neistine i lazi...

Ovo je mjesto na kojem možete slobodno otvoriti svoju dušu i podijeliti svoje emocije s nama.

Moderator: sanela

Post Reply
bangedup
Posts: 1
Joined: Sun Apr 03, 2011 10:39 pm

neistine i lazi...

Post by bangedup »

Postovani "apstineticari" voleo bih da vidim i upoznam makar jednog coveka koji u zivotu nema neki porok. Mada nigde na svetu nisam video forum za odvikavnje od preljube, kradje, ubistava, iako su to zla protiv drugih, a narkomanija je sama po sebi zlo protiv sebe, pa tek onda drugih. Takodje nisam video ni jednog coveka koji je otisao u zatvor zbog preljube, iako je svojim cinom unistio ko zna koliko zivota. Znam, da ce mnogi reci da narkomanija unistava i porodicu, ali ja jos ni jednom nisam upoznao narkomana koji ne potice iz vec unistene porodice, a upoznao sam ih mnogo. I sam moj prvi susret sa marihuanom poticao je iz mog nezadovoljstva drustvom devedesetih godina i strahovite sirotinje koju sam tada prezivljavao. I pravo da vam kazem, da nije bilo te trave devedesetih godina ne bih imao ni jedno lepo secanje na tu deceniju. Psiholozi bi mogli da kazu svasta na ovu moju izjavu, ali i ja bih mogao da kazem svasta o njima. Tako da bih molio te zavisnike od kontrole uma, da se ne hvataju mnogo u duboku anazilu ovo sto zelim da kazem, jer je tema zapravo krajnje jednostavna, a zakljucak nema mnogo dodira sa apstraknim vec je kranje egzaktan.

Kao sto ste vec primetili iz mog predhodnog izlaganja marihuanu sam poceo da konzumiram jos pre dvadeset godina i ona je i dan danas ostala sastavni deo mog zivota. Sudeci po onome sto sam procitao o marihuani na ovom forumu ja sam odavno trebao da obolim od sizofrenije ili makar neuroze, ali ja sam zapravo vec osam godina zaposljen kao visi elektroinzenjer u oblasti informatike. Matematiku razbijam, fizika mi je u malom dzepu a hemiju mogu da predajem. Iz filozofije sociologije i psihologije sam uvek imao maximalnu mogucu ocenu, a sto se mog emotivnog zivota tice sasvim sa ispunjen i zivim sa verenicom, koja je upoznata sa mojom navikom konzumiranja trave i koja je shvatila koliko je drskih lazi izreceno oko te zapravo bezazlene biljke. Hteo bih da obrazlozim nekoliko stavki koje stalno slusam i koje mi zestoko idu na zivce:

1. Marihuana izaziva zavisnost - laz
2. Marihuana unistava vase mentalno i fizicko zdravlje - laz
3. Marihuana vas tera da probate teze droge - laz
4. Sto duze konzumirate marihuanu sve cete vise koristiti - laz
5. Marihuana je ilegalna jer je stetna - laz

1 Marihuana izaziva zavisnost:

Ovo je najveca glupost koju sam cuo o marihuani, mada neupucenom posmatracu moze delovati tako. Naime o cemu se radi? Svako ko je uzivalac marihuane uziva je zato sto zapravo uziva u njoj, a ne zato sto mora da je uzme. Da ne bih sada pricao o nekim nepoznatim likovima uzecu sebe za primer. U periodu izmedju 2003-2006 sam konzumirao marihuanu do neslucenih granica. Pusio sam po 10 dzointa dnevno 365 dana u godini, sobzirom da su svi u mom drustvu pusili i da mi je dolazila na noge prakticno besplatno. Buduci da sam 2006 zavrsio fakultet, stigla mi je pozivnica za vojsku. Kao svaki pravi muskarac, otisao sam na regularno sluzenje vojnog roka, iako sam zapravo po tvrdjama psihologa za 16 godina konzumacije "droge" trebao da postanem pacifista i kukavica :) Otisao sam u kasarnu sa dva paketa trave i kao sto mozete pretpostaviti popusio sam ih za dva dana. Ceo ostatak vojnog roka sam prosao bez marihuane, a ono sto ja znam je da za ceo ostatak roka nisam osetio ni trunku apstinencijalne krize! Cisto bih zeleo da napomenem da sam u jednom trenutku vojnog roka ostao bez cigareta i da sam se tada tresao od krize i toliko izujedao usnu da sam dobio infekciju usne duplje.

