Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Ninocka bas sam se pitala sta je sa tobom ali rek'o da ti ne pišem nista.u vezi bupa jer si sveze skinuta! Uglavnom ja znam sto sam pocela sa bupom.i razlog za to je jasan kao dan! Sve ostalo je.bilo iz zajebancije i radoznalosti a bup je.bio beg od privatnih problema ali necu sad javno o tome uglavnom to jeste bilo neko nezadovoljstvo ali to sam trebala resiti na drugi nacin... kod tebe nina ne znam sta je bio razlog, nadam se da ces saznati! Imas super porodicu , decu, muza, normalan zivot bez problema i trzavica, ali cim si uspela da se skines i resila da nastavis zivot bez toga, znaci da si ipak zadovoljna i da je sve ok.
Sto se tebe tice u tvojoj sredini, svi tvoji prijatelji koliko sam razumela uzimaju nesto, da li bup ili brzine nebitno pa si možda smatrala da je to normalno i da sa tim moze normlano da se zivi , ima tu okolina veliki uticaj takodje i kod mene je to jedan od razloga zašto sam pomislila da je to opusteno i normalno! Hocu reci zivimo i krećemo se u sredini gde droga i tablete nisu taboo tema vec lifestyle a nekad je to bio strani pojam. Ali naravno mi smo imale pravo izbora a zasto smo odlucili otici na drugu stranu to je vec pitanje za nekog psihoterapeuta!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Frajla wrote:Koliko sam shvatila, Ziki ima poverenja u svog doktora i u tom slucaju tezina njegovih reci, konkretno ne mozes biti na bupu ceo zivot, poprima drugi oblik.
Treba malo nas zavisnike i zastrasiti a ko drugi nego autoritet i osoba od poverenja. Pravi doktor kojem nije u cilju da samo izdaje recepte, trebao bi svaki put pokusavati i insistirati na smanjenju doze, ako prepozna da ima materijala, tj ako se neki period ne talasa i ako je zivot doveden u neku normalu.
Retko ko od zavisnik ima snage i volje, ali dok je zelja tu- dobro je, samo treba to pogurati.
Iz mog ISKUSTVA, meni su mnogo pomogli forumi i iskustva drugih pacijenata i vise od raznih doktora- psihologa, psihijatara itd. Kada je meni moj doktor rekao da skocim sa 0.8 mg i da mi nece biti nista, ja sam znala da ga treba koristiti samo za izdavanje recepata.
Tako je..
Inace postoje i doktori koji sluze kao sesrvis za izdavanje recepata, i oni imaju svoje pacijente kojima I nije bas stalno u fokusu skidanje, smanjivanje i uopste pricanje o Bup-u.
Tamo platis par hiljada dinara zavodjenje u knjigu da sve bude po ps-u, i svaki recept platis recimo hiljadarku ili kolko vec..i to tako funkcionise.
Naravno taj novac se uvek izvuce jer deo tih lekova zavrsi na ulici itd.
Ja sam se ipak odavno opredelio za to da imam tog pravog doktora.
Meni je stvarno najlakse da se ja snabdem lekovima.. i to za celu godinu, a da samo jednom udjem u apoteku jer meni tabla od 8mg traje dva meseca..i to je ukupno 6 table ili kutije godisnje.
Neko to podize nedeljno.
Medjutim mene treba neko od znanja da vodi kroz to i da kontrolise.
Evo recimo taj problem sa bolovima u nogama koji ja imam dosta dugo, kazem to doktoru na jednoj kontroli on me postavi tamo da legnem..podigne mi nogu, rukom opipao kicmu,jedno drugo.. cimnuo ..kad sam ja jauknuo..znaci zvezde sam brojao.
Tacno mi je pronasao bolnu tacku i gde je problem..jer nije sve od Bupa i sto manje tih pratecih problema imas samim tim ce i ta potreba za tim lekom da bude manja..makar u tom segmentu sto se tice tih bolova.
...
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

i, jbt, jel ti pomogao? prepisao odgovarajuću terapiju pa te noge više ne bole? tkoga interesira dal ti je pronašao bolnu točku - to je moja baba mogla da ti dijagnosticira istezanjem i taktilnim pritiscima
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Ja sam malo istraživala po netu kazu da terapiju treba uzimati jednom dnevno u isto vreme svaki dan, dakle ujutru, npr posle kafe, a pre izlaska napolje. Velika je greska uzimati dva ili tri puta kako sam.ja to pokusavala da podelim na vise delova..ne ide i tako sam juce ujutru uzela malo, i nista, onda popodne uzmem ostatak i plus jos malo i u glavnom treba da promenim tu naviku i da uzumam normalno jednom dnevno i ostatak dana nema sta da dodajem malo i sl. Zbog toga juce, sad imam 2mg za tri dana iliti oko 0.7mg dnevno sto opet nije neka razlila vec sam uzimala toliko tako da ne brinem dal ce biti dovoljno i valja mi da opet probam da smanjim. Ako ova tri dana bude ok na toj dozi, super, mogu i da nastavim tako.
