KONTEMPLACIJE O BESMISLU

Ovo je mjesto na kojem možete slobodno otvoriti svoju dušu i podijeliti svoje emocije s nama.

Moderator: sanela

User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Re: KONTEMPLACIJE O BESMISLU

Post by Vlado_M »

simon_says wrote:Jesen ume da bude topla, okerno tugaljiva, s niskim suncem, ugrejanom vodom po kojoj plovi lišće. Znam za jadac, iz jednog dvorišta me presretne Otelo, ono sitno, belo, mirišljavo; na uglu Slonovo uvo, ono crveno, zagasito, što poskakuje na bubnjari. Inhaliram se pustim blještavim popodnevnim ulicama, dok se vučem na sastanak. Otpozdravljam s blagim osmehom poznatim ljudima, kao neko ko ima teške noge i nemiran duh. Kao neko u disproporciji sa tim osmehom. Jer, jesen je topla, znam to, ne lažem osmehom. Čujem boje, celu paletu, vidim mirise. Ali..taj zvuk testere iritira, a ja sam napet, neobjašnjivo napet, neobjašnjivo napet...
Rrrr, kao neki nož koji dere kožu.
I otkud ta potreba za starim, za izlinjalim, za prašnjavim, nedoživljenim, tuđim... Za izgubljenim, promašenim, propuštenim. Za crno-belim, sivim tonovima, za kricima i mucima, potisnutim i istisnutim.
Otkud Ta Žal. U meni.
Dajte mi radio. Hartiju. Pero. Mračnu komoru. Žicu. Moram da Kažem. Napišem. Uslikam. Razvijem. Okačim. Osušim.
Spakujem negde, Tu Čežnju.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vsMIuuV05uc[/youtube]
Mogu da shvatim :). Dobro je... Pozdrav.
User avatar
simon_says
Posts: 566
Joined: Thu Aug 21, 2008 12:14 am
Location: Beograd

Re: KONTEMPLACIJE O BESMISLU

Post by simon_says »

Hvala,pozdrav tebi :)

Što ja volim Vimbldon. Evo ga Boba dok se još nije utovio, igra sa Lendlom, trava požutela od stajanja, snimak iz '86. Pamtim ove Ivanove majičice, al kapiram da je to lažno sećanje, jer nema šanse da sam i tad bio toliko besposlen, valjda sam vitlao po parku i tuko drugu decu. Bio sam strašan agresor u mladosti. Zato sam sad pihtija. Ne valja da budeš mangup kad si mali, prođeš mnogo brzo kroz sve i postaneš toliko mudar kad odrasteš da se povlačiš i puštaš one slinave i musave da glume mangupe.

A kiša pada...majke joj ga.

Pamtim vremena kad se tenis uglavnom gledao i pomalo igrao na zemljanom terenu. Cale mi je kupio par reketa u SlovenijaShportu,ima tome skoro dvaes godina. Dva reketa a nas dvaes, skoro, pre dvaes, skoro. A mreža od krompir-džakova. Tad se još igrao fudbal na poljančetu, basket kod osnovne, i mi smo vozili bacikle a bajkeri Tomos i Poni Ekspres motore. Danas Dule Dalton plaća termin za sat vremena na šljaci u 23 bloku. Danas klinčurija na fluorescentnim kavasakijima defiluje bajkšouima, turira i muči jadne motore. E...e e e...

A kiša pada ...majke joj ga.

Krenuo sam u teretanu. Spremam se za tur d frans. Pedalam u mestu 40min, 20 s opterećenjem, 20 na ler. Mnogo je frustrirajuće to, u mestu. Al dupični mišići bole bez obzira. A i hteo sam danas na dijetu...

A već sam jeo jeo e e e...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LsHvV9seqZ8[/youtube]
ANONYMOUS does not forgive
User avatar
simon_says
Posts: 566
Joined: Thu Aug 21, 2008 12:14 am
Location: Beograd

Re: KONTEMPLACIJE O BESMISLU

Post by simon_says »

U Srbiji ,tj na srpskim tv kanalima opet je navala latino tv novela!
Studio B,avala,fox,kosava,tv palma,milioni tv stanica,pa onda prebacim na hrt kad i na hrtu,pa obn...
Nesto nevidjeno,u neverovatnim kolicinama...e,pa za ljubitelje tih novela 10 saveta ako se nadju u latino novelama:
10 korisnih saveta ako se nadjete u latino sapunici

