Duhovne osnove narkomanije

Ovo je mjesto na kojem možete slobodno otvoriti svoju dušu i podijeliti svoje emocije s nama.

Moderator: sanela

User avatar
Marya
Posts: 17
Joined: Tue Oct 10, 2006 1:35 pm

Post by Marya »

Трибина на Богословском факултету у Београду, на тему НАРКОМАНИЈЕ, са предавачима Владиком јегарским Порфиријем, који у ман.Ковиљу већ годинама лечи наркомане уз Божију помоћ, као и оцем Браниславом Перановићем, који са стотинак наркомана, женом и петоро деце живи надомак манастира Црна Река.

http://www.esnips.com/doc/5a652dda-a970 ... arkomaniji
http://www.esnips.com/doc/5aacd15d-e2b0 ... arkomaniji
http://www.esnips.com/doc/b01d7f25-1f31 ... arkomaniji
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

Ne želim da ...ma ŽELIM da ti kažem...gledala sam dokumentarac o Crnoj Reci...raspitivala se malo...metodi batinjanja nemaju veze sa Bogom!
U Boga verujem,ali u popove,vladike i ostale-ljude koji uče školu da bi nam naplaćivali KRŠTENJA i ispirali mozak -NE !
Izvini ,ali to je moje mišljenje.
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
Halid ili Halid
Posts: 30
Joined: Wed Jun 06, 2007 11:39 pm

Post by Halid ili Halid »

...
Last edited by Halid ili Halid on Mon Sep 17, 2007 11:17 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Halid ili Halid
Posts: 30
Joined: Wed Jun 06, 2007 11:39 pm

Post by Halid ili Halid »

...
Last edited by Halid ili Halid on Mon Sep 17, 2007 11:17 pm, edited 1 time in total.
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

Eto,vidiš Halide,kako se slažemo?! :-D
Isto mišljenje i ja imam o tim tzv "sveštenim "licima... :-D
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
Marya
Posts: 17
Joined: Tue Oct 10, 2006 1:35 pm

Post by Marya »

cokapeace wrote:Ne želim da ...ma ŽELIM da ti kažem...gledala sam dokumentarac o Crnoj Reci...raspitivala se malo...metodi batinjanja nemaju veze sa Bogom!
U Boga verujem,ali u popove,vladike i ostale-ljude koji uče školu da bi nam naplaćivali KRŠTENJA i ispirali mozak -NE !
Izvini ,ali to je moje mišljenje.
Пази, разумем зашто то кажеш. Ни мени не би било пријатно да на својој кожи осетим батине. Али знам само то да не могу из ове перспективе да судим. Слажем се да батине нису педагошка ни Православна метода. Исто тако, не слажем се да се њима никада ни због чега не сме прибегнути.

Искрено, лако је нама да судимо кад нисмо имали таквих страшних проблема, у којима смо се нашли на ивици живота. У таквим ситуацијама, можда је некад једини начин ''дозвати'' свест изгубљеног човека и спасити га.

Што рече онај слепи из Јеванђеља, када га је Христос исцелио и дао му вид, када су га напали мештани који су хтели да истерају Христа (овим не поредим никога са Богом) ''не знам да ли је праведан или не, али ја сад видим''.

Свако исцељење приписујем Божијој помоћи и човековој ЖЕЉИ да се врати у нормалу. А Бог има Своје помоћнике на земљи, кроз које тече Његова благодат.
То су свештеници, ма какви да су као људи.

пс јел неко слушао ове трибине?
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

Znaš..svako ima pravo na svoje mišljenje..ali je moje mišljenje-s'obzirom na to da ovaj sajt posećuju ljudi raznih vera i nacionalnosti-da bi to bar mogla toliko da ispoštuješ :pa da malo pišeš LATINICOM ..jer je-kladim se-znaš..a ovde ima ljudi koji imaju problem da je pročitaju...
A što se tiče vere-pravoslavka sam ....a o tome koliko je "nama lako da sudimo.."Izvini-gde si ti u ovoj priči?!Zavisnik,bivši,suovisnik?!-Pa znaš koliko je lako?!

Svako ima pravo na svoju veru-ali u veru u popove,pape...i ostale "učene"ljude-niko me nikad neće motivisati.

I nije mi lako da sudim..ali umesto što reklamiraš tribine ..da si posvetila malo vremena(ZAISTA) ovom forumu i ljudima na njemu,da ti je zaista stalo da pomogneš-to bi i sama znala,da si pročitala bar neki post ljudi koji ovde leče rane svakog dana..Nije mi lako -"da sudim" i sama sam bila narkoman,7 godina se borila za svoju porodicu,zadnje 3 god se borila sa heroinom koji mi je SVE UZEO..sada se borim za svog sina...TO NI JEDAN POP,PAPA,VLADIKA ILI KO ZNA KO ,NE RADI MESTO MENE..
ZATO TE MOLIM NE PRIČAJ MI O LAKOĆI SUDJENJA-JER JA NE SUDIM NIKOM,SAMO KAŽEM SVOJE MIŠLJENJE.
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

Marya wrote: можда је некад једини начин ''дозвати'' свест изгубљеног човека и спасити га.
E fakat ako je jedini način kako dozvati čovjeka svijesti namlatiti ga, zaista me zanima kako da se ta 'metoda' ne primjenjuje u drugim centrima za liječenje ovisnosti?

I što će nam svi ti psiholozi, socijalni radnici, psihijatri i naučnici, tolike napisane knjige, kad je puno jednostavnije uzeti kaiš, prut, kabal i začas nekog dozvati svjesti? Puno brže i jednostavnije... Pa zar nije tako?
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

A ja sam mislila...:SAD ĆE SANELA DA ME IZGRDI:::
E ako si joj rekla! :D
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
Halid ili Halid
Posts: 30
Joined: Wed Jun 06, 2007 11:39 pm

Post by Halid ili Halid »

...
Last edited by Halid ili Halid on Mon Sep 17, 2007 11:17 pm, edited 1 time in total.
Post Reply