Probacu da uvedem neki red kao ziki, da uzimam ujutru u neko isto doba svaki dan i ostatak dana nema nista vise ni da mislim o tome ni da uzimam. Jednostavno da na to gledam kao tabletu za pritisak koju moram da popijem svako jutro. A kada osetim neki pad raspolozenja ili malaksalost da prestanem to da povezujem sa bupom, vec kao sto rece sanela, da se sa tim izborim na prirodan nacin. Tako da prvo moram napraviti neki red i teeeek onda nakon nekog vremena mogu da pomislim na skidanje! TEK ONDA! Bila je ludost i pokusati nesto tek tako a drogirala sam se sa bupom dva puta dnevno i sad kao hocu ja da se skinem za mesec dana, e hoces ali klinac!
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

yasujirozu wrote:- to je moja baba mogla da ti dijagnosticira istezanjem i taktilnim pritiscima
Hahahahaha
Stari ironicni,sarkasticni i neretko cinicni yasujiroOzu je vaskrsao :D :D :lol:
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

yasujirozu wrote:i, jbt, jel ti pomogao? prepisao odgovarajuću terapiju pa te noge više ne bole? tkoga interesira dal ti je pronašao bolnu točku - to je moja baba mogla da ti dijagnosticira istezanjem i taktilnim pritiscima
Pa ja bih ti odgovorio da li mi je prepisao terapiju..ali posto te ne interesira nema potrebe.
A tebi je baba neurolog.. ? pa taktilnim pritiscima moze da pronadje bolnu, tacku nerv ili prsljen..
Meni moje skromno Iskustvo govori da si ti na nekoj od terapija ali neces sa nama da podelis to.
...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Ja sam mislila da odem kod babe da mi salije strah, mnogo se plasim krize :o
:P :P :P
No salu na stranu, pa Ziki znas yasujirozu-a on voli da podbada i uvek je ironican, mislim nemoj da se ljutis!
Zasto nema nikoga danas a ja sam bas raspolozena za piskaranje i malo mi je dosadno, nemojte se samo svadjati !
A sto su te bolele noge ziki, jel nesto neuroloski? Ja bas sa nogama nemam problema, mozda jer sam nekad dosta vozila bikicklu, ali pravu :D cak i u krizi me samo ledja zezaju i ne mogu da se namestim nikako, ali noge slabo, uhvati me samo neki umor u nogama no kad se nateram na šetnju i to prodje.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Caty wrote:Ja sam malo istraživala po netu kazu da terapiju treba uzimati jednom dnevno u isto vreme svaki dan, dakle ujutru, npr posle kafe, a pre izlaska napolje. Velika je greska uzimati dva ili tri puta kako sam.ja to pokusavala da podelim na vise delova..ne ide i tako sam juce ujutru uzela malo, i nista, onda popodne uzmem ostatak i plus jos malo i u glavnom treba da promenim tu naviku i da uzumam normalno jednom dnevno i ostatak dana nema sta da dodajem malo i sl. Zbog toga juce, sad imam 2mg za tri dana iliti oko 0.7mg dnevno sto opet nije neka razlila vec sam uzimala toliko tako da ne brinem dal ce biti dovoljno i valja mi da opet probam da smanjim. Ako ova tri dana bude ok na toj dozi, super, mogu i da nastavim tako.
Probacu da uvedem neki red kao ziki, da uzimam ujutru u neko isto doba svaki dan i ostatak dana nema nista vise ni da mislim o tome ni da uzimam. Jednostavno da na to gledam kao tabletu za pritisak koju moram da popijem svako jutro. A kada osetim neki pad raspolozenja ili malaksalost da prestanem to da povezujem sa bupom, vec kao sto rece sanela, da se sa tim izborim na prirodan nacin. Tako da prvo moram napraviti neki red i teeeek onda nakon nekog vremena mogu da pomislim na skidanje! TEK ONDA! Bila je ludost i pokusati nesto tek tako a drogirala sam se sa bupom dva puta dnevno i sad kao hocu ja da se skinem za mesec dana, e hoces ali klinac!
