KONTEMPLACIJE O BESMISLU

Ovo je mjesto na kojem možete slobodno otvoriti svoju dušu i podijeliti svoje emocije s nama.

Moderator: sanela

dragance72

Re: KONTEMPLACIJE O BESMISLU

Post by dragance72 »

Probudio sam se tačno u 3.45 jutros...rano? Sve je relativno uveravam se po ko zna koji put. Bio bi rano da sam zaspao u 10,11 ovako pošto sam juče probudjen od jednog, nazovi, druga u 7 sati a zaspao sam u 3 to je bilo rano i stoga sam sinoć već u 6 počeo da dremkam radeći nešto na kompu, a u pola 8 sam zaspao ćale me probudio i odmah sam se samo pomerio dva metra i ispružio..u svoj krevet. Sanjao sam je opet noćas juče joj je bio rodjendan ja nisam mogao...serem..nisam imao hrabrosti da okrenem fiksni pošto bi se možda i verovatno javila njena mama, koja je kumovala našem rastanku i dobrano se uvredila i ona iako joj, lično njoj ništa nisam uvredljivo rekao a nas dvoje smo se izčašćavali i ja sam prvi počeo. bio sam povredjen no to bih nekako i istrpeo ali laž, tada, nisam mogao. Danas gledam na to kao deo njenog karaktera. San me je vratio u situaciju neposredno pred rastanak zadnji vikend kod mene, spremamo se da legnemo ja lagano svlačim pantalone ona rolku prvu i ja, nikada nisam imao tajming pravi za odredjenu stvar je pitam:" jeli Ljiljo jesi li se ti zaljubila u mene na početku pa onda kad je zaljubljenost prošla nije došla očekivana ljubav i zbog toga što se Aca (njen bivši stalno oglašavao porukama a ja kreten, jebiga..smetalo mi i obično bih ćutao a ona je tumačila da se ljutim na nju, ne...nije me upouznala ja sam takav kad se ljutim na sebe ili na okolnosti na nešto opšte, kad se na nekoga ljutim ja mu to saspem odmah, elem tako je bilo) Ona je poludrsko, poluljutito rekla; "Pa da sad je verovatno na polovini one ljubavi koja je trebalo da bude, smanjila se" Zašto sam uvek pred spavanje kada je poželjno ne opterećivati se teškim mislima ja bio raspoložen za raspravu, za ukrštanje argumenata? Čak i ako nije bilo ničeg uvredljivog u toj raspravi ona sama je bila za nju težak zalogaj izgleda ili ..ne znam...ssve mi se činilo da ona voli drame i teške priče, možda moje nisu bile dovoljno teške, a možda me samo nije volela toliko da joj to ne predstavlja problem. Kao da je uvek jedva čekala da skuplja i beleži u svom nevidljivom notesu, koji j eza mene bio kao sudski spisi optužnice za ubistvo težak. A ja nisam imao odbranu išao sam na pogrešnu taktitku:Č Znaš ja sam zavisnik i mi smo malo drugačiji, opsesivni, nestrpljivi, sve bismo sad i odmah". Moj psihlog me je ispravio jednom prilikom ne nisu svi takvi, mislim da si ti bio takav i pre zavisnosti a da je zavisnost to samo negde odložila i umesto da sauzrevaš i rešavaš to ti si ostao u tom dobu, u tim godinama. Zvanično ja sam tek pre 16 meseci izašao iz puberteta kada sam ostavio heroin, i u stvari pre godinu dana kada sam prestao da osećam euforije blage doduše od metadona u periodu adaptacije i prilagodjavanja doze.....
I sada mi odzvanja njeno, bez pogleda, ljutito skoro samo sakriveno: E tačno, baš zbog toga što stalno vadiš nešto iz moje prošlosti" Jesam priznajem ali svemu tome kumovala je jedna laž opet nešto što se desilo pre mene ali me je slagala i baš zbog te gluposti ja sam izgubio poverenje u nju a nisam hteo da joj priznam. Zanimljivo je da ni jednog trenutka nisam pomislio da će me prevariti sa nekim, jer je seks bio odličan i prokleti seks je sve to i napravio. Ona ga obožava kao i većina žena što ga voli više od nas muškaraca a ja sam hipersenzibilan i celo telo mi je erogena zona na dodire uzvraćam na isti način i dobro, ma odlično poznajem mapu ženskog tela, jer sam kao klinac uvek pitao nije me bilo sramota da učim nikada nisam glumio jebača sa svojih 18,19, 20 godina pa čak do 24,25 muškarac nije zreo da zadovolji ženu bez obzira na iskustvo. Šta ga sprečava. SUJETA!!
User avatar
simon_says
Posts: 566
Joined: Thu Aug 21, 2008 12:14 am
Location: Beograd

