Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
Hustler-37
Posts: 72
Joined: Wed Mar 29, 2017 12:47 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hustler-37 »

Frajla wrote:Hustler doza bupa rastvorena u vodi se drzi u ustima kao i u obliku tablete i saceka se par minuta kao i sa tabletom.
To je veoma mala kolicina vode 1 ml

Bupova rastvorljivost u vodi je jednaka kao da se i. Sama tableta stavlja pod jezik. Ovaj nacin se koristi samo pri niskim dozama jer je tesko rasparcati tabletu od 2 mg

Ja se eto uspela skinuti i sve zajedno sam bila 9 godina na bupu, bez dana lezanja u krevetu sa brdo neke pozitivne nove energije. Treba dati vremena svemu..... bez zurbe
Zurba nas cesto vrati na pogresan put

Izvinjenje prihvaceno:)
Frajla ja znam dobro koliko je 1mg. vode u sprici i nema sanse da ti poklopis tu tekucinu jezikom (da bi receptori mogli da "pokupe" to sto treba)a da se pri tome ista ne razlije sa strane.znaci ja nista ovo ne pricam cula kazala jer sam ja sam koristio sub.sve vezano za ovisnost ja pricam iz licnog iskustva i tvrdim da jedino i ispravno je to da tabletu stavis pod jezik i cuclas.znaci tabletu od 2mg mozes da prepolovis na dva djela i onda na cetvrtine prema tome nema potrebe da je mjesas tj topis.ne kazem ja da tebi to nije uspijelo i mozda si rijetka koja je uspijela da to odradi nataj nacin. isto tako bi ti uspijelo da si cuclala bez topljenja.
super da prihvatas izvinjenje :P nisi namcor heheh..pozzz veliki i svaka cast na cistoci i kapa do poda za to..i jos da kazem da se slazem da nista ne moze preko noci i da je u nasem slucaju(ovisnicima) ona "strpljen spasen" prava stvar..mi smo hebiga naucili da sve odma i sad dobijemo a toga u lijecenju nema..jos jednom pozz za sve..
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

I meni nije jasno to drzanje pod jezikom u.obliku tecnosti iprvo sam pomislila da.bih pola.progutala ali eto kazu da se on tako vec rastvori u vodi kao sto.bi pod jezikom pa takoreci.drzis u ustima vec rastopljen.bup samim tim mozr vrlo kratko da se drzi mada ja iskreno se jako plasim da bih progutala.i uzela vrlo malo od toga tako da se ne.usudjujem da probam.

Sad mnogi ce osuditi ali kao i ziki smatram da je svejedno kako ces uzeti bup dal preko nosa ili jezika, naravno da ce pisati da je na nos nepravilno i da se tako usvaja 50% odmah a pod jezik 30% ali kakve veze ima kad se koliko usvaja, ima ga 100% i jedina je razlika da li ce se tri dana polako usvajati kao.pod jezik ili ce to sve biti malo krace i intenzivnije prvi dan kao na nos. Ali ono ja sam ovde citala i za par ljudi koji su se skinuli uzimajuci na nos do kraja , i maltene koga god znam tako pretezno uzima bup ali naravno ne kazem da drugi treba to da rade samo mislim kad se vec uzima kao da je bitno kako, poenta je da se sa njega skine pa kako god kome odgovara.

