PONOVO

Ovo je mjesto na kojem možete slobodno otvoriti svoju dušu i podijeliti svoje emocije s nama.

Moderator: sanela

User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

evo jos jedne :

Govori se da me varas,
i da ces me ostaviti,
a znas dobro da sam bolan,
i da necu ozdraviti.

Znam da vise prava nemam na te tvoje oci crne,
slazi makar da me volis,
nedaj da mi dusa trne...... :(

Ti ces opet ic u kolo,
dolazice polivaci,
pivacete pisme stare pratice vas tamburasi....
A nedeljom kad se setas ,
suskace na tebi svila,
sigurno ces zaboravit,
da si kad god moja bila,
ne lomi mi srcu grane sacekaj da samo stane :(
------------------------------------------------------------------

Trazio sam na vrhu planine,
andjele visine, da mi kazu ime...

trazio sam u dubini mora,
odavno zaboravljenu tajnu plime.....

A pogledaj sto sam nasao,prevrcuci raj i pakao,
divlje kose tamna oka dva....
cvet bez korena......

Ko te meni poslao da mi andjelima kvaris posao.....
eeeejjj ima kita omaje.....
bla bla hehehehhee

------------------------------------------------------------------

Koliko puta sam ti rekao veruj sebi,
nemoj da se nerviras....

a ti ih pratis i sve mislis mora tako sve bi da im das...
oooo rasta zna ,rasta uvek zna jer oseca,
rasta zna sta osecas....

Bolje da uzmes jedan dim iz moje lule,
pocni da kuliras,bolje uzmi to sto imam da ti dam a onda hodaj ....

A preko brada vec se valja nova prica,
nova prica za sve nas,basta je puna mirisne divljine...
vreme je za nas...
rasta zna ,rasta uvek zna jer oseca.....

hodaj prav pod suncem ti si covek,
hodaj prav dan za tebe kao stvoren......
------------------------------------------------------------------------





Trazio sam
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
DarkAngel
Posts: 149
Joined: Mon Jun 06, 2005 5:32 am
Location: Somewhere In The Time

Post by DarkAngel »

Trazio sam na vrhu planine,
andjele visine, da mi kazu ime...

trazio sam u dubini mora,
odavno zaboravljenu tajnu plime.....

A pogledaj sto sam nasao,prevrcuci raj i pakao,
divlje kose tamna oka dva....
cvet bez korena......

Ko te meni poslao da mi andjelima kvaris posao.....
eeeejjj ima kita omaje.....
bla bla hehehehhee
Ovo je jedna od mojih omiljenih stvari!
Bunar želja ne postoji.
Da postoji skočila bih.
Jedem laž ko keks i ćutim.
Što da znam?I ko da ne znam.
To sam ja i tu je problem,
Silom neću da se menjam.
User avatar
Mona
Posts: 199
Joined: Fri Nov 10, 2006 1:04 am

Post by Mona »

A jel mozete da mi kazete kako se koja pesma zove i izvodjache da skinem sa neta,bash me zanimaju neke pesme,...neke znam,neke ne,ova zadnja npr. i jos neke...plizzzzz
User avatar
deminutiv u slobodi
Posts: 58
Joined: Wed Nov 15, 2006 1:23 pm
Location: menja se

Post by deminutiv u slobodi »

Ova iznad tebe,sto ju je DarkAngel izdvojila,to je Darko Rundek ,album se zove ''Ruke'',ali ne znam tacno kako se zove stvar,nije mi album pri ruci.
Slobodno skini ceo album,odlican je!!!!!
User avatar
Mona
Posts: 199
Joined: Fri Nov 10, 2006 1:04 am

Post by Mona »

Hvala puno,sad cu da krenem da trazim pesme :lol: E ajde ako mozete samo da pishete ko shta peva za ubuduce,chitam textove i nekad ne prepoznam,a htela bih da chujem,skinem pesmu,pa ako mozete znachilo bi mi...Shirim vidike :lol: :lol: Sad imam vishe vremena za sve,moram nadoknaditi propushteno :lol: :wink:
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

jeste darko rundek ali ne znam ni ja kako se zove pesma probaj pod"trazio sam "heheheehhehehhehe videcu ubuduce da pisem autore i nazive pesama,potrudicu se majke mi.....
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Mona
Posts: 199
Joined: Fri Nov 10, 2006 1:04 am

Post by Mona »

:lol: :lol: :lol: :lol: Ubicu te,al me nasmejesh ludacho :lol: :lol: :-D
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

ah pa cemu ja sluzim nego da vas nasmejem hehehehhhehhehe ubacim disk al mi ne pise kako se zove pesma a sad nece ni da mi cita diskove ...jedino da idem na net da trazim textove i autore :-D htela sam malo balasevica,pa neverne bebe,negativ itd al nece skot da mi cita diskove heheheeeheehhe
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Mona
Posts: 199
Joined: Fri Nov 10, 2006 1:04 am

Post by Mona »

