Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Frajla wrote:Daj Caty napravi neki plan jbt! Sve ovo sto radis i sto planiras da radis je citav haos i katastrofa.
Odmah da ti kazem da ako vec planiras da se povremeno cascavas i radujes se tome, onda nemoj da se mucis nego lepo ostani na bupu. Te se nisi "ozbiljno navukla" na hors jer si ga uzimala na nos tj nisi bila ozbiljan zavisnik, te na bupu si nekoliko godina ali na "niskim"dozama od 1-2 mg i to na nos, ( a pri tome verovatno pojma nemas da ako uzimas na nos to ti je kao da uzimas 4 -6 mg ali pod jezik), te imas osecaj da si se nakon 4 dana skinula sa bupa bezbolno, ali eto morala si da uzmes iz ili dosade ili sto ti je dostupan bio, a zapravo je ne izdrzivo. Pa se skidas svaki dan sa milion novih planova koje imas posebno kad se popravis sa bupom, a svaki dan se skoro popravljavas sve vecom dozom bupa.
I da, fizicka kriza te nije zaobisla jer si jos na relativno visokoj dozi od bupa da bi te ista zaobislo!
Izini na direktnosti ali si ga preterala!
Sve najbolje
Verobatno cu ovaj tekst uramiti jer si sve u pravu, ali sve, i drago mi je da si mi to ovako ditektno napisala to mi je i trebalo jer upprno sebe ubedjujem u nesto drugo :( u stvari jos nista nisam napravila a do sad su prosle skoro dve nedelje i mogla sam se vec skinuti no ako izuzmem zadnjih 4,5 dana pre toga sam i napravila nesto ali sad je sve to baceno u vodu i ostaje mi da se skidam na suvo jer ja zaista ne mogu da smanjujem doze do neke male granice ma vise ne znam sta mi je gore. Znam da moram da se skinem sa bupa dok jos nije otislo previse godina na njega!
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Ne, u pravu je frajla, nisam imala jasan plan, ni dovoljno motivacije, nisam u mogucnosti da trpim neke krize zbog deteta, zaista nisam dobro razmislila, i posto nisam ja najpametnija na svetu narocito ne u ovome, sagledala sam stvari sa strane i shbatila da je vrlo malo ljudi koji su uspeli bezbolno da se skinu sa bupa, i da je jedini način da se skinem sto bezbolnije da polako spustam dozu, eto ipak sam ja zadnjih 12 dana unela nesto manje od 3mg bupa, tako da sad mogu da krenem od doze 0.5mg pa kasnije da smanjim na 0.25 pa kad se tu stabilizujem onda na nulu a valjalo bi da ta nula taman usledi kad odem na more za dve nedelje, tu cu znati da ga nemam i gotovo a smatram da prelaz sa 0.25 na 0 ne moze biti kao klasična kriza i da se bezmalo nece osetiti ... bar se nadam no opet uvek mogu da sacekam jos na toj dozi, lai valjsa je to najpametniji nacin, ja sam sve nesto htela sto brze i na kraju me to dovelo samo da se opet vratim bupu juce sam pukla dpsadilo mi da se osecam sjebano i uzela skoro pola dvojke, bolje da sam ostala od vikenda kad sam lepo krenula sa 0.5mg, bolje da sam tako nastavila ali neka, sad nastavljam. Nisam ja ni juce uzela mnogo vise od 0'5 tako da neka bude fa sam od subote na toj dozi jer sam jedan dan uzela nulu a juce malo vise, znaci vec 5 dana uzimam u proseku 0.5 jos do kraja nedelje tako pa da smanjim na 0.25 ili koliko vec procenim necu nista unapred da pricam. Bplje i da sav taj proces potraje i mesec dana ali da se bar uspesno skinem nego da se za 10 dana vratim na staro! Samo ne hnam gde cu sa psihom sjebala sam se skroz i ne znam ni sama kako cu ali sve se nadam ako dodjem do te neke minimalne doze da ce kriza biti blaza zazo me zanima kako je bilo tamari kad je sa 0.5 sisla na nulu.