2. Marihuana unistava vase mentalno i fizicko zdravlje
Kada sam se prvi pu pojavio u kasarni poslali su me na detaljni sistematski pregled. Pregled se sastojao od:
1. Detaljne analize krvi
2. Analize urina
3. Analize ocnog lekara
4. Analize psihologa
5. Analize psihijatra
6. Analize neurologa
7. test inteligencije
Na svim testovima sam prosao sa maximalnom ocenom i bez ikakvih napomena i zamerki. Drugim recima rezultat mog sistematskog je bio: "Zdrav kao konj !"

3. Marihuana vas tera da probate teze droge
Ovo je zapravo delimicno tacno, ali za to nije kriva marihuana vec zapravo oni koji je brane tj vi dragi apstinenticari. Moram priznati da je i meni mallo falilo da se upletem u to kolo ali vasom greskom a cistom srecom i delom mudroscu nisam. Kada sam prvi put probao marihuanu shvatio sam da su me ceo zivot lagali. Pomislio sam "Jeb* te, pa ovo je toliko smesno da je zapravo nemoguce da ovako nesto bude ilegalno. Znaci sistem me je lagao o njoj i ko zna o cemu jos". Naravno zeleo sam da ponovim nezaboravno iskustvo konzumiranja trave, a buduci da sam travu jedino mogao da nabavim kod kriminalaca trebalo je nekako uvuci se u njihove redove. Od njih sam naravno cuo da nije samo marihuana bezazlena vec da je sve manje vise bezazleno. A zatim je dosao taj famozni trenutak. Jednog suncanog dana na maturskoj exkurziji moj najbolji drug, takodje dugogodisnji uzivalac trave dosao je na ideju po kojoj smo nas dvojca trebali da probamo extazy. I probao sam ga. Bilo mi je toliko lepo za vreme trajanja dejstva da zapravo nisam ni primetio koliko sam se deformisao od jedne tablete. Kada sam se sutra ujutru probudio, imao sam strahovitu glavobolju, nedostatak motivacije, temperaturu, drhtanje misica i nemogucnost da povezem prosto prosirenu recenicu u glavi. Tada sam shvatio da zapravo trebaju da postoje odredjene prohibicije i iskustvo sa extazijem vise nisam ponovio. Hvala Bogu, pa nije bio u pitanju heroin.

4. Sto duze konzumirate marihuanu sve cete vise koristiti
Ovo je totalno netacno iz vise uglova posmatrano. Ako kazemo da je potrebna veca doza zarad istog uzitka, izazvao bih svakog konzumenta bez obzira na staz da sam popusi dva dzointa holandske trave redno, pa nek onda kaze da se nije naduvao kao blesav.
Ako se posmatra iz ugla zavisnosti, ni to nije tacno. Posle dvadeset godina konzumacije ja nikada u zivotu nisam pusio manje nego sto sada pusim. Pusim jedan pakaet u tri nedelje i to ga popusim za vikend, buduci da zivim sa zenom koja to ne konzumira i nije mi zanimljivo da je sam koristim. Dakle koristim je jedino kada sednem da igram igricu, jer mi na neki nacin pojacava mastu i nekako dublje i kao dete mogu da se upustim u taj izmisljeni svet video igara. Ma sta vi pricali ja bih se pozvao na reci Egziperija i Malog princa. Parafraziram: Ono sto najvise nedostaje svakom odraslom coveku je masta i igra!