Re: KONTEMPLACIJE O BESMISLU

Post by simon_says »

Ovaj,desilo se da su mi hakeri ukrali 20 evra,da su mi naneli jos neku stetu, koja nije materijalna, nego, ona, druga....pa se ...........
Dobro,nego da ponovim,
sve što bilo je nekad, sada već prošlo je... Sadašnjost u trenu oka postade prošlost, a budućnost već je sadašnjost... Neumitna igra sudbine... A stojim i dalje, sam na vetru, izostavljen... Bolje da nikada ništa se nije ni dogodilo... Možda sada bola ne bi bilo, ni sećanja, ničega... Možda bi duša bila prazna, kao što je pre tebe bila... Možda bi srce mirnije kucalo... Ni tišina ne bi smetala, ni mrak... Možda bi sve bilo drugačije... Možda...

I sve me to seti na šetanje po kiši... Osećaj je uvek isti... Neko plače večeras, neko žali za prošlim vremenom... Neko, a ne ja, ne ti... Nije to naša priča...

Jutro je počelo sumorno... Oči otvaram polako, glavobolja, ništa neobično. Na stolu razbacane flaše i samo jedna čaša..Odmah me seti na samoću moju. Čujem muziku, negde u pozadini, daleku, ali prepoznatljivu... Palim cigaru, sačekaću da prođe poslednji riff i ustaću... Oprati umorno lice, duboko uzdahnuti i krenuti... Novi dan...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=v9ZiZ9p2aDo[/youtube]
ANONYMOUS does not forgive
User avatar
simon_says
Posts: 566
Joined: Thu Aug 21, 2008 12:14 am
Location: Beograd

Re: KONTEMPLACIJE O BESMISLU

Post by simon_says »

da ponovim
...i ako je verovati mudracima, istina život vrednuje. Pazi se, jer nikad ne znaš šta istinito može da bude, jer istina promenljiva je. Otvori istini vrata, prihvati njenu suštinu, poštuj njenu snagu, veruj u njenu dobrotu, pokori se njenom mišljenju... Na tom iskonskom putu ka saznanju, ne izgubi svoju snagu...

I čuvaj se, jer ljudi u dobrotu više ne veruju. U vreme kada dobro loše postaje, dobro u loše pretvara, u dubini tame iskru svetlosti nađi i pusti je neka te vodi. Otkrićeš da i iskra jedna, tek jedan plamičak, može nekom sunce biti...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tL6aDrrEL-o[/youtube]
ANONYMOUS does not forgive
Anabela11
Posts: 115
Joined: Tue Sep 14, 2010 9:02 pm

Re: KONTEMPLACIJE O BESMISLU

Post by Anabela11 »

"Cuvajmo se od neljudi, ali se jos vise cuvajmo da i mi ne postanemo neljudi"-Patrijarh Pavle
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: KONTEMPLACIJE O BESMISLU

Post by zeleni »

nirvanai wrote:"Cuvajmo se od neljudi, ali se jos vise cuvajmo da i mi ne postanemo neljudi"-Patrijarh Pavle
jes` obratila paznju na naslov topica? kontemplacije o besmislu...
:?
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
dragance72

Re: KONTEMPLACIJE O BESMISLU

Post by dragance72 »