Za muskarce:
1.Ako planiras da nekome pobijes citavu porodicu i otmes mu imanje,
obrati paznju i na klinca koji se krije iza bureta. On ce ti za 20
godina jebati kevu i otece ti sve.
2.Ako si sredovecni prcac u stilu Zeljka Samardzica, trudi se da sto
manje jebes. U slucaju da bas moras, opali nekog bastovana, batlera
ili sofera. Sluzavke nemoj jer je velika sansa da su bar 2-3 tvoje
cerke.
3.Ako si bogat a nisi glavni lik, nemoj nikako da se zenis. Zena ce da
te izjebe za pare, majku joj raspalu.
4.Ako si invalid, bole te kurac, samo se vozikaj okolo. Prohodaces ti,
narocito ako si studirao arhitekturu a tvoj tadasnji cimer je sad
uspesan doktor koji je slucajno specijalizovao te invaliditete. K'o da
je znao, jebote.
5.Iako si enormno bogat, sto cesce idi na pijac. I to ne samo kad je
sezona, kad god ti padne na pamet. Velike su sanse da ces naci ljubav
svog zivota.
6.Ako imas majku koja te svojim slepilom ucenjuje da ne ozenis devojku
koju volis, oteraj je u picku materinu. Pretvara se 100%.
7.Ako si klinac, placi svaki dan i tvoja botoksirana baba ce ti kupovati
sta god 'oces.
8.Nemoj da silujes ribe okolo. Zavrsices u zatvoru a onda ce tebe da
prcaju.
9.Placi ponekad, valja se.
10.Nemoj da budes neki namcor, niko te nece voleti. A to je u ovakavim
serijama jako bitno. K'o sto kaze Sanja Marinkovic:"Volite nekog i
neka taj neko voli vas".

Za zenske:
1. i zlatno - Cuvaj nevinost za brak! Ne daj nikome! To ce ti otvoriti
sva vrata. E sad, ako je u toj seriji i Fernando Colunga** onda ne
znam sta da ti kazem. Njemu ces dati kako okrenes. On ne pita, on
radi.
2.Nadji debelu drugaricu. Ako nadjes neku koja je dobra riba, ona se
druzi s tobom samo da bi ti otela decka. Kalastura jedna.
3.Ne veruj najboljem drugu. On redevno drka zamisljajuci tebe u raznim
pozama a 'vamo ti prica da je gej. Bagra.
4.Ako si zla, nemoj se dzabe zaljubljivati u glavnog lika i pokusavati
sve da ga osvojis. Ispusices ga u svakom slucaju. I to ne onako kako
bi ti zelela.
5.Nadji neku kucerinu i tu se zaposli. Prvo ce baba da te zgotivi a onda
ces otkriti da je gazda tvoj davno izgubljeni otac. Tu malo cmizdri i
kuliraj ga, kao neces ti pare, ovo-ono. Onda mu uzmi sve, tako mu i
treba kad je jeb'o okolo.
6.Ako si baba, umreces.
7.Kad ukrades neke velike pare, nemoj bezati avionom jer ce se srusiti.
U stvari, nemoj bezati uopste, uhvatice te kako okrenes.
8.Kad god sumnjas u nesto, pitaj Devicu od Gvadalupe. Preciznija je od
Milana Tarota.
9.Ako ti je neko ostavio dete na pragu, obavezno ga odgaji i slepaj se
uz njega/nju. Zgrnuces pare 100%.
10.Ako zaglavis zatvor, samo kuliraj. Nevina si. Kao sto kaze Lea
Kis:"Pravda je spora ali dostizna"
**Fernando Colunga
Glavni sastojak u 90% latino telenovela. On je alfa i omega istih i ono oko cega se sve okrece. I dok ostali glumci tokom snimanja razmisljaju samo o tome kako da zavrse scenu i da smugnu sa nekom manekenkom na Bahama, Fernando se stvarno uzivi u ono sto radi. Kad on kaze:"Ah! No puede ser!", on stvarno tako misli. Svestrana i krajnje misteriozna licnost u svakoj seriji gde je u stanju da, kad mu pobiju celu familiju, kaze da ce sve biti u redu i uortaci se sa Devicom od Gvadalupe, dok ce u situaciji kad mu pauk odnese kola naprasno da oslepi i da progleda tek kad mu pauk vrati kola. Neizostavne su scene kad ga neko rani pa on 10-ak epizoda lezi u bolnici go do pojasa da bi ga smekale picke.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xZv7yqBeKe0[/youtube]
ANONYMOUS does not forgive
User avatar
simon_says
Posts: 566
Joined: Thu Aug 21, 2008 12:14 am
Location: Beograd

Re: KONTEMPLACIJE O BESMISLU

Post by simon_says »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2qujHKmU95o[/youtube]