5.Marihuana je ilegalna jer je stetna
Postovani naivni posmatraci. Marihuana je ilegalna jer se politicarima tako isplati. O cemu je zapravo rec? Svaki put kada procitate u novinama "Uhapsena grupa prodavaoca marihuane", policija zapleni travu i navodno je spali, a sta se zapravo desava? Ta ista trave se redistribuira na ulice, ali ovoga puta preko njihovih ljudi i kanala. Na taj nacin drzava dobija profit od koga se pune dupeta Miskovica, Dinkica i finasira policija, iako svi mi zapravo porezom placamo njihove plate. Da ne bude da pricam bezveze, licno poznajem nekoliko njihovih dilera. Da ne govorim o tome da bu u slucaju legalizacije pala cena garderobe, buduci da se texas moze mnogo jeftinije praviti od konoplje nego sto kosta proizvodnja od pamuka. Pala bi cena papira, jer bi sirovina od koje se dobija celuloza za papir bila mnogo jeftinija. Sve farmaceutske fabrike koje proizvode testove za detekciju marihuane u urinu bi ostale bez posla, a drzava bi morala da prizna da je nebrojan broj ljudi otisao u zatvor bez ikakvog razloga. Gomila psihologa bi ostala bez posla, buduci da bi klinike za odvikavanje ostale bez pacijenata, jer zapravo vecina ljudi na odvikavanju nije temo svojevoljno vec po kazni. Pa ko je lud da se leci od zavisnosti koje nema. Marihuana zamenjuje hemoterapiju i za razliku od nje bezopasna je. Marihuana zamenjuje lekove za reumu. Marihuana zamenjuje lekove za ublazivanje bolova. Marihuana zamenjuje lekove za lecenje skleroze. Parihuana zamanjuje sve antidepresante. 60% uzivaoca marihuane ne konzumira duvan. Sto znaci i da bi duvanska industrija ostala bez dobrog dela profita. Za razliku od duvana marihuana se jednako kvalitetno moze konzumirati i bez pusenja. Caj od marihuane, kolaci od marihuane, palacinke, inhalacija ... Marihuanu mozete sami uzgajati bez ikakvih djubriva i specijalnih uslova...

Zaklucak:
Za sve ove godine konzumiranja, ja nisam uocio ni jedan nedostatak marihuane, a uocio sam gomilu prednosti.Ni za jedan dinar potrosen na nju mi nije zao a na nju sam potrosio manje para nego na : Duvan, pljeskavice, slatkise... Zapravo, ljudi mogu trabunjati sta god zele, ali ja ne vidim ni jedan jedini razlog zbog kog bih ja prestao da je pusim. Najopasnija stvar vezana za travu je sto zbog nje mozete otici u zatvor ni krivi ni duzni. Da ne bude da trabunjam bez veze. Evo vam glafikon zavisnosti i statnosti sa wikipedije pa sami prosudite, da li Vas ja lazem, ili gnojavi politicari zeljni da sa nimalo truda napune svoje dzepove. Ljudi probudite se, jedini kriminalci u celoj prici su zapravo oni koji kradu Vas novac nagovarajuci Vas da ulazete novac u njihove "humanitarne" borbe protiv neceg sto je i po zvanicnoj naucnoj dokumentaciji manje opasno od KAFE. Da, lepo ste procitali... manje opasno od kafe a 16 puta manje toksicna od alkohola. Evo i dokaza:

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Drug_ ... ndence.png

Hvala na paznji, svim ljudima dobre volje, a svi vi placenici i robovi sistema nosite se u tri lepe pi*de materine.Treba da Vas bude sramota sto zaradjuete novac na naivnosti drugih i sto nevine ljude saljete na visegodisnje robije! Svako ko je zapravo istrazivao tu temu zna da je trava ilegalna tek od 1920 a da se konzumira jos od 4000 godine pre nove ere i da na svetu za 6000 godina nije zabelezen ni jedan jedini slucaj smrti zbog preteranog konzumiranja iste. Marihuana zapravo i nije neuro agens. Ona deluje na nervni sistem indirektno. THC- glavni sastojak marihuane je OGROMAN antioksidans i kao i svaki antioksidans smanjuje dotok kiseonika u delove tela a samim tim i u mozak sto ce reci da indirektno izaziva drugaije stanje svesti. Nekome bi ovo moglo da deluje opsano, ali zapravo isto to se desava prirodnim putem kada od umora pocnete da dremate ;) Zevanje i promena stanja svesti usled umora tj pospanost su posledice nedostatka kiseonika u mozgu ;)


I rest my case ;)
Deno
Posts: 115
Joined: Sat Sep 06, 2008 4:07 am
Location: Sarajevo

Re: neistine i lazi...

