EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Ovo je mjesto na kojem možete slobodno otvoriti svoju dušu i podijeliti svoje emocije s nama.

Moderator: sanela

dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by dete svemira »

Preumorna.
Preumorna od svega što sam ikad videla,čula,prošla...
Kao prokletstvo me prati misao jednog čoveka,izgovoreno pre dvadesetak godina-
*Ne zaboravi gde si bila
Ne zaboravi koga si videla
Ne zaboravi šta si čula*

Preumorna sam od svega što sam videla,čula,-doživela,osetila.Preumorna sam od svih emocija.Svih ljudskih drama.
Preumorna sam od svih prljavština.
Svi "učinci" da se zaštitim-ne vredi.Nađu me ljudi.
Da sam otišla u monahinje bilo bi lakše...to bi bio moj izbor.Ovako sam bila civil-koji je slusao i pricao takođe kontejner svog sranja.
Da li je do Balkana ili do čega-ljudi su prepuni govana.
Sa druge strane-ne zalim.Drago mi je sto sam bila tu za njih.Posebno za one koji su imali zelju da samnom pricaju pre smrti.To je bila jako velika stvar ovih 18 godina.Koliko sam bila ljuta zbog toga-toliko je to postao moj krst koji sam nosila.
I jesam zahvalna za sve.Samo sam preumorna.
Previse informacija.Previse emocija.Previse svega.Odzivela sam sto neki ljudi ne bi u 6zivota.

Osecam se izgubljena u proslosti i sadasnjosti.
Apsolutno svesna da je sadasnjost nesto totalno novo,ja to novo totalno ne poznajem a pritom totalno umorna od svega starog svesna da po starom ne mogu hodati u ovom novom.
Misli koje misliš
su život koji živiš.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by Nesa_neske_01 »

dete svemira wrote: Preumorna sam od svega što sam videla, čula, doživela, osetila. Preumorna sam od svih emocija.Svih ljudskih drama.
Preumorna sam od svih prljavština.
Samo sam preumorna.
Previse informacija.Previse emocija.Previse svega.Odzivela sam sto neki ljudi ne bi u 6zivota.

Osecam se izgubljena u proslosti i sadasnjosti.
Apsolutno svesna da je sadasnjost nesto totalno novo,ja to novo totalno ne poznajem a pritom totalno umorna od svega starog
svesna da po starom ne mogu hodati u ovom novom.
Misli koje misliš su život koji živiš: https://www.youtube.com/watch?v=zApYrQvagjQ
Умеће заустављања времена. Човеку није лако да научи да живи у садашњости: https://www.youtube.com/watch?v=UWClXu5j8KU
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by dete svemira »

Čudan i divan prelazak iz sveta u svet.
I dalje nemam ideju gde idem ali negde mi je zadnje vreme-radi prvu sledecu dobru stvar i sve ce biti dobro.
Nije bitno da li razumem ali nije bitno ni gde idem.
Ako gledam ono sto mi je poznato i ako radim samo ono sto znam-ne mogu dobiti niti biti drugacije od onog kako je to uvek i bilo.
Misli koje misliš
su život koji živiš.
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by dete svemira »

Puka filozofija života.
Jedna činjenica:SVE JE ILUZIJA.
Druga činjenica:NIŠTA NIJE BITNO.
Treća činjenica:NIŠTA NE SHVATAJ LIČNO.

Svaki čovek živi sopstvenu iluziju tj laž i predstavu.Svaki čovek igra svoju dramu na svojoj pozornici.Svaki čovek formira svoju iluziju na svakom segmentu svog života.Sve je iluzija.Ništa nije stvarno.Emocije,misli,delovanje-sve je ILUZIJA.Zato i jeste fantastično jer je toliko sve prolazno.Sami sebi stavlkamo okove i sami sebi stavljamo amove.Sami pristajemo na sopstvene igre i igre drugih ljudi.

