Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Pozdrav ljudi..Da ne duzim sa mojom tuznom pricom o dopu i sazaljevanju same sebe pisajuci o tome,jer sa dopom vise problem nemam,ali sa bupom i sobom imam veliki problem..Skoro 4 god sam na bupu,pocela sa 8 i od samog pocetka mi je povecavano od strane dok.Shvatila sam ga kao lek u samom startu,nije mi bio cilj da se radim sa njim,cuj radim,rad nikad osetila nisam,osim ranije kad sam ga uzimala na crno..Nakon dopa koji mi se smucio,zgadio,ma nemam komentar vise za to djubre,htela sam da budem normalna samo,da zivim normalno,ne da sedim sjebana i divim se ljudima koji to jesu!!Aj prvih da kazem godinu dana mi je bilo ok do onog momenta kad shvatam da uopste i nisam ni bila ok i da je to sve samo bup bio..I tako mi se i bup isto smuci i resim ja da se skinem sa 16mg,srozam do 2mg za nekih 20dana,bilo mi je dobro,jer mi je bilo stvarno drago sto uspevam u tome i pocnem da kuliram str. 1 dan,bup imala u planu za svaki drugi dan 2mg..5ta-6ta noc nisam verovala sta me je snaslo,nisam mogla da zaspim uopste,imala neki sanval mislim,kog sam uzela 3,ma nista,ali rekoh procice to,izdrzacu ja,mora nesto i da se izdrzi..Ujutru,nervoza u nogama,tabanima,vratu,ramenima,oj d'umrem!!Ma nema polozaja koji mi odgovara,sedim i klatim se kao degenerik,udaram ledjima u naslon troseda kao neuroticarka zadnja,nisam mislila da to stvarno tako od bupa moze da bude i tu pada sve u vodu,nastavljam ja sa bupom,uzmem tu 8mg i bude mi bolje..Sta da radim?Mnoge stvari sam propustila zbog ove terapije,hocu da odem odavde,hocu normalno da zivim,imam mnogo izbora,samo me ovo koci,ni sama ne verujem koliko!!Da li postoji neko ko se skinuo i ako postoji zanima me kako se to odvijalo?
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

xxxana wrote:Da li postoji neko ko se skinuo i ako postoji zanima me kako se to odvijalo?
:mrgreen: Mora da se zajebavaš?
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
blueserica
Posts: 26
Joined: Wed Mar 15, 2017 7:29 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by blueserica »

xxxana wrote:nastavljam ja sa bupom,uzmem tu 8mg i bude mi bolje..Sta da radim?Mnoge stvari sam propustila zbog ove terapije,hocu da odem odavde,hocu normalno da zivim,imam mnogo izbora,samo me ovo koci,ni sama ne verujem koliko!!Da li postoji neko ko se skinuo i ako postoji zanima me kako se to odvijalo?
Bok!!
Ovdje ima par ljudi koji su se skinuli kao frajla,noel i tamara.Proćitaj si ovu temu od početka pa ćeš vidjeti tijek skidanja kod noela i tamare a u temama imaš tri niže i frajlino iskustvo.Pogriješila si sta si uzela odmah 8mg da se smiris umjesto 2mg.I sa dva ne možeš naglo prestati jer cak je teško i sa 0.5mg samo tako odustati.Smanjuj po 25posto trenutne doze svakih sedam dana.I ja se skidam.Bila sam na 8mg pa dugo na 6mg i sada svakih tjedan smanjujem po pola dok ne dođem do dvojke a onda ću još više usporiti.Želim ti sreću i javljaj se,piši!!
blueserica
Posts: 26
Joined: Wed Mar 15, 2017 7:29 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by blueserica »

Evo mene opet!!Moram se pohvaliti da sam jučer umjesto za pola mg ipak skinula 1mg,tako da sam sada na 4.5mg i sve je ok.Snovi su i dalje više nego životopisni ali dobro spavam a moram primjetiti da imam i više energije.Sad ću opet tjedan dana tjerat ovu dozu pa ću sljedeću ipak skinuti samo za pola mg jer ne želim juriti pa da me naknadno zaskoči.Pošto ne podnosim nikakve antidepresive našla sam Baldrian kapi tj.valerijana kapi na biljnoj bazi ali im je široko djelovanje-od aniksioznosti,smirenja,za spavanje,snižavanje tlaka i otkucaja srca itd...Odlična stvar!!Također sam si kupila onu podlogu za vježbanje i jogu pa ću malo i tu ubiti vrijeme.Jedva čekam Uskrs jer idemo kod muža na deset dana pa da malo odmorim živce i napunim baterije a i uz put ću navratiti do tog centra za odvikavanje pa da vidim točno i iz prve ruke kako je to gore i što me čeka u jesen kad odem za stalno.Pozz svima i budite sretni čisti i ostanite takvi.Ako ima još koji patnik koji se skida nek se javi pa da djelimo iskustvo.
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nicolo b »

