se opterecivat. Sta fali da malo duze gluvaris. Bitno je samo da se ide naprijed.
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Ljudi juce sam ustao sve normalno popio kafu tamo vamo i otisao na posao,oko 15 00 sati se sjeti da nisam uzeo terapiju ali tako sam se osjeco da mi nije ni trebala i odluci da preskocim juceresnji dan i evo danas takodje nisam bup izeo al islreno danas sam popio cetvrtinu proxala i jedan lexaurin od 3mg i osjecam se ok.Sad zanima me kad bi guro ovako jos par dana pa onda ostao samo polako na ad jel bi me svakako kriza stigla.Dali to npr 4-5 dana bi samo produzilo krizu za kasnije il bi izguro i mogo napravit skok na nulu i ostat na nuli.Et volio bi da cujem koje iskustvo ili savjet.Izvinjavam se na gr3skama tipkam na mob u busu.
OvOima
Posts: 39
Joined: Thu May 26, 2016 8:04 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by OvOima »

Hope83 wrote:Ljudi juce sam ustao sve normalno popio kafu tamo vamo i otisao na posao,oko 15 00 sati se sjeti da nisam uzeo terapiju ali tako sam se osjeco da mi nije ni trebala i odluci da preskocim juceresnji dan i evo danas takodje nisam bup izeo al islreno danas sam popio cetvrtinu proxala i jedan lexaurin od 3mg i osjecam se ok.Sad zanima me kad bi guro ovako jos par dana pa onda ostao samo polako na ad jel bi me svakako kriza stigla.Dali to npr 4-5 dana bi samo produzilo krizu za kasnije il bi izguro i mogo napravit skok na nulu i ostat na nuli.Et volio bi da cujem koje iskustvo ili savjet.Izvinjavam se na gr3skama tipkam na mob u busu.
Pa ako si na 0,5 i ako budes imao krizu to ce biti nesto blaze nego prehlada i to moze lagano da se izgura ali sto se tice psihicke tu AD naravno pomaze ali koliko traje to zavisi samo od tebe tj. od tvoje psihe..Ako mozes da preskocis dan bez ikakvih lekova sem AD zasto onda ne probas svakog drugog dana da pijes 0,5 bupa,kad bi uspeo da se stabilizujes na toj dozi verujem da ne bi ni osetio krizu...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Hope na kojoj dozi si bio? meni je skidanje sa 0.5 kao sto znas proslo lagano, to je mala doza tako da moze maltene opusteno da se skine, sto se tice te neke fizicke krize, probaj pa vidi, nisam ni ja to planirala ali videla sam da uopste nije strasno tako da guraj kako mislis da ide, ako ti bude frka a jbg mora biti i malo frke, ali nista sto n emoze da se izdrzi. U svakom slucaju najlakse je opet uzeti neku malu dozu ali time se sve to odugovlaci u nedogled... prica o krizi od bupa je previse napumpana a znam bar petoro ljudi koji su prekinuli sa nijm opusteno.
Locked