Meni više ništa nije zanimljivo, sedim pred televizorom, gojim se i prdim, to je sve što radim u životu, reče Sergej „Na terapiji“, a takav sam i ja, kad se uverim da nešto mogu, ja to batalim, izgubim interesovanje, umotam se u ćebe kao mumija, ništa bolje kod mene nije prošla ni serija „Na dijeti“ koju sam nedavno počeo da pratim, ne pitaj me zašto, pa zato što su mi danas obe koleginice, nakon što sam odbio njihove nepristojno kalorične ponude, rekle da uopšte nisam debeo, a to mi je sinoć rekla i žena dok mi je mesila pogaču sa čvarcima, koju sam nedugo zatim zafrljačio kroz prozor, ne ženu nego pogaču i ne zato što nisam gladan, već iznerviran njenom izjavom da nemam manira, a to mi je rekla samo zato što sam joj kroz tanke zidove doviknuo da je ona ta koja nema manira, ne moja žena, nego naša nova komšinica koja već 25 dana renovira mansardu-mali stan, po zidu kuca tika tak, a zidovi joj tanji od mog najtanjeg nerva, ponoć je ženo, dreknem ja, aman, dosta više, treba da se spava, ne smem ni da pomislim koliko bi ga decenija renovirala da je kojim slučajem petosoban i ko zna šta bi se sve desilo da se nešto posle ponoći nisam ošamutio punom tepsijom gibanice koja mi je promakla za doručak, srećom, tepsija je ostala čitava, ali ne i moja žena, koja mi je, dok sam jeo, stajala nad glavom i zvocala kako ne smem biti toliko nasilan prema nepoznatim ženama, na šta sam morao da odreagujem, prebio sam je i onako negližiranu izbacio na hodnik, jer se nas dvoje baš dobro poznajemo i ona odlično zna koliko sam zgrožen nasiljem nad ženama, a to mi je rekla samo da bi povredila mene senzibilnog, namerno je udarila tamo gde sam najtanji, a ako mislite da se ta zlobna i licemerna žena tu zaustavila, varate se, vidi se da je uopšte ne poznajete, pre nego sam tresnuo vratima za njom, jasno sam joj i glasno doviknuo da se više ne vraća, ne vraćaj se, kravo, kobilo i kozo jedna ti, baš tim sledom reči sam joj se obratio, ali se ona, posle samo par minuta, preko komšijske terase prebacila na našu terasu sa podmuklom namerom da mi amputira kako je moje tobožnje nasilno ponašanje prema strancima, nesumnjiva predispozicija za nasilje prema bližnjima, što je, u mom slučaju, brutalna kleveta, pa meni je bračno nasilje najslabija od svih slabih karika, ja kada čujem za neki takav slučaj, popucam po svim šavovima i u tom trenutku mi nije bilo druge nego da proverim koliko nisko može da padne ta žena, u trećoj rundi sam je saterao među konopce i aperkatom lansirao kroz prozor četrnaestog sprata, stajao sam na simsu u gaćama rizikujući sopstveni život, samo da bih taj njen, kako mi se tada činilo, fatalni pad, trijumfalno propratio urlikom "ne vraćaj se, kuuuurrrvooo", ali ne lezi vraže, nisam stigao ni u pidžamu da ulegnem, eto ti opet nje na vratima, trese, lupa, udara, viče kako mi sve oprašta, kako me voli baš zbog te moje kurčevitosti, krenula da se izvinjava što me je tukla i tu ti ja nepromišljeno spustim gard, posegnem za bravom, još ni kvaku nisam ispustio, a ona mi sa vrata naskoči direktno na kurje oko, ijaooo, sledi scena iz "Velikog brata", ja u suzama, ona u tripu, te neće više to da trpi, te za koj moj da kuva kad ja ništa ne jedem, te da li ja shvatam koliko sam blizu da je više nikada ne vidim, dovoljno je samo da joj kažem da se ne vraća, a da sam se ikada drznuo da joj to kažem, ona se svakako više nikada ne bi vratila u Srbiju, kao Mira Marković, jebote, ako me voliš, poljubi me, rekla je i tada dolazi do prekida filma, samo reklame i mrak u duši, sa tv-a se čulo that stupid woman annoys the heck out of me, she really fucking pisses me off, zgrabio sam je za kosu, izvukao na hodnik, pozvonio kod komšinice, uleteo unutra i obe ih ugurao u nedovršeni kamin, dobro ih naložio kako je to najbolja preventiva protiv gripa koja ne izaziva neželjene efekte, znači ono, baš sam ih naložio, a meni moja žena slepo veruje, poslednje njene reči su bile "nastavi da pišeš blog, sve moje prijateljice te prate, to mi je mnogo važno" i tako, sada sam opet sasvim sam i nema ko da mi kuva, pa sam u dilemi, da li da se prebacim na "Farmu", gde se krčkaju prčanjski krompiri ili na "Survivor", gde se dave proteinima, kako god okrenem, preživeću.
ANONYMOUS does not forgive
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: KONTEMPLACIJE O BESMISLU

