Centar Duga Novi Sad

Molimo Vas da ovdje postavite linkove na stranice na kojima se nalaze informacije o tretmanu ovisnosti o drogama. Pomozite nam da napravimo najveću bazu linkova i resursa za pomoć osobama koje su ovisne i njihovim bližnjima u regiji.

Moderator: sanela

Post Reply
JanaNs
Posts: 3
Joined: Tue Jan 27, 2015 2:12 pm

Centar Duga Novi Sad

Post by JanaNs »

O Udruženju „Centar Duga“

Boravak i rahabilitacija je potpuno besplatna. Na različite načine obezbeđujemo sredstva za naše štićenike (sopstvenim radom, donacijama).

Pozivamo Vas da nas posetite i da se uverite zašto verujemo da je najveće ulaganje, ulaganje u ljude.

Naša vizija je da se što veći broj mladih ljudi vrati ispravnom načinu života i budu korisni i društvu i budućim porodicama. Jedan promenjen život obnavlja čitavu ćeliju našeg društva.

Rehabilitacija i resocijalizacija u našem centru traje od 12-15 meseci pri čemu korisnicima obezbeđujemo 24- časovni nadzor, smeštaj, hranu, higijenu i zdravstvenu zaštitu.

Mi verujemo da je uložiti vreme, sredstva i napor u ljudske živote, najveće ulaganje. Promenjeni životi ljudi koji su završili program svedoče o uspešnosti našeg rada.

https://www.facebook.com/pages/Rehabili ... 974?ref=hl
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Centar Duga Novi Sad

Post by sanela »

Hvala na informacijama. Vjerujem da ce biti korisno za ljude koji imaju problema i traze pomoc.
JanaNs
Posts: 3
Joined: Tue Jan 27, 2015 2:12 pm

Re: Centar Duga Novi Sad

Post by JanaNs »

Ciao Sanela,

Drago mi je što je naposletku i Duga na vašem forumu.

Ima li načina da dodamo neke slike centra i link našeg You Tube kanala? Zaista ima mnogo priloga preko kojih se korisnici foruma mogu bolje upoznati sa nama.

https://www.youtube.com/channel/UCpyR2- ... 3dSTQjwInA

Čak postoji i naša pesma sa foto- pričom. Pesma je posvećena svima koji su izašli iz sveta zavisnosti i onima koji se sada bore za svoje živote.

https://www.youtube.com/watch?v=cE70Ie7 ... freload=10

Veliki pozdrav iz NS
Jana
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Centar Duga Novi Sad

Post by sanela »

Cao Jana, svakako da mozete postaviti slike i video. Ima pojasnjenje kako se to radi.
Smatram da su terapijske zajednice najbolji nacin tretiranja osoba s problemom ovisnosti.
bully
Posts: 4
Joined: Sun Apr 26, 2015 2:21 pm

Re: Centar Duga Novi Sad

Post by bully »

U cemu je stos,sad nista nije za DZ.,izvinjavam se na svojoj skepticnosti ali :drinkers: jel vi radite detoksikaciju??!! ili bi bilo pozeljno da neko ko je se ocistio dodje u drugu sredinu koja je produktivna i kreativna??!
hvala
bully
Posts: 4
Joined: Sun Apr 26, 2015 2:21 pm

Re: Centar Duga Novi Sad

Post by bully »

Zadaci projekta „IN je biti CLEAN“:



- promovisanje zdravih stilova života bez upotrebe droga i alkohola

- senzibilizacija stručnjaka, roditelja, staratelja i mladih za problem zavisnosti

- novi model rada sa mladima- podsticanje tradicionalnih vrednosti kao popularan izbor

- povezivanje i saradnja civilnih organizacija i udruženja

- motivisanje zavisnika na odlazak na neki od programa odvikavanja

- ohrabrivanje roditelja i prosvetnih radnika na bolju komunikaciju sa decom i jačanje svesti porodice da zajednički rešava probleme ukoliko dođe do zavisnosti

Tokom sajma biće objavljena i elektronska adresa gde će se otvoreno pričati o ovom problemu, odgovarati na pitanja u vezi narkomanije, alkoholizma i kocke, o mogućnostima za rehabilitaciju zavisnika, i nuditi kontakti u vezi ponuđenih izbora ispravnih stilova života.
nasao sam odgovor,koji me je zanimao,i mogu reci da je skroz ok ,nema nekih rigoroznih pravila i ne zasniva se na verskom uticaju izvor= http://www.rehabcentarduga.com/?page_id=203
gonzo88
Posts: 11
Joined: Tue Jun 09, 2015 3:24 pm

