EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Ovo je mjesto na kojem možete slobodno otvoriti svoju dušu i podijeliti svoje emocije s nama.

Moderator: sanela

User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by majka NS »

dete svemira wrote:Da vidite mog gospodara proleca :)
Nešto što sam propustila, ali ne zameri - čestitam Ti sad, i želim Tebi, Tvom Gospodaru proleća, i onom malom repiću što je pozdrav slao - sreću pre svega--- ... ... ...
dete svemira wrote:Spava noću sad već oko mesec dana,jede kad je gladan.Kažu-na zahtev.Mnogo mi je sladak.Tako je nekako ,,kompaktan,,-lep.
dete svemira wrote:Imala sam jedan razgovor sa jednim roditeljem-znaš,naše je da ih izvedemo na pravi put.Mislim lično da je moje samo da budem tu i da ga čujem.Ovo je bitna stvar zbog ovoga-zašto pišem sad.
dete svemira wrote:Sad-nema više borbe.Nema lutanja.Ima da ne znam kako se zove određena situacija,da ne mogu da identifikujem osećanje,ali manje više-nekako lepo dilujem sa sobom i sa TAČNO onim što mi se dešava.Sama reč dođe pre ili kasnije,ali je bitno da dolazim do rešenja.Opet-neki put i za neke stvari JAKO POLAKO,ali-proces traje.Na putu sam.Ne odustajem.

Ima momenata kad sam jako umorna.Sama,on mali-ali...nema ustvari ali.Tu je tačka.Umorna sam-i umor je ok.Učim da ne moram da ispoliram laminat i operem sudove ODMAH.Da NE MORAM da budem SAVRŠENA i da je ok što već 3 dana stoje bebušove stvari ne ispeglane.Sad ću peglati-ako ne zaspim.
Citirala sam samo neke delove tvog posta. Meni, kao nekom "sa strane", ko tu i tamo naleti na vaše stranice, ova tvoja razmišljanja i snalaženja u svemu što ti se dešava SU TAKO OK ... ...
Postoji i postporadjajni sindrom, u koji svaka žena, ovako ili onako, posle porodjaja zapadne... svako od nas je jedinka za sebe, i neko kome je sve "kao idealno", ne ume da se nosi i izbori sa tim... ali draga moja, Ti se tako savršeno nosiš sa svim ...
Biti roditelj, majka, je divno, lepo, ali ne i lako... ima predivnih trenutaka kad sve zaboraviš i uživaš samo u tim trenucima.... ... ...i to te drži i daje ti snagu za dalje ...
Ti kao neko ko se nosi sa svim što te je snašlo kroz život, svojim svakim novim danom, i ovim sad... KORAČAJ HRABRO NAPRED, DRŽIM TI FIGE I ŽELIM TI SVU SREĆU ... ... ...
Tvoju priču nisam iščitala celu, poneki post pročitan, uključila sam se na forum dosta kasnije, a "jurila" sam za sebe neke bitnije stvari...
ALI HVALA TI, DAVALA SI MI, I DAJEŠ MI DODATNU SNAGU I VOLJU... ... da se vredi "boriti", da se može ... ... ...
klara60 wrote:Neka ti je živ i zdrav i neka svaki njegov pogled,osmjeh, gest uvijek izaziva u tebi ogroman ponos što ga imaš!
Veliki zagrljaj
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by ivica »

Pokušavam se sabrat, smještam se u neke večerašnje događaje di bi mogao završit večeras i volio bi dat smisao i razlog i povod tome da se sada okupam. Nikako ne uspjevam. Živio rock!
ignorance is bliss!
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by ivica »

A voda je za pranje i ništa više :-P !
ignorance is bliss!
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by dete svemira »

Evo mene...

Posle 5 meseci-ne bi mogla cak ni da pomislim da kazem kako sam...

Da li je do koraka,mog duhovnog rasta-ne znam.

Znam jedno-da sam zahvalna na apsolutno svemu sto mi je uslo u zivot,na apsolutno svakoj recenici-bila lepa,ruzna,psovka ili Ljubav.
I na psovkama sam zavalna.Na svemu ruznom sto su drugi ljudi pricali,ogovarali.Danas na to mogu samo da pogledam i da kazem:zao mi je sto mislis da je istina u tvojoj glavi.Zao mi je sto nemas svoj zivot da brines nego se vozis po mom zivotu.Sustina mi je-ne reci nista.To sam nasla u alatima i definitivno mi se jako svidelo.
Ne mogu nikome ni objasniti ni ubediti da nesto nije ok.A sa druge strane-to sto meni nije ok-nekome jete.Tako da-ako dozvoljavam da ja budem apsolutni magarac i ludak-onda pustam i drugo ljudsko bice da bude to.
Sustina je da NIKO NIKADA vise ne mora da bude deo mog ludila i da ja NIKAD VISE ne moram da budem deo necijeg ludila.Mislim da je to sustina Vukovog-nije moje.
Ljudi imaju svoj shit-ALI ON NIJE MOJ.