Post by bojanol »

u jednom dahu. :D
User avatar
simon_says
Posts: 566
Joined: Thu Aug 21, 2008 12:14 am
Location: Beograd

Re: KONTEMPLACIJE O BESMISLU

Post by simon_says »

:wink:
ANONYMOUS does not forgive
User avatar
simon_says
Posts: 566
Joined: Thu Aug 21, 2008 12:14 am
Location: Beograd

Re: KONTEMPLACIJE O BESMISLU

Post by simon_says »

...zapalio sam Hercegovinu.
Mislim nisam ni ustasa ni cetnik i boli me kurac sta se na Dinari sjaji.
Zapalio sam Hercegovinu filter jer kosta 55 din,opet mislim,ja samo mislim,mrzim Dikensa
a i ono sto je Dostojevski pokupio od njega,mislim umocicu,te tugaljive socijalne pat(eti)ke.
I sada sam izgubio nit i ne znam sta sam hteo reci.
I hercegovina smrdi kao kaludjerova kosa al pusim i boli me kurac za Olivera Tvista i Sonju tuznu prostitutku.
Boli me kurac i za sebe a na odmoru sam,prvom placenom odmoru u zivotu
a bez kinte sam ali to i nije bitno i bez ideje sam ali i to nije bitno
a stvar je sto nista i nije bitno i sinoc sanjam Merlin Monro kako mi peva Happy Birthday,
a meni to sumnjivo znam,volim Dzojsa ali nisam Irac,narocito ne onaj Irac sto skonca u Dalasu i dune vetar podize
Norminu haljinu i ja zapazim da Norma ne nosi gace,al ajde sto ne nosi gace nego vidim visi joj palamar do kolena.
Ja tad skontam,e moj glupi JFK,da mi rade o glavi.Brzo da se probudim,znam na nisanu sam snajperiste,brzo,brzo i probudim se.
Ali kurac, probudim se ne kao Ja vec kao Petar Zarix a to je lik koji je bio u mom razredu,seljacina jedna najgora,
glup za medalju a najbolji djak pa posle najbolji student sada radi negde na Kipru.
O jebote pomislim Ja sta mi bi da se budim bolje da me ubi Osvald i sta cu sad zivim ko Pera neko vreme i stvarno na Kipru sam,
imam fancy stan stvarno lepo uredjen i ti seljaci se emancipovali.Ja se okrecem tamo vamo,gore dole nesto mi tesno u Perinoj kozi i dosadno.
Reko odo ja na muse vec kad imam para uzecu malo koke i malo dopa da se posle spustim
a kontam Pera to nikad ne bi uradio pa ajd da mu ucinim.Tako vilenim Ja na koki kad zove me supervizor.
Kaze ti nisi Pera Zarix,nisam kazem.Oni sve odmah znaju,ne znam kako.
Kaze oces da te pustim da budes malo Pera pa da te posle vratim,
Ja kazem ma jok vrati me odma u mene,on kaze ok,okreni se,
Ja se okrenu a on me sutnu u guzicu i kaze gubi se klosaru i nosi svoju jebenu hercegovinu...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qha-q9Wr9FI[/youtube]
ANONYMOUS does not forgive
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re:

Post by anfakabl »

Lajk!! :)
all that I want is to play
User avatar
simon_says
Posts: 566
Joined: Thu Aug 21, 2008 12:14 am
Location: Beograd

Re: KONTEMPLACIJE O BESMISLU

Post by simon_says »

Nisam vredan novcica

bacenog u fontanu koja provereno

ne ispunjava zelje

znas

rakija

heroin

moja je trambolina

kojom ja skacem do neba

pitaj Isusa mog druga

ponekad se i vidimo

dok blejimo

on tamo ja ovde

ja mu samo namignem

brate nije ti trebalo ovo

namigne i on meni

znam

ne treba ni tebi

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4vmLW8Tqg14[/youtube]
ANONYMOUS does not forgive
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: KONTEMPLACIJE O BESMISLU

Post by Baba Naca »

:smt017
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
Post Reply