Hvala za ovaj ludi smeh :lol: :lol: :lol: Ma prebaci sve na mp3,bash sam sve to danas slushala,vishe ni ne znam shta imam a shta ne,valjda ti je tako lakshe majku mu :lol: :lol:
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Nasla sam neki tekst na netu pa sam se manje vise zaprepastila,prosto ne znam sta da kazem osim da ga ostavim ovde da ga i vi vidite hahahahhahaha
Trebalo bi ubijati proslost sa svakim danom sto se gasi. Izbrisati je, da ne boli. Lakse bi se podnosio dan sto traje i ne bi se mjerio onim sto vise ne postoji. Ovako se mijesaju utvara i zivot, pa nema ni cistog sjecanja, a ni cistog zivota. Uspomene i sjecanje me najvise *ebu. Da nije njih, poslije ovih 12 godina provedenih ovde, bio bih pravi Amerikanac. Bio bih glup, radio bih od jutra do mraka, jeo hamburgere, gledao televiziju i stedio pare, da jednom kad napunim (ako napunim) 70, odem na put oko Svijeta.
Dobio sam novi broj telefona. *ebe me i taj broj, pa sam pozurio da ga javim staroj raji sirom Svijeta. Novi broj za staru raju. Sjetio sam se poslije da me niko nije zvao ni na stari, pa sam zakljucio da bi bilo najbolje da im svima kazem da ih vise necu zvat sa onog starog broja nego sa novog. *ebe me i ta odluka, i stara raja, a *ebe me i to sto nemam nove raje, pa njima ne moram javljat ovaj broj. Ima u svakom zlu i malo dobra. *ebe me i to sto sam ters. Sve mi smeta.
*ebe me sto mi je zena, kako je starija, sve slicnija svojoj mami.
*ebe me sto mi djeca nece u Bosnu. Kazu radije bi na Havaje, dosadno im u Sarajevu. Eto, *ebe me i Bosna, i Sarajevo, i prije i sad.
*ebu me i Havaji, jer se i meni *ebe za Havaje. Bio sam u Bosni, do sad, osam puta. Potrosio silne pare i *ebe me to jer sam mogao mirno zivjeti bez duga na kreditnim karticama, pa me sad *ebe i dug. *ebe me i to sto mi nije zao para, a kad mi nije zao, vidim da cu jos dugo, ostati samo skoro Amerikanac.
*ebe me i naglasak, pa kad god progovorim, uvijek me neko pita odakle sam, Zato najradije sutim. *ebe se njih odakle sam ja. Vrucina na Floridi i uragani me pravo *ebu. Na plaze ne idem vec godinama. Od kad su zabranili pusenje u restoranima, jedem samo kuci.
*ebe me sto ne mogu pusiti gdje ja hocu, a *ebu me i cigare od kojih sve teze disem. *ebe me Americka unutrasnja i vanjska politika.
*ebu me americki predsednik i svi oko njega i do njega.
*ebu me visoki porezi, skup benzin i slab odnos dolara prema euru. *ebu me crnci, Spanci, Meksikanci, Kubanci, njihov jezik, njihova muzika.
*ebe me i to sto vise ne mogu slusati ni nasu muziku.
ebe me americka televizija, americki filmovi, a *ebu me i nasi novi filmovi koji su svi kao, ono, poucni. Kad mi je tesko i kad mi se skupi, idem trosit pare - kupovat. Tako se ovde praznim.
*ebe me to sto ne znam drugaciji nacin da se ispraznim, osim da kupujem. *ebe me sto vise ne pisem i sto nemam motiva.
*ebe me sto osjecam da sam postao glup i sto mislim da prije nisam bio. Mozda me to najvise *ebe. Svoj stav vise nemam. Izvlacim iz sjecanja ono sto mi odgovara pa pravim neke teze i zakljucke.
*ebe me rat u Bosni.
*ebu me price iz tog rata.
*ebu me Srbi, Hrvati i Muslimani, oni sadasnji i prosli. *ebu me price o herojima, lopovima i politicarima iz tog rata.
*ebe me rat, a sad me *ebe i mir.
*ebe me sto nista nije kao prije, sto ni ja nisam kao prije, sto mi nismo kao prije i jebe me sto nije. Buducnost, sadasnjost i proslost me opako *ebu. Gdje cu biti za godinu ili 5, pojma nemam.
*ebe me sto ne znam gdje bi. *ebe me sto mi se ne ide nazad u Bosnu i sto mi se ovde ne ostaje.
*ebu me obziri prema sebi i prema drugima. Sadasnjost me razvaljuje, Pomijesana sa prosloscu, a ova buducnost ceka iza coska da prevagne. Prije neki dan sam uselio u novu kucu. Na silu priveo dvojicu da mi u lice kazu kako im se kuca svidja. U novoj kuci imam i novi broj telefona. Dosad me jos niko nije zvao, ali sigurno hoce. Nemaju ljudi vremena i para. Zovu me oni kojima broj nisam ni javio. Kazu: ovo je vas sretan dan, hocete li novu kreditnu karticu? Kako samo znaju moj broj, a nisam im javio?
*ebu me ovi sto sve znaju, pa i telefone.
*ebe me tehnika. Novi tv ne kupujem. Koristim ovaj star 10 godina. Sumnjam da sad svaki u sebi ima kameru.