suppx wrote:Nicolo,ja sam skočio sa 4mg otprilike jer sam imao osmice pa kidanjem nikad neznas na koliko si,a posto mi je osmica trajala neka dva dana predpostavljam da sam bio na oko 4 mg,skočio u hladnu vodu sto se kaže i satralo me doslovno,nebi ti preporučio tako skidanje,razduži brate to malo ako imas vremena jer ovo na suho je pakao,nesjecam se točno ali preko 10 noći nisam oka sklopio,15 dana me gadno drmalo uz sav moj trud da voljom guram,nakon 20 tak dana fizika se povuče ali onda kreće pravi pakao,doslovno nemaš volje za otići popisati se,da ti neko kaže da te čeka dobitak na lotu samo da izađeš iz kuće reko bi mu da si uzme to i da odjebe,kada to prođe ide ono stanje dosade Itd pa završiš na AD kao ja,sad sam ok ali eto uz svu volju nisam mogao bez drugih medikamenata.pozz i piši i nemoj na suho ako Boga znaš....
Uh braticu izvini,ja sam tek sad registrovao tvoj odgovor,ako sam razumeo dobro ti si sa 4mg napravio presek skroz,na nulu na suvo ? Dakle min 10 dana fizickog pakla? Prilicno mi je bitno,imam neku sansu a ne bih jos jednu opet da ispustim zbog prokletog bupa,vec 5,6 dana sam na 6 mg,ni ovo mi nije lako palo,jednu noc spavam jednu ne,a konstantno osecam "manjak"...Onih 2mg obavezno bacim,necu da znam da ih imam,mislim otprilike 2mg,kako se prelomi a uvek se uhvatim za vecu polovinu :evil: ..Sutra tj danas prelazim na 4 mg pa da vidimo,4mg uzimam,ostatak bacam.
Ako mi se iduce nedelje desi da presecem sa 4 mg na nulu ne znam sta da ocekujem,cilj mi je neko stanje samo da mogu biti van kreveta...Sad koliko ce trajati ta muka,koliko vidim ovde po iskustvima od 7 do 30 dana i to sigurno ima veze i od organizma do organizma,do "zamora materijala" i ostalih faktora...Uglavnom preko 4 god na 8 mg,14 dana 4 mg,pa 0. Znam da sam glup ako pokusam ali pokusacu.A jos goroj situaciji doprinosi sto nemam pojma sta me ceka,ni kada krece najgore ni koliko ce da traje...Da je bilo sta drugo u pitanju znao bih sta me ceka,ovako...Pogotovo sto sa bupom imam neka meni cudna iskustva,nekad kada sam ocekivao pakao nista,nekad malo zakasnim pa osetim da krece zlo ali nikad nisam upoznao granice...Malo me tesi sto mi organizam i psiha nisu izmuceni u zadnje vreme po tim pitanjima pa se nadam da cu nolje podnositi..
Svaki predlog je dobrodosao,jedino cime trenutno osim bupa raspolazem su diazepami ali mislim da od njih nema vajde a ako dodjem u situaciju da ujedam zid parkiracu na 15 min voznje od kuce jednu mrvu 1 mg,to je znaci u steku ako bas dodje do predaje...
Ovo mi puno znaci i jos jednom hvala svima,nadam se da cu nekad i ja moci nekome da pomognem a smatram da je ovaj forum neprocenljiv,iskustva ljudi sa foruma stvarno mogu pomoci ko hoce da mu se pomogne a cak mislim da sam saznao za forum na vreme da bi cela moja prica sa bupom otisla na drugu stranu,bas sam uleteo u celu pricu kao tele,a sta da se radi,da baba ima m..a bila bi deda,sta bi bilo kad bi bilo,tu smo gde smo,daj da se vadimo nekako..
Davno sam pokrenuo temu 'Magicni"buprenorfin na temu skidanja sa istog a mislim bi bilo dobro pokrenuti temu (za neupucene)o stetnosti bupa i o pravilnom koriscenju...Definitivno bup je za skidanje babaroga ali ili samo dok se otkloni kriza 7/10 dana ili odrzavanje max do 1 godine,sve preko toga mislim a skoro da mogu i da tvrdim da ostavlja dosta posledica,sto naravno ni moj lekar ne priznaje ziv,oni su za dozivotno odrzavanje koliko vidim,cak kada su svi povecavali terapije ja nisam uspeo da je smanjim ali da ne davim vec sam pisao o tome i pisacu,jer stvarno moze pomoci mnogima,znam i meni koliko bih onda pomoglo..
Pozdrav svima.
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nicolo b »