Re: Centar Duga Novi Sad

Post by gonzo88 »

cao svima ja sam ovde novi,mislim na ovom forumu.inace sam iz sarajeva i u problemu s ovisnoscu sam vec nekih 7 godina..uzimam naravno heroin a krenuo sam s travom i kako to vec ide zavrsio na heroinu,nisam ovde usao da pisem ispovjest nego jednostavno hocu nesto da kazem za ovu vrstu komuna.cim sam vidio kombije s natipsom selidbe itd.znao sam da je ovo jos jedna vrsta izrabljivanja ovisnika kao sto to radi retro u splitu i drugim gradovima i drzavama gdje ista komuna i postoji.znaci ovde se isto dobija hrana iz humanitarnih organizacija ili iz shopova koji tu hranu bacaju jer im je rok istekao.ovo je relativno nova komuna pa nije jos uzela maha kao retro ali rade potpuno na istom principu i imaju samo jedan cilj a to je da mi narkomani napravimo pare za pr ljudi koji u tim plodovima uzivaju.u retru sam bio prje dvije godine,izdrzao sam skoro 6 mjeseci i jednostavno kada sam sve vidio jer ti treba toliko da vidis bas sve i uvjeris se u sve.mozes ti vidjeti i za 3 dana sta se radi ali neces sam sebi da priznas da je to to.znaci i tamo sam vidio kako uzimaju ogromne pare a momci koji se ljece gore nemaju nista od toga ali bas a sve to oni zaradjuju.sad ce te vid reci kako nemaju imaju smjestaj i hranu.taj smestaj i tu hranu oni zarade za 48 sati .kao sto reko u retru je hrana sva ali bukvalno sva s istekom roka i hljeb se dobija od pekara koji je star i po nekoliko dana a hrana se uzima od trznih centara koji istu bacaju..znaci ko god je bio tamo zna o cemu pricam..mi smo dnevno samo na otpadu uzimali tisuce i tisuce kuna.svaki dan smo sakupljali stare ves masine,sporete,bojlere itd i pored toga jos milion drugih stvari,to je bila moja grupa,druge su radile na selidbama gdje su svaki ali svaki dan za moj 6 mjeseci boravka tamo nije bio niti jedan dan osim nedelje da se nije radio i da nije bilo posla..znaci nas odpad u splitu je skupljao dnevno i po 10 kila cistog bakra samo bakra a za zeljezo,lim i ostalo necu da pricam znalo se desiti i tonu zeljeza da prevucemo dnevno u nas otpad..a ako zhnamo da je kila bakra od 40kuna do 50 zavisi od klase onda skontajte koliko se para uzimalo samo na tom bakru dnevno.i onako umorni i izmoreni morali smo stojeci da doruckujemo,jednom sedmicno smo imali kupanje i ako smo radili kao crnci i znojili se jer su vrucine ogromne pogotov ljeti znate svi gdje je split i kako je vruce.na more za 3 mjeseca sezone smo otisli dva puta po sat vremena..nema veze sve je to ok nisi dosao u hotel nego u komunu ali nemoj da neko prica kako je nesto dzaba i u ovoj komuni i u retru sve smo mi to zaradili..jedini prave komune gdje rade kako treba i gdje nema izrabljivanja narkomana su Kampus u Sarajevu,Crops u smolucoj,komuna u Ilijasu,Marijanovac ovo sve ostalo retro i ova u novm sadu to su komune gdje se neko dobro sjetio kako uzeti pare preko napacenog narkomana jos pogotov preko onih koji nemaju vise gdje,koji su izgubili proodice i domove i to im je jedino utociste a u retu je 80% takvih,znaci momaka koji su tu po 7,8 godina i oni nemaju gdje se vratiti jer su ili uzeli drugu vjeru pa se roditelji odrekli,ili su izgubili stanove,kuce ili su ih roditelji davno otpisali.sada tu spavaju rmbace jedu pokvarenu hranu a rade ko konji i sto bi otisli nemaju gdje a kada prodje 12 godina boravka u retru imas mogucnost da se ozenis ako nadjes neku zenu isto iz retra i onda ces dobiti od njih sobicu gdje mozes ziviti..ali za 12 godina ko ziv ko mrtav i opet pitanje hoces li naci tj.imati srece da se zaljubite i tako se spasite..dok "vodje" retra uzivaju sav luksuz i uzimaju tisuce i tisuce kuna na jadnoj omladini..e to je cilj i ovh u novom sadu jer to se odma vidi..daj boze da grjesim za novi sad ali po programu i prici vidim da to tezi ka istom cilju a to je izrabiti narkomana jer on je samo jedan obicni narkomancina i nista drugo..pozz
Post Reply