*ebe me spijuniranje svega sto se krece i zivi, a tek da misli... Doduse *ebu me i veliki opet izgube ljudi broj kad ga zapisu na komadic papira.
*ebe me i to sto svakom Amerikancu moram objasnjavati da su kod nas bolnice i skole bile besplatne i da su nam komarci k'o njihovi, a ne veliki ko rode.
*ebe me sto mi ne vjeruju kad im pricam o uspomenama. Toliko su lijepe da je u njih i tesko povjerovati. *ebe me i to sto me zovu dijaspora ili dijareja i dijaliza, ne znam vise ni sam.
*ebe me nesvjesna laz i svjesna istina.
*ebu me bivsi gradjani i sadasnji papci.
*ebu me njihove zivotne price i istorije.
*ebe me prostor bivse Jugoslavije sa kojih su ti dosli.
*ebu me i zemlje koje su nastale na tom prostoru.
*ebe me i ujedinjena Evropa. Jebe me Njemacka bez marke i Italija bez lire I ponte Rosa. *ebu me i Rumunija i Bugarska koje ce uskoro u tu Evropu.
*ebe me Prag sa svim nasim izbjeglicama u njemu. *ebe me sto Madjarska i dalje nema mora. Fudbal vise ne znam gledati.
*ebe me dosadni NBA i glupi bezbol, gdje neki guzati ljudi mlate toljagama po jadnoj lopti. *ebu me Americki Jevreji, koji rodjenu majku stavljaju na market za dolar Ili malo vise. A i manje.
*ebu me i Americki krscani, gdje se svaki grijeh oprasta za 99 centi ili 3 za dva dolara. Jebu me i Americki muslimani sto se samo vade i pravdaju.
*ebu me sekte svih vrsta sa obaveznim vozacima motora harly cija se inteligencija, mjereno jedinicama, svodi na broj cilindara njihovih prdavaca.
*ebu me i njihove istetovirane glupace na zadnjim sjedistima.
*ebu me i auto dileri u bijelim kosuljama i sa velikim znojnim flekama ispod pazuha. Americko skolstvo me pravo jebe sa djecom koja uce 6 predmeta cijelu godinu, od kojih cak tri biraju po zelji. To sto je Zenica imala 3 pozorista i 30 dimnjaka me pravo jebe, jer Orlandu koji ima 3 miliona stanovnika nema pozorista, a kladim se u milion dolara da na ulici nikad niko nije cuo za covjeka, recimo, koji se zove Gabrijel Garsija Markes.
*ebu me i Americki homlesi, koje tinejdzeri ubijaju svakodnevno k'o kerove po ulici.
*ebe me i Americko pravosudje, gdje ima prava samo onoliko koliko ima para.
*ebe me i to sto me stalno pozivaju u porotu, jer nemaju nikog ili gotovo nikog ko nije bio osudjivan, pa ih se jebe sto i ne govorim engleski.
*ebe me sto nema boema.
*ebu me i rap i djez i bluz. Narkomani svih vrsta me pravo jebu.
*ebu me i njihovi doktori, koji ce ti do kraja zivota drzat' gips na slomljenoj ruci, samo da bi ti naplacivali slijedecih 100 godina.
*ebe me Americki lazni moral i sto k'o covjek ne mogu vidjet' zenske gole sise na televiziji.
*ebe me sto moram stalno gledati kako neki pilama sijeku drugima glave.
*ebe me ta pila i te sise, Svjedno je.
ebe me mafija jer je vise nema. Sad su to bankari i poslovni ljudi sa laptopima u ruci, a ne sa pistoljima.
*eb'o Ameriku bez mafije.
*ebu me izbjeglice svih boja i vrsta.
*ebe me njihova nada i prica o Americi kao zemlji gdje mozes uspjeti. Rasizam me pravo jebe. Mrzim sve boje ljudi - od crnih do bijelih. Ja sam pravi Bosanski rasista. Dedo mi je takodje bio rasista. Rasizam je nasljedan, a i to me *ebe. Jebe me prica o nasim kamiondzijama sto mlate lovu i pisaju u boce od gatorada.
*ebe me i prica o jednom nasem sto je bez prekida radio 72 sata pa onda pao u nesvijest. *ebu me ovi nasi sto hodaju u trenerkama i sto voze Fordove Mustange.
*ebu me i njihovi roditelji, sto ih ovdje obilaze iz Bosne i imaju vize na 6 mjeseci, a svi se vrate nakon mjesec ili 2.
*ebu me Bosanska djeca sto izmedju sebe pricaju engleski, bez akcenta. To sto sam ja volio Selimovica me pravo jebe kao i to sto znam napamet puno toga sto je on napisao. Trebalo bi ubijati proslost sa svakim danom sto se gasi. izbrisati je da ne boli. Lakse bi se podnosio dan sto traje i ne bi se mjerio onim sto vise ne postoji. Ovako se mijesaju utvara i zivot, pa nema ni cistog sjecanja, a ni cistog zivota. Dave se i osporavaju neprestano.
ovaj covek je jednostavno puko...mislim da mu nema spasa...toliko je razocaran da ja ne mogu da verujem :shock:
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
Post Reply