EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Ovo je mjesto na kojem možete slobodno otvoriti svoju dušu i podijeliti svoje emocije s nama.

Moderator: sanela

dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by dete svemira »

Koliko je zivot sjajan...
Nikola,Hvala ti...
Vuce hvala ti...
I mojoj zvezdi hvala puno...

1.samo danas nisam radila niciji moralni inventar.Nisam razmisljala lose.Samo danas sam slusala sta moja VS ima da mi kaze.Samo danas sam slusala sta grupna svest kaze.I hvala vam.
2.Samo danas sam upala na trenutak u ludilo,prastari obrazac ponasanja.Vratila sam se u neku 97,98 gde je ludilo tek pocinjalo.Videla,osetila-bila deo svog trenutka iz proslosti.Onda sam se trgla-sta prokleto radis?
Gde je VS?Ona ti ne pravi da budes lose.SAma sebi radis.SAma sebi si godinama to radila.NE MORAS vise.SLOBODA.Ja danas imam izbor da biram.Samo danas me je spaslo.Otvorenost uma sto sam cula-me je spaslo.Jedno pitanje:potrebno ti je to mi je bio samar koji me je probudio.
Stojala sam na magistrali i plakala.Kisa,vetar..
Hej devojcice...zagrli se....
Vise ne moram da osvajam.
Vise ne moram po svaku cenu da gazim po svemu i svacemu.
Vise ne moram da prihvatam SVE sto mi se nadje na putu.
Vise ne moram da zivim od tudje nesrece.
Vise ne moram da budem deo tog sveta.
Vise ne moram da upijam tujde lose.Hej,pa to je njihovo lose i samo jedna njihova losa emocija i los dan.Pustam...ne treba mi to.Mogu da saslusam..ALi ne,to nije moje.
Ja sam pustila Mladena i Mirka sa brisanjem onog bloga.
Bol-vise nije deo mene.
Ja volim svog brata.I volim i Mirka.Ne razumem njihovu odluku ali je prihvatam da je to ono najbolje sto su oni zeleli za njih.I to je ok.
Puno volim i moju majku,ali njen dan je ipak njen dan.
SAd znam sta znaci da nesto nije moje.
MOja emocija sad jeste da sam danas zahvalna za svoj zivot,sposobna da osetim samu sebe.Sposobna da zaustavim samu sebe.Sposobna da budem otvorenog duha i slobodna da trazim pomoc ako osetim u delicu da nesto nije ok.I jos jednom-hvala puno za samo danas.
Zasto sam srecna?
Jer sam slobodna.
Misli koje misliš
su život koji živiš.
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by dete svemira »

http://www.youtube.com/watch?v=aPa89K_v ... r_embedded

Dobro jutro!!!!

Zelim vam da danas sami sebe zagrlite u trenutku kad vam to bude potrebno...
A ne zaboravite da se zagrlite i kad vam to nije potrebno...
Jedan zagrljaj za dobro jutro..
Pa jedan mali osmeh...
Pa jos jedan...
Koliko god bilo nesto tesko,uvek sebi mozemo ,,dati,, te dve stvari.
Misli koje misliš
su život koji živiš.
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by dete svemira »

Cudno sam.
Juce sam bila u gradu-kao izasla.Nije kao nego jesam izasla.
U prvi momenat sam se osecala cudno.
Sta ja radim tu?Normalni ljudi,alkohol...NO-tu sam.
Onda se desila situacia da sam pevala,igrala i pila coctu,dok su drugi opustali svoje misice i glasovne sposobnosti sa brdom alkohola.
Zadnjih 2h sam sedela na stolici posmatrajuci i slusajuci ljude koje prvi put vidim,kako pricaju o svojim zivotima,otvaraju najbolnije stvari o sebi...
U jednom momentu sam shvatila da ponavljam recenicu-ali ne moras.Ne moram da komentarisem.Doduse,ne moram ni da slusam,ali ok...bila sam tu,kod vrata gde je svako morao da zastane i da ostane neko vreme ocigledno.Osecala sam se kao na ispovedanju pijanih ljudi koji ne smeju da osecaju pa se nalivaju alkoholom.Doduse,to je vise moja slika prethodnih godina-a i njihova sinoc.
Posle godinu dana,docekala sam taj momenat da odem u kafanu,i da dobijem svoje zadovoljstvo posmatrajuci tu situaciju.