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

Caty..
Napravi plan..
Drzi se plana..
Meni je lyrica i sada na finisu u kombinaciji sa lijekom concerta jako pomogla i pomaze..
Bez nje nebih mogao...
Ej proslo je vise od mjesec skoro mjesec i pol..
I ja sam tek sad izbacio zadnji opioid i to jedan tramal..
Jedan jebeni tramal..
I osjecam se izvrsno sa ovom kombinacijom...
Ej skidao sam se odjednom sa metadona i xanxa i pri tom isao raditi i obavljao svakodnevne obaveze..
Koja jebena patnja prvih 15 ak dana..
Da nije bilo lyrice nikad nebih uspio...
Neki mi govore da sam budala i da sam od ove krize u kombinaciji xaanax i metadon zajedno mogao umrijeti i da je pravo cudo da sam se uspio skinuti doma i uz to radi to..
Moguce je..
Tesko je ali moze se...
Najbitnini je plan..
Odluka..
Ciljevi..
Obavezna dodatna farmakologija..
I ajmo...
Ja sam danas sretan covjek iako mi se cini da me dosta toga zivcira i da bi najradje poslao dosta ljidi u tri lipe picke materine..
Koliko ima drbila i retardiranih ljudi u realnom svijetu to je strasno..
Dode covjeku da se drogira samo da ih ne gleda..
Treba biti jak...
Ja sam jos slab..
Concerta mi daje fizicku energiju... Hvala..
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

Jebi ga..
Tesko je al nije nemoguce..
Skidajte se sta prije svi sa ovih sranja..
Pripremite se na lose stanje koje ce potrajati..
Sve se moze...
Ljudi prolaze i gore stvari..
Pa kad to vidim skidanke sa opijata je pizdarija..
Al zato se tribate najebat matere onom u sebi i ostati cvrsti jer svi smo mi slabi i osjecajni i sjebani..
Moze se sve... Pa cak i uz svakodnevne obaveze..
Ja san zivi primjer.... Iako necu reci za sebe da sam jos u redu iako je proslo skoro mjesec i pol...
Tribat ce barem jos toliko...
Izgorit ce mi pomfri jebate..
Cus
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Super maksime u pravu si nema sta ja sam danas ciste glave razmislila dobro i napokon donela jedini realan plan koga sam trebala u startu da se pridržavam ali jbg svi grešimo i na greskama se uci, zato sada u to ulazim pametnije i iskusnije, vodim se frajlinim i tamarinim primerom, iliti jedinim najbezbolnijim načinom skidanja a to je da smanjujem doze sve do nekih 0.1mg pa onda tek izbacujem
Last edited by Caty on Tue Sep 19, 2017 8:54 am, edited 1 time in total.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Jbg maksime bicemo i mi jednig dana normalni ljudi hehehehe
Last edited by Caty on Tue Sep 19, 2017 8:54 am, edited 2 times in total.