Sto se tice deljenja tablete moze dvojka da se podeli max do tih 0.13mg ako se mrvi ali to je tako malooo da bi se svako izbedacio kad to vidi ali verovarno se navikavas polako na sve manje količine meni pola mg izgleda.bas malo a kamo li to. Ali boze moj polao se navikava problem ce biti posle sa psihom kada se dodje definitivno na nulu.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Mada mislim da je skidanje lakse kad se bup pravilno uzima upravo zato sto se gomilaju zalihe i nekako se usput navikavas na manje ali su te razlike neprimetne dok kad se uzima.na nos neka mala kolicina taj dan si ok a sutradan vec kriza od ranog jutra (mislim na kolicine ispod 1mg)
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Caty, Ninocka, Frajla.. da sad ne citiram pojedinacno..da ne napravim kupus od teme...
Sto se mene tice, stvarno mogu da pruzim samo podrsku za sve napore i za sve kombinacije ok skidanja sa Bup, znaci Frajlo daleko od toga da se podsmevam..ja samo iznosim neko svoje misljenje koje je mozda vise usmereno na tu sustinu, odnosno na ono sto dolazi posle tog fizickog dela skidanja, ili izbacivanja Buprenorfina..
Sto se tice toga, da sam probao ja bih znao kako je... pa jesam prosao to stvarno, nemojte da zaboravite da je Buprenorfin do pre par godina bio nedostupan za nas obicne smrtnike u Srbije, izuzev Drajzerove i pojedinih klinika za one koji imaju lovu...
Ne znam tacno koliko dugo, ali oko dve godine otprilike sam nabavljao Suboxon na crno i tako pokusavao da se nekako odrzavam i spasem heroina...placao sam po 20 eura jednu tabletu od 8 mg, nekada nisam imao para pa sam kupovao i po polovinu i od 2 mg itd. itd...
Ljudi koji su donosili to iz Drjzerove gde su placali i dobijali vise nego sto im treba su bili dileri u neku ruku, takodje i oni koji su to donosili sa Slovenacko- Italijanske granice..sada posle toliko vremena to mogu i da kazem..jer je lek usao u neku normalnu upotrebu.
Znaci jesam prolazio te situacije kada sam ostajao bez leka, tako da imam prilicno jasnu sliku o tome kako je to.
Secam se da sam izgurao par meseci bez njega, sve do trenutka kada sam dobio ponudu za posao koji je trazio od mene da budem radno sposoban 10 - 12 sati dnevno, sa putovanjem itd...
Vece pre tog prvog dana na poslu sam odvojio novac, oslanjajuci se na to da cu da primim platu vec za dve nedelje, i otisao da kupim par Suboxona da bih mogao da startujem na tom poslu.
Kako mi je bilo tih par meseci bez Bupa ne bih da sad nesto mnogo opisujem jer to znaju svi koji su to prosli, znam samo da sam i nakon mesec, dva bio jos uvek u tom prilicno rovitom stanju..a skinuo sam se neke neprecizne i neredovne doze Buprenorfina.
Jedino malo olaksanje je bilo to sto lek deluje dugo, pa nekako izdrzis po dan, dva do sledece nabavke novca i leka.
Znaci prosao sam to, i secam se tog stanja kada ti je prosto tesko da se dignes sa stolice ili kreveta, pa tih nesanica, depresije, povisenog pritiska u glavi, preznojavanja... znam da sam i nakon mesec dana svakodnevno na silu vozio biciklu da bih nekako probudio misice na nogama, i tu slabost koju sam osecao.
Mogu sam da vam kazem da cu rado da prihvatim svaki dobar savet, i da ga primenim na sebi kada budem dosao u tu fazu da ga i ja izbacim iz upotrebe.
Tako da od mene sve najbolje i samo napred, pa se cujemo.
...
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

