Presipanje - misli i pesme

Ovo je mjesto na kojem možete slobodno otvoriti svoju dušu i podijeliti svoje emocije s nama.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Presipanje - misli i pesme

Post by preispitivac »

..
Last edited by preispitivac on Wed Oct 12, 2011 8:24 am, edited 1 time in total.
Jurim rep
User avatar
Kruga
Posts: 398
Joined: Thu Jun 10, 2010 3:35 pm

Re: Presipanje - misli i pesme

Post by Kruga »

Je l' postoji još pisanja? Naravno, kad možeš...
User avatar
dopeFree
Posts: 89
Joined: Wed Nov 11, 2009 10:32 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: Presipanje - misli i pesme

Post by dopeFree »

poetika1 wrote: "Budni snovi"

ne sanjam :
ne trebaju mi snovi, jer budjenjem znam da si uvijek tik do mene i da ruka tvoja, preko mojih bokova prebačena je uvijek ruka koja spašava mir . Da dlanovi smiju govoriti, ni jedno jutro ne bi ostalo sneno, jer mi bismo ga probudili sobom.
ne sanjam:
ruka tvoja prebačena preko mojih bokova oduzima snove i daje dan
*****************************************************

"Nisam opasna"

pisca spašava nedorečenost metafore : mene metafora kružno doitče i vidim je kao vodilju onome što od pisca ne ide kao riječ od koje stvorim misao zbog koje vidim priču. Mrzim tu svoju "vidovitost" jer me umara pronicanje u tekstove od koje ni pisac teksta nema nikakve koristi , a pogotovo moja analitičnost.

Ostaje mi da mislim, kako misliti ne treba puno. Neisplakanih i umornih priča ima uvijek , a ja svoju odluku donosim polako........Vrlo sporo , ali temeljito i da naglasim , kao što slika kaže.....................uglavnom sam besopasna
******************************************************

"Bez promjene"

ovo stanje je nepotrebno ; nije isto što je bilo, a sliči na ono poznato, drago i moje.
i....ovo stanje je prepuno pitanja pa kao takvo i ne može biti isto. Dodje mi jednostavno, da mrzim ovo stanje , ali ga se ne odričem jer, odreći ga se ne bih ni ja bila ista.
Samo sam promijenila miris od jučer; onaj, kojega ti voliš je otišao s tobom. Ja sam ostala ista....
***********************************************************
preuzeto sa: http://poetika1.bloger.hr/
Mjesto gdje odbacujem svoje unutarnje demone:
www.detoxonline.bloger.hr
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Presipanje - misli i pesme

Post by nanii »

Kopam ja tako po nekim svojim papirima (kojih imam milion jer čuvam sve moguće i nemoguće sitnice još iz osnovne škole)i naletim na neki adresarčić.I ništa,unutra neko pismo,pravo starmodno pismo pisano olovkom na papiru koje sam ja pisala svom mužu prije neke dvije godine,i bilo mi je zanimljivo pa ću ga podijelit
kaže:

Bebo ovo nije baš nikakva sveska za pisanje dnevnika,ali je meni iz nekog razloga šunulo da ti pišem. Srijeda je veče,tipična Sarajevska noć dopire kroz prozor,a ja sam negdje drugo.
Posvađala sam se sa mamom,jedna od onih glupih svađa ni oko čega uzrokovanih njihovim opravdanim nepovjerenjem prema meni,ali ja svejedno više nemam volje bilo šta da objašnjavam,pogotovo njima,
Odlično poznajem taj put........
Ti si ljut jer sam se nagutala nekih tableta i vjerovatno si u pravu,ja bi vjerovatno trebala da batalim to sve,ali ne sad,jednostavno nećemo pretjerivati i tačka.
Samo ima tu jedna zvrčka i to zeznuta.
Ja sam megaloman,i te kako sklona pretjerivanju.
Sve ili ništa?
Sve ili ništa?
Ma sve naravno
I onda ništa.............
............i bolje tako........
A da sam tenkre,jesam,a zašto,e to ni samoj sebi više ne umijem da objasnim
Odo da pretjeram još malo.
Volim te
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: Presipanje - misli i pesme

Post by preispitivac »

....
Jurim rep
Post Reply