To sam i ja radio, uzimao sam cak i po tri puta dnevno medjutim stvarno nema svrhe.
To je samo psiholoski jer ovako nema neke velike koristi, pogotovo ako ga uzmes u kratkim razmacima onda maltene nista i ne osetis.
Recimo da ga uzmes ujutru pa tek uvece na primer posle 15 sati to ces malo i da osetis, ali ce onda ti upropasti spavanje..
Ja sam pravio takve greske iz zelje da se uradim valjda, pa uzmem u 10, 11 uvece i onda nista od spavanja.
I tako vezes par noci i potpuno poremetis ritam spavanja, a preko dana nisi za nista.
Jedina korist koju sam ja imao od toga, ako je to uopste bila korist je da sam manje uzimao..jer te tri linije posto je to bilo na nos tada nisu imale vise od 1,5 - 2 mg. sto je imalo jaci efekat nego kasnije 4 mg pod jezik..
Cinjenica je da je jednom dovoljno, jer ako je doza odgovarajuca onda nema sanse da tebe Bup pusti ili da imas krizu..on mnogo dugo deluje stvarno, to svi znamo.
To sto ce popodne i predvece da te hvata malo umor to je potpuno normalno, i bas na to treba da se navikavamo.
A ne ono da 24 sata pokusavas da budes toliko pokriven da uopste ne budes niti umoran niti bilo sta.
E to je mnogo zajebano kada tako naviknes sebe, i kada si non stop pod najacim dejstvom Bup-a..mnogo je teze skidati se posle.
Posle toga ima da te lomi u toku celog dana kada prekines.
Znaci jednom dnevno, a ostalo izdrzi, ako te malo hvata popodne ili uvece nervoza, umor..to je sve ok i zdravije je tako.
...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Caty wrote:Ja sam mislila da odem kod babe da mi salije strah, mnogo se plasim krize :o
:P :P :P
No salu na stranu, pa Ziki znas yasujirozu-a on voli da podbada i uvek je ironican, mislim nemoj da se ljutis!
Zasto nema nikoga danas a ja sam bas raspolozena za piskaranje i malo mi je dosadno, nemojte se samo svadjati !
A sto su te bolele noge ziki, jel nesto neuroloski? Ja bas sa nogama nemam problema, mozda jer sam nekad dosta vozila bikicklu, ali pravu :D cak i u krizi me samo ledja zezaju i ne mogu da se namestim nikako, ali noge slabo, uhvati me samo neki umor u nogama no kad se nateram na šetnju i to prodje.
A imao sam neku saobracajku pre 16 godina.
Nisam imao prelome ali sam bio ugruvan ceo, jer je bilo prevrtanje, ispadanje iz auta itd.
I to je jos bila sreca u nesreci jer sam ispeglao auto kao harmoniku.
Imao sam te neke spoljasnje povrede i to je sve proslo ok.
Medjutim isao sam na ultrazvuk gde mi je receno da su prsljenovi nateceni, i u disharmoniji itd..i da cu tek posle 10 ak god da imam probleme.
Pa mi je ukljucen Trodon u pocetku, pa sam isao na struju i na vezbe kod fizioterapeuta.
Tad su mi krenuli i ti bolovi u nogama.
Vozim i ja biciklu svaki dan i to mi stvarno pomaze..znaci bicikla je zakon.
...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Ziki i ja sam imala saobracajku, udarili.u kamion a ja sam ispala iz auta srecom isto samo se ugruvala nisam.nista slomila za divno cudo! Mada.dugo nisam.mogla da.hodam jer me.boleo kuk!
U pravu si, ja.sam pre isto tak vukla 2mg iz dva puta po 1 i.bila.urađena non stop bez.umora.po ceo dan! Zato mi to.malo teze pada ali sad moram da se naviknem na to stanje da uvece stigne malo.umor i to je sasvim normalno i od sad kad pomislim.da.dodam samo cu se setiti da ce mi tako.biti mnogo teze skidanje kasnije i navikavanne na.strejt zivot a to moram kad tad uraditi! Sad cu lepo da uzimam samo ujutru i da naviknem na to, znaci ujutru posle kafe uzimam pa koliko drzi da drzi, kad popusti istrpecu i tako cu se navici. Da taj bup bude nesto kao jutarnja kafa sto uzmem i ne mislim dalje o tome! Da li ti.imas u planu da ga vremenom izbacis i smanjujes ili još ne razmisljas o tome? Izvinjavam se sto nekad stavim tacku umesto razmaka, jer kucam sa telefona.. pa me mrzi da se vracam i ispravljam nadam se da moze da se procita :)
Locked