EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Ovo je mjesto na kojem možete slobodno otvoriti svoju dušu i podijeliti svoje emocije s nama.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
six666
Posts: 2
Joined: Mon Dec 27, 2010 6:15 pm
Location: kotor varos rs bih

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by six666 »

:) :D sve pohvale
...samo pije cajeve
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by Vuk »

Srećnih ti prvih godinu dana!

Za nekoga ko se cimao dugo i teško, ko je prevaljivao po 100km samo da dođe na sastanak i podeli kako se oseća, za nekoga ko se trudi da stalno bude u kontaktu s ljudima iz oporavka koliko god da je to fizički teško izvodljivo, za nekoga ko je tu za druge kada im je potrebno, za nekoga ko je ostao čist bez obzira na sve - stvarno svaka čast!
I hvala!
Idemo dalje!
Moon child
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by dete svemira »

28.12.2010.
Dosao je i taj dan....
Hvala ti Vuce...
Posle svega-mogu reci samo jednostavno veliko hvala...
Opet-moram da ponovim...
Zahvalna sam svim prijateljima sa grupe,zahvalna sam VAMA.Zahvalna sam Bogu sto mi je dao sve sto imam danas i sto sam danas srecna,zahvalna,ispunjena zivotom i zeljom da zivim.Zahvalna sam za sve sto smo prosli.
Hvala VAM svima koji ste pratili moje koracane kroz korake,program,sastanke,puteve..
Kazu-nije put stici-put je putovati.
Hvala ti sto si putovao pored mene...
Mnogo sam srecna sto danas imam sebe i sto danas imam vas.
Tri godine sam se borila sama..NIsam znala gde,kako,kad,zasto,cega?!
Onda je dosao program.
Sad znam:
-Gde idem?
Kroz svoj zivot i koracam svojim putem koji sam odabrala.To je moj put i jedino mesto gde se nalazi moj mir i moja sigurnost.
-Kako dalje?
Literatura,program,korak,citanje,pisanje,razgovor,molitva,mir.
Zivi ovaj trenutak.Ne proslost-ne buducnost-sad.Sve je trenutak koji prolazi.
-Kad?
Kad dodje vreme da ,,bude,,
Kad se nebo otvori za ostvarenje..Verujem...Da sve dolazi na svoje..I ne moram da budem u pravu...Jer znam da moje nebo i zvezde brinu o tome sta je najbolje za mene.
-Zasto?
Zato sto tako treba.Prihvati i ne pitaj.SAmo jednostavno prihvati.Sve je ok.Dobro,lose,osmeh,suze.
-Cega?
Ne plasim se.Danas VOLIM.

Hvala vam sto sam posle x godina-dobila ovo sto imam danas...
Idemo dalje...
:D
Sve je ok.Sve prolazi.Danas-zelim da uzivam u svom danu.
danas zelim da zagrlim svoje prijatelje i da oduvam svoju svecicu...
Hvala...
Misli koje misliš
su život koji živiš.
User avatar
VVV -ex prokleti
Posts: 199
Joined: Fri Feb 26, 2010 6:22 pm
Location: Zagreb

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by VVV -ex prokleti »

Baš je lijepo pročitati tako inspirativan post, koji daje nadu drugima, iskreno mene si jako emotivno dotakla.
Umiješ lijepo da pišeš, iskreno. A u stvari na tome se eve i bazira: ISKRENOST. To je velika vrlina, i rijetki je posjeduju.
Znaš šta želiš, kuda ideš, kada i kako. A to je ogroman korak i napredak. Svaka ti čast.

Još te jednom lijepo pozdravljam, i nastavi biti takvom kakava jesi.

Vanja.
Svijetlo ne može postajati bez mraka u koji bismo ga stavili
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by dete svemira »

Danasnji trenutak:
-moj plavi pire krompir
-belo meso
-limun
-zelen
-plav tanjir

-ratluk sa orasima
-integralni keks
-cokoladica sa jagodama

Cocta za srecu i radost.

Zveravom-roza kost da glodje.
I nov dzemper kad budemo gledali vatromet.
Spremana sam za docek nove godine.

Ostalo je jos kupatilo da se ispolira i to je to.Ceo stan je sredjen,ulazim sa cistim stanom u sledecu godinu.
POsao polako dolazi,ovaj koji sam radila je gotov sutra,lepo je bilo biti u kontaktu sa cvecem opet.
Zadovoljna sam i zahvalna.Sutra cu malko jos odspavati popodne i sve je 10.Lep kraj godine.
Lepo,lepo,lepo...
Mozda nemam sve sto zelim,ali imam sve sto mi je potrebno...
Misli koje misliš
su život koji živiš.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by sanela »

Draga moja, jako volim čitati tvoje postove, tvoja propitivanja, tvoja kontempliranja na životne, svakodnevne teme... tako su poetična, a opet tako realna... često ih poželim prokomentarisati, ali ne želim da kvarim tok tvojih misli, osjećanja...

Ovaj put želim da ti poželim sve najljepše i najbolje u Novoj Godini, da budeš zdrava, vesela, sretna i zadovoljna sobom. Želim ti da nastaviš slijediti svoje srce i da budeš dobro i čisto. Danas i svaki naredni dan.