Bitno je ono što JA i MI odlučimo da bude bitna iluzija drame koju ćemo igrati.Velika ogromna drama ilizije BITNOSTI.
Formiranje BITNOSTI i naša uloga u njoj.
BITNO je kako ćeš misliti,govoriti,oblačiti se,ponašati,reagovati,raditi,videti,shvatati,verovati,voleti,živeti,nositi svoje JA.
Moja bitnost je da budem JA-JA(kroz samu sebe da imam slobodu da radim,mislim,želim,osećam-svoje sopstvo).Moj problem je što ljudi imaju želju da me menjaju,da budu nezadovoljni mojim odlukama,željama.Kažu da nisam "realna".Možda i nisam.JA od svog života hoću SVE.Nemam 2života.Nemam mogućnost da se vratim.Hoću SAD.Hoću sebe,onako kako ja to hoću i neću da me iko kroji.Nosim svoju odgovornost NAJBOLJE ŠTO ZNAM i jako mi je žao što ne ispunjavam tuđe iluzije savršenstva.Ali šta sa "bitnim" ljudima koje volim?!
Kako sačuvati sebe,kako napraviti kompromis,kako ostati dosledan sebi i ne dopustiti tuđe sranje u svoj pasilj?!
Postoje Učitelji,Učenici i prolaznici.
99%ljude učitelje prepoznajem u stavu integriteta.Osećam poštovanje.Reči tih ljudi su za mene "naređenje".Iz prijateljstva,integriteta-to što kažu doživljavam kao "zadatak" a ne kao savet-savete ostavljam domaćicama koje nemaju šta drugo da rade.
Ja moj ego,misli,emocije-lomim,čupam,kidam-nemam vremena da se zajebavam sa strahovima na taj primitivan nežan ženski način.Odjebi sa dušo-mogla bi...isto kao i sa autoritetom grubog glasa-ODMAH URADI.Ali možda je stvar što ljudi ne znaju da pričaju,ne znaju da se ponašaju.Vraćam se na sebe-malu ja.Ovo jesam Ja.Pusti ljude da budu slobodni i da žive svoje ludilo.Pusti da misle,osećaju,ponašaju se kako žele.
Sa druge strane-okreni se i idi ako te povređuju.
BITNOSTI.

Možda jeste najveća filozofija da se ništa ne shvata lično.
Čak ni samo-JA a kamo li neko drugi.
I smanji očekivanja.Ne očekuj budnost od ljudi koji spavaju.
ŽIVI SEBE.TRAŽI I NAĐI SEBE.SEBI UDOBAN POLOŽAJ SAMO TVOJ.NE DIRAJ U TUĐE-GLEDAJ SVOJE ALI TAKOĐE NEDAJ SVOJE JER BAŠ TO TE ČINI SLOBODNOM I UNIKATNOM.MORAŠ BITI TI-TI.NE GUBI SVOJ INDENTITET ZARAD TUĐEG JA.NIJE VREDNO.POMOZI ALI NE NA ŠTETU SEBE.ŽIVOT NIJE KOMPROMIS,ŽIVOT JE RAJ.UBEDILI SU NAS U PAKAO I ZATO PAKAO I ŽIVIMO.
MATERIJALNI,DUHOVNI,EMOTIVNI-PAKAO.
BIRAJ LJUBAV.DA-OD LJUBAVI I LEPIH MOTIVA MOŽE DA SE ŽIVI.OD SREĆE MOŽE DA SE ŽIVI.NE ZABORAVI DA PLAČEŠ I BUDEŠ LJUTA NA NEPRAVDU-AKO NEŠTO NIJE OK JEDNOSTAVNO NIJE.SMEŠ DA BUDEŠ SVE ŠTO JESI!
Misli koje misliš
su život koji živiš.
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by dete svemira »

Pokušavam da shvatim gde sam sve bila svih ovih godina,pokušavam da shvatim šta sam sve čula svih ovih godina...
Čini mi se kao da sam odigrala 200 do 500 pozorišnih predstava,od komedija,tragedija,romansi,trilera,drama teških,lakih mjuzikla do jezivih horora sa komičnim završecima.Ne čudi me što je moj 4-ti korak toliko jadan i što je toliko teško uraditi ga...Uvek se nečega novog setim...previše sam zaboravila...
Koliko je život samo jedna predivna pozornica,izađeš u svom najboljem kostimu,odigraš ulogu pokloniš se i povučeš sa scene...ostaje trag,a i on se briše.Ostaje...ma ne ostaje ništa...samo ispričana priča koja je otišla u vetar ničega...
Volela bi da igram tu jednu čistinu lakoće postojanja u ljubavi i jednostavnosti življenja...
Nekako sam umorna od svih Borbi...Umorna sam od Ega i Pravdi i Prava...Umorna sam od svih velikih Bitnosti Ja.
Umorna sam od tih svih uloga...
Postojati...
Ali ne daju ljudi Postojanje...vole da se igraju u svojim ludilima....
A ja više nisam deo...ničega...
Ne odustajem od igre...možda ću tek sad da se zaigram ali...ne vidim smisao...
Ako je Postojanje čista baza Ljubavi....čemu sve ostalo što nije Ljubav...
Misli koje misliš
su život koji živiš.
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by dete svemira »