Probudio sam se rano to jutro, julsko 2007 i pored klime u sobi i zavese, braon, debele, više kao da je ćebe na prozoru preko puta ormar stari neki, iz nekih možda 70-tih i ograman krevet po kome se osvrćem prvo, pošto sam spavao na desnoj strani, prema prozoru ne vidim ništa osim još mesta ja jednu ili dve osobe, ogroooomaaan, zatim kada se san povlači i budim se jače, i skoro sam skroz budan prvo kreću misli kako je ipak vruće, prebiranje po njima, ništa nisam sanjao. To se uvek prvo preslišam, ali ovo nije moja kuća u prvi mah ne mogu da se setim onda osećam žedj popio sam malo više sinoć. A moje malo više je otprilike izmnešana pića od toga pola litra žestine i polako počinje da se vraća sećanje osećam ruku i nečije telo do moga a ruka preko mog donjeg stomaka prstima me dodiruje po ponosu, nasmejao bih se ali me boli čelo, ili je to pak potiljak ma..boli me glava cela zavisno gde se okrenem i gde smestim težište glave. Lagano se okrećem samo glavom telo je skoro mirno...plava kosa prekrila joj lice, Sad mi se vraća prvo splav počinju stvari da se odmotavaju od sinoć i prema podnevu i prema ponoći odnosno prema potonjem od splava. Da Maja jeste, Maja je pored mene moja seksualna partnerka zadnjih dana došla iz švice gde povremeno radi na osiguranjima upoznali se na netu više ne znam na kom sajtu, starija 10 godina od mene 47 ali ne smeta dobro je gradjena i izgleda jedno par godina mladje a i inače sam se "navadio" na starije zadnjih godinu i po ne traže vezu jeru su starije, meni veza ne treba, hoće seks i direktne su, hoću i ja i direktan sam slažemo se nema emocija...kurac nema emocija..uvek ih ima bar malo tako je kod mene ali nema emocija da ostanem sa njom uvek pravim planove dokle će to ići da li jednom ili dva puta ili do mesec najviše. Proavalio sam da posle mesec se uvek postavlja pitanje šta ćemo dalje, ja ga izbegavam dakle već je prošlo sećam se još malo pijan ali više mamuran nekih 20.tak dana, dakle možda još jedna poseta i gotovo. Ustajem pomeram joj ruku i odlazim do bifea gledam...ahaa..tako dakle Viski čivas smo sjebali sinoć više ja nego ona ona pije vino ali je uzela dve čaše, alkoholičar u poricanju, neka je ja joj ne protivrečim. Nisam alkos nekad sam bila...hahaha...dobro Majo, ne pričaj mnogo nego skidaj gaćice! To je bio dijalog pre odlaska u krevet a onda sećam se detalja žestokog, pijanog seksa ne toliko pijanog da bih bio impotentan nego baš na granici onako da mogu ali sa orgazmom je bilo muke, nema veze zadovoljena je više puta na kraju mislila je da je nagrada dala mi je i guzu. Nije da to nešto volim ali hajde poklonu se u zube ne gleda.
Kod šanka gledam aha ništa interesantno otvaram viljamovku i dobar gutljaj natežem. Nije u redu sam se služim?? Molim!"? boli me patka..idem do friza sećam se dunjovače ona onako kao ulje ne može da smrzne a divna, pitka, varljiva rakija što kažemo mi iskusniji komzumenti, navlači kao liker udara kao grom. Uzimam i njen gutljaj pa odmor hladna je jako pa još jedan i još jedan mali zatvaram i vraćam. sedam na tren na stolicu i nepunih pet minuta već me stiže, opet sam polupijan nestao je mamurluk. Sada je sve lepše ne ide mi se još kući, osećam da bih još seksa ulazim ona se probudila ali ne ulazim bez ičega onako kao od majke rodjen sa poluerekcijom, pripit opet donosim kafu, donosim joj dunjevaču u čaši od dva deci prilično popunjenu skoro pola, ona gleda malo u to što nosim a više pod utiskom od sinoć u "ono drugo, poluspremno" što joj nosim i to je mnogo više zanima, pa ipak progovara kao ne gledajući me direktno dole ali vidim ikrajičkom oka da ga ne ispušta iz vdokruga. Ona promuklo od cigara i pića: ..mmmm gde je moj jebač od sinoć opet si bio divan, kako si me divno ljubio dole i svuda - proteže se, onda vidi kafu- jao i kafica dodji da te cokim uh odvratan miris alkohola i duvana i bio bi još gori da nisam popio malo. Osetila je kurva, vidim razbio si mamurluk jesam dva gutljaja dunjevače- lažem kao pas - doneo sam i tebi uz kafu. Uf to mi je trebalo srče kafu i drma dobar gutljaj, pa posle minut u tišini još jedan i pali pljugu.
_ dodji-kaže mazno- dodji da me malo maziš - ja ulazim u krevet diram je po grudima prelazim preko bradavica malo ih štipkam, ona ispija i zadnje kapi i nju stiže već malo pijanstvo od sinoć samo se nastavlja. ostavlja čašu gasi cigaru i počinje da me jače steže dole gde me je dosad lagano mazila gore dole, kada je videla da sam spreman popel a se na mene i onako smešeći se kurvinski - hočćeš opet tvoju kurvicu aaa, i dok sam ulazio u nju postajala je sve bezobraznija - tvoju, jebenu kurvicu aa jebaću moj, jesi moj jebač? Ne stižem da odgovorijm već prelazim na "posao" samo se čulo moje: ahaaa.....
Last edited by dragance72 on Sat May 28, 2011 5:58 am, edited 1 time in total.
dragance72

Re: KONTEMPLACIJE O BESMISLU

Post by dragance72 »