Imaš veliki, topli, zagrljaj :)
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by dete svemira »

Hvala Sanela puno na lepim zeljama...Takodje-sve najlepse ti zelim...A po pitanju komentara...slobodno...
Svaki dan je sacinjen od trenutaka,momenata koji prolaze...nekako i kad se smejem i kad placem-to je sve ok.Ako postoji dobra ili losa identifikacija-sve je ok.Iskrenost,otvorenost i voljnost-kaze program.Tako da-ako zelis-i kad pozelis-pisi... :D

Zelim da podelim sa vama deo veceri od juce...
Attachments
moja vecerica...
moja vecerica...
Misli koje misliš
su život koji živiš.
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by dete svemira »

:!:
Last edited by dete svemira on Tue Jan 11, 2011 2:51 pm, edited 1 time in total.
Misli koje misliš
su život koji živiš.
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by dete svemira »

Cudan osecaj...
Nocas mi je psovana majka,lik mi je okrenuo sve po spisku-i jedina stvar koju sam imala u glavi jeste:
to je njegovo ludilo,njegova nemoc i njegova bespomocnost.
On kao ,,obican covek,, ne moze i ne ocekujem da moze da razume.Trazi od mene-ili bolje receno-ocekuje od mene da ja budem ,,normalna,, :D
Tako je bio sladak...
Kao ono dete koje nesto ne moze da postigne pa pocne da se brecka po podu...Pokusao je da me uvredi,povredi.Izbacio mi je svoje misljenje-koje je bazirano na proslosti-bez i trunke danasnjosti,sadasnjosti.A ja?Bila sam u miru sa sobom.Pustila sam ga da kaze sve sto misli.

Sta ce ti program?
Ucim da zivim.Ucim da prihvatim.Ucim da volim sebe i druge.Ucim da oprostim sebi i drugima.

Kako mozes narkomane da nazivas prijateljima?
Da,najboljim.Oni su moje sunce.Oni su moja snaga.Njihovo iskustvo i deljenje daje snagu za moj zivot i moj danasnji dan.Ja danas znam da me oni bezuslovno vole.Znam da im je mozda neki put bilo krivo sto sam spora,sto patim i sto necu da pustim-ali znam da je to prijateljska bezuslovna ljubav,zagrljaj koji ne moze da se zamisli,da se opise.

Kaze:za godinu dana sam sredio kupatilo-ovo,ovo,ovo...ti nista nisi uradila.Posao mu cveta,imao je par veza itd...ti nista nisi uradila.
Ja kazem sad jesam.
Ali...ne vredi objasnjavati normalnom coveku sta znaci samo danas.Ne vredi objasnjavati sta sam sve uradila.Ne ocekujem ni ne trazim da iko razume.Ja znam svoj put.
I opet-mogu samo da kazem:ZIveo dan kad sam uzela dop.Ziveo dan kad sam se skinula.Ziveo dan kad sam usla u program i na kraju ziveo danasnji dan i ja sa njim.Ja danas imam sve.Imam sebe.

Kaze:ti ceo zivot radis ono sto ti drugi kazu.Ceo zivot igras po tudjim pravilima.Ceo zivot si neko drugi a ne ti.
Da-jesam bila.Danas sam ovo sto jesam.Danas ucim i gledam ko sam ja danas.Danas kroz korak gledam ko sam bila,sta sam postala i sta zelim za sebe danas.Ko sam ja danas.

Ne zelim iko da radi moj moralni inventar.
Kaze:ti imas problem sa ocem i bezis od toga da to resis.Imaces problem sa muskarcima dokle god ne budes resila oca.
Da-i to je ok.Ja danas mogu a ne moram da resim svog oca.Kad budem bila spremna-ili cu se suociti ili cu pustiti.I to je sve ok.
Spora si.Zivot ti prolazi.
Ne.Sve se desava bas kako treba.Moj Bog mene voli i daje mi onoliko koliko mogu da podnesem.Kad budem mislila da sam spremna za mog oca-tad cu otici i resiti svoju pricu sa njim-mada-ja ne vidim da ista imam da resavam sa njim.Kad budem uradila moralni inventar,kad budem podvukla-moje-njegovo-tad mislim da ce doci do pustanja-kao sto je vec bilo u par navrata.I to je put i to je ok.

Sad moram da prekinem,idem sad na sastanak...
Jer-znam gde pripadam.I znam svoj put.

Kako vidim danasnji dan?
mogu da odem sa ovog puta.Mogu da odem medju obicne ljude ,srecna porodica-i da se ubijem za recimo mesec dana.Otprilike-bez kontakta sa grupom,sponzorom,sastanci-mislim da mi ne bi trebalo vise od mesec dana da se vratim na dno.Imala bi ljubav obicnog normalnog coveka mesec dana.
Drugi put-je moj put.Njega biram.Ostajem bez emotivne ljubavi-ali zivim.Da-to je moj put.JA.Ovo sam JA.Znam gde je moje dno.A tamo necu opet.MENI JE BILO DOSTA.Sa druge strane-LJUBAV-bezuslovna koju dobijam-je mnogo jaca od njegove ljubavi.I to je to.Zagrljaj nema cenu.Ljubav nema cenu.
I hvala mu.
Misli koje misliš
su život koji živiš.
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by dete svemira »

Evo mene danas... :D
Zahvalnost za danasnji dan...
Srecna sam.
Pre 4 godine sam bila narkomanka koja nije brinula-cuj brinula-nisam znala kako izgledam.
Dve godine sam svaki put pre nego sto odem kod zubara pila po 1,2,3 bensedina od 2-5mg.
Danas-sam str8 otisla kod zubar koji mi je na zivo bez anestezije blombirao zub.
Molitva spokoja,opustene ruke,mir-polako.
I prezivela sam.I nisam izbacila zubarku kroz prozor :D
I sredila sam jedan zubic-i jako sam srecna...
Jos jedan zubic,onda ostavljanje cigareta i poliranje i to je to.Ha-neki kao cilj.
Totalna apstinencija,cista krv,sredjeni zubi,mir u srcu-sa zdravstvene strane-za mene dovoljan cilj.
Misli koje misliš
su život koji živiš.
Post Reply