Godinama unazad...valjda zahvaljujuci poslu i svemu sto sam prosla-imam bas velik problem sa ljutnjom i tugom.Neki put uspe da me zajebe ego da stvarno popizdim,tesko tuga moze da me izuje iz cipela-osecam se kao robot koji cekira pitanja,daje sekund odgovore i sebi i drugima i samo idem dalje...
Umro je covek.Ne mogu da kazem da je prijatelj.Poznanik...ali iz nekog razloga-kao ogromna tuga da je prosla kroz mene...
Stoji deo-secanja,uspomene,20godina povrsnog poznanstva,ali...nesto me je bas...pogodilo.
Mahinalno sam otisla do njegove majke,zamolila mehanickim pitanjem-mogu li da uradim venac za krst,okrenula se i otisla.
Šta su godine uradile samnom?!Sta su sve smrti uradile samnom?!
Kakva sam ja to zena....kakva sam ja to osoba?!
Tuga i smrt kao drama?!Da...verujem da je sve drama...sve je jedna ogromna pozornica...
Nema ni tuge ni ljutnje ni srece...to je sve samo jedna ogromna igra i samo Bog zna dokle cemo se igrati.
Deluje bezosecajno...cinjenica ljutnje,cinjejica srece,cinjenica tuge-prvih 20sekundi kad se desi situacija-sve ostalo je samo drama na kojoj se vozimo.
Uradila sam mehanicki venac-jeste predivan-ali je-kamen.Ne kamen tezak nego kamen-nebitan....
Razmisljam o svemu ovome zadnjih 2h,sednem da napisem,u pola pisanja cujem mamu kako lose sanja,odem da je probudim,upalim svetlo-a njemu krv curila iz nosa.Promenim posteliinu,sredim njega-i negde shvatim da i nisam u pravu....ima tu jos da se radi,a pak mi je i drago-postoji i strah...moj divni dragi prijatelj...dobro je...ne vozim se na strahu ali je valjda dosao kao samar da me opomene koliko sam mala bez obzira na svu pamet i mudrost i ceo zivot.
Ziva sam,dobro je :)
Misli koje misliš
su život koji živiš.
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by dete svemira »

Plače mi se...pomešane emocije...
Zahvalna sam Bogu na svemu što sam prošla.Zahvalna sam na svemu što sam videla,čula,osetila.
Bilo je puno loših stvari.Bilo je i dobrih stvari.
Danas...ostaje tuga-zbog svih ljudi koji ne mogu da se izvuku iz sopstvenih okova.
Misli koje misliš
su život koji živiš.
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by dete svemira »

Izgubljena a nađena.Neke čudne godine.
Dobrih 7godina jezivih borbi.
Ostati dosledna sebi,svojim uverenjima.Biti svesna i znati zašto neku stvar radim,zašto baš to želim.Sa druge strane pustiti da Bog upravlja i prepustiti se.
Medjutim,zadnje 2-3godine...jebe lud zbunjenog u mom životu...
Sve sto sam mislila da znam,sve sto sam se borila,sve i sto sam verovala i ulagala-nekako je ostalo...negde...

Gledam ceo svet kako se okreće,svako u sopstvenoj drami...kad sam već kod principa da ne preskocimo gospodina Ega.

Neka tupost bitnosti i ne bitnosti.
Shvatam da starim,shvatam nove generacije,shvatam neke nove klince i sve je to zajedno ok-ali je ceo svet otišao u 3p materine...
Misli koje misliš
su život koji živiš.
Post Reply