ROPSTVO

Ovo je mjesto na kojem možete slobodno otvoriti svoju dušu i podijeliti svoje emocije s nama.

Moderator: sanela

Post Reply
EON
Posts: 31
Joined: Tue May 13, 2008 9:28 pm
Location: Bgd

ROPSTVO

Post by EON »

Robe reci mi ko ti je tako brizljivo iskovao lanac?

Rob: Ja sam bio taj koji je taj lanac tako brizljivo iskovao. Mislio sam da ce moja nevidljiva moc porobiti svet i ostaviti me u neometanoj slobodi. Zato sam danonocno kovao lanac sa velikim zarom i nemilosrdnim udarcima. Kada je posao bio obavljen, a karike lanca savrsene i nesalomive, ustanovio sam da sam okovan!


Rabindranat Tagore
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: ROPSTVO

Post by Modesty »

Divno rečeno,tek sad sam pročitala.
Eh,da je naš lanac kao i svaki drugi,da se može razbiti jedna karika i biti slobodan ali ne može...kako se koja alka lanca kovala,tako sad treba alku po alku raskovati....strpljivo kao pri stvaranju,sa istim žarom i željom.
EON
Posts: 31
Joined: Tue May 13, 2008 9:28 pm
Location: Bgd

Re: ROPSTVO

Post by EON »

Modesty wrote:Divno rečeno,tek sad sam pročitala.
Eh,da je naš lanac kao i svaki drugi,da se može razbiti jedna karika i biti slobodan ali ne može...kako se koja alka lanca kovala,tako sad treba alku po alku raskovati....strpljivo kao pri stvaranju,sa istim žarom i željom.
Eeee, kad sam se sa tom cinjenicom pomirila, jednostavno sam se pomirila da raskivam malo po malo do kraja zivota... Nista komplikovano.
I shvatila sam zasto mi je glavni terapeut rekao jednom prilikom da ljudi koji sa ovim nasim problemom uspeju da se izbore i da uz isti zive normalno, budu po pravilu daleko uspesniji, stabilniji i sretniji od ljudi bez problema zavisnosti od droga...
Samo treba da ulozimo isto onoliko energije i zara u zivot i ljubav koliko smo ulagali u zavisnost.
A svaka kriza potseca da je lanac jos uvek tu...
Zato je moj moto NEMA ODMORA DOK TRAJE OBNOVA, a obnova traje do kraja zivota!!!
ZIVELI!!!
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: ROPSTVO

Post by Modesty »

jasno da onaj ko uspije da pobjedi ovako veliko zlo da je na neki način poseban i da ima veće predispozicije za uspjeh i radost,samim tim što kroz tu borbu sa ropstvom nauči koliko je cijenjena i bitna sloboda i sam život.
Post Reply