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Tamara86 »

Caty, pa nije tebi Frajla nista novo napisala, napisao ti je to bio i Noel, a znas i sama. Na kraju krajeva, nas nista ne kosta citati ovde iznova i iznova jedno te isto, to ti se govori zbog tebe. Ne mozes sto bi se reklo, jebati se, a da ti ne udje. Imala sam krize kad sam prestala, sa 0.5mg, ali opet ponavljam, svi smo mi drugaciji, koliko su nam iskustva slicna, toliko smo i drugaciji, tako da se moja kriza mozda ne moze porediti sa tvojom, jer su i okolnosti drugacije. Rekla sam ti da tesko da ces nesto napraviti ako izbacis bup, a krenes uzimati nesto drugo, na kraju toga onda vise ne znas ni na sta si navucena. Ja sam se kao tako skidala sa kapanola, heptanonom, trodonom, dopom, i samo u krug se vrtila. Guraj jbg vidi neku dozu koja te pokriva ne da te radi, nego da budes normalna, ustabili se na toj dozi nekoliko sedmica ako treba, i polako smanjuj sedmicu po sedmicu, ili dve po dve sedmice ako treba. Fokusiraj se na sebe, nemoj toliko pridavati znacaja tudjim iskustvima, ako me razumijes. Naravno da ces procitati sta neko ima napisati ili reci na ovu temu, ali nemoj toliko da utice na tebe, ako je skidanje nesto sto zaista zelis. Frajla, pozdrav, kako si? Noel? :)
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Pa.evo danima sam.pa i danas.na.pola miligrama, daleko.od.toga da me to uradi ali sam sasvim ok, nista mi ne fali znaci normalno se osecam tako da mogu i odmah da smanjujem samo ne znam na koliko je pametno eto posto imam dvojku, mogla.bih 1mg da podelim na tri dela pa da uzimam dakle oko 0.33mg eto ne moram bas.0.4 a i da se malo ubrza, tako.bi mi dvojka trajala 6 dana pa ako tteba i 12 dana da budem na 0'33mg no to.cu vec usput videti! Jos sutra uzimam 0.5 jer.imam jednu cetvrtinu posebno i posle krećem znaci 0.33 nadam se da tu razliku necu osetiti sve je to na kraju krajeva u glavi pa verujem da ce razlika.biti.neosetna kad sam ovako brzo mogla da se stabilizujem sa 2mg na 0.5mg mogu vala i sa 0.5 na 0.33! U svakom slučaju greska.je bila da menjam jedan bup za metadon liriku i koje sta za spavanje tako da ipak bolje samo bup ali da se smanjije pomalo tako da se ne oseti a da se dodje do neke min doze pa neka mi je.bog u pomoc ;)
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Caty, da li ces imati krizu ako skocis sa 0.1 ili 0.2 mg to niko od nas ne zna. Svako od nas drugacije reaguje na krize i svako ima drugaciji metabolizam....
Lepo Je gore neko napisao da se ne opterecujes kako je drugima bilo posle skoka sa bupa.
Ja kad sam se skidala nisam znala sta mi moze doneti svaka nova doza, ali je najbitnije da slusas svoje telo. Ako odlucis recimo da prestames sa dozom od 0.1 mg i vidis da se i dalje mucis, samo prepolovis tu istu dozu na pola i budes na njoj jos par dana. Da li ces biti nedelju ili dve duze na bupu, to ne treba da te opterecuje, jer smo godine proveli na raznim opijatima. Tako da slobodno probijaj rokove i ne opterecuj se time. Sto puta sam rekla da se sa skidanjem sa bupa ne treba zuriti, jer svi smo zeljni da budemo cisti od svega pa pozelimo to u jednom danu utaditi ali onda pravimo jos vece gluposti. Ili se vratimo na jos vecu dozu ili na dop ili nam treba koji met ili trodon i nista nije uradjeno.
Tamara hvala na pitanju, odlicno sam:)
Evo 10 meseci je proslo od zadnje doze bupa. Mirtazapin sam prestala da pijem i ostao mi je jos zoloft ali sam i njega spustila na najnizu dozu od 25 mg. I njega cu da ukinem za nekih mesec dva, ali se ne opterecujem.
Zoloft sam cini mi se pocela piti u pravo vreme. Pocela sam sa 25 mg, pa sam polako dizala do 100mg, mesec dana bila na 100 i spustila na 50mg i sada na 25.
Kako si ti? Kako se osecas nakon svega?
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Pa da, ma iskreno ne osecam se bajno na 0.5mg noćas sam uzasno spavala,
Last edited by Caty on Tue Sep 19, 2017 8:55 am, edited 1 time in total.
Locked