Post by Deno »

znam momka ciji su roditelji zavrsili pozavrsavali fakultete. otac je diplomirani inzinjer hemije mama profesorica. sestre su isto pozavrsavale skole. po mom nekom misjenju i on bi trebao da je neka faca po tom pitanju. ali ne frajer ima osnovnu i nikakvog zanata. nece da piskara na chatu i ostavlja komentare jer gramatika mu neide pa ga valjda stid. ima 28 godina a ponasa se i oblaci ko klinac. skoro svaki put kada krene iz kuce vraca se po mobitel, kljuceve ili novac jer je mozak na pasi tako ga naucio. na uredu za posao zena mu ispunjava papire.
ujtru ustane nervozan trazi zrtvu na kojoj ce se istres ili ce ispusit komad i onda se vise neznoje ruke onda se cereka. mogao bih jos puno toga ne samo o njemu.
neistine i lazi folovi molovi
trava je govno ko i cigara bobe tripovi spid koka zuto. sve je to otrov.
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: neistine i lazi...

Post by preispitivac »

Lepo ti sto varis, znam da ume da bude lepo. Samo sto je bolje ne variti, nego si zaboravio. Gandza te nece isprimati ako nemas bola, ako imas gusis ga tako. Individualno je. Problem je sto vecina ljudi ima bola, pa se vecina i iscima na lose. Ovaj tvoj nacin pisanja tj., tonalitet me podseca na moj, samo iz suprotnog ugla, pa vidim da si samozadovoljni nadrkani svemirojebac, sto misli da se istina poklapa sa njegovim uglom gledanja ako ima imalo logike za taj ugao. Ima samo jedna fora, sto se malo ljudi razlikuju medju sobom, pa neke stvari i nisu bitne, ko ima fakultet i posao, kola, sisatu zenu itd., nego ne valja variti sebe radi, da ne budes losak, a moras biti egocentricni drkac, da jebe rak raka. Ako ti je materijalna situiranost izgovor da kazes da ne izaziva zavisnost nesto sto pusis 20 godina, zamenio si stvar, ne radi se o tome.
Gandza je ilegalna iz raznih razloga, pa i zbog onih pandurskih, ali najbitniji je u stvari sto ce manje klinaca probati sigurno u onim glupavim godinama kada i ne bi smeli da je probaju. Ako se secas erekcija sa 16 godina, onda znas na sta mislim. Nece svi klinci puci od toga, ali ce dosta vise njih da odlepe do 18e zaliveni bronzom za radijatore. Bolje da si lepio makete nego duvao 20 godina, to hocu reci.
Jurim rep
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: neistine i lazi...

Post by anfakabl »

bangedup wrote:4. Sto duze konzumirate marihuanu sve cete vise koristiti
Ovo je totalno netacno iz vise uglova posmatrano.
Iz mog ugla posmatrano, ovo je potpuno tačno.
Pušim povremeno u protekle tri godine, dovoljna su dva-tri dana uzastopno da rolam od početnih mikro mrvica do većih komada. Možda ima veze sa tim što sam bila na dopu 5 godina, ali je činjenica da mi se tolerancija rapidno diže ako zaređam.
bangedup wrote:Gomila psihologa bi ostala bez posla, buduci da bi klinike za odvikavanje ostale bez pacijenata, jer zapravo vecina ljudi na odvikavanju nije temo svojevoljno vec po kazni.
ova rečenica je, blago rečeno, smešna. Broj pacijenata na odvikavanju od trave je zanemarljiv u odnosu na druge zavisnosti.
bangedup wrote:Marihuana zamenjuje hemoterapiju
Marihuana u medicinske svrhe ne zamnenjuje hemoterapiju u potpunosti.
bangedup wrote:60% uzivaoca marihuane ne konzumira duvan
odakle ti ovaj podatak?
bangedup wrote:Marihuanu mozete sami uzgajati bez ikakvih djubriva i specijalnih uslova...
Ne možemo, bojimo se murije.

Zaključak:
donose se novi zakoni o marihuani, posedovanje neće biti kažnjivo po krivičnom zakonu. To je ok, glupo je da neko za par džojusa robija.
Sećam se da za vreme Slobe nije bila frka ako se padne zbog ganje, uslovne kazne čak za veće količine. Zato se ti sa nežnošću prisećaš devedesetih, priznaj :)
all that I want is to play
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Re: neistine i lazi...