Stara ja je brinula o novcu,prihvatanju,zdravlju bebusa...onda sam rekla-NEk bude Bozija volja.
Da li je to bio proces ponavljanja i rada na prvoj stvari koja je do mene-ja ne znam.
Ono sto znam-znam da je bebeca soba apsolutno DIVNA.
Znam da smo i bebus i ja ok u njoj.Obezbedili smo grejanje tako da ce na zimu da mu bude lepo,prijatno i toplo-osim ako ne dodje do restrikcije :)))
Znam da ima divnu garderobicu i da posle svakog bljuckanja-ima cisto,mirisljavo i ispeglano da obuce.Tu sam zahvalna i sto sam ja uspela da se uklopim da sve bude cisto,stan raspremljen,on cist i da imam i malo vremena za sebe.
Ima dohranu,pelene,kreme,maramice i toplu vodu da bude cist i nahranjen u svakom trenutku i da ne moram da brinem.
To je Bozija volja.Moje dete je zdravo.Ja sam zdrava.
Sta ce biti?
Ne znam.Ali-ni ne moram i ne zelim da znam.
Sta god da se desi-desice se jer bas tako treba da bude.
Eto,toliko od mene za sad....
Misli koje misliš
su život koji živiš.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by sanela »

dete svemira wrote: Sta ce biti?
Ne znam.Ali-ni ne moram i ne zelim da znam.
Sta god da se desi-desice se jer bas tako treba da bude.
..
Draga, hvala ti što sa drugima dijeliš svoja iskustva i razmišljanja...
Radujem se tvom rastu i sazrijevanju i želim ti sve najbolje...
Ovo citirano je ključno za očuvati psihičko i fizičko zdravlje.
Ljubim tebe i bebu :)
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by ivica »

dete svemira wrote: Sustina je da NIKO NIKADA vise ne mora da bude deo mog ludila
zašto ne? pa cijeli svijet je pozornica.
ignorance is bliss!
User avatar
pop@j
Posts: 109
Joined: Thu Jun 14, 2012 3:46 pm

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by pop@j »

moj otac je iz onog rata izašao k'o siroče. danas zahvaljujem Bogu što ga imam :D
Mornar sam Popaj ja, žena mi Oliva, sin mi je Kićo, auto Fićo, jer mornar sam Popaj jaaa!!! Tu-tuuuu!
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by dete svemira »

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

I o tome sam dosta razmisljala-kako nekom bicu objasniti da apsolutno ne zelis komunikaciju i onda sam naisla na sledece textove tj alatke:

Danas ću verovati da ću učiti, rasti, i svojim tempom postavljati granice koje su mi u životu potrebne. Dovoljno je da se to dogadja u vreme koje je „pravo“ samo za mene.

Bog čuva dušu tvoju, sve dok ti čuvas jezik svoj.

„Ti mi neizmerno značiš, mnogo te volim, mnogo mi je stalo do tebe, ali ti nisi moj život! Preda mnom je život, moram ostvariti svoju sudbinu, različitu od tvoje".

Jednom sam pitala jedno divno bice da mi prica o slobodi.Rekao je sledece:Sloboda ne postoji.Postoji sadasnjost u kojoj svaki pojedinac nosi mir u sebi.sloboda je Mir.Ali-uvek moramo biti spremni na to da ljudi nisu u miru sa sobom i da ce neko uvek na neki nacin narusiti nas balans-kad mi nismo u miru sa sobom.

Licno-verujem da svako zivo bice na zemlji nosi to nesto dobro u sebi.Iz odredjenih razloga-stvara se procesom ponavljanja loseg.Onda kazem-ta osoba je zla,losa.
Nije.
To je jedno divno bice koje je-sto kazemo-bolesno-ili jednostavno bice koje nije uspelo,umelo ili imalo ljubav od sebe,drugih.ALI-prvo od sebe samog.I nije u pitanju drugi-vec ja.Ali mi je sad lakse da vidim ,,drugi,, kad mogu i smem da vidim JA-moje.
Opet-ovo je moj proces.Tako ja licno trenutno razmisljam i ok mi je da sve okrenem na Ljubav.
Postavljanje granica je divno-meni licno sad.
Misli koje misliš
su život koji živiš.
Dedal
Posts: 133
Joined: Thu May 13, 2010 11:49 pm

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by Dedal »

Drugarice, ljubav vam je baš bezveze.
Glasam za..

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JQkActP-isE[/youtube]

8) :D
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: EMOCIJA JEDNOG TRENUTKA

Post by ivica »

dete svemira wrote: Bog čuva dušu tvoju, sve dok ti čuvas jezik svoj.
ti mi dokaži da postoji .
ignorance is bliss!
Post Reply