cunami apstinencije

Ovo je mjesto na kojem možete slobodno otvoriti svoju dušu i podijeliti svoje emocije s nama.

Moderator: sanela

Post Reply
Paja
Posts: 4
Joined: Sat Jun 13, 2009 11:50 am

cunami apstinencije

Post by Paja »

Nije mi fora pisati svoju ispvijest... sve je to slično. Nije fora gledati film u kojem je naglašeno samo drogiranje, a zanemareno ''skidanje''.

Treći mjesec sam čista od svog nadimka, imala sam nekoliko recidiva prije. Ovo su neke moje misli:


Svi smo ovisnici!

Dajem od sebe sve da prokljubim zašto ne shvatamo već jednom...

Pogledam one svoje ortake koji sjede redovno ispred zgrade na klupici i cirkaju dok se ne oleše. Dolazak na to bajno mjesto je uvijek nekako napeto veseo za njih. Očekuje se valjda neko kvalitetno lešenje i još jedno veče kojeg se neće sjećati. Ali, zašto žele da zaboravljaju? Svi su oni prosječno i nadprosječno inteligentni. Uvijek su puni ideja za neke nove projekte, društvene aktivnosti, pa i za revoluciju. No, sve to splasne kad se odu pošorati u stepeništu te iste zgrade...

Pogledam one džane koje bi i tatin ljepak za drvo njušili kad ne bi imali za štofa. I pratim taj njihov hod, bez gledanja u stranu. Ravno ispred sebe, ka lovi i novoj avanturi u svijetu od praha. Oni su puni ideja kad je u pitanju snalaženje za lovu i prevaru.

Pogledam one šminkere koji sjede u najpopularnijim kafićima i klubovima u gradu. Njihov pogled ne možeš ni da upratiš, jer uvijek tamo amo se vreba novi sponzor, nova koka za vodanje. Sve to u čarobnom svijetu šljokica, kajli i produžecima kose. Daj da me pojebe glavni baja u gradu i bar jednom provoza u bemvari, a orgazam ću doživjeti kasnije.

Pogledam tipove koji furaju igrice po čitav dan. PS2, PS3, X-BOX i novi rekord. Reach the high score!!! I vidim pogled usmjeren samo ka ekranu, zaleđen i bolestan. Osjetiš kako nestaje u svijetu vilenjaka, ratnika, heroja i uvjerava sam sebe da je on taj gangster u GTA...

Pogledam frajere koji idu SVAKI dan u teretanu i bildaju, i bildaju, i bildaju, i bildaju... Dođu kući, skinu se pred ogledalom u fotografišu biceps, triceps itd. Njihov pogled je zalijepljen samo za to oblo meso, taj moćni mišić...

Pogledajte VI na šta sve mi trošimo energiju!
Da li je napijanje, nasnifanje, bemvara, high score i biceps uspjeh u životu?
Ima li nešto drugo na ovome svijetu na šta se možemo navući i otvoreno, s ponosom reći da smo na to navučeni?
Samo se dobro zamislite i neka vam bude cilj da budete ponosni!
Paja
Posts: 4
Joined: Sat Jun 13, 2009 11:50 am

Re: cunami apstinencije

Post by Paja »

Svemoć... brošura

''Čovjek koji može pobijediti druge - jak je; čovjek koji pobijedi sebe - svemoćan je.''

''Avaj, nevolja sa telom nije ta što je ono slabo, već što je jako.''
Žilber Ader

Kada bih upecala tu zlatnu ribicu, poželjela bih da savršeno poznajem svoje tijelo i svoj duh. To bi značilo da postanem svjesna svojih mana i vrlina, svojih granica, potajnih želja i sl.
Zlatnih ribica u svjetskim vodama nema. Vjerujte mi, otac peca skoro 30 godina i još nije vidio takvo biće. Ali, zamislimo jedan mali akvarijum u samima sebi i voljom bacimo udicu u nj. Ja sam sigurna u to da u mome akvarijumu pliva jedno zlatkasto stvorenje, sposobno da mi ispuni tu želju. Kako uloviti kad samo želim? I, šta je ona uopšte? Pecanje je uživanje i razgaljivanje. Da razgalim dok tražim dušu? A, mogla sam se BACATI sa Rentonom u WC šolju! Tako i sada, ne bavim se ribolovom, ne razgaljujem, očajnički se bacam u vodu i ronim i tražim... Navučena sam! Navučena sam na upoznavanje sebe i svijeta, koliko god to otrcano zvučalo! Dakle, bacam se na djelo!
Inteligentni ljudi pišu knjige (kakvo saznanje!!!), a što su pisci inteligentniji to više važu svaki gest, osjećanje i rečenicu likova svojih romana te iste te objasne ilti protumače. Ja još uvijek pišem samo teze, ali svakim radno provedenim danom dobijam još materijala za svoju brošuru. Sad zamislite kako svijet čita vaš roman i oduševljava se mudrim riječima, tj. izrekama, bogatoj kolekciji epiteta, stilskih figura, riječima koje su kao djeca vašeg karaktera. Zar nije zadovoljstvo sama pomisao na to?! I zamislite sutra sa tom brošurom svoga duha ponosno koračati mahalama, pa hodati gradom, sticati nova poznanstva i čitati odlomak po odlomak prvog primjerka, pa drugog, pa trećeg... sve do posljednjeg tog nikad dovršenog djela. Nikad završene knjige, samo zaklopljene. U tom trenutku ćete zaspati na dnu svoga akvarijuma koji je već odavno prerastao u more. I legenda o čovjeku koji je toliko duboko ronio prateći trag te čarobne ribe će još dugo da se priča na površini...

Sad prestanite zamišljati!
Paja
Posts: 4
Joined: Sat Jun 13, 2009 11:50 am

Re: cunami apstinencije

Post by Paja »

BOLEST BUDNA

Vozom u tišinu sna
u kojem ne sanjam ništa
i nebo je oblačno

Zvijezdama do sna
u kojem sanjam o snovima
u kojima snim da sanjaju
da sam opet tu

Svjesno, nisam ni sanjala
šta ću da snim
dok sam sanjala snovima tuđim...
Post Reply