Inspirativan film po ličnoj preporuci

Ovo je mjesto na kojem možete slobodno otvoriti svoju dušu i podijeliti svoje emocije s nama.

Moderator: sanela

Post Reply
Ibogain Terapija
Posts: 19
Joined: Sat Aug 20, 2016 6:58 pm

Inspirativan film po ličnoj preporuci

Post by Ibogain Terapija »

Preporučio bih poljski film snimljen po istinitoj priči narkomana ovisnika koji izgubi djevojku smrtnim ishodom, i iza koja im ostavi zajedničko dijete.
Tema filma se odvija u vremenu raspada SSSR-a, a glavni lik odlazi u zajednici i radi na izgradnji karaktera, koji ce ga odvesti mnogo dalje od ideja pokleknuća pred narkomanskim fikcijama.

Naziv filma na poljskom je "Najłepsi", a prema prevodu na engleski "Breaking the limits".
Film je novije produkcije, i zaista preporučujem
220mg
Posts: 19
Joined: Thu Apr 05, 2018 7:14 pm

Re: Inspirativan film po ličnoj preporuci

Post by 220mg »

Super film po istinitoj prici. Dokaz da se sve moze, pa i iz najvecih govana stici do vrha. Scena kad ga cura sutne u iskopanu raku i jos baci cvijece na njega je mnogo potresna i simbolicna. Kad vas svi otpisu tad imate dodatni motiv da pokazete kako mozete. ;)
Ibogain Terapija
Posts: 19
Joined: Sat Aug 20, 2016 6:58 pm

Re: Inspirativan film po ličnoj preporuci

Post by Ibogain Terapija »

Vjeruj mi da sam i zaboravio detalje do sada, znam da je tema fantastična, a inspirativna posebice jer je snimljeno po istinitoj priči i događaju. :)
Visions

Re: Inspirativan film po ličnoj preporuci

Post by Visions »

Baš sam gledao super film sa Sandrom Bullock.Mešavina komedije i drame,radi se o skidanju u nekakvoj komuni.Ima tu i parodije film se zove "28 days"
Dakle deugi film koj bih preporučio je "Awakenings"sa Robert Denirom i Robin Williamsom.To je istinita priča o katatoničnim pacijentima koj su decenijama živeli kao ljudi-biljke zbog bolesti encephalitis lethargica.Jedan doktor je eksperimentisao sa njima i otkrio lek l-dopa uz pomoć kojeg ih je probudio.Posle mnogo godina oni nastavljaju da žive u novom vremenu.Film pogledati obavezno.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Inspirativan film po ličnoj preporuci

Post by Akkasha Come Back »

Visions wrote: Sat Jul 06, 2019 10:34 pm Baš sam gledao super film sa Sandrom Bullock.Mešavina komedije i drame,radi se o skidanju u nekakvoj komuni.Ima tu i parodije film se zove "28 days"
Dakle deugi film koj bih preporučio je "Awakenings"sa Robert Denirom i Robin Williamsom.To je istinita priča o katatoničnim pacijentima koj su decenijama živeli kao ljudi-biljke zbog bolesti encephalitis lethargica.Jedan doktor je eksperimentisao sa njima i otkrio lek l-dopa uz pomoć kojeg ih je probudio.Posle mnogo godina oni nastavljaju da žive u novom vremenu.Film pogledati obavezno.
Imam tu majicu! :D
Post Reply