Post by SuperSynthetic »

Marihuana je halucinogen, a Heroin stimulans. Ne rade isto. Mrihuana izaziva totaanu lenjost. Kod h. to ne mora da bude slučaj.
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
outlow
Posts: 54
Joined: Fri Jan 29, 2010 11:52 pm

Re: neistine i lazi...

Post by outlow »

moram se upetljati u ovu" diskusiju" ,jer ,licno sam 100% zalegalizaciju marihuane
osim toga ,nishta nije dobro u pretjeranim mjerama,sve shto se konzumira mora imati limite ,nije dobro duvati non-stop ,dzoint za dzointom ,dozifikacija .
stvar je licne tolerancije ,jer thc imamo svi u mozgu,tako da je to neshto shto je " instalirano" u ljudskom mozgu. kad duvamo ili jedemo kolacice nash mozak aktivira thc.
danashnja trava i sative i hibridi nisu kao prie ,puno su jaci i udaraju drugacije ,zato mislim ,ima vishe slucajeva psihoze i paranoje, osim toga ima i ona stara "shto pushsh kad ti shkodi"?
svako bi trebao da zna za sebe.zamisli,vec sam akt,taj da kupujesh ilegalnu supstanciju,diler,skrivanje,narkomanija,bjeg od srvarnosti...,kako bi to moglo biti drugacije.
uvjek uzimam za primjer hHolandiju ,kako su tamo fino rjeshili ,kako vlada i drzava imaju velike koristi od toga pa cak i turizam.kakav fazon ,prava stvar ,u coffee shopu se nesluzi alkohol ,prava stvar ,kako pametno.
shteta sto je to tako daleko od nashe stvarnosti ,a osim toga ,imaju manji procenat ovisnika o"teshkim " drogama.
marihuana ima jako velike medicinske svrhe ,samo eto shto postoji farmmaceutika koja nas kljoka svakakvim tabletama i unishtava nam stomak ,mozak i jetru ,kao neophodno .
gdje je ljek za sidu ? gdje je ljek za rak ?
neko sigurno zna gdje ,ali dobro skriveno isto tako kao de-fakto da je sida sinteticki virus ,izmadjijan u laboratoriju ..,mozda amerike ili neke druge drzave.
trava je bezazlenaisto kao i cvarci ali ako pretjerash mozesh dobiti holesterol ili rak pluca.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: neistine i lazi...

Post by sanela »

outlow wrote: trava je bezazlenaisto kao i cvarci ali ako pretjerash mozesh dobiti holesterol ili rak pluca.
daaaaa, ali kako nekom od 15 godina objasniti šta znači ne pretjerivati? Tad si inače sklon pretjerivanju, testiranju, a kad se 'navučeš' na takav life style nije se lako iščupati. Život ti prođe u traženju bijega i zabave u tavi, alkoholu, i dok se okreneš, prošlo 10 godina života a ti još funkcioniraš i razmišljaš kao da ti je 15.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: neistine i lazi...

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Nikako, treba on sam shvatiti kad je previshe, makar zna, treba pretjerati prvo da bi shvatio...
A rak plucha ljechi marihuana, tu je biljku dobro objasnio dr.Rick Simpson u knjizi ''Bjeg od ljeka''...A ima i emisija iz HR s njim koji link sam stavio tu negdje, gdje pricha sve o iskoristivosti te biljke i ljechenju uljem s kojim je sam sebe izljechio od raka i na stotine ljudi, besplatno!!!
I u potpunosti se slaze s ''bangedup'' shto je napiso...
Jer nije istina da su se ovisnici pocheli drogirat prvo s marihuanom, nego sa cigaretama i alkoholom!!!
Last edited by MasacreEnElDiscoBar on Sat Jul 23, 2011 11:54 am, edited 1 time in total.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: neistine i lazi...

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Evo je:http://www.youtube.com/watch?v=k9A0yag2G9Y

Sad je link na tri mjesta...neka, treba se informirat, u ovom sluchaju ne samo o ovisnosti nego i drugim stvarima....
Post Reply