Bitno-decko sa kojim cu se zabavljati,ziveti-nece piti.Ne mogu da kontrolisem svoje emocije,ali znam sta necu.To necu.

2.decembar.
volim sebe.
Misli koje misliš
su život koji živiš.
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by dete svemira »

Jako mi je tesko da izbalansiram samu sebe i energiju gubim na to sta je prava stvar koju trebam da uradim.Ono sto zelim-uglavnom su svi protiv toga.Ono sto necu,ne zelim,ne mogu-to drugi ocekuju od mene.Necu da generalizujem-ali mi se cini kao da konstantno gresim.
Jedinu stvar koju imam je moja apstinencija koja mora da ostane cista.Sve ostalo-se raspada...
Pokusavam da doprem do ljubavi,da osetim,shvatim...vidim,dozivim...
Sa jedne strane imam program,apstinenciju,zelju da buem dobro,prijatelje-moju malu porodicu..Sa druge strane imam ,,normalne ljude,, koji ocekuju ,,normalne stvari,normalne odluke.Sad se pitam jesu li oni normalni kad mogu da ocekuju nesto od nekoga?Hm...ne pitam se.To je njihovo ludilo.Ali-da li je to onda moja samozivost sto ne zelim vise da gledam sta neko drugi misli,oseca?Ja zaista ne zelim nikog da povredim ali...gde sam ja????

Ok.
1.ja sam dobro i u miru sa sobom.
2.radim na sebi,imam otvoren um da vidim,cujem,osetim.Koliko toliko-otvoren um.
3.izasla sam iz izolacije,u kontaktu sam sa svima i to je isto napokon ok.

U cemu je problem?
Hm...nema ga...
Prihvati...
Misli koje misliš
su život koji živiš.
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by dete svemira »

Zato mi je bitno da napravim paralelu između srca i glave i zdravog razuma.
Mene je vodilo srce.A ustvari nije srce nego glava.A zdrav razum je bio strah koji sam ja sklanjala i rekla sad živim,sutra ću da se pitam kako i šta dalje.
E,sad,pošto živim sad,onda zdrav razum pretvaram u brigu za sebe,strahove radim kroz korak a ludilo odbacujem jer mu jednostavno prošlo vreme.

otprilike -da.
Misli koje misliš
su život koji živiš.
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by dete svemira »

Misli koje misliš
su život koji živiš.
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by dete svemira »

Misli koje misliš
su život koji živiš.
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by dete svemira »

Ne osecam se sjajno.
Ako kazem da sam fuj i lose-ispasce da kukam.A ne kukam vec samo pokusavam da prihvatim situaciju.
Zdrav razum mi kaze da sam uradila sve sto je bilo u mojoj moci da ostanemo zajedno.
Da li radim njegov moralni inventar?Ne.Ali me boli sto sam ja ispala kriva.Ne kriva-vec da je moje odrastanje bilo previse ,,bolno,,-ali-to sam ja.
Fali mi jedna osoba jako...I jako bi volela da je vidim bar na minut.SAMo da se nasmeje...
Nocima lezem u krevet,gledam moju zvezdu,zahvaljujem joj se na danu,miru,snazi,energiji,hrabrosti,ljubavi koju imam i koju polako gradim.Tako sam plakala nocas...Sretna sam sto imam grupu.Zahvalna sam sto imam sve sto imam.I jako volim to sto imam.Moj zivot je program.Meni ta ljubav odgovara,prija-ja tu ljubav zelim da zivim.
Nismo postali zavisni za jedan da zato zapamtite polako...
To me drzu u ideji da je sve ok i da ce sve biti dobro i da moje zvezde mene cuvaju i vole.
Ali-najveca zamka rec ALI-da sam se povukla u sebe-bilo bi otisla je u izolaciju.Sad kad sam delila svoju trenutnu emociju-ispalo je...jbg...
Misli koje misliš
su život koji živiš.
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by dete svemira »

Sta ti je bolest...
Htela sam da obrisem prethodni post tj svoju nemoc...
Necu.
Neka ostane da me podseti da losa misao uvek moze da bude tu ako zelimo los osecaj...