Slucajno upecan deo teksta,skroz na kraju kazu najgore 5,6ti dan
BUPRENORFIN, derivat tebaina, opioid, koji je bio na tržištu SAD-a klasifikovan prema Listi V kao parenteralni analgetik Buprenex. 2003 godine na osnovu ponovne procene raspoložive evidencije u vezi sa mogućom zloupotrebom, navikom i neželjnim efektima, DEA je buprenotfin preklasifikovala iz Liste V u Listu III kao narkotik. Buprenorfin ima sličnu strukturu morfinu, ali ima duže dejstvo nego morfin i može se primenjivati sublingvalno kao analgetik.U oktobru 2002, FDA je odobrila upotrebu buprenorfina kao jednog proizvoda, Subutex, i kombinaciju proizvoda buprenorfina i naloxona, Suboxone, za lečenje zavisnosti. Subutex i Suboxone su prvi raspoloživi lekovi prema američkom Dokumentu o lekovima (DATA) iz 2003 za terapiju zavisnosti od droga koji se mogu prepisivati u lekarskim ordinacijama. Takodje, pokazalo se da je moguća zloupotreba buprenorfina i da može prouzrokovati zavisnost. Pored toga brojne smrti su zabeležene kao posledica prekomerne doze intravenski uzetog buprenorfina zajedno sa drugim psihotropnim lekovima kao što su benzodijazepini. Buprenorfin se metaboliše uglavnom dealkilacijom i stvaranjem glukoronid-buprenorfina i glukoronid-norbuprenorfina.
Ovaj lek daje inzvaredne rezultate u lečenju zavisnosti i ako mu je to osnovna upotreba ovaj lek se veoma zloupotrebljava što je veoma ozbiljna stvar zbog toga što u kombinaciji sa drugim lekovima može da prouzrokuje šlog pa čak i smrt.
Terapijski način uzimanja leka je stavljanje propisane doze ispod jezika gde se lek topi i preko završetaka ispod jezika dospeva u organizam, zavisnici zloupotrebljavaju jer sam lek ima "rad" koji zavisnici zele da osete, pa tako lek usitnjavaju pretvaraju ga u prah i onda ga ušmrkavaju ili ga u špricu tope u vodi i ubrizgavaju u sebe što je veoma opasno i ovaj lek nije namenjen za intervenosnu upotrebu. I ako zvanično piše da lek ne izaziva zavisnost to nije tačno lek redovnom upotrebom izaziva i psihicku i fizičku zavisnost koja ima največi intezitet posle 5-6. dana i veoma intenziva apstinenciona kriza se javlja.
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nicolo b »

Ili kako protumaciti ovako nesto na primer:
Suboxone (Buprenorphine) has a half-life on average of 37 hours. So it'll be completely out of your system in about, oh, 24 days.

30 days @ 8 mg day = 32 mg total in system.

32 mg/37 hrs=576hrs for .000122 mg in system
576 hours /24 hrs = 24 days.
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
blueserica
Posts: 26
Joined: Wed Mar 15, 2017 7:29 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by blueserica »

Nicolo b wrote:Ili kako protumaciti ovako nesto na primer:
Suboxone (Buprenorphine) has a half-life on average of 37 hours. So it'll be completely out of your system in about, oh, 24 days.

30 days @ 8 mg day = 32 mg total in system.

32 mg/37 hrs=576hrs for .000122 mg in system
576 hours /24 hrs = 24 days.
Nicolo mislim da jako griješiš sa načinom na koji misliš prestati sa subom.Ako ti je sada teško što si skinuo samo 2mg od doze ne razumijem kako misliš samo tako sa 4mg na nulu skočiti bez posljedica.Znam da ti je puna kapa bupa ali moraš to polagano skidati jer se jedino taj način pokazao uspješan a ostalo su stvarno rijetki izuzeci.Meni je recimo isto tako najgore prvi dan kada moram smanjiti dozu ali kada taj dan prođe vidim da je psiha u biti ta koja te tjera još a ne treba ti..drugi dan već hvalim samu sebe a onda to postane navika isto kao kad si uzimao 8mg.Meni se isto dešavalo da svakako pokidam tu tabletu pa uvjek prsti odaberu onaj najveći komad a kad dođe vrijeme da uzmeš onaj manji odmah crv proradi u glavi.Zato sam si ja prije skidanja kupila u apoteci rezač tableta,kod nas ih ima u svakoj od po 20-45kn.Ova od 45kn je super i uz nju dobiješ i posudicu za odlaganje tableta a i imaš dve pregrade za čuvanje i na samoj rezalici.Super stvar i ja uspijem ravnomjerno razrezati na osam djelova.Ako već želiš brže to riješiti skidaj svaki tjedan po 1mg pa kad dođeš do 1mg probaj po pola tu količinu neko vrijeme.Makar i to je radikalno i teško.Samo nemoj da te ulovi zikra pa da onda maznes cijelu osmicu već samo pola od doze koju si uzimao ili uvrh glave tu istu dozu ali sa četiri na nulu ne bi ti preporučila!!Poz
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

Skidao sam se i ja (u pokušajima) s četiri, pa i šest na nulu... ali to je delirična kriza, neizdrživo... daj makar se stabiliziraj na 2mg ili 1mg pa to skini onda.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nicolo b »

Uh sve znam i vidim,od danas sam na 4mg,los trip,tupost neka,zakovan ceo dan,niti jedem niti pijem...Videcemo nocas,mislim da nece biti spavanja,izdrzace se nekako a za dalje videcemo...Net je pun raznih iskustava o bupu, bas kao i ovde..Sutra cu da potrazim taj rezac za tabletice,bas bi bilo dobro da ga ima po apotekama,nadam se da cu se za 6,7dana stavilizovati na 4mg
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
Locked