Muški unutrašnji nadsukob se odvija izmedju njegova dva bazična nagona. Na psihičkom polju muškarca neprestano se sukobljavaju njegovi bazični nagoni - zaštitništvo i težnja za seksualnim spajanjem sa ženom. To je u stvari sukob starog i evolucijski novog muškog nagona.
zaštitništvo ------- težnja za seksualnim spajanjem sa ženom
I dok kod žene karakterne odlike primatskog genoma(nedoslednost, proizvoljnost, nestalnost vigilna pažnja itd.) podržavaju vlast-seksualnost, one su uglavnom u raskoraku sa muškim nagonom zaštitništva.
Zaštitništvo da bi bilo ostvareno traži od muškarca doslednost, tačnost i konstantnost(suprotno od onog đšto žene i drugi primati imaju kao obliku - nedoslednost, nepreciznost, nestalnost itd.) zbog čega muškarac mora da uloži znatnu energiju u prevladavanju primamljive primatske dokoličarske bezbrižnosti.često ne trpi odlaganje i nameće brojne obaveze, a obaveze suz poslednja stvar koju bi primati poželeli. Za Zaštitništvo to muškarac mora stalno da prevazilazi osećanje poput onog "lako ću" ili "videću" , da se ne bi utopio u letargiju ili neodlučnost i time ugrotzio inače snažan efekat zaštitništva. Zaštitništvo muškarca treba stalno da bude živo i radno i ne sme se dopustiti da ono bude odloženo ili čak izbegnuto
dragance72

Re: KONTEMPLACIJE O BESMISLU

Post by dragance72 »

EGO JE U POTPUNOSTI USLOVLJEN PROŠLOŠĆU. Kada dete vrišti od bola jer mu je neko oduzeo ili je izgubilo igračku igračka je sadržaj. Ne može se zameniti ni jednom drugom, čak i novijom, savremenijom, boljom, lepšom, to je ta igračka!To je taj sadržaj! Sadržaj je uslovljen vaspitanjem, kulturom koja okružuje čoveka ili dete u ovom slučaju i okruženjem samim.Bez obzir ada li je dte kao što rekosmo bogato ili siromašno da li igračka sofisticirana ili obična ona je u ovom slučaju predmet, sadržaj patnje!Razlog za tako intentzivnu patnju skriven je u jednoj reči: "MOJA"! I ON JE STRUKTURALAN!! Nesvestan nagon da se ojača nečiji identitet putem povezivanja s objketom ugrdjen je u samu strukturu egoističkog uma!

Kaže mudri ECKHART TOLLE U KNJIZI "NOVA ZEMLJA".
User avatar
simon_says
Posts: 566
Joined: Thu Aug 21, 2008 12:14 am
Location: Beograd

Re: KONTEMPLACIJE O BESMISLU

Post by simon_says »

misljim da je firefox 4 bolji od firefoxa 3.6
opera je ok,IE ne koristjim,a CHROMe je soljidan...ipak mozillja je najbolja....
danas objavljujem 30 days of Music

day 01 - your favorite song
day 02 - your least favorite song
day 03 - a song that makes you happy
day 04 - a song that makes you sad
day 05 - a song that reminds you of someone
day 06 - a song that reminds of you of somewhere
day 07 - a song that reminds you of a certain event
day 08 - a song that you know all the words to
day 09 - a song that you can dance to
day 10 - a song that makes you fall asleep
day 11 - a song from your favorite band
day 12 - a song from a band you hate
day 13 - a song that is a guilty pleasure
day 14 - a song that no one would expect you to love
day 15 - a song that describes you day 16 - a song that you used to love but now hate
day 17 - a song that you hear often on the radio
day 18 - a song that you wish you heard on the radio
day 19 - a song from your favorite album
day 20 - a song that you listen to when you’re angry
day 21 - a song that you listen to when you’re happy
day 22 - a song that you listen to when you’re sad
day 23 - a song that you want to play at your wedding
day 24 - a song that you want to play at your funeral
day 25 - a song that makes you laugh
day 26 - a song that you can play on an instrument
day 27 - a song that you wish you could play
day 28 - a song that make
day 29 - a song from your childhood
day 30 - your favorite song at this time last year
day 01 - your favorite song jedna od omiljenih,izabrao sam bas ovu jer me podseca na neke lepe momente iz mog bogatog razno-raznim dogadjaima zivota
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=z33tH-JdPDg[/youtube]
p.s.
ANONYMOUS does not forgive
User avatar
simon_says
Posts: 566
Joined: Thu Aug 21, 2008 12:14 am
Location: Beograd

Re: KONTEMPLACIJE O BESMISLU

Post by simon_says »

day 02 - your least favorite song
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UBhdIcb84Hw[/youtube]
ANONYMOUS does not forgive
Post Reply