Sad mi je receno:
ne skrnavi ljubav.Volela si i bila voljena neko kratko vreme.To je ok.Tvoje je...
I necu da je skrnavim.Hvala mu sto je bio tu i sto sam mogla da uzmem od njega sve to dobro sto mi je dao.
Hvala...
I hvala svima koji koracaju uz mene i koji mi pomazu da vidim,shvatim,osetim...
Misli koje misliš
su život koji živiš.
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by dete svemira »

Sjajan je osecaj postojati.
Sjajan je osecaj voleti.
Sjajan je osecaj osecati sebe.

Neverovatno mi je koliko sam bila i jesam zatvorena u svoj svet i koliko je ,,meni tesko,, da probijem samu sebe,a kamo li kako je drugima dok se bore samnom.Sad je pitanje da li sam se borila sa sobom godinama,i jos gore-sta su drugi radili godinama????Podrzavali moje ludilo????To i nije bitno.Proslo je.

Divno je raditi na sebi.Divno je gledati samu sebe kako se menjam.
Ocistila sam luk,dvoriste,orah-sta god...
I sad gradim ili cistim to sto je ostalo.Ovo je tek pocetak.
Ali sam za jedno sretna.
Sto sam bila i jesam zavisnik.
Sto sam usla u program.
Sto radim na sebi.
Sto danas smem i moram da postavim pitanje ,,zasto?,,

Vise ne moram da lazem.Vise ne moram da se pretvaram da sam nesto.
Danas smem da placem.Danas smem da patim.Danas smem da se smejem na magistrali i da ne razmisljam da li ce neko pomisliti da sam luda.Danas smem da budem sretna iako sam bivsa ili sadasnja zavisnica,iako mi je brat mozda mrtav,iako je Mirko mrtav,iako svi znaju ovde-ako i ko zna moju proslost-ja sam danas slobodna.Moja krv je cista.Ko suza cista.I od suze cistija.

Godinama sam crtala stepenice i govorila:popecu se na vrh i reci cu pobedila sam.
Sad sam na vrhu i kazem : POBEDILA SAM.Jer-danas osecam da sam na vrhu.I sad sklanjam stepenice,jer sad shvatam da nije cilj doci na vrh stepenica.Cilj je koracati danas.Ziveti ovaj trenutak.JA DANAS KORACAM.
Jesam gresila...zelela sam puno.Zelela sam SVE.I-dobila sam SVE.Ono sto sam imala u proslosti-jeste iskustvo.Bila sam ubedjena da ako SVE prodjem-imacu svoj mir.Zivela sam svaki dan kroz ubijanje i unistavanje.
Jesam padala..jesam bila na dnu.Mracnom i crnom dnu...Provalija koja je pretila da me proguta.Godinama jednu istu gresku ponavljala.Gresila sam...ALi je i to deo zivota.Proslo je...ALi-danas sam ziva...
Nije mi zao sto sam sve to uradila.Ne stavljam sebi omcu oko vrata zbog proslosti.Vise definitivno ne moram da se kajem.Iz ubijanja sebe-stvaram i okrecem svoj zivot u ljubav,zagrlila sam dete u sebi i rekla mu da ga volim.Ono je nezasticeno.Vise ne mora da pati u mom ludilu.
JA danas imam put.Danas-opet zivim SVE ali kroz ljubev prema sebi.Kroz ljubav prema drugima.I SIGURNA sam da je ovo moj put bio i jeste.I hvala Bogu,sto jesam bila to sto jesam,i hvala Bogu na svemu sto imam danas.IMAM SEBE.
Misli koje misliš
su život koji živiš.
Post Reply