ziki wrote:Caty, Ninocka, Frajla.. da sad ne citiram pojedinacno..da ne napravim kupus od teme...
Sto se mene tice, stvarno mogu da pruzim samo podrsku za sve napore i za sve kombinacije ok skidanja sa Bup, znaci Frajlo daleko od toga da se podsmevam..ja samo iznosim neko svoje misljenje koje je mozda vise usmereno na tu sustinu, odnosno na ono sto dolazi posle tog fizickog dela skidanja, ili izbacivanja Buprenorfina..
Sto se tice toga, da sam probao ja bih znao kako je... pa jesam prosao to stvarno, nemojte da zaboravite da je Buprenorfin do pre par godina bio nedostupan za nas obicne smrtnike u Srbije, izuzev Drajzerove i pojedinih klinika za one koji imaju lovu...
Ne znam tacno koliko dugo, ali oko dve godine otprilike sam nabavljao Suboxon na crno i tako pokusavao da se nekako odrzavam i spasem heroina...placao sam po 20 eura jednu tabletu od 8 mg, nekada nisam imao para pa sam kupovao i po polovinu i od 2 mg itd. itd...
Ljudi koji su donosili to iz Drjzerove gde su placali i dobijali vise nego sto im treba su bili dileri u neku ruku, takodje i oni koji su to donosili sa Slovenacko- Italijanske granice..sada posle toliko vremena to mogu i da kazem..jer je lek usao u neku normalnu upotrebu.
Znaci jesam prolazio te situacije kada sam ostajao bez leka, tako da imam prilicno jasnu sliku o tome kako je to.
Secam se da sam izgurao par meseci bez njega, sve do trenutka kada sam dobio ponudu za posao koji je trazio od mene da budem radno sposoban 10 - 12 sati dnevno, sa putovanjem itd...
Vece pre tog prvog dana na poslu sam odvojio novac, oslanjajuci se na to da cu da primim platu vec za dve nedelje, i otisao da kupim par Suboxona da bih mogao da startujem na tom poslu.
Kako mi je bilo tih par meseci bez Bupa ne bih da sad nesto mnogo opisujem jer to znaju svi koji su to prosli, znam samo da sam i nakon mesec, dva bio jos uvek u tom prilicno rovitom stanju..a skinuo sam se neke neprecizne i neredovne doze Buprenorfina.
Jedino malo olaksanje je bilo to sto lek deluje dugo, pa nekako izdrzis po dan, dva do sledece nabavke novca i leka.
Znaci prosao sam to, i secam se tog stanja kada ti je prosto tesko da se dignes sa stolice ili kreveta, pa tih nesanica, depresije, povisenog pritiska u glavi, preznojavanja... znam da sam i nakon mesec dana svakodnevno na silu vozio biciklu da bih nekako probudio misice na nogama, i tu slabost koju sam osecao.
Mogu sam da vam kazem da cu rado da prihvatim svaki dobar savet, i da ga primenim na sebi kada budem dosao u tu fazu da ga i ja izbacim iz upotrebe.
Tako da od mene sve najbolje i samo napred, pa se cujemo.
Ja sam bas bila nepovjerljiva prema ovoj metodi sigurno sam dva mjeseca bila samo gost na forumu i samo citala. Na kraju sam se odlucila da krenem i ja. I mogu ti reci ziki da je ovak Frajlin metod sa spricem bolji nego pod jezik, meni barem. Ja sam na 1 mg i neka me malo tu , ja cak i dva sprica pripremim po nekoliko doza . Cijeli dan budem koliko toliko ok bez nekih oscilacija, to sto sam umorna i nervozna kazem sebi bila sam i prije to je normalno.Mada, ja se ne mogu poredit sa ostalima jer nisam dugo u ovome. Ali za mene i previse!! Zamisli koliko sam ja znala o bupu kad sam ga prvi put uzela ja sam ga popila, kao obicnu tabletu.Boze debila!! I naljutila se na sve sto su mi dali jer mi nista nije. Mozete li vjerovati da sam ja osmicu progutala i bukvalno nista. A sad, sad znam i previse o njemu , a opet nista ne znam. Imam dvoje djece i smrcem bup na frizideru, pa fuj!!! Sva sreca da sam pronasla ovak forum jer mene u Cg niko nije znao posavjetovati, cak ni dr!! Ajte pozdrav , drzite fige da se ne priblizavam ovoj dozi prije sledeceg dana!!!
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Ja mogu samo da kazem da neki ljudi ne treba ni da se skidaju sa bupa dok nisu raskrstili sa sobom sta ce i kako ce
Last edited by Caty on Tue Sep 19, 2017 8:59 am, edited 1 time in total.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

To je po meni velika greska, o tome smo i pisali na forumu..kada neko ostavi Buprenorfin ali se zato navuce na saku drugih sedativa, antidepresiva i painkillera...
I koja je to zdrava logika, kada svaki od tih lekova takodje stvara zavisnost i onda umesto male tabletice pod jezik covek izguta gomilu drugih.
Razumljjivo je da se eventualno podupres sa nekim lekom dok te ne prodje kriza itd, ali jedno zameniti drugim koje je kao blaze deklarativno..to je nerazmisljanje i naivnost.
...
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

ziki wrote:To je po meni velika greska, o tome smo i pisali na forumu..kada neko ostavi Buprenorfin ali se zato navuce na saku drugih sedativa, antidepresiva i painkillera...
I koja je to zdrava logika, kada svaki od tih lekova takodje stvara zavisnost i onda umesto male tabletice pod jezik covek izguta gomilu drugih.
Razumljjivo je da se eventualno podupres sa nekim lekom dok te ne prodje kriza itd, ali jedno zameniti drugim koje je kao blaze deklarativno..to je nerazmisljanje i naivnost.
E jbh ja Sam vec pocela da pijem Zoloft 25 mg ...Dr me savjetovala da krenem Sa njim da cu lakse podnijet sve ovo a da je to mama doza koja mi nece nanijeti neku vecu stetu.Evo vidjecemo ..
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Ninocka taj jedan zoloft ce ti samo.pomoci da se psihički izboris sa krizom
Last edited by Caty on Tue Sep 19, 2017 8:59 am, edited 1 time in total.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Tako mi je zao sto ne postoji čarobni lek za skidanje sa bupa, a na.koji se ne.navlaci. sigurno ce nekad.i to smisliti, kao.kad se pojavio bup a sad svi oni stari dzankiji su pričali kao 'lako je sad drogirati se kad imas bup a kako je u nase vreme bilo' (hahahhaha smesno zaista) ali ima tu istine iako se bupom skinulo dosta ljudi, ima.i onih koji ga koriste samo da premoste dok ne stigne dop... i tako niko ne trpi krizu ali se navlaci. i na jedno i na drugo